Kayıt Ol

Savaş Günlükleri

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Ynt: Savaş Günlükleri
« Yanıtla #15 : 17 Nisan 2011, 23:04:35 »
Salı günleri akşam saat 9 şimdilik herkese uygun gibi. Büyük ihtimalle Salı akşam 9da ilk bölüm oynanıyor efenim.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Vega

• 1023
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 18 Nisan 2011, 14:13:05 »
MSN yerine FRP Odasında yapsak olmaz mı? :D

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Nisan 2011, 18:44:33 »
   Aslında neredeyse 3 saatlik bir FRP oynamamamıza rağmen dün akşam; sadece gemiden bir şehre inip hana girmek dışında bir şey yapamadık. Yine de ilk oyunumuzda birçok bilgi ve tecrübe edindiğimizi, oyununun nasıl bir şey olacağını az buçuk kavrayabildiğimizi düşünmekteyim. Yani önemli bir bölümü oynadık ve iyiydi.

Çok kuralcı olduğunu fark ettim ama bir DM ile asla tartışmaya girilmeyeceğini çünkü sonucun değişmeyeceğini öğrenmiş oldunuz. Bir de şunu söylemeden edemeyeceğim ki; büyü yapabilmek tanrı olmak demek değildir. Yani büyücüsünüz diye her şeyi yaparsanız pek adil olmaz. O yüzden kişilerin iradelerini zayıflatan büyüler yapmak (Örnek : onları uyutmak, ilüzyon yaratmak; halisinasyon gördürmek; beyin kontrolü, zamanı geri döndürmek, vs vs...) yasak. Hani bütün bunları yapabilen bir büyücü varsa pek de adil olmaz diye düşündüm ve çok kolay bir oyun olur. Önünüze geleni uyutmak; çok kolay bir yöntem olurdu. Ateş topu, buz topu, ışın şeysi falan filan yapın.

Kimseyi sınırlamak istemiyorum ama; biraz da bana hak verin. Çok abartı büyüler bunlar. Neyse; bu kadar konuşma yeter. ilk puanın sonunda (silahlarınızla beraber) toplam statlarınızı size veriyorum aşağıda. Yeşil ile yazılanlar yenile kazandığınız statlar.

Kran
Can: 4 +1 =5
Zihinsel saldırı gücü: 0
Zihinsel savunma gücü: 2
Fiziksel saldırı gücü: 17(silahla beraber tabi ki)
Fiziksel savunma gücü: 4 +2 =6

Zrillaon Leovrael
Can:4
Zihinsel saldırı gücü: 10
Zihinsel savunma gücü: 10 +1 =11
Fiziksel saldırı gücü: 0 +1=1
Fiziksel savunma gücü: 1 +1=2

Zana Kafaeden
Can: 4 -1 + +2 =5
Zihinsel saldırı gücü: 3
Zihinsel savunma gücü : 3
Fiziksel saldırı gücü : 9 +1 =10
Fiziksel savunma gücü: 2 +1=3

Lyzer Talius
Can: 4 +1 =5
Zihinsel savunma gücü: 1 +1 =2
Fiziksel saldırı gücü: 15
Fiziksel savunma gücü: 14 +1 =15

Soleir Telrunya
Can: 6
Zihinsel savunma gücü: 1 +1 =2
Fiziksel saldırı gücü: 9 +1 =10
Fiziksel savunma gücü: 3

İlk denemem olduğu için birkaç hata yapmış olabilirim (olabilirim değil. Gayet hata yaptığım yerler oldu) Fakat bir sonraki oyunumuzda daha iyi olacağına inanıyorum. Zira dediğim gibi ilk denememdi ve elimden geleni yaptım. Logları da aldım. Birkaç (aslında birçok) düzenleme yaptıktan sonra bu mesaj üzerine logları da yayımlayacağım. :) Haftaya kadar bekleyecek maceramız. :)

-John Lennon.

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Nisan 2011, 18:58:08 »
Ama illüzyon, uyku büyüleri kolay büyülerdir ve daha eğitimin ilk başlarında öğretilir. Yanlış hatırlamıyorsam, Raistlin'in yaptığı ilk büyü Uyku Büyüsüydü.

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Nisan 2011, 19:16:56 »
O zaman; ille bu büyüleri yapmak istiyorsan diye farklı bir yöntem uygulayacağız. Büyülü saldırı değeri ne güne duruyor ki? Şöyle yapacağız:

Ateş topu: 10 büyülü saldırı değeri gerekli
Buz topu: 15 büyülü saldırı değeri gerekli
İlüzyon: 20 büyülü saldırı değeri gerekli
Karanlık savunma: Fiziksel savunma değerini +3 artırır. 25 büyülü saldırı değeri gerekli

gibi bir liste çıkaracağım senin için. (Yukarıdakiler örnektir.) Listeyi hazırlar hazırlamaz sunacağım sana. Uyumak, ilüzyon gibi büyüleri de sana uygulanabilir kılacağım ama sadece bir anda bir kişiye yapabileceksin. Örneğin Koca bir orduyu uyutmak çok saçma olurdu. Bunu Merlin'in bile yapabileceğini sanmıyorum. Üstelik bir büyünün aktifleşmesi için belirli bir zaman olacak. Örneğin uyuma büyüsünü elinin şaklatarak yapmak yerine; birkaç saniyelik bir konsantrasyona ihtiyacın olacak. Umarım rakibin seni bu büyüyü yaparken görüp, seni durdurmaya çalışmaz :D

Maalesef daha fazla yardımcı olamayacağım bu konuda senin için. 'Zor' formatını seçen arkadaşların var ve bu kadar kolay bir biçimde bölümün geçmesi çok abez olur. Sence de uygun mudur? Büyük oranda kalktı sınırlaman :)

loglar:

Spoiler: Göster

(21:17:12) Raisor: Kısa özet; en yaşlı elfe gidip savaşı durdurma planlarını anlatmak amacı ile batı farriway e gitmek üzere gemiye biniyorsunuz
(21:17:29) Raisor: ondan fikir alacaksınız / tecrübe v.s
(21:18:07) Raisor: gemi büyük bir gemi. Ahşap bir gemi. Birçok yolcu var. Düzenli olarak kalkış oluyor saten yeşil bölgeden doğu farriway'e
(21:18:15) Raisor: işte o gemilerden birindesiniz siz de
(21:19:00) Raisor: Her neyse başlatıyorum; siz 5 kafadar; gemidesiniz.
(21:19:27) Raisor: Gemi kalkışa geçti. Güvertedesiniz. Güvertede bir çok insan/elf ve cüce var
(21:19:43) Raisor: tanımadıklarınız ve tanıdığınız kişiler olabilir bunlar
(21:20:04) Raisor: gemi tahtadan. güvertede de tahta oturaklar dışında hiçbir şey yok
(21:20:50) Raisor: işte o tahta oturaklardan birinde oturarak ; gideceğiniz yere doğru gitmektesiniz fakat minik bir karışıklık var gibi
(21:21:23) Raisor: az ilerde bir gurup canlı toplanmaya başlamış.
(21:21:48) Raisor: Bir kavga mı var nedir? bilemiyorsunuz tabi. Oyun başlasın
 (21:22:14) (Zrillaon_Leovr): "Ne oluyor orada?" diyorum.
 (21:22:20) (Zama_Kafaeden): Karışıklığa doğru ilerleyip gördüğüm ilk kişiye soruyorum. "Dava nedir?"
(21:22:48) Raisor: bir elf cevap veriyor sana; "Bir kaçak ork var gemide"
(21:22:50) (Lyzer_Talien): Elim kılıcın kabzasının üzerinde sessizce diğer elimle tüttürdüğüm pipomu içerek yavaşça arkadaşlarımla ilerliyorum
(21:23:32) (Zama_Kafaeden): "Peki kaçak bir yolcu neden bu kadar karmaşaya neden olsun ki?"
 (21:23:56) (Kran): ''Yeşil Bölgeden çıktığımız nasıl da belli oluyor.'' diye söylenerek baltamı silmeye devam ediyor ve olayları izliyorum sakin bir şekilde.
 (21:24:47) (Zrillaon_Leovr): "Atın denize gitsin" diyorum umursamazca.
(21:25:44) (Zama_Kafaeden): "Peki kaçak bir yolcu nasıl böyle bir karmaşaya neden olabilir ki? İşin içinde başka bir şey olmasın sakın?" diye soruyorum bir başkasına
(21:26:18) (Lyzer_Talien): Konuşulanlar karşısında sessiz kalıp pipomu tüttürmeye devam ediyorum.
 (21:27:15) (Soleir): "Şu adamlar da ne meraklı kargaşaya..." diyerek gözlerimi deviriyorum. "umarım başımıza bela almayız."
 (21:30:55) (Zrillaon_Leovr): Alaycı bir şekilde gülümseyip, asamı çıkarıyorum. "Eğer kimse yapmadıysa denize atmak bize düşer ha?"
(21:31:16) Raisor: Olay yerindeki Elflerden bir tanesi de sana katılıyor denize atma konusunda. "Atalım denize” diyor. Ama bir cüce durduruyor kendisini.
(21:31:40) Raisor: "Hakkında bilgi edinmek en iyisi" diyor
(21:32:45) Raisor: Fakat ork sakinliğini bozup kalkıyor oturduğu yerden ve sağa sola saldırıyor.
(21:33:40) (Zama_Kafaeden): Bi şaplak atıyorum ensesine
(21:34:06) Raisor: (zama? daha uzaktasın?? saçmalamadan oyna)
(21:34:19) (Zama_Kafaeden): ben yakındayım sandım be
(21:34:38) (Zama_Kafaeden): Orkun yanına doğru koşuyorum ve bir şaplak atmak için hamle yapıyorum (öyleyse)
(21:34:51) Raisor: (kalabalığın en içine dalıp tokat vurmak istiyorsan vur ama tavsiye etmem)
(21:34:59) Raisor: (derken yaptı )
(21:35:16) (Lyzer_Talien): (Ork'un silahı var mı? varsa ne? Zırh falan var mı üstünde?)
(21:35:47) Raisor: (efenim gayet savunmasız şu an yaratık. ama o da bir tekme basıyor zama'ya
(21:36:07) (Zama_Kafaeden): (sıra kimde devam etsin de ben yapacağımı bilirim.)
(21:36:08) Raisor: (canın -1 azaldı sanki zama)
(21:36:32) Raisor: Lyzer de sıra
(21:36:34) (Lyzer_Talien): Pipomu cebime koyup, kılıcımı çekmeden kalabalıktan yararlanıp orkun arkasına dolanmaya çalışıyorum
(21:37:17) (Soleir): İçimden "Dellendirdiler sonunda orku." diyorum, kavga ve gürültüden rahatsız olup gerideki bir tahtaya tünüyorum.
(21:37:51) (Kran): Oturduğum yerde gerinerek ayaklarımı uzatıyorum ve baltamı kucağıma alarak olayları ilgisiz bir biçimde izliyorum.
(21:39:05) (Zrillaon_Leovr): "Açın yolumu" diyorum otoriterce. Zaten uzun boylu olduğu için zorlanmayarak orkun kafasına nişan alıp bir hava akımı gönderiyorum.
(21:39:51) Raisor: Ork; bu ani atak karşısında yere çöküp sakinleşiyor
(21:40:25) Raisor: Bu gemide olma amacını ve buraya nasıl girdiğini soruyorlar kendisine. Fakat cevap vermiyor gibi.
(21:40:29) (Zrillaon_Leovr): (Sıram değil ama  KEndimi beğenmişçe sırıtoyurm.
(21:40:50) (Zrillaon_Leovr): *sırıtıyorum
(21:41:38) Raisor: (sırıt sırıt.) neyse. Zama devam edip intikamını alabilirsin.
(21:42:02) (Zama_Kafaeden): Yerde miyim ben
(21:42:04) (Zama_Kafaeden): hani tekme yedim ya
(21:42:07) (Zama_Kafaeden): ne durumdayım yani
(21:42:28) Raisor: (hayır. Normalsin. minik bir tekme yedin sadece ama canın -1 azaldı)
 (21:43:01) (Zama_Kafaeden): "Sen misin canımı -1 azaltan?" deyip uygun bir mesafe seçerek sadağımdaki 20 oktan birini atıyorum.
(21:43:21) (Lyzer_Talien): (Ben neredeyim? Arkasına dolanıyordum en son? )
(21:43:54) Raisor: (bu arada çok yavaş ilerliyoruz şimdiye kadar gelmem gereken yere gelemedim; Lyzer arkasına ulaşmıştın)
(21:44:28) Raisor: Ork okun ve önceki hava akımının (?) etkisiyle bayılıyor artık.
 (21:45:02) (Zrillaon_Leovr): (Sert olanlarından. Aang'ın yaptıkları gibi)
(21:45:06) Raisor: (tamamdır.)
(21:45:13) (Lyzer_Talien): Grubun megaloman büyücüsünün yaptığı hareketin ardından, bende planımı kesiyorum. Arkadaşlarıma yanına dönüp tekrar pipoma tütün dolduruyorum ve biraz önce Zama'nın yaptığı anlamsız saldırıya sadece başımı sallıyorum onaylamaz bir şekilde.
(21:46:23) (Zama_Kafaeden): aang deyince aklıma nihbrin geliyor direk 
(21:46:46) (Soleir): Ayağa kalkıp gözüme kestirdiğim yabancı bir elfin yanına gidiyorum. Omzuna dokunup "Acaba batı Farriway'e varmamıza ne kadar daha kaldı biliyor musunuz?" diye soruyorum.
(21:47:00) (Kran): ''Savunmasız bir orkla bu kadar uğraşmak...'' diye söylenerek bakışlarımı denize çeviriyorum ve gideceğimiz yere varmayı bekliyorum.
(21:48:06) (Zrillaon_Leovr): "Savunmasız değildi ki." diyorum. "Bak sevgili Zama'yı nasıl tekmeledi? Hem kılıç falan almayı kaçak yolcu olmadan düşünmeliydi."
(21:48:42) (Zama_Kafaeden): (sevgili ha)
(21:48:48) Raisor: Neticede oy birliği ile zavallı orku gemiden dışarı atıyorlar (gerçi ölümünü farklı planlamıştım ama)
(21:49:14) Raisor: Bu arada elf sana vardığımızı söyleyerek karşıdaki kara parçasını österiyor Soleir
(21:49:15) (Zama_Kafaeden): ben ok attıydım?
(21:49:45) Raisor: (bayılmıştı; sonra denize attılar. Zama)
(21:49:57) (Zama_Kafaeden): (tamam)
(21:50:37) Raisor: Gemi iskeleye demirleniyor 5 dakika içinde ve yabancı bir toprak parçası üzerine duruşunuzu gerçekletiriyorsunuz
(21:50:46) (Zama_Kafaeden): Ork denize atılınca Kran'ın yanına gidiyorum ve şöyle diyorum. "Sen ne yapmamızı isterdin? El sıkışıp dost olmamızı mı? Bir ork olması yetmezmiş gibi üstelik kaçaktı! "
 (21:52:13) (Kran): ''Gördüğün her orka sebepsiz yere saldıracaksan baştan söyle, yolculukta ayağımızı denk alalım genç elf. Sabırlı olmanı tavsiye ederim, yolumuz uzun ve bu karşılaştığın ilk ork olmayacaktır.''
(21:52:18) (Lyzer_Talien): "Irkına bakarak kimseyi sorgulama Zama. Ork sadece panikledi. Savunmasızdı, tek bir tekme bu kadar etkilediyse seni savaşta neler yapacaksın merak ediyorum. Çocuk gibi düşünme, artık büyüksün yoldaşım" diyorum ağzımdan çıkardığım dumanlardan önce. Ardından dışarıya ayak bastığımızda, "Şimdi nereye gidiyoruz"
(21:54:46) (Soleir): Omuzlarım çöküyor. "Sen cevap verene kadar vardık zaten Batı Farriway'e elf bozuntusu!" diyerek kalabalığı yarıyor ve gemiden dışarı atıyorum kendimi.
 (21:55:59) (Lyzer_Talien): Bir elim kılıcımın üzerinde tutarak, yoldaşlarımın yanında duruyorum. "Şimdi ne tarafa?" diye genele bir soru soruyorum
 (21:56:10) (Zrillaon_Leovr): "En azından sıkıcı bir yolculuk olmadı" diyorum gülümseyerek
(21:56:50) Raisor: Geldiğiniz yeri azacık tarif edeyim;
(21:57:27) Raisor: Bir limandasınız ve az ileride bir şehir görüyorsunuz. Şehir derken tahta evlerden oluşan bir küçük kasaba. Bu kasabaya giden bir patika var önünüzde.
(21:57:50) Raisor: Birçok gemiden inmiş şahıs, patika yolundan şehre doğru gidiyorlar
(21:58:14) (Zrillaon_Leovr): "Bir hana gidelim," diyorum "Farriway Yeşil Bölge kadar güvenli değil."
(21:58:32) (Zama_Kafaeden): "Katılıyorum." diyerek arkadaşıma destek çıkıyorum 
(21:58:50) (Lyzer_Talien): "Her neyse" diyerek karara uyuyorum
(21:59:15) (Soleir): "Kimi arıyorduk biz? Bilge kim? Bari ona giden yol üzerinde bir han bulalım."
(21:59:42) (Kran): ''Hmph.'' Şehre doğru ilerliyorum
(22:00:12) Raisor: (minik dip not; söz konusu bilge elfi herkes tanır farz edersek; onu şehirde birilerine sorabilirsiniz. Adı Elf Taruni)
(22:00:21) (Lyzer_Talien): Kran'ın peşinden ilerliyorum
(22:01:03) (Soleir): Ben de uyuşuk bir şekilde takibe geçiyorum
(22:01:03) (Zama_Kafaeden): "Gittiğimiz handa eminim birileri bir şeyler biliyordur..." diyorum
(22:01:18) (Kran): Eğer var ise elbetteki şehrin -ya da kasabanın- hanına bakınıyorum yürürken.
(22:02:12) Raisor: Şehre girdiniz. Aslında sağ tarafta bir yemekhane; solunuzda ise birçok minik ev görüyorsunuz yol üzerinde. Tam karşınızda da bir Han var evet
(22:02:40) (Zama_Kafaeden): "Kimse hesabını üzerime yıkmaya kalkmasın! Paranız kadar yiyip için..." diyorum
(22:02:45) (Kran): (Paramız var mı?)
(22:03:12) Raisor: (1 gecelik hiçbir han para almaz misafirlerden)
(22:03:21) Raisor: (bkz : elf kuralları)
(22:03:28) (Kran): (Yemek?)
(22:03:42) Raisor: (bedeva. ama dediğim gibi bir gecelik sadece)
(22:03:46) (Lyzer_Talien): (Han kendin pişir kendin ye  )
(22:04:04) (Soleir): (olmadı cüceyi yeriz ^^)
(22:04:17) (Kran): (you can try^^)
(22:04:17) (Zama_Kafaeden): (ben et yemem, elfim)
(22:04:22) (Zrillaon_Leovr): (etli butlu olurlar zaten)
(22:04:34) (Zama_Kafaeden): kıllı olurlar
(22:04:42) (Soleir): (yol kenarında ağaçlar var zama)
(22:05:06) (Kran): Hana girmeden önce tabelasına şöyle bir bakıyor ve ismini öğreniyorum. Hana girince doğrudan tezgaha ilerliyor ve hancıya bakınıyorum.
(22:05:07) (Zama_Kafaeden): salata filan yerim, ağaç değil.
(22:05:24) (Lyzer_Talien): Kran'ın arkasında koruyucu bir tavırla ilerliyorum
(22:05:34) (Zama_Kafaeden): Cücemiz hancıya bakınırken ben de hancıya soruyorum. "Bu gecelik yer var mı babalık?" (erkek hancıdır heralde?)
(22:05:36) (Lyzer_Talien): Hana girdiğinde de bir duvara yaslanıp konuşmayı ona bırakıyorum
(22:05:46) (Zama_Kafaeden): (konuştum bile lan)
(22:06:03) (Zrillaon_Leovr): "Bir elf için ne kadar zarifsin Zama," diyorum gülerek
(22:06:06) Raisor: Hava kararmak üzere bu arada. Hanın adı (Loa Hanı) geldiğiniz şehir Loa zaten (söylemeyi unutmuştum iyi hatırlatma)
 (22:06:16) (Soleir): hana en son giriyorum. Kalacak yerden öte kazınan karnımı doyurmam gerek.
(22:06:27) (Zama_Kafaeden): "Ben senin bildiğin elflere benzemem zrill" diyorum kabaca.
(22:06:54) (Lyzer_Talien): "Gene başlama Zama'da başladığın konuşmayı bitir" diyorum yaslandığım duvardan ona duygusuzca bakarak
(22:07:01) Raisor: (hancı erkek bir cüce. Yaşlı.
(22:07:20) (Zama_Kafaeden): hancı cevap verse?
(22:07:30) (Zama_Kafaeden): gerçi elfleri sevmez o şimdi
(22:07:50) (Kran): (Ben hancının tavrını bekliyorum şu an)
(22:08:04) Raisor: "Elbette ki kalacak yer var" diyor sevecen bir halde. "Nerden geldiniz siz?"
(22:08:20) Raisor: (Bu arada tam yazıyordum ama bu bağlantı minik hatalar verdi)
(22:08:42) (Zrillaon_Leovr): "Yeşil Bölge," diye cevaplıyorum hancıyı
(22:08:49) (Soleir): "Hey! Burada kimse yok mu? Ah, göremedim seni cüce dede. "Yemek de var mı? Vardır heralde. Hadi oturalım bir yere" diyorum ortaya ve kendime bir yer buluyorum
(22:09:13) (Lyzer_Talien): Bu sırada Kran'a "Bu han için ne diyorsun, dostum? Gözlerimizi açık mı tutalım, cüce dostunun kollarına mı bırakalım kendimizi?" diyorum gülümseyerek
(22:09:22) Raisor: "O zaman bu gece bedavasınız, dostlarım" diyor "aranızda insan olduğundan anlamalıydm Yeşil bölgeden olduğunuzu. Buyurun. Oturun istediğiniz yere” diyor.
(22:09:56) (Zama_Kafaeden): "Ne demek yani insan?" diye çıkışıyorum
(22:09:59) (Kran): ''Karşındaki bir tanrıça bile olsa kimseye güvenmemek en iyisidir Lyzer.'' diyorum ve Soleir'in peşinden giderek bir masaya oturuyorum.
(22:10:21) (Kran): Zama'ya ''Gelirken yemekleri de getirmeyi unutma sabırsız'' diye bağırıyorum masadan.
(22:10:34) Raisor: Yemek odası gibi bir yerdesiniz.. Birkaç masa var. Ve sandalyeler. Sadece masalardan biri dolu. Aslında küçük bir yer. Ve rutubetli.
(22:10:44) (Lyzer_Talien): Kran'ın peşinden gidip masaya yerleşiyorum, etrafımı gözlüyorum bu sırada. Şüpheli birileri var mı diye
(22:11:21) (Zama_Kafaeden): ben hancıyla muhabbete girişmiştim?
(22:11:46) Raisor: (yoksayıyor onu hancı. duymadı -,-)
(22:12:13) Raisor: (ayrıca cüceler pek ırk ayrımı yapmaz. insan insandır sana sövmemiş yani xD)
(22:12:22) (Zama_Kafaeden): "Dingil hancı..." diye söylenerek ben de masaya gidiyorum. Kran'a "Hizmetçiye benzer bir halim mi var?" diye gıcık gıcık bakıyorum.
(22:12:39) (Lyzer_Talien): (zama kendini insan sanan bir elf  )
(22:12:41) (Zama_Kafaeden): ee?
(22:12:48) (Zama_Kafaeden): insan vardır filan dedi ya
(22:12:52) (Zama_Kafaeden): insanları kayırdı herif
(22:12:57) (Zama_Kafaeden): ona sinir oldm, benim ne eksiğim var diye
(22:12:58) (Kran): ''Hizmetçiden ziyade soytarıya benziyorsun.'' diyorum rahatça oturduğum yere yayılırken
(22:12:59) (Zama_Kafaeden): 
(22:13:08) (Lyzer_Talien): (Kayırmadı, insanlar buralarda pek olmaz diyor adam. Oradan anlamış)
 (22:13:29) (Lyzer_Talien): Kran'ın söylediklerine sessizce gülüyorum
(22:13:31) (Zrillaon_Leovr): Kırmızı şarap istiyorum bir garson kızdan.
(22:13:41) (Zama_Kafaeden): "Şu yolculuk zımbırtısı olmasa o sakallarını tek tek farklı ağaç dallarına bağlayıp senden çok hoş bir müzik aleti yapardım ya neyse!" diyorum Kran'a
 (22:13:50) (Soleir): "Zama'ydı değil mi? Çok kibarsın..." diyorum ve sert bakışlar savuruyorum. Masadan kalkmaya da niyetli değilim hani.
(22:13:51) Raisor: (garson kız? Hani varsa beni de alın oyuna lan : D)
(22:14:02) (Kran): ''Ahahahah.''
(22:14:05) (Zrillaon_Leovr): Yok mu?
(22:14:13) (Lyzer_Talien): (Beyler hepimiz sıkı dostlarız hatırlayın bunu)
(22:14:19) Raisor: (yok. Cüce yalnız biraz. )
(22:14:22) (Lyzer_Talien): (Soleir'e söyledim)
(22:14:43) (Zrillaon_Leovr): Bara gidip istiyorum o zaman kırmızı şarabı.
(22:14:49) Raisor: Bu arada, cüce size bir meyce sepeti getiriyor ve "devamı gelecek" diyip geri dönüyor mutfağa
(22:14:54) Raisor: meyve*
(22:15:17) (Zama_Kafaeden): hemen bir ananas soymaya başlıyorum
(22:15:17) (Lyzer_Talien): Herkesden önce atılıp bir elma kapıyorum, ancak yemeden önce tekrar bir göz atıyorum etrafıma
(22:15:28) (Lyzer_Talien): (şüpheli tip var mı diye bakınmıştım? Yok mu?)
(22:15:40) Raisor: (yok. gayet temizler)
(22:15:46) (Zrillaon_Leovr): Elimde bir sürahi içkiyle geri dönüyorum.
(22:15:48) (Kran): ''Sanırım ana yemeğe kadar bekleyeceğim'' diye mırıldanarak dokunmuyorum meyvelere hiç.
(22:16:16) (Zrillaon_Leovr): Diğer elimde de bir sürü kadeh falan var.
(22:16:19) (Soleir): Meyve sevmem. Ben de ana yemeğe saklıyorum kendimi.
(22:16:22) Raisor: (bu arada şaka maka ben içki verecektim de erken davrandı zama. için gayri)
(22:16:28) (Zama_Kafaeden): "Bir cücenin yemeğe hayır dediği görülmüş şey değil dostlarım kıyamet kopacak!" diyorum.
(22:16:47) (Lyzer_Talien): "Bir elfin yemeği ağzına tıktığıda öyle.."
(22:17:01) (Zrillaon_Leovr): Masaya koyuyorum sürahiyi. "Kim istiyor?"
(22:17:14) (Zama_Kafaeden): "Ben bildiğiniz elflere benzemem dediydim size. Akrabalarımdan ayrı büyüdüğüm bir gerçek."
(22:17:26) (Zama_Kafaeden): "Ben isterim zrilla"
(22:17:28) (Kran): ''Çeneni yemek için çalıştır sabırsız. Aç bir cüceyi kızdırmak istemezsin.'' diyor ve Zrillaon'un getirdiği içkiden bir bardak alarak ona doğru bir kafa işareti yapıyorum teşekkür manasında.
(22:17:51) Raisor: (evet arkadaş domuz yetiştirme yurdunda büyümüş)
(22:17:53) (Lyzer_Talien): Elmayı yiyorum ancak içkiye bulaşmıyorum.
(22:18:19) (Zama_Kafaeden): sürahideki içki miydi lan? su sandım ben 
(22:18:20) (Zrillaon_Leovr): "O zaman bana da bir kadeh koy Zamacığım" diyorum sesimde yapmacık bir tatlılıkla
(22:18:37) (Zrillaon_Leovr): Ve yerime otuyuroum.
(22:18:42) (Zrillaon_Leovr): *oturuyorum
(22:18:46) (Zama_Kafaeden): zrillaon, yedi kartal efsanesi okudn diye artizlik yapma abi 
(22:19:00) (Kran): (Ne kadar sıkı bir sotlukmuş bu gruptaki hayran kaldım yalnız^^)
(22:19:06) (Kran): Dostluk*
(22:19:12) (Zama_Kafaeden): "Sadece su sandım dostum, istiyorsan kendin içebilirsin..." diyorum sertçe
(22:19:21) (Zama_Kafaeden): "yüreğimiz yufka gibi de göstermiyoruz"
(22:19:22) (Soleir): "Çok konuştunuz!" diye bağırıyorum sonunda. "Yemek üstü ne muhabbet edesiniz varmış!"
(22:19:24) (Lyzer_Talien): (Kimse kaynaşmaya meyilli değil ki yalnız kaldım ben dahil  )
(22:19:27) (Zrillaon_Leovr): Bana bakma, ben büyücüyüm abi. Gizemliyim ben 
(22:19:51) Raisor: Derken cüce geri geliyor elinde büyük bir tabak ile. Önünüze bütün bir tavuk koyuyor. az pişmiş "paylaşabilirsiniz" diyor
 (22:20:22) (Kran): Gayet cücecil bir şekilde büyük bir parça alıyorum tavuktan.
(22:20:26) (Lyzer_Talien): "Yemeğin ardından şehri dolaşsak iyi olur gibi. En azından ne nerede görürüz" diyorum ve ortada ki etin budundan bir parça alıp ısırıyorum
(22:20:29) (Soleir): Butunu koparıp ağzıma tıkıyorum.
(22:20:36) (Zama_Kafaeden): cücecil şekil 
(22:20:40) (Zrillaon_Leovr): Butları ben kaptım!
(22:20:45) (Zrillaon_Leovr): aaah!
(22:20:49) (Kran): İlk yazan alır hahah
(22:20:50) (Soleir): "geç kaldım bebek"
(22:20:51) (Zrillaon_Leovr): Diğerini ben alıyorum o zaman.
(22:20:58) (Zama_Kafaeden): "Hah..!" diyorum "Cücemiz kendine geldi..." diye eklerken göğüse el atıyorum.
(22:21:19) (Kran): (Göğüse el atmaktan kastın benim göğsüme değildir umarım?)
(22:21:24) (Zama_Kafaeden): (tavuğun göğsü)
(22:21:26) (Zama_Kafaeden): 
(22:21:29) (Kran): (ahah)
(22:21:35) (Zama_Kafaeden): sesli güldüm şu an 
(22:21:51) (Zrillaon_Leovr): "Çiğ et verse daha iyiydi" diye mırıldanıyorum.
(22:21:54) Raisor: "su ister misiniz yoksa şarap yeterli mi?" diye soruyor cin "Bu arada şarabı almadan önce bir sormanız iyi olurdu ahlaki açıdan"
(22:21:57) (Soleir): Tavuğu çiğnerken zevkten dört köşe oldum gibi. Salak salak sırıtıyorum etrafa. Savaş filan yalan oldu
(22:22:11) Raisor: (cin mi? öldüm öldüm. cüce yani)
(22:22:18) (Zrillaon_Leovr): "Ben büğyücüyüm dostum," diyorum. "Büyücüler ahlaksız olur."
(22:22:48) (Lyzer_Talien): Yoldaşım olan kişilerin dediklerime cevap vermemesi üzerine masadan kalkıp dışarıya çıkıyorum. Dolaşmadan önce etrafa bir göz gezdiyorum
(22:23:25) (Zrillaon_Leovr): "Bence gidelim şu elfe. En azından orada pişmiş et verirler ha?"
(22:23:29) (Zama_Kafaeden): peşinden koşuyorum ben de ve omzundan tutup "nen var lyzer? neye bozuldun?" diye soruyorum
(22:23:35) (Kran): Lyzer handan çıkarken ''Yemeğimiz bitene kadar sabretsek iyi olur.'' diyorum arkasından
(22:24:13) (Lyzer_Talien): (...)
(22:24:30) Raisor: (biraz sen de konuşmaya katıl yapma böyle)
(22:24:33) (Zama_Kafaeden): "Kime diyorum aloo.." diye lyzi sarsıyorum
(22:24:46) (Soleir): Sinirlendim ama yerimden kalkmıyorum. Çantama atabilirim yemeği. Kran ellerini tavuktan çekerse
(22:24:59) (Lyzer_Talien): Duvara yaslanabileceğim bir yere oturup cebimden pipomu çıkartıyorum ve tütün doldurup tüttürmeye başlıyorum. "Sakin ol Zama, bir şey yok. Hava almak istedim sadece"
(22:25:20) (Kran): (Hiç şansın yok)
(22:25:28) (Soleir): (=D)
(22:25:49) (Kran): Yemeği adil bir şekilde paylaştıktan sonra Hancıya gelmesi için sesleniyorum, bir kaç soru sorsak fena olmaz diye düşünüyorum.
(22:26:06) (Zama_Kafaeden): benim çıkmam lazım yahu
(22:26:08) (Kran): (adilden kastım cüsseye göre bölüşmek bu arada, aç kalanlardan mesul değilim)
(22:26:19) (Zrillaon_Leovr): Hanco geldiğinde domuzluk olsun diye şarabımdan büyük bir yudum alıyorum.
(22:26:22) (Zama_Kafaeden): "Handaki odama çıkıp uyumaya koyuluyorum."
(22:26:23) (Zama_Kafaeden): olur mu?
(22:26:39) Raisor: (tamam seni tuvalete yollayalım.)
(22:26:57) (Soleir): (yok o gitsin odaya, biz onu satıp yolumuza devam edelim?)
 (22:27:01) (Soleir): (XD)
(22:27:05) (Kran): (Bu demek oluyor ki siz siz olun tuvalete gitmeyin bu oyunda. geri gelmiyoe giden.)
(22:27:32) Raisor: (ya da evet tuvalet cazip gelmedi. başın ağrıyor seni odaya yollayım)
(22:27:42) (Zrillaon_Leovr): (O zamanalr tuvalet var mıydı:
(22:28:01) (Lyzer_Talien): (Çukur var, iş bitince toprakla ört  )
(22:28:08) Raisor: (var heralde. ovaya mı şey edeceksiniz)
(22:28:24) (Soleir): (-,-)
(22:28:33) (Soleir): (avcuma... neyse)
(22:28:36) (Kran): Cücelerin tuvalet alışkanlığı hakkında pek bilgim yok ama şu konuyu kapatsak fena olmaz bence.
(22:28:42) Raisor: (tuvalet dediğimiz seramik değil yani alaturka)
(22:28:54) Raisor: (bence de)
(22:29:10) (Kran): (Hancı geldi mi?)
(22:29:24) Raisor: Cüce içeriden geliyor ve bu arada Zama başının ağrdığını söylüyor
(22:29:26) (Lyzer_Talien): Olan biteni gözlemlemeye devam ediyorum.
(22:29:35) Raisor: Hancı onu odaya götürüp geri geliyor
(22:29:56) Raisor: (evet koyu. şu an geldi)
(22:30:24) (Kran): ''Şaraba dayanamayacağını tahmin etmeliydim.'' diyorum Zama giderken. hancıya dönüyorum; ''Elf taruni adında birini arıyoruz. tahmin ediyoum ki adını duymuşsundur?''
(22:30:49) (Kran): (Böyle yazınca adı elf soyadı taruni gibi oldu ama anladınız siz)
(22:31:08) Raisor: Cüce biraz düşünüyor ve "evet" diyor "Onu tüm batı farriway tanır"
(22:31:24) (Kran): ''İsminden başka bir bilgin var mı onunla ilgili?''
(22:31:51) Raisor: "Bildiğim kadarıyla ormanda bir klubesi var" diyor cüce
(22:32:04) (Kran): ''Ve ormana gidilen yol?''
(22:32:30) (Soleir): "Hangi orman. Çok uzak mı?"
(22:32:50) Raisor: "Şu an bulunduğunuz şehrin -( adı neydi? )- kuzeyinde. Aslında pek uzak sayılmaz"
(22:32:54) (Zrillaon_Leovr): "Ve en önemlisi, orman tehlikeli mi?"
(22:33:25) (Kran): ''Eh. Farriway'de tehlikeli olmayan bir yer olduğunu sanmıyorum Zrillaon.'' diyorum
(22:33:55) Raisor: "aslında" diyor cüce;
(22:33:59) (Zrillaon_Leovr): "Orklardan, Wyvernlerden falan bahsediyordum."
(22:34:05) Raisor: "Evet oldukça tehlikli bir orman
(22:34:25) Raisor: "Ork yok batı farriway de. ama başka yaratıklar var"
(22:34:29) (Zrillaon_Leovr): "Ne zaman düzgününe denk geldik ki?" diye yaknıyıroum
(22:34:52) (Lyzer_Talien): "Kısa cevaplar yerine düzgün bir açıklamada bulun hancı. Orada neler bekliyor bizi?"
(22:34:54) (Soleir): "Beni taşırsanız gelirim. Yemek yedik ya, uykum geldi..."
(22:35:07) (Kran): ''Zama olsa bu habere sevinirdi sanırım.'' diyorum aksi bir şekilde ve dinlemeye devam ediyorum
(22:36:02) Raisor: "Orman elflerin evi olabilir. Ama aynı zamanda ormanda kötü yaratıklar da var"
(22:36:34) (Lyzer_Talien): "Bu kadarını son on dakikadır sürekli tekrar ediyorsun zaten.."
(22:37:09) Raisor: "Örneğin; uriller var" diyor cüce
(22:37:20) (Zrillaon_Leovr): "Orman ne tarafta? Haritacı var mı buralarda?"
(22:37:22) Raisor: bunu söylerken titriyor ve siz bunu fark ettiniz
(22:37:54) (Lyzer_Talien): "Uriller mi? Biraz daha anlat hancı. Onlarla karşılaşacaksak, bunları öğrenmeliyiz"
(22:38:03) Raisor: "Bir harita isterseniz size temin edebilirim ama ormanın derinlikleri ile ilgili bir harita yok" diyor
(22:38:19) (Kran): (53 yaşında olduğumu ve bolca gezdiğimi düşünürsem Uril'in ne demek olduğunu biliyor gibi davranacağım müsadenizle)
(22:38:21) (Zrillaon_Leovr): "İyi olur."
(22:38:35) Raisor: (uygundur.)
(22:38:39) (Zrillaon_Leovr): (Ben de. Büyücüyüm ben.   )
(22:38:59) (Soleir): (ben de insanım -,- NORMAL)
(22:39:12) (Lyzer_Talien): ...
(22:39:19) (Zrillaon_Leovr): 
(22:39:41) (Zrillaon_Leovr): (büyücü olunca insan ister istemez biliyor bu tarz şeyleri   )
(22:39:42) Raisor: (bu arada urilleri hepiniz biliyorsunuz. Uriller boynuzları uzun ve siyah cüppeleri olan bir yaratık. Bir at boyunda ve kızdıkları zaman çok yrtıcı oluyorlar)
(22:40:09) (Soleir): (o zaman kızdırmayız? nasıl fikir?)
(22:40:22) Raisor: (yabancıları sevmezler)
(22:40:28) (Zrillaon_Leovr): (Süpersin!  )
(22:40:29) (Kran): (sounds like a plan)
(22:40:49) Raisor: (soleir? dene istersen.)
(22:41:05) (Lyzer_Talien): "Haritayı ne zaman alabiliriz?"
(22:41:12) (Soleir): (olur   zaten 'zor' modu seçmemiş miydim ben?)
(22:41:43) Raisor: (kızdırmak için bir şey yapmana gerek yok. yaratık zaten vahşi yani. İnsanların etini de çok sever. (Kran şanslısın o konuda, cüceleri pek sevmezler etlerini yani. ama yinede saldırırlar)
(22:42:14) (Soleir): (ah aynı ben, zevkine avlıyorlar. anlaşıcaz gibi)
(22:42:23) (Zrillaon_Leovr): (çook yavaş ileriliyoruz)
(22:42:26) Raisor: "Elimde bir tane harita vardı bu bölgeyle ilgili. Ormanın da başını gösteriyor" diyor hancı cüce
 (22:42:45) (Lyzer_Talien): "Ve bunun için ne istiyorsun?" diyorum kuşkulu bir şekilde
(22:42:51) (Kran): ''Ve onu bize iyilik olsun diye vermeyeceksin sanırım?''
(22:43:17) Raisor: "Aslında 3 krom para fena olmazdı" diyor cüce
(22:43:28) (Kran): (3 kromun tl karşılığı?)
(22:43:49) Raisor: (1 krom = 100 tl)
(22:43:57) (Lyzer_Talien): (Bizde ne kadar var?)
(22:44:00) (Kran): (o zaman oha diyorum cüceye)
(22:44:02) (Zrillaon_Leovr): Büyü kesemden bir kaç ufak toprak disk çıkarıyorum. Masanın altından asamı sallayıp bir krom illüzyonu yaratıyorum.
(22:44:12) (Soleir): "Elimde yarısı yenmiş bir tavuk var hancı, onu da senden aldık zaten. İstersen geri veririm. Ya da hanında bıraktığımız değerli elfi sana satarız?"
(22:44:26) Raisor: (aslında kran biraz zengin. 4 altın parası var. 1 altın para = 10 krom para)
(22:44:43) (Zrillaon_Leovr): İllüzyon yaptım ben? 
(22:44:52) (Lyzer_Talien): (Geri kalanlarımızda yok mu para? Ben paralı askerdim bunuda düşünürsek  )
(22:45:00) Raisor: (cücenin önünde yaptın...)
(22:45:06) (Zrillaon_Leovr): Masanın altında.
(22:45:13) (Kran): ''Aslında o fikir fena değil'' diyorum Soleir'e doğru. ''3 krom paraya tüm Farriway'in haritasını çizdirebileceğimizi biliyorsun değil mi hancı?'' diyorum gözlerimi dikerek.
(22:45:52) (Kran): (valla 80 altınım olsa 3 krom vermem bu cüceye)
(22:46:01) (Soleir): "Sonuçta ormanın içini gösteriyor, yaratıkların yerini değil..."
(22:46:05) (Zrillaon_Leovr): İllüzyon yaptım ben 
(22:46:52) Raisor: (pardon telefon çalmıştı. hızla devam ediyorum)
(22:46:56) (Kran): (bu arada Raisor, bir cücenin ortalama yaşam süresi kaç yıl?)
(22:47:09) (Lyzer_Talien): (Ve param var mı?)
(22:47:41) Raisor: Kran başka şansın yok gibi. sanki para olmadan cüce vermez haritayı. Ve epey yaşlanabiliyorlar. 100-150 hatta çok sağlıklıysan 170 yıl)
(22:48:18) Raisor: (zrillaon tutmadı o ilüzyon yolu maalesef. Zira sanırım konsantre olamadın.)
 (22:48:41) (Soleir): Sabırsızlıktan bile canım sıkılmış durumda artık. "paraya haritaya duyduğumuzdan daha çok ihtiyacımız var... gidelim artık." diyorum cüceye yukardan bakarak
 (22:48:57) (Zrillaon_Leovr): Pff
(22:49:02) (Kran): ''Eh, sora sora Verai bulunur. Almayalım hancı efendi.'' diyorum
(22:49:03) (Lyzer_Talien): (Para?)
(22:49:24) Raisor: (şöyle diyim, 3 krom para verseniz de bir şey olmaz. kazanırsınız sonra bir şekil.)
(22:49:32) (Zrillaon_Leovr): Dikey gözbebeklerimle hancıya bakarak "Haritayı ölü ve soğuk elinden de alabiliriz. İndirim yap biraz!" diyorum
(22:49:39) (Kran): (cüce inadı var mı bu evrende bilmiyorum ama bende var.)
(22:49:43) (Zrillaon_Leovr): Nasıl?
(22:49:45) (Soleir): (raisor karışma dayatma yapıyoruz -,-)
(22:49:55) (Zrillaon_Leovr): (Charisma kullandım azacık)
(22:50:04) (Soleir): (türk kafası, kaçar gibi yapınca verir belki)
(22:50:08) Raisor: (öyle mi soleir? peki. )
(22:50:22) Raisor: Cüce haritayı cebine kyup "peki diyor "siz bilirsiniz"
(22:50:24) (Lyzer_Talien): Abi kaç kere paramız var mı diyorum bir cevap atsan artık
(22:50:31) (Soleir): (Oo ups)
(22:50:38) Raisor: (abicim cevap verdim ya.
(22:50:44) (Lyzer_Talien): Ne ara?
(22:50:55) Raisor: (sadece kran da var para demiştim sayısını da vermiştim)
(22:51:09) (Lyzer_Talien): (Cücede para var anladıkda bende paralı askerlik yapıyordum. Yedim mi hepsini ne yaptım)
(22:51:24) (Kran): (Şey gibi yaparız, parayı ben taşıyorum gibi, bir şey gerekirse benden alırsınız yani)
(22:51:41) Raisor: (yanına almamışın heralde)
(22:51:46) (Soleir): (kaçacaksın değil mi kran =D XD)
(22:51:48) (Lyzer_Talien): ...
(22:51:49) (Kran): (bir cüceden daha güvenli bir banka bulamazsınız bakın *.*)
(22:51:56) Raisor: (aslında takım ruhu olsun diye bu uygulamayı yapmıştım ben)
(22:52:06) Raisor: sesli güldüm xd
(22:52:10) (Kran): (o zaman parayı yanlış kişiye verdin raisor  )
(22:52:32) (Kran): (neyse oyuna dönersek)
(22:52:33) (Lyzer_Talien): Takım ruhu olmadığını başından beri gördüğüne göre değiştirseydin iyi olurdu
(22:52:36) (Zrillaon_Leovr): Asamı masaya koyuyorum yavaşça. Bir elim üzerinde. "Bir daha düşün hancı." diyorum
(22:52:47) (Lyzer_Talien): Pipomu tüttürmeye devam ediyorum
(22:52:49) Raisor: (ama cüce senin ırkından kran. hani pazarlığa da girmediniz. Belki inerdi ama denemediniz. bakın büyük spoiler dı bu)
 (22:54:03) (Kran): ''Zorlamaya gerek yok, biz haydut değiliz Zrillaon'' diyorum büyücüye doğru. Hancıya dönüyorum tekrar. ''harita erzem değil, 3 kron vermeyeceğimi bil ona hancı. Sorarak da yolumuzu bulabiliriz.''
(22:54:27) Raisor: (zorla bu takım ruhunu enjekte ederim size ben)
(22:54:39) Raisor: (ormanda nasıl yolunu soracaksın?)
(22:55:12) (Lyzer_Talien): (Herkes tanıyor bu adamı, yerini de biliyorlardır sokaklarda bir dükkanda veya başka bir yerde. Sorar bulur)
(22:55:17) (Kran): (Şehirdeki tek bilgi kaynağı hancı değildir sanırım)
(22:55:18) Raisor: Hancı sonradan Lyzer'ın kolundaki bileziği görüyor. "Bu bilezik de neyin nesi? beğendim onu" diyor
(22:55:19) (Zrillaon_Leovr): Hızlı bir hareketle asamı hancıya çeviriyorum. Bir uyku büyüsü mırıldanıyorum.
(22:55:23) (Kran): (Lyzer haklı)
(22:55:48) (Zrillaon_Leovr): (bunu da öğrenmiş olayım artık!)
(22:55:56) (Kran): ( )
(22:56:03) (Soleir): (Tek harita da onda değildir heralde. Fotokopi makinası diye birşey var  )
(22:56:36) Raisor: (tamam da Lyzer 'a birşey sormuştu. Belli ki altın bileziğine göz dikmiş XD)
(22:56:37) (Lyzer_Talien): "Bu handa neyin nesi? Beğendim onu" diye karşılık veriyorum duygusuzca
(22:56:54) (Zrillaon_Leovr): Uyku büyüsü?
(22:56:55) (Kran): (uyku büyüsü?)
(22:56:59) Raisor: (-,- o sahte altın lyzer. kandır şunu)
(22:57:23) Raisor: (şimdi arkadaş büyücü evet. ama şöyle bir şey var; henüz gnç)
(22:57:31) (Lyzer_Talien): (Bu bilezik dediğin benim ekstraya eklediğim değil mi?)
(22:57:36) Raisor: (her büyüyü yapamıyor. dendei fakat olmadı xD)
(22:57:42) (Zrillaon_Leovr): Ama uyku büyüsü ilk öğrenilen cantriplerdendir.
(22:57:50) Raisor: (hayır o başka)
(22:58:17) (Lyzer_Talien): (Bu arada adamı o kadar tehtit etti leovr, üstüne üstlük saldırmaya çalıştı. Adam sakin sakin dolanıyor mu hala?)
(22:58:17) Raisor: (ama adil olmaz. bir ork grubunu uyutup saldırırdınız?)
(22:58:33) (Zrillaon_Leovr): ee?
(22:58:37) (Zrillaon_Leovr): Ne olmuş
(22:58:46) Raisor: (ne tadı kaldı?)
(22:58:50) (Zrillaon_Leovr): Kocaman grup bize saldırırken haksızlık olmaz mı
(22:58:59) (Soleir): (dert etmeyin artık. orklar bu tiplerin yaşadıkları yerden hayır gelmez diyip geri çekilmişler zaten)
(22:59:18) (Zrillaon_Leovr): Pfff
(22:59:27) Raisor: (öyle bir şey yaptım mı henüz? siz güçlenmeden koca bir orduyu salmam üstünüze)
(22:59:38) (Zrillaon_Leovr): Sürehiyi adamın başına geçiriyorum.
(22:59:41) (Lyzer_Talien): (Bu arada adamı o kadar tehtit etti leovr, üstüne üstlük saldırmaya çalıştı. Adam sakin sakin dolanıyor mu hala?)
(23:00:03) Raisor: (ne ara saldırdınız lan adama? ben mi kaçırdım?)
(23:00:15) (Kran): Zrillaonun yapmaya çalıştığı şeyi görüyor ve kolunu tutuyorum. ''Sakin ol Zrillaon.''
(23:00:15) (Zrillaon_Leovr): 
(23:00:26) (Lyzer_Talien): (Uyutmaya çalıştı ya büyücü. Şimdi de başına sürahi salladı)
(23:00:35) (Zrillaon_Leovr): 
(23:00:42) Raisor: Cüce sinirleniyor o zaman
(23:00:49) (Lyzer_Talien): (Buranın cücelerini bilememde. Bir cüceyi tehtit edersen sonuçlarına katlanırsın normalde  )
(23:00:57) (Lyzer_Talien): (Çoktan büyücü nalları dikmişti gibi geliyor xD)
(23:01:00) Raisor: (bu arada uyku büyüsü yapmaya çalıştı ama başaramadı)
(23:01:20) (Lyzer_Talien): (Evet ama yaptığı gözüktü sanırım?)
(23:01:27) (Lyzer_Talien): (Yapmaya çalıştığı O.o)
(23:01:27) Raisor: Cüce sırtından bir balta çıkarıyor gibi
(23:01:35) Raisor: ve evet kesinlikle bu bir balta
(23:01:52) Raisor: "Sen miydin lan bana sürahi ile vuran?" diyor
(23:01:54) (Zrillaon_Leovr): Lyzer'a "Sen hancıyı oyala, ben de cebinden alayım." diye mırırldanıyorum
(23:02:05) (Kran): (sırtında balta taşıyan hancı? oha nasıl bir yere geldik biz)
(23:02:15) (Zrillaon_Leovr): ahahahah
(23:02:16) (Kran): (yalnız bir dakika)
(23:02:24) Raisor: (cüce bu. herşey beklenir)
(23:02:26) (Kran): (sürahi ile vurmadan kolunu tutmuştum?)
(23:02:27) (Lyzer_Talien): "Bu çok onursuzca olur dostum. Yapmayacağımı biliyorsun"
(23:02:49) Raisor: (sıyrıldı kolundan)
(23:03:01) (Zrillaon_Leovr): "Sen bri sövalye misin, paralı asker mi?" diye çıkışyıroum.
(23:03:17) (Zrillaon_Leovr): Aynı teklifi Soleir'e sunuyorum.
(23:03:34) (Kran): ''YETER!'' Diyerek ayağa kalkıyorum ve hancı ile Zrillaon'un arasına giriyorum.
(23:03:39) (Lyzer_Talien): Cevap vermeyip pipomu tüttürmeye devam ediyorum işler kızışırsa diye bir elim kılıcımın kabzasında
(23:04:01) Raisor: "Her hancıi silahı ile dolanır" diyor hancı "kiminle karşılaşacağınızı bilemiyorsunuz. Ya burayı terk edin ya da savaşa hazır olun"
(23:04:38) (Zrillaon_Leovr): Küçükken pokemonu çok mu izldein diyorum. Roket Takımı replikelri falan 
(23:04:46) (Kran): ''Zrillaon, şu an bu adamın hanında misafiriz. Uygun davranmalıyız.'' diyor ve hancıya dönüyorum tekrar. ''O baltayı yerine koy hancı, bir cüce diğeriyle kapışmaz.''
 (23:05:03) (Soleir): "Savaşmaya geldik, sizi kurtaracak olan da bizleriz. Buna karşılık bize parayla harita satmaya çalışıyorsunuz ve biz hala oyalanıyoruz!"
(23:05:31) Raisor: Cüce tereddüt edip baltayı yere indiriyor. ve zrillaon a dönüyor "yapamayacağın büyülere kalkışma bir daha"
(23:06:05) (Zrillaon_Leovr): Normalde yapardım da, şu sıralar Zindancıbaşı diye kadim bir iblis büyülerime musallat oldu
(23:06:11) (Zrillaon_Leovr): diyorum
(23:06:13) (Zrillaon_Leovr): 
(23:06:28) (Zrillaon_Leovr): (alınma raisor)
(23:06:29) Raisor: (-,-)
(23:07:12) Raisor: (sana listeyi yazacağım hangilerini yapabilirsin + her bölümün sonunda yenilerini vereceğim sana)
(23:07:26) Raisor: neyse çok yavaşız tempoya geri dönelim
(23:07:57) Raisor: "Kiminle savaşmaya gelsiniz?" diyor cüce soleir'e
(23:08:00) (Kran): Cebimden 3 krom çıkarıp uzatıyorum. ''Bu seferlik böyle olsun.''
(23:08:07) (Soleir): Kafamı kaldırıp güneşin batmasına ne kadar kaldığını tahmin etmeye çalışıyorum. Sırf bir günümüz bu bilgeyi bulmak için boşa harcanmamalı. Eğer bilge de bize yardımcı olamazsa sonumuz kötü zaten...
(23:08:34) (Soleir): "Orklarla cüce. Orklarla..."
(23:08:52) (Lyzer_Talien): Olayların çığırından çıkıp herkesin garip davranması üzerine hancının ilgilendiği bilekliği kolumdan çıkartıp ona doğru uzatıyorum. "Bu da üzerine hediye olsun dostum. Bununla değil cüce kadınlar, bütün ırkların kadınlarının sana ilgiyle bakacağına eminim" diyorum gülümseyerek
(23:09:18) (Kran): (o zaman ben 3 kromu geri çekiyorum kusura bakmayın abi)
(23:09:25) (Zrillaon_Leovr): ahahahah
(23:09:29) (Soleir): Manidar bir bakış atıyorum Lyzer'a
(23:09:31) (Lyzer_Talien): (ben hediye etmiştim  )
(23:09:32) Raisor: (XD)
(23:09:49) Raisor: tamam cüce sadece bileziği alıp size haritayı veriyor
(23:09:50) (Soleir): (çünkü iki saattir malız biz pazarlık ediyoruz?)
(23:10:07) (Soleir): (gidelim artık yahu!)
(23:10:08) (Lyzer_Talien): (Pazarlık mıydı o?)
(23:10:14) (Kran): (katılıyorum)
(23:10:34) Raisor: (hiç de iyi bir pazarlıkçı değilsin soleir. kusura bakma da git uyu yani sen)
(23:10:43) Raisor: (xD)
(23:10:47) (Lyzer_Talien): "İyi o halde yola koyulalım artık" diyerek ayaklanıyorum
(23:10:47) (Kran): ''Misafirperverliğin için teşekkürler cüce efendi.'' diyorum ve odama doğru yol alıyorum.
(23:10:57) (Kran): (önce dinleneceğiz sanırım? akşam oldu mu?)
(23:11:14) (Soleir): (herneyse çıkmam gerek zaten, kusuruma bakmayın artık =/)
(23:11:20) Raisor: (neredeyse oldu. Güneşin batmasına 1 saat kaldı)
(23:11:37) (Kran): (iki kişi eksik devam etmeyelim isterseniz?)
(23:11:41) (Zrillaon_Leovr): "Şarabın da iğrençmiş" diye sataşıp, odama çıkıyorum.
(23:11:47) (Lyzer_Talien): (Tamamdır bizde çekildik o halde)
(23:11:48) (Zrillaon_Leovr): (bence odalara çıkalım
(23:12:00) (Zrillaon_Leovr): ikinci kısmı hafatay oynarız
(23:12:02) Raisor: evet yatın uyuyun; sabah kalkıp gidersiniz ormana.
(23:12:06) Raisor: (yani haftaya)

Minik not: Byü olayı sonlara doğru sorun yarattı. Sağ olsun Kran kurtardı işi. Bir sonraki haftaya daha da serbest bırakacağım sizi ve Vega dediğim yöntemi kullanacağız. Bir araştırma yapıp ilk öğrenilen büyüleri bulacağım senin için. ^^

Ayrıca düzenlerken fark ettim; oynatırken gerçekten de Bazı yerleri okumamışım. Çok büyük kopukluklar olmuş; bunun sebebi 5 kişiye aynı anda bakmak, okumak, cevap vermek zor olduğundandır. Affediniz. Haftaya buna da dikkat edeceğim.

-John Lennon.

Çevrimdışı Vega

• 1023
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Nisan 2011, 20:19:55 »
Tabii ki bir ordu falan uyutulamaz yav. Ondan sonra bir hafta uyuyan bedenimi taşırsınız :D

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 25 Nisan 2011, 20:21:11 »
Yarın saat 21:00 da bir sonraki bölümün oynanacağını hatırlatıyorum. Aslında sizler için bir harita yapmaya çalıştım ama olmadı. Eh bu bölüm de haritasız idare edeceğiz artık. :D

-John Lennon.

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 29 Nisan 2011, 23:19:56 »
Bu salı, oynayamadık.

Salı günleri bazı arkadaşlarımıza uymadığından, belirli bir gün olmaması kararı aldık. Uygun saat bulundukça oyunu oynayacağız. Tabi bir de Fizban adlı üyemizden son 4 gündür haber alamamamız var. Kendisinden haber almak için birkaç gün bekledim. Umarım kötü bir durum yoktur ve en erken zamanda kendisinden haber alırız.

-John Lennon.

Çevrimdışı Raisor

• 793
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 11 Mayıs 2011, 23:20:58 »
Statlar:

Kran
Kazanılan: Demir balta (Fiziksel saldırı gücü:17)
Can: 5
Fiziksel saldırı gücü: 21(silahla beraber tabi ki) +1 =22
Fiziksel savunma gücü: 6

Zrillaon Leovrael
Kazanılan: Yeşil asa (Zihinsel saldırı değeri: 9 Zihinsel savunma değeri: 6)
Can:4
Zihinsel saldırı gücü: 14 +1 = 15
Zihinsel savunma gücü: 11
Fiziksel saldırı gücü: 1
Fiziksel savunma gücü: 2

Zama Kafaeden
Kazanılan: Ölümcül yay
Zihinsel saldırı gücü: 3
Zihinsel savunma gücü : 3
Fiziksel saldırı gücü : 15 +1 =16

Lyzer Talius
Kazanılan: Ölüm kılıcı
Fiziksel saldırı gücü: 20
Fiziksel savunma gücü: 15

Soleir Telrunya
kazanılan: su yayı
Can: 6
Fiziksel saldırı gücü: 12 +1 =13

Yeni bölümün özeti şöyle oldu:

Handa uyanış ve handa kahvaltı yapma. Hancıdan silahçının yerinin öğrenilmesi. Şehir içine gidilerek silahçının bulunması. Bu esnada Soleir ve Lyzer'in  hana yeniden dönmesi ve eşyaları toparlaması.
1 altın paraya Kran, Zama ve Zrillaon'un kendilerine ve arkadaşlarına birer silah alması. Sonra yolda 5 arkadaşın buluşması ve Orman macerasına atılmak için yola çıkmaları.

-John Lennon.