Kayıt Ol

Malazan Book of the Fallen

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Malazan Book of the Fallen
« Yanıtla #15 : 06 Mart 2015, 20:41:09 »
Pegasus Yayınları'ndan da atak bekliyorum ben, telif düşerse. Pegasus epey büyük serilere el atıyor bu ara. Gece Nöbeti bunlardan biridir. Onlar basarsa da benim gözüm arkada kalmaz. Aynı şekilde İthaki ve Akılçelen de güzel olur.

Eğer 4.seneleriyse bakalım neler olacak. Ya aceleyle basacaklar ya da düşecek telif. Düşsün de hepimiz rahatlayalım. Ya da doğru düzgün bir çevirmen bularak düzgün iş yapsınlar.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 06 Mart 2015, 21:06:25 »
Akılçelen alırsa harika olur. Pegasusa oldum olası ısınamadım.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 06 Mart 2015, 21:13:40 »
Pegasus, Gece Nöbeti ve devam kitaplarında başarılı gerçekten ama Pegasus denilince aklıma açlık oyunları,labirent gibi seriler geliyor ya da grinin elli tonu :) Hem Pegasusun elleri Mark Lawrence ve Terry Goodkind ile dolu(Özellikle Doğruluk Kılıcı serisi çıksın artık) Yine de ben de Pegasusa hayır demezdim.
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-

Çevrimdışı Giskard

• *
  • 219
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Mart 2015, 22:23:58 »
Ken Grimwood'un Replay'ini (Sil Baştan) basan Koridor Yayıncılık, Beyaz Balina'nın yan markası. Belki oradan basarlar.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle

The Malazan Book of the Fallen’ın Türkçe Yayın Hakları Kimde Dersiniz?

Steven Erikson imzalı, dünyayı kasıp kavurmuş ama bir türlü bizlere konuk olamamış The Malazan Book Of The Fallen serisinin telif hakkının kimde olduğu sonunda netlik kazandı!

Bu başlıkta daha önce durumu konuşmuş, tartışmıştık. Durumu yeni öğrenenler de haberimize buradan ulaşabilir.

Haber: Gürkan Akkaya | Elendil_XX, Hazal Çamur | Fırtınakıran

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Mart 2015, 13:26:24 »
sonyeşilgören adlı arkadaşımıza teşekkürler edelim. Onun forumdaki paylaşımı üzerine biz de sitemizdeki meraklılarına duyurmuş olduk :).

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #21 : 15 Mart 2015, 12:37:11 »
mizmirli adlı üyemiz dayanamamış, Beyaz Balina ile mail üzerinden bağlantıya geçmiş. Hatta onunla da kalmamış, aldığı cevabı portalımızdaki haber aracılığıyla bizlerle paylaşmış sağ olsun:

Alıntı
Malazan serisi e-mail cevabı; Merhaba, Malazan serisinin hakları bizde, ilk kitabı da çevrilmiş durumda. Ancak yayın tarihi henüz netleşmedi.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 15 Mart 2015, 12:45:56 »
Çok tanıdık bir cevap, değil mi? Merhaba Kralların Yolu. Hadi şimdi 2 sene çevrilmiş kitabın yayınlanmasını bekleyelim.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #23 : 15 Mart 2015, 12:54:32 »
Aklımdan geçenler tam olarak bunlardı okurken :) Ben de o yüzden paylaştım sizlerle zaten. İnşallah o kadar bekletmezler diyerek kalbimi beyaz balina kadar temiz tutuyorum yine de.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #24 : 20 Mart 2015, 17:51:08 »
Kimse çıkıp serinin konusundan falan bahsetmemiş ama... O yüzden bir yorumda bulunamayacağım. Yine de bir kitap çevrildikten sonra neden basılmaz ki, ya da yayınevi neden düzgün bir açıklama getirmez? Hayır Kralların Yolu'nda da aynı şey olmuştu. Arkadaş yayınları sadece bekletmişti, eğer ayrıntılı güzel bir açıklama olursa bence kimse beklerken noluyor arkadaş ya diye çıldırmaz. Yayınevini ayıplayacak değiliz ya!
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Farus

• **
  • 128
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 22 Mart 2015, 14:54:46 »
Telif düşerse yayınlamak isteyen başka yayınevleri çıkar diye düşünüyorum. Daha önce de çok konuşulmuştu bu seri bu forumda ve İthaki ile Arkadaş(Akılçelen) Yayınevi istekli görünüyordu.Beyaz Balina rezil edecekse seriyi hiç yayınlamasa keşke.Bir kere daha hevesimiz kursağımızda kalmasın...

Biz yayın haklarını almak ve basmak istedik ama maalesef başka yayıncı da olduğunu öğrendik (hepimiz gibi)

Ek: Kitabın yayın hakkı 5 sene sonra düşer diye bir şey yok maalesef. Bu süre tamamen aradaki anlaşmaya bağlı

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #26 : 01 Temmuz 2015, 03:12:20 »
Malazan Book of The Fallen serisinin ilk kitabını az once iBooks Store'un Birleşik Krallık mağazasında bulup inceledim. Doğrusu çok bir şey anladığımı söyleyemeyeceğim; ancak yine de farklı bir şeyin bizleri beklediğini düşünüyorum. Doğrusu bu saatte kendimi okuduğum şeye verip ingilizcesini pek anlayamadım, belki de ingilizcesi benim dilbilgimi aşıyordur(hadi kendimizi avutalım. :P).

Seriyi rıhtım takipçilerine tanıtarak meraklı okur kitlesini çoğaltabiliriz aslında, Witcher'da olduğu gibi. Hem bu şekilde belki yayın evi de ne oluyor burada deyip çevirdiğini söylediği ilk kitabı basmaya karar verir. Hoş, para kazanacağım diye editöryel çalışması doğru düzgün yapılmamış bir kitap sürmeseler önümüze.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 17 Ağustos 2015, 11:52:13 »
Facebook üzerinden Beyaz Balinaya sordum alt markalarından çıkacakmış. Bunlar zaten küçük değil mi alt markası ne ola ki?

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 17 Ağustos 2015, 12:27:04 »
Yok, göründükleri gibi küçük değiller. Bastıkları çocuk ve gençlik serileriyle az kazanmıyorlar.

Çevrimdışı Mashiara

• **
  • 119
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 17 Ağustos 2015, 14:01:12 »
Koridor,Arkadya ve Go Kitap Beyaz Balina Yayınlarına aitmiş. Forum ana sayfasında bu başlığa bugün Fıtınakıranın mesaj yazdığını görünce seriyle ilgili bir gelişme oldu diye umut içinde yazılanları okudum ve yine hayal kırıklığı :)
Adın umrumda değil, kırmızı. Adını bilmek istemiyorum. Eğer en az ilk üç savaşından sağ kurtulursan belki o zaman adını öğrenirim. Daha önce değil. Eskiden isimleri öğrenirdim, ama bu kahrolası bir zaman kaybıydı. Bir baş belasını tam tanımaya başladığımda kalkar ölürdü. Bu günlerde zahmet etmiyorum.-Horkin Usta-