Kayıt Ol

Kayıp Köşeler Bölümü

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
Kayıp Köşeler Bölümü
« : 18 Ekim 2015, 20:00:08 »

Ve geçtiğimiz ay sosyal medya üzerinden duyurusunu yaptığımız Kayıp Köşeler bölümümüz yayın hayatına başlıyor!

Peki nedir bu kayıp KÖŞELER? Neden böyle bir bölüme ihtiyaç duyduk? Haberleri yazıyorduk, incelemeleri de yana ekliyorduk. Eee? Daha ne peki? Derdimiz neydi?

Aslında derdimiz tam da burada başlıyor. Haber metinlerine asgari düzeyde görüşlerimizi ekliyor, yazdığımız inceleme ve tanıtımlara da konuya gelene kadar benzer başka şeylerden bahsettiğimiz oluyordu. Fakat Kayıp Köşeler, tam da anlatmak istediğimiz farklı bilgileri yazıya dökebileceğimiz bir alan olacak. Bazen yakınacağız, bazen dertleşeceğiz, bazen gıpta edecek ve yazacağız. Bazense çok farklı bir açıdan yürüyeceğiz, ama yine de yazacağız.

Bu platform aracılığıyla bizlere belki biraz daha yakından bakacaksınız. Zira daha samimi bir ortama kavuşmuş olacağız. Söyleyeceklerimiz var, sizleri de bekleriz.

Kayıp Köşeler sayfasına girdiğinizde farklı bir tasarım karşılayacak sizleri. Yine portal içinde olacaksınız fakat güneş batmış, lambalar sönmüş olacak. Yıldızların ışığında okuyacaksınız yazılarımızı. Tüm haberlerden ve detaylardan uzak şekilde hem de. İnanıyoruz ki bu değişiklik hoşunuza gidecek. Kayıp KÖŞELER’e ulaşmak için BURAYA tıklayın.

Yakın zamanda yeni yazarların da ekleneceği bu kısımda şimdilik üç isim karşılıyor sizleri.

İlk olarak Köşeler’e giriş yazısı olarak Hakan Tunç tarafından kaleme alınmış kısa bir yazı karşılıyor sizleri. Kayıp Bir Köşenin Belirsiz Başlangıcı başlıklı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Devamında Hazal Çamur’un metroda kitap okumak üzerine kaleme aldığı Raylar Üzerinde Okumak başlıklı yazısını görüyoruz. Buradan ulaşabilirsiniz.

Son yazımız ise M. İhsan Tatari’den geliyor. Sosyal medyanın öteki yüzünü Çığırından Çıkan Zamanlar başlığıyla sunuyor. Buradan ulaşabilirsiniz.

Son dediğimize bakmayın. Her an güncellenecek bir yer burası. Yeni yazarlarımız da kısa süre içinde yazılarıyla bu yeni platformumuza arz-ı endam edecekler.

Umuyoruz memnun kalırsınız. Şimdiden iyi okumalar!

Çevrimdışı Elodin

• **
  • 64
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Kayıp Köşeler Bölümü Yayında!
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2015, 20:14:54 »
Hayırlı olsun :) Üç yazıyı da okudum ve hiç kaçırmadan okuma kararı aldım. Orada yazacak olan tüm yazarlara şimdiden teşekkürler :)

Yukarılarda bir yerlere kayıp köşelere direkt olarak ulaşabilmemiz için yeni bir sekme eklenecek mi yoksa eklendi de ben mi göremiyorum?

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2015, 20:27:56 »
Yukarılarda bir yerlere kayıp köşelere direkt olarak ulaşabilmemiz için yeni bir sekme eklenecek mi yoksa eklendi de ben mi göremiyorum?

Çok yakında eklenecek. :)

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2015, 20:58:16 »
Çok güzel bir köşe olmuş bence. Yazıların hepsi çok güzeldi, devamını merakla bekliyorum, hatta bir gün ben de katkıda bulunmak isterim. :) Tekrardan hepimize hayırlı uğurlu olsun efendim. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

• **
  • 106
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
    • Emrecan Doğan
« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2015, 22:10:51 »
Metro'da okumak :) Bunun üzerine ben de düşündüm aslında "Nasıl oluyorlar da ayakta sallanırken, o kalabalıkta okuyabiliyorlar?'' diye. Hayırlı olsun şimdiden, diğer bölümler gibi burası da güzel olacaktır :)

Çevrimdışı uveybaba

• **
  • 117
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2015, 23:45:00 »
Çok güzel bir yenilik olmuş. Benim iki adet sorum var.

Bu bölümde kaleme alınan yazılarda biraz daha içten bir dil kullanmayı düşünür müsünüz ? Doğru tabir sokak ağzı mı emin değilim. Yayınlanan yazıları okurken normal haber dilinden çok bir ayrım hissedemedim. Yanlış anlamayın kesinlikle kötü demiyorum. Örnek vermek gerekirse Hazal Çamur'un radyo yayını. Kullandığı dil , anlatım tarzı , üslubu tam olarak karşılıklı oturmuşsunuz da , sohbet ediyormuşsunuz hissi yaratıyor. Aynı şekilde yayın esnasında sohbet bölümünde dönen muhabbetler. Bu yeni bölümde yayınlanan yazılarda da bu şekilde bir deneme yapabilir misiniz ?

İkinci olarak ; yayınlanan yazılarla ilgili konuşmayı , muhabbeti , tartışmayı Disqus kullanarak mı yapmak uygun ? Yoksa forumda yeni bir bölüm açacaksınız ve bizde oradan mı konuşacağız ? Çünkü bu yeni yayınlanan yazılarda çok güzel muhabbet ve tartışma havası var :)

Mizah en güçlü savunmam. Mizah önemli. Mizah güzel. Cici mizah.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #6 : 19 Ekim 2015, 01:07:16 »
Az önce söyledim; ama gerçekten isteyen herkes katkıdabulunabilir mi, ben de bunu sorayım. :)
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Bengü

• **
  • 305
  • Rom: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2015, 02:55:56 »
Yazıları yazanların ellerine sağlık. Fakat eklemek istediğim bir şey daha var: Dayanamayıp kendisine mesaj attım ama buradan da yazmazsam içim rahat etmez. Hakan "magicalbronze" Tunç'un ayrıca emeğine sağlık. Tema da, görsel de birbirinden güzel. Fazla emek, zaman harcıyor ve mutlu oluyoruz. Siteye ilk açıldığından beri üye olmasam da şimdiye kadar gördüklerim bana yeter. Sağolsun!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 19 Ekim 2015, 12:40:50 »
Arkadaşlar, bu harika yorumlarınız için kocaman teşekkürler <3!

Gelen bazı soruları şahsi görüşümle cevaplayayım :).

Çok güzel bir yenilik olmuş. Benim iki adet sorum var.

Bu bölümde kaleme alınan yazılarda biraz daha içten bir dil kullanmayı düşünür müsünüz ? Doğru tabir sokak ağzı mı emin değilim. Yayınlanan yazıları okurken normal haber dilinden çok bir ayrım hissedemedim. Yanlış anlamayın kesinlikle kötü demiyorum. Örnek vermek gerekirse Hazal Çamur'un radyo yayını. Kullandığı dil , anlatım tarzı , üslubu tam olarak karşılıklı oturmuşsunuz da , sohbet ediyormuşsunuz hissi yaratıyor. Aynı şekilde yayın esnasında sohbet bölümünde dönen muhabbetler. Bu yeni bölümde yayınlanan yazılarda da bu şekilde bir deneme yapabilir misiniz ?

İkinci olarak ; yayınlanan yazılarla ilgili konuşmayı , muhabbeti , tartışmayı Disqus kullanarak mı yapmak uygun ? Yoksa forumda yeni bir bölüm açacaksınız ve bizde oradan mı konuşacağız ? Çünkü bu yeni yayınlanan yazılarda çok güzel muhabbet ve tartışma havası var :)

Sondan başlayalım. Disqus tartışmak için kullanılabilir. Çok sitede tartışmalar bu şekilde yürüyor. Ama bizim bir de forum avantajımız var.

Ben yine de Disqus daha iyi olur şeklinde düşünüyorum. Burada her yazı için ayrı konu başlığı açmadığımız sürece bir karmaşa yaşanabilir. Her yazıya ayrı konu başlığı açmaksa bence fazlalık olur.

Yazıların dili bence tam bir köşe yazısı kıvamında. Kendim dışarıdan baktığımda böyle gördüm açıkçası. Yayınlarım örnek verilmiş, mutlu oldum :). Ama yayında şöyle bir şey var (bence), oradaki topluluk her hafta, çoğunlukla aynı kadroyla tartışmak için geliyor. Bir aşinalık, bir rahatlık söz konusu. Düşünsenize, yayın sonu ses kaydını kapatıp gıybet yapıyoruz yahu ;D. Buradaysa dakika başı değişecek bir kitle söz konusu. Ben böyle bir ortamda gıybet yapmam mesela u_u. (ay gıybeti de hiç sevmem! cık cık cık)

Şunu da belirtmek isterim, bu 3 yazının 3'ü de içimizden geldiği gibi yazıldı ve yayınlandı. Ama tek faktör, "köşe yazısı" kavramından ne anladığımız. Bu da kişinin kendi kısıtı demek değil aslında. Nasıl bir konuyu paylaşmak istemesiyle alakalı. Zaten haberlerde, özellikle bazı konularda, yorumda bulunmamaya gayret ediyorken, şimdi burada tamamen "ben" diye yazıyoruz. Ama bir yerde işin ucu kaçarsa blog sayfasına döner orası. Blog da çok geniş bir anlama sahip, biliyorsunuz. Kendi adıma konuşayım, ben blog tarzında yazmak istemem. Ama yeri geldiğinde parantez içlerinde iç sesimi konuşturacağımdan da eminim :D.

Belki sizin kastınız daha esprili bir tutum olabilir. Bu da seçilen konularla alakalı olacaktır diye düşünüyorum. Mesela İhsan abinin yazılarında bunu gözlemlememiz çok yüksek ihtimal :). Bu ilk yazıda canını çok sıkan bir konuya değinmiş.

Diğer arkadaşlarımız da fikrini söylesin lütfen ^^.

Az önce söyledim; ama gerçekten isteyen herkes katkıdabulunabilir mi, ben de bunu sorayım. :)

Katılabilir, evet :). Yine de incelemelerde olduğu gibi önden bir okuyacağız.

Yazıları yazanların ellerine sağlık. Fakat eklemek istediğim bir şey daha var: Dayanamayıp kendisine mesaj attım ama buradan da yazmazsam içim rahat etmez. Hakan "magicalbronze" Tunç'un ayrıca emeğine sağlık. Tema da, görsel de birbirinden güzel. Fazla emek, zaman harcıyor ve mutlu oluyoruz. Siteye ilk açıldığından beri üye olmasam da şimdiye kadar gördüklerim bana yeter. Sağolsun!

Hakancım gerçekten şahane tasarım için çok teşekkürler. Yine yazımı tam 1 sene beklettin, ama bu müthiş gece temasıyla yırttın ;D.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Ekim 2015, 15:30:14 »
Admin çalışıyor, helal olsun. Ben ancak görmeyi başardığım için yorumumu da şimdi yapabiliyorum. Çaktırmadan duyuru başlığını da uplamış oldum böylece, hehe.

Tasarımı çok beğendim. Başlangıç için yazılanlar da şahane. Burası gelecekte farklı yazar arkadaşların da katkılarıyla iyice şenlikli, cümbüşlü bir yer olacak eminim ki. Katkısı geçen herkese birer adet <3 yolluyorum.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Kayıp Köşeler Bölümü - Yeni Köşe Yazıları Duyurusu
« Yanıtla #10 : 25 Kasım 2015, 11:20:29 »
M. İhsan Tatari, nasıl "ayakta uyutulduğumuza" değiniyor: Cesur Yeni Dünya Aramızda

Bahadırhan Dinçaslan, dost acı söyler tadında yaramıza basıyor: Bizden Neden Yazar Çıkmaz?

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Kayıp Köşeler Bölümü
« Yanıtla #11 : 28 Kasım 2015, 13:47:58 »
Hazal Çamur bir yandan küçük yayınevlerinin bastığı birbirinden güzel saklı hazinelere değinirken diğer yandan da bir edebiyat tutkunu olarak neden kendilerine destek vermemiz gerektiğine değindi: Küçücük, Fıçıcık, Ama İçi Dolu Edebiyat
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 18 Mart 2016, 18:24:54 »
Okan Akıncı'nın kaleminden Kitap Hediye Edin! adlı yeni köşe yazımız yayında.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 29 Mart 2016, 11:49:01 »
Bülent Özgün'ün (Periyodik Neşriyat) kaleme aldığı Wattpad Kitapları ve Kadının Değersizleştirilmesi adlı köşe yazısı yayınlandığı ilk günden itibaren büyük ilgi gördü! Yorumlar ve tartışmalar havada uçuşuyor. Sizi de bekleriz.
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 08 Temmuz 2016, 19:27:34 »
Hazal "Fırtınakıran" Çamur, "Affına Sığınırım Çevirmen Kardeş" başlıklı yazısı ile çevirmenlerin önemine, artılarına ve eksilerine değiniyor. İyi okumalar.

Try to hide if you dare.