Kayıt Ol

The Witcher Serisi // Andrzej Sapkowski

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: The Witcher Serisi // Andrzej Sapkowski
« Yanıtla #15 : 15 Kasım 2016, 10:08:20 »
Umarım keyifli bir okuma seyri olur da bizim için, gerisi önemli değil benim açımdan.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Oliver_

• **
  • 216
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 15 Kasım 2016, 23:39:35 »
Kapağı belli olmuş. Ben beğendim.
http://i.hizliresim.com/5LrAQz.png

Çevrimdışı Quid Rides

• **
  • 399
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 16 Kasım 2016, 00:08:50 »

Ben maalesef beğenemedim. Kitabı alırsam, büyük ihtimalle tekrar ciltletirim.
http://turanmemre.wordpress.com/
Bana dönek demiş itin birisi
Açığım ne imiş sor hele hele

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 16 Kasım 2016, 01:32:21 »

Kapağına hiç bir şekilde takılmayacağım bir nimet . Bu seriyi kapaksız bassınlar gözüm kapalı alırım . Fakat witcher 2 den bir sahne kullanmışlar gibi olmuş sanki kapak. Daha minimalist şeyler hoş olabilirdi.

Çevrimdışı Elendil_XX

• 504
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 16 Kasım 2016, 01:39:40 »
Bu kapak için çok mu uğraşmışlar acaba? :dl

Neyse kapağı görmezden gelerek alıp okuyacağız tabi mecbur.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #20 : 16 Kasım 2016, 06:41:11 »
Tam tahmin ettiğim gibi Orbit yayınevinin kapağını kullanmışlar :) Seri bu şekilde, ikinci oyundan alınan sahnelerle dolu bu kapaklarla devam edecektir:

https://www.amazon.com/Last-Wish-Introducing-Witcher/dp/0316029181

Benim gönlüm Finlandiya baskısının kapaklarından yanaydı aslında. Neyse, bunca yıl bekledik, kapağa çok takılmamak lazım. Çok alakasız, beyaz saçlı bir erkek ve seksi bir kadın falan da kullanabilirlerdi. En azından orijinal kapak.

Ve Uğur'un da dediği gibi, bunca sene sonra dilimizde görmek bir nimet gerçekten de. İnşallah (inşallah inşallah inşallah) çevirisi üzmez. Serinin devamının gelmesi için satışlarının da iyi olması lazım tabii. Haberi yaymalı... Portala bir şeyler karalayayım ben çıkış tarihi falan belli olunca. Hatta Oyungezer'e de!

Gözümüz aydın :)
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 16 Kasım 2016, 08:05:19 »
http://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/ve-the-witcher-serisi-sonunda-turkce/

Bu da böyle bir ilandır :)

Bu kapakları ben tavsiye etmiştim ahshdhs.  Fransa kapağı artworkleri çok kötüydü çünkü :D Fransa kapaklarını düşündüklerini görünce yüreğime inmişti de, "bari bunu bir düşün :( :( :(" demiştim. Ciddiye almalarına çok şaşırdım.

Pegasus olunca konu, illa ki göze sokan bir şey tercih edeceklerdi. Finlandiya kapakları hoşmuş mesela ama Pegasus'u düşününce neden seçmediklerini anladım.

Benim de şahsi favorim Gollancz'ın ilk kapakları. Şimdi değiştirdiler. Hatta bende Last Wish o kapakla mevcut :)

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 16 Kasım 2016, 10:20:24 »
Kapakta "çok satan oyunun kitabı" yazmaması veya fanservis içeren bir şey olmaması memnun etti.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 16 Kasım 2016, 12:40:53 »
Gollancz'ın ilk kapaklarını ben de çok seviyordum :) Ama onları seçmemelerine şaşırmadım. Yurtdışında bile çok az satmıştı o kapaklarla, ondan sonra bunlara geçtiler zaten. 7 kitabın tamamı da basılsın da temiz bir çeviriyle, insanlar Kaderin Kılıcı'nı okusun,[*]You're my destiny![/*] Yennefer ve Ciri'nin öyküsünü tatsın, Geralt'ın oyundakiyle aynı olduğunu görsün... Başka bir şey istemiyorum!

Belki ileride ciddi bir satış başarısı yakalanırsa yeni kapaklarla da basılır. Zor ama bir umut :)
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 17 Kasım 2016, 08:20:26 »
Flood! Kitabın çevirisi Regaip Minareci adlı bir bayan tarafından yapılıyormuş. İşbankası için Kafka çevirileri yapmış daha önce. "Seninle" dergisinin de genel yayın yönetmeniymiş.

https://twitter.com/PegasusYayinevi/status/798874200744296452

İnşallah Geralt'ın kadınlarla olan yakın ilişkileri kitaptan soğumasına sebep olmaz :P En azından Türkçesinin düzgün ve temiz olacağını düşünebiliriz. Terminoloji içinse endişeliyim :/
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
The Witcher Serisinin Çıkış Tarihi Açıklandı!
« Yanıtla #25 : 26 Ocak 2017, 20:49:16 »

Ve beklenen an nihayet geldi çattı! Pegasus Yayınları, daha önce bize de çıtlattığı üzere The Witcher serisinin ilk kitabı olan Son Dilek’in çıkış tarihini açıkladı. Yayınevinin Facebook sayfasında paylaşılan bilgiye göre kitaba 2 Şubat tarihinde kavuşuyoruz!

Son Dilek için yayınlanan arka kapak yazısı ve tanıtım bülteni şu şekilde:

Alıntı
İngiltere için Tolkien, Amerika için George R. R. Martin neyse Doğu Avrupa için Sapkowski odur.

Rivyalı Geralt bir Witcher’dır. Henüz küçük bir çocukken seçilmiş, eğitilmiş, büyülerle donatılmış ve mutasyon geçirmiş bir canavar avcısı. Acımasız, tekinsiz, karanlık ve canavarlarla dolu bir dünyada yaşar.

Onun dünyasında peri masalları hiç de saf değildir. Pamuk Prenses bir haydut çetesinin başındadır. Güzel ve Çirkin’deki roller çok farklıdır. Üç dilek hakkı sunan cinlerle karşılaşmak bile istemezsiniz.

Masumların savunucusu Geralt, kızları canavara dönüşmüş ensest krallarla, intikam hırsıyla yanan cinlerle, âşık vampirlerle ve daha nicesiyle karşılaşıyor. Hepsi çok tehlikeli ve hiçbiri göründüğü gibi değil.

“Mieville ve Neil Gaiman gibi Sapkowski de eskiyi alıp yeniliyor… Fantastik türde taze bir açılım.”
–Foundation

“Bu kitabi gerçekten, gerçekten çok beğendim… Sapkowski’nin dünyasındaki hiçbir karakter siyah-beyaz değil. Geralt ve canavarlar dâhil herkes grinin bir tonu.”
–The Deckled Edge

“Dünyadan bıkmışlığı ve sayısız savaşta geliştirilmiş güçleri, Geralt’i böylesine ilginç bir karakter yapıyor.”
–Edge

“Sapkowski’nin Witcher Evreni, modern fantastik edebiyat dünyasının en detaylılarından biridir ve birçok yenilikçi fikir sunar. Karmaşık karakter ilişkileri bu dünyayı daha da zenginleştirir… Fantastik edebiyat hayranlarının el üstünde tutacağı bir seri.”
—B&N

“Okuduğum en iyi ve en ilginç fantastik edebiyat serilerinden biri. Sapkowski hiç kimseye benzemeyen bir tasarımcı.”
—Nerds Of A Feather

“Sapkowski’nin romanı, karmaşık bir büyü gibi; fantastik malzemeler, entelektüel diskur ve ince bir mizahın karışımı.”
—Time

“Artık eskimiş bir türde yeni bir soluk. Sakın kaçırmayın.”
—Dreamwatch

“Sapkowski’nin müthiş üslubu, sansasyonel olaylar ve ilgi çekici bir atmosfer yaratmadaki bulunmaz yeteneği, gerilimi ve mizahi usta bir harmanda birleştirebilmesi onu eşsiz kılıyor.”
—Polityka

“Sapkowski ilginç ve olağanüstü derinlikte karakterler yaratmakta usta. Son Dilek melankoli ve mizah dolu bir roman.”
—The Wertzone

“Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin karakter bazlı muhteşem yazılmış eseri türünün en önde gelen romanlarından.”
—The Specusphere

“Tanıdık hikâyelerin böyle farklı ele alınması çok sevindirici. Son Dilek’in çoğu bir peri masalı gibi.”
—Sfx

“Doğu Avrupa Folkloru ve Efsaneleri ile Güzel Prensesler ve Huysuz Şeytanlar bir arada. Son Dilek’te hiçbir şey göründüğü gibi değil. başladığınız zaman bırakamayacaksınız.”
—Waterstones

Gördüğünüz gibi Witcher adı olduğu gibi bırakılmış, ki bu çok yerinde ve isabetli bir karar. Böylece kitabın çıkacağından haberi olmayanlar bile bir görüşte kendisini tanıyacak ve böylece satış rakamının artmasıyla sonraki kitapları okuma şansımız yükselecek.

Kitabın Almancadan çevirisini Regaip Minareci üstleniyor. n11 sitesi üzerinden ön siparişe açılan kitabın sayfa sayısı 400, fiyatıysa 35 TL. (Şu anda %25 indirimle 29,75 TL).

Gözümüz aydın! Darısı serinin diğer kitaplarının başına!
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Guy Fawkes

• **
  • 266
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 26 Ocak 2017, 20:58:02 »
Tam kalbimden vurdu bu haber beni. Süper!

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #27 : 26 Ocak 2017, 21:14:13 »
Rıhtımdaki hikâyeleri okuyunca çok merak etmiştim zaten, çıkmayaydı bu sene ingilizce olarak okuyabilirdim. Neyse, geliyor, umarım Pegasus bir sorun çıkarmaz.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı tormund

• **
  • 151
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 26 Ocak 2017, 21:52:30 »
Kara Kule, Buz ve Ateşin Şarkısı ve Elric serilerinden sonra merak ettiğim bir seri daha çevrildi. Çok guzel. Umarım devamı gelir. Darısı Malazan'ın başına.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 27 Ocak 2017, 09:22:18 »
Alıntı
“Sapkowski ilginç ve olağanüstü derinlikte karakterler yaratmakta usta. Son Dilek melankoli ve mizah dolu bir roman.”
—The Wertzone

Çok ilginç, ilk defa bir arka kapak incelemesiyle hemfikir oldum. Normalde büyük yazarlara, gazetelere ya da dergilere birbirinin aynı ve büyük oranda (%99) şişirme cümleler kurdurtulur. Fakat The Wertzone'un iki cümle ile özetlediği kitap tam olarak bu. Bu yani. Adamlar seriye dair kafamdaki her şeyi 2 cümle ile özetlemiş. Üstelik şişirme değil, doğrudan tespit.

Helal olsun.

Spoiler: Göster
Ama durun daha, durun. Sword of Destiny'i bir gelsin de "melankoli ve mizah"ı bir görün. Kahkaha atarken ansızın haykırarak ağlamaya başlamak nasılmış, siz de tadacaksınız.