Kayıt Ol

Rastgele Düşünceler

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rastgele Düşünceler
« Yanıtla #75 : 28 Mayıs 2012, 00:31:22 »
Maksimum 1,5 saatlik bir hikaye o. Listede bekletmeye değecek kadar uzun değil yani. Işıkları kapat, yalnızken oyna. En kısa zamanda oyna hatta. İhtiyacını giderecektir.
#rekt

Çevrimdışı Raisor

• 793
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #76 : 28 Mayıs 2012, 00:45:25 »
Spam diye buna denir. Hani yattı balık yan gider hesabı, spam yarattık, bunu da yazayım.

Yaşasın.

Edit: Bu mesaj tamamen kendime yönelik yazılmıştır. 600üncü mesajı yazmanın verdiği haz, paha biçilemez.
Vahşet her yanda ulu orta sergilenirken,

Sevişmek için saklanmak zorunda kaldığımız bir Dünyada yaşıyoruz.

-John Lennon.

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #77 : 11 Haziran 2012, 11:01:55 »
Spoiler: Göster
Çakallaaaaaar! Gizli gizli anlaştınız post kasıyonuz deeemi?? Yemeyin bizi burda...

Of.

O değil de,

Birileri bana gerçekten boşluğun, hiçliğin tasvirini yapabilir mi? Öyle bir yazı okumak istiyorum nedense. Bir sonraki mesaja biri bunu yapsın, hem başlığı da toparlamış olalım bari.

Lütfen.

Var olan bir evrende yaşıyoruz, kimse boşluğu veya hiçliği deneyimlemedi. Zor valla.

Çevrimdışı Madam Vio

• **
  • 376
  • Rom: 16
  • "Each thing I show you is a piece of my death."
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 11 Haziran 2012, 18:03:35 »
Spoiler: Göster
Çakallaaaaaar! Gizli gizli anlaştınız post kasıyonuz deeemi?? Yemeyin bizi burda...

Of.

O değil de,

Birileri bana gerçekten boşluğun, hiçliğin tasvirini yapabilir mi? Öyle bir yazı okumak istiyorum nedense. Bir sonraki mesaja biri bunu yapsın, hem başlığı da toparlamış olalım bari.

Lütfen.

Var olan bir evrende yaşıyoruz, kimse boşluğu veya hiçliği deneyimlemedi. Zor valla.

Evet, bu kadar deneysel bir şey olsaydı ben de 'boşluğun' tasvir edilmesine ihtiyaç duymaz, kendim gözlemlerdim. Tamamen yaratıcılık ürünü olmasını istedim. Ayrıca burada kullandığım boşluk kavramı oldukça geniş. Evrensel boşluk (uzay boşluğu), duygusal boşluk, tamamen hiçliğin kendisi ya da tüm bunların sentezi olabilir. Belki bir ara kendim yazar, paylaşırım.

Gerçekten de zor valla.

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #79 : 14 Temmuz 2012, 17:31:18 »
One Love Festival'de neler olmuş öyle yahu. Hiç sevmem böyle şeyler hakkında konuşmayı; ama artık apartman boşluğuna doğru "İsmeeet!" diye bağırasım geliyor.

11 yıllık sponsor Efes Pilsen'in adı kaldırılıyor önce festival adından, sonra kapı açılışından yarım saat önce festival alanında içki satma ruhsatları geçersiz kılınıyor (Eyüp halkının rahatsız olduğu gerekçesiyle). Alkolsüz bir +18 festivaline dönüşüyor. Sonra kapının önünde halk (bir kısmı Eyüp halkı olarak) tanesi 5 TL'den 6 TL'den Efes Pilsen birası satmaya başlıyor gelenlere.

Türkiye'de Inception çekecek olsaydım aşağı yukarı bu şekilde dönerdi herhalde tüm o rüya seviyeleri, paradokslar falan.

Ben artık insanları anlayamamaktan bıktım çocuklar. Evet.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 17 Temmuz 2012, 18:52:53 »
     Bugün de bir rüya gördüm, hayırdır inşallah.

Rüya şöyle;
Kayıp Rıhtım ekibi "Kanal B" ile anlaşarak bir TV programı yapıyordu. Sunucu ise "Fırtınakıran"dı. Gördüğüm kişinin nasıl "Fırtınakıran" olduğunu bildiğimi bilmiyorum, kendisini daha önce hiç görmemiş olmama rağmen rüyamda 170 cm boylarında esmer bir hanımdı.
   Ayrıca tüm üyeler yayın başlamadan beş dakika önce toplu fotoğraf çektirdiler, hem de kostümlü. Kostüm de öyle rastgele değil. Herkes forumdaki avatarları şekline bürünmüştü. Mesela yine daha önce kendisini hiç görmemiş olmama rağmen "Galaxie" adlı üye sarı bir peruk ve siyah bir ceket giymişti. "Hurin" isimli üye de elinde bir av borusu taşıyordu. Fiddler ise stüdyonun ortasına bir gemi ile geliyordu :-\  Ben deniz "emuk" da bezle bir birine tutturulmuş devasa "e-m-u-k" harflerinin ortasında boy göstermiştim.

Sunucumuz çok heyecanlı, yayın da çok başarılıydı. Herkes tebrik ediyordu, tüm Türkiye'de izlenme rekoru kırılıyordu vs.

Bir de dikkate alan olursa ve eğer ileride böyle bir durum olursa "Kanal B" ile anlaşın. Rüya çok gerçekçiydi, çok etkilendim valla. Hala etkisindeyim, düşünün artık.
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Fiddler

• 565
  • Rom: 32
  • Bazen Herkes Duysun Diye..
    • Profili Görüntüle
    • A. Orçun CAN
« Yanıtla #81 : 17 Temmuz 2012, 18:55:56 »
Ben zaten araba kullanmayı sevmediğim için gemi kullanıyorum.. Doğruluğu var rüyanın yani. Gerçekleşebilir.
Saatleri Ayarlama Enstitüsü okuyalım..

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #82 : 17 Temmuz 2012, 20:21:40 »
Vay be, demek kayıp rıhtımı rüyanda gördün ^^

Ben de daha önce görmüştüm ama yayın falan yoktu buluşma oluyordu benim rüyamda... Tabi seninki çok daha gerçekçiymiş cidden. Ben oturup şu şöyleydi bu böyleydi yazabileceğim kadar görmedim kimseyi rüyamda. Sadece herkesin orada olduğunu biliyordum, o kadar.

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 17 Temmuz 2012, 20:56:21 »
Ben zaten araba kullanmayı sevmediğim için gemi kullanıyorum.. Doğruluğu var rüyanın yani. Gerçekleşebilir.
Geminin üzerinde de Jack Sparrow'a benzeyen bir siluet vardı ama o sen miydin bilmiyorum vallahi ;D

Vay be, demek kayıp rıhtımı rüyanda gördün ^^

Ben de daha önce görmüştüm ama yayın falan yoktu buluşma oluyordu benim rüyamda... Tabi seninki çok daha gerçekçiymiş cidden. Ben oturup şu şöyleydi bu böyleydi yazabileceğim kadar görmedim kimseyi rüyamda. Sadece herkesin orada olduğunu biliyordum, o kadar.

Gerçekçilik konusunda söyleyebilirim ki; hayatımda gördüğüm en gerçekçi rüyalardan birisiydi. Hatta, anlatmayı unutmuşum, röportaj bile yaptık Fırtınakıran'la. Fırtınakıran önce Sadık Yemni ile röportaj yaptı, sonra bana sıra geldi. Hatta kurdğum şu cümle hala eksiksizce aklımda. "...Kayıp Rıhtım'ın kazandığı bu ivme herkesi şaşırttı..."
Bir de rüyaların olmazsa olmazlarından; saçma sapan şeylerden de vardı elbette. Mesela kel ve küpeli bir adam ben röportaj yaparken sürekli mikrofonun kablosunu çekiştiriyor, Fırtınakıran onu öfkeyle kovmasına rağmen bir kaç dakika sonra tekrar gelerek beni rahatsız ediyordu. Ben de kamera karşısında olmam nedeniyle kaşlarımı çatmamaya çalışıyor, anlamsızca gülüyordum.
Öyle işte ;D
"A.Ö. 352 yılında, Mishamont ayının yirmi altıncı günü, Neraka şehrindeki Takhisis tapınağı yıkıldı. Ejderha kraliçe dünyadan sürüldü, orduları yenilgiye uğratıldı.

Bu zaferin onurunun büyük bir kısmı, ışığın güçleri için cesurca savaşmış olan mızrak kahramanlarına verildi. Ancak tarih kaydetmelidir ki; karanlıkta yürümeyi seçmiş bir adam olmasaydı, ışık kaybetmeye mahkum olurdu."

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #84 : 17 Temmuz 2012, 21:04:51 »
Önce görünüşle başlayayım:

Boyum 1.70 olmasa da 1.67. Bu durumda tuturamadığınızı söyleyemem. Esmerden kastınız ten olarak esmer mi, yoksa koyu renk saçlılara da esmer diyorlar o şekilde bir esmer mi bilemiyorum. Fakat, ten olarak gayet beyaz olsam da saçlarım koyu renk. O alanda esmer dediyseniz o da doğru.

Gelelim röportaj işine:

Heyecanlı olmama çok bozuldum u_u. Yakıştıramadım kendime :P. O değil de, ben ciddi ciddi rüyanızı dominet etmişim yahu o.O. Röportajlar yapmış, yayın sunmuşum. Sizle bile röportajımız olmuş :). Yalnız rüyada bir hata var, onu düzeltmek isterim. Röportajımızı trolleyen adam kimse bir banlayamamışız yahu, kınadım bizi. Adam resmen kıskanmış, üşenmemiş ve gelmiş trollük yapmış.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #85 : 18 Temmuz 2012, 00:28:31 »
Benden özel olarak bahsetmemişsin ancak böyle bir rüya görmen iyiye alamet olabilir. Sevindim. Keşke ben de rüyalarımı hatırlayabilsem diye düşündüm :)

Çevrimdışı Gilderoy

• 416
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
    • Kuyutorman
« Yanıtla #86 : 18 Temmuz 2012, 00:36:05 »
Yanlış hatırlamıyorsam bir rüyamda hikaye yazıp Kayıp Rıhtım'a yolluyordum. Sanırım hikaye yazma konusunda biraz kısır bir dönemdeyim ondan olabilir, evet evet kesinlikle ondandır :).
to see world in a grain of sand
and a heaven in a wild flower
hold infinity in the palm of your hand
and eternity in an hour
-William Blake

Çevrimdışı emuk

• **
  • 226
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #87 : 18 Temmuz 2012, 01:25:06 »
Önce görünüşle başlayayım:

Boyum 1.70 olmasa da 1.67. Bu durumda tuturamadığınızı söyleyemem. Esmerden kastınız ten olarak esmer mi, yoksa koyu renk saçlılara da esmer diyorlar o şekilde bir esmer mi bilemiyorum. Fakat, ten olarak gayet beyaz olsam da saçlarım koyu renk. O alanda esmer dediyseniz o da doğru.

Gelelim röportaj işine:

Heyecanlı olmama çok bozuldum u_u. Yakıştıramadım kendime :P. O değil de, ben ciddi ciddi rüyanızı dominet etmişim yahu o.O. Röportajlar yapmış, yayın sunmuşum. Sizle bile röportajımız olmuş :). Yalnız rüyada bir hata var, onu düzeltmek isterim. Röportajımızı trolleyen adam kimse bir banlayamamışız yahu, kınadım bizi. Adam resmen kıskanmış, üşenmemiş ve gelmiş trollük yapmış.

Evet şimdi düşününce heyecanlanmaniz beni de şaşırttı. Ben daha cok Kahramanin Yol Turkusundeki gibi kendine hakim, soğuk kanli bir ses beklerdim. Hatta öyle heyecanliydiniz ki sesiniz ara ara kalinlasip inceliyordu.

Esmer derken yanık tenliligi kastetmiştim. Tüh tutturamamisiz onu :(

Troll konusunda haklısınız. Kameralar yüzünden sinirimi cok belli etmemiştim ama bıraksalar ağzını burnunu kirardim onun :P
Benden özel olarak bahsetmemişsin ancak böyle bir rüya görmen iyiye alamet olabilir. Sevindim. Keşke ben de rüyalarımı hatırlayabilsem diye düşündüm :)

Ben de hayatımın sayılı kanlı canlı rüyalarından birini gördüm. Normalde ruya hatirlama ozurlusuyumdur. Fakat nedense bu farkli oldu. Neredeyse her karesi aklımda yahu.

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 18 Temmuz 2012, 10:58:28 »
Alıntı
Ben de hayatımın sayılı kanlı canlı rüyalarından birini gördüm. Normalde ruya hatirlama ozurlusuyumdur. Fakat nedense bu farkli oldu. Neredeyse her karesi aklımda yahu.

Ben asla o tür bir rüya görmedim. Görsem bile uyanır uyanmaz neler yaptığımı unutuyorum. Umarım ben de bir gün sizin rüyanız gibi, kanlı canlı ve gerçekçi bir rüya görürüm :)

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 10 Ekim 2012, 13:43:55 »
Rüya günlüğü tutulmalı aslında. Uyanır uyanmaz aklımızda ne kalmışsa yazabiliriz. Böylece yeni rüyalar gördüğümüzde eski rüyalarımızla bağdaştırabiliriz ve bellimi olur belki bir gün ortaya fantastik bir kitap çıkar :)
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).