Kayıt Ol

Büyülü Kasaba (Ventrilo Üzerinden Oynanacaktır)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Büyülü Kasaba (Ventrilo Üzerinden Oynanacaktır)
« Yanıtla #90 : 01 Ağustos 2011, 14:09:44 »
Bu haftasonu (5-6 Ağustos) akşam saatlerinde (21:00-22:00) oyuna kaldığımız yerden devam edelim diyorum. Ne dersiniz? Buz ejderhasının inine LM'nin de deyişi ile bir de amuda kalkarak girmeye niyetli misiniz? Buz ejderhasına cone of cold atarsınız size o kadar minnettar kalır ki savaşmanıza bile gerek kalmaz belki :)

Bana gayet uygun ancak Cumartesi, 6 Ağustos, 21.00'da yayın var, hatırlatırım u_u. 23.00 gibi olursa olur ama. Diğer gün ise gayet uygun.

Not: 5 Ağustos Cuma? Gerçi bana uyar da haftasonu demişsin :).

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 01 Ağustos 2011, 14:13:56 »
Pazartesi iş olduğundan dolayı çalışan kesmin haftasonu cuma akşamı ve cumartesi akşamıdır.  Pazar günü öğlen oyatsam kimsenin geleceğini sanmıyorum :) Cumartesi olursa yayın bitiminde yaparız zaten.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #92 : 01 Ağustos 2011, 14:28:40 »
Cumartesi 23:00 benim için uygundur. Pazar akşamı da olur ama Cuma olursa katılamam.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 01 Ağustos 2011, 15:20:38 »
Benim için hepsi uygundur. :P
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 01 Ağustos 2011, 15:56:23 »
Oyun oyun oyun!
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 01 Ağustos 2011, 16:34:18 »
Eğer bir kişi bile uygun değilse, o günlerde uygun değilim. Eğer tek uygun olmayan ben olursam da, bir şekilde uygun olurum.

Az önce ne dedim ben bilmiyorum ama kısmet bu işler.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 01 Ağustos 2011, 17:13:23 »
Yani kısacası diyorsun ki - 5 kere okuduktan sonra çıkan sonuç- Ben aslında o günlerde uygun değilim ama bir tek bana uymuyor ve benim yüzümden oynanmayacak gibiyse şartları zorlar gelirim. Doğru mudur? :)

Çevrimdışı Laughing Madcap

• 960
  • Rom: 51
  • The Oncoming Storm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 01 Ağustos 2011, 17:15:02 »
Yani kısacası diyorsun ki - 5 kere okuduktan sonra çıkan sonuç- Ben aslında o günlerde uygun değilim ama bir tek bana uymuyor ve benim yüzümden oynanmayacak gibiyse şartları zorlar gelirim. Doğru mudur? :)

Doğrudur.
Attention all planets of the solar federation
We have assumed control.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 03 Ağustos 2011, 15:09:39 »
Ne olur ne olmaz 1 kişi yedek oyuncu alacağım. Eğer bu cumartesi uygunsanız ve frp oynamak istiyorsanız adınızı hemen yazdırın. Oyun oynamak için aman aman frp bilmeye gerek yok. Hatta zarlarınızı zaten ben attığım ve siz görmediğiniz için oyunu bilmenize bile gerek yok. Tek isteğimiz ve şartımız bir cüceyseniz mit gibi, bir hırsızsanız Marius gibi, bir paladinseniz Fırtınakıran gibi, bir ruhbansanız Koyubeyaz gibi, bir büyücüyseniz LM gibi hakkını vererek oynamanız.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 06 Ağustos 2011, 13:57:53 »
Bu akşam 23:00'de baltamla birlikte emrinize amadeyim sizi kapı kulpu beyinliler sizi!
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 06 Ağustos 2011, 14:25:18 »
Evet bu akşam Hazal'ın yayınından sonra başlıyoruz efendim.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 06 Ağustos 2011, 14:31:20 »
Evet bu akşam Hazal'ın yayınından sonra başlıyoruz efendim.

Herkes hazırsa ben de hazırım  8).

Yayında hangi konuyu işleyeceğim ya  :üü

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 07 Ağustos 2011, 18:35:16 »
Eveeeet. Şunu anladım ki büyücüsüz bu iş olmuyor. Yani bir paladin ve bir ruhban da büyü yapabiliyor elbette ama etkili olabilmesi için el ele tutuşmaları falan gerekiyor :) Bu şekilde olunca hepimiz ruhbanın kitabının başına oturup (evet, bu ruhbanın kitabı var, ne var?) "şunu yap, bunu yap" diye konuşuyoruz. Paladin'in de "Benim şöyle bir büyüm var ama ne işe yarıyor bilmiyorum." demesi pek de yardımcı olmuyor doğrusu :)

Ayrıca tehlike anında en iyi saklanma yönteminin bir cücenin arkasına çömelmek olduğunu da öğrendim. Elfler çok seviyor bu taktiği. Her oyunda en az bir kez birileri arkama çömeliyor.

Bir de "Seviyorum huleyn!" taktiğinin aslında bayağı işe yaradığını, babası ölmüş olduğu için hayatından bezmiş bir kızı bile kendinize bağlayabileceğinizi de öğrendim. Yıllardır aradığım taktik buymuş meğer :P

Son olarak; cüceler masal anlatmaz! Kim dediyse yalandır. Aksini iddia eden baltama hesap verir! Ve hayır! Sakallarımdaki o şeyler örgü falan değil!
Try to hide if you dare.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 07 Ağustos 2011, 19:15:26 »
Oyun sonunda Marius'u evlendireceğiz muhtelemen. Çeyiz parasını denkleştirmeye çalışıyor. Ancak en çok dışlanan da o oldu. Yemekleri taşımasına izin vermeyip (adam hepsini yiyor!) bizde aşırması üzerine boğazına çöktüğüm doğruları tam olarak yansıtmamakta. Tam bir gürn boyunca köpekli adamlar tarafından kovalanmanın sinirlerimi yıprattığı doğru ama, boğazını sıkarken şefkatli davranmayı unutmadım.
Ekibin ejderhayı yenmek için Marius'u bir kazığa bağlayıp, arkada ilahi niyetine Home Again şarkısını söylemekte ikna olması ise bir saniye bile sürmedi.
Ama her şey bir yana, adam hayatının aşkını buldu yahu o.O!

mit, sakallarındaki örgüyle oyundan en karlı çıkan oyuncu oldu hiç şüphesiz.

Yunalesca hepimize, en çok da ruhbanına pek bir acıdı son oyunda. Kimse başına yıldırım yemedi, aksine ruhbanımız ne büyü yaptıysa istisnasız tuttu yahu o.O

Yok abi, büyücü olmadan da oluyormuş. Meğer Yunalesca ekipte büyücü olunca kıskanıyormuş!  Tamam, büyülerimiz bir büyücü kadar etkili olmasa da dev gibi, görkemli bir ejderhadan(!) da ne güzel kaçtık yahu. Bir adam boyu yükseklikte olduğu tamamen söylenti, çekemiyorlar bizi u_u.

Not1: el ele tutuşunca nasıl da çözdük büyüyü ama :D. Yalan mı?

Not2: Aura of good'u açıp bir güzelleştik, onu nasıl unutursun abi ? Hepimize bir çekicilik, bir kafa güzelliği gelmişti, ahaha.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 07 Ağustos 2011, 19:50:32 »
Nasıl yaşıyoruz hala şaşırıyorum. Kaç kez öldüğümü unutmakla kalmadım, yanlışlıkla paladinimizi de öldürüyordum okla.

Ruhbanımız "yıldırım düşmesin başımıza abi. ben mağaranın içinde yapayım büyümü." demesine bile gerek kalmadı. Yunalesca bu sefer çok cömert davrandı, tüm büyüleri tuttu adamın.

Bir paladini bu kadar sinirli görmemiştim! Altı üstü birkaç torba yemek. Kafamı kopartacaktı!

Karavandaki küçük kızın cücenin sakallarını örmesi en sevdiğim yerdi sanırım. Hiç çözme abi, ejderhayı sakinleştiren şey örülü sakalların. :)

Ejderha demişken, özetle oyunu şöyle anlatayım ben;

Kristal bir küreyi tamir etmek için bulunduğumuz kasabadan 3 günlük uzaklıktaki bir buz ejderine ihtiyacımız vardır. Yola çıkarız, bir takım badireler atlatırız, ejderhanın ilizyonlarını aşarız. Tabi saatlerimizi harcamışızdır bunun için. Eh ejderhayı da ikna ederiz tamir konusunda. Sonrasını ise şu diyalog açıklar;

Paladin: Kristal parçaları kimdeydi abi çıkarsın versin hemen.
Cüce: ...(sessizlik)
Ruhban: ...(sessizlik)
Hırsız: Galiba kasabada unuttuk.

Not: Kürenin parçaları büyücümüzdedir ve büyücümüz bu oyunda yoktur.

Not 2: Gülümsemesi yok mu? Yerim ben onu yahu. Gidince isteyeceğim süt annesinden!
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.