Kayıt Ol

Apostate // Alpi

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Apostate // Alpi
« : 10 Kasım 2015, 22:23:57 »
Genel Bilgiler
İsim: Apostate
Irk: Elf
Meslek: Kiralık Katil (Büyü temelli)
Para: 0
Hürmet ettiği tanrılar: Untos ve Uzdis

Yetenekler (Irk + Meslek)
Kuvvet: 3  (2+1)
Beceri: 6   (3+3)
Zeka: 6  (3+3)
Karizma: 1 (3-2)

İçindeki büyü gücü fark edildiğinde küçük bir çocuk olan elfimiz genç yaşında Tapınak'ta eğitime alındı. Nedenini kimsenin bilmediği öfkesiyle karanlık büyüye kaymaya başladığı kısa sürede fark edildi. Tapınak, o ve onun gibileri dikkatle ve gizlice izlemiş, Tapınak Kuralları'na riayet etmeleri için çaba göstermişse de Kurallar'ı önemsemeyenler ile büyünün gücünü küçümseyerek onun esiri olanlar gizlice ortadan kaldırmaya başlamıştı. Fakat bunu öyle dikkatle yapmaktaydı ki bu büyücü çırakları organize olup birlikte hareket etme fırsatı bulamazlardı. Kahramanımız da ortadan kaldırılmak üzere ormana götürüldüğünde zihninde beliren görüntülerle ona yapılacakları görmüş, içindeki öfke ve yaşadığı hayalkırıklığıyla eşlikçilerini öldürerek kaçmıştır.

Bundan sonra hayatta kalmak için öğrendiği, yarım kalmış veya kendi denemeleriyle keşfettiği büyülerle kendi tarzını geliştirmiş, kiralık bir katile dönüşmüştür. Giydiği uzun ve kukuletalı bol kıyafeti sayesinde dış görünüşü hakkında kimsenin fazla bir fikri yoktur. Adını kimse bilmemektedir fakat böylesine büyü yeteneği olan birinin ancak Tapınak'tan kaçmış olabileceğine kanaat getirilmiş ve Apostate lakabı üzerine yapışmıştır.

Çevrimdışı Alpi

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
Ynt: Apostate // Alpi
« Yanıtla #1 : 11 Kasım 2015, 19:07:32 »
Gideceğim yer sadece Orman'ın biraz içlerindeydi, yıllar önce her şeyin başladığı yere yakın olmasa da bu kadar yaklaşmak beni tedirgin ediyordu. Bağlantılarıma göre orada bir iş teklifi gelecekti. Tapınak'tan kaçtığımdan beri bu ormana gelmemiştim. Burada son bulunduğumdan beri ne kadar zaman geçmişti hatırlayamıyordum. Bazen yüzyıllar geçmiş gibi geliyordu bazen sadece bir kaç ay. Emin olduğum şey o zamanki yeniyetme olmadığımdı.

O zamanlar basit kontrol büyülerini bile yapamazken artık toprak ve gölge büyücüsüydüm. Toprağı kullanabilir, ona istediğim şekli verebilmenin yanı sıra ondan golemler de yaratabilirdim. Gölgeler ile yeni yeni insan zihnindekileri duyabilmeye ve çok zeki olmayanlara istediğimi yaptırabilmeye başlamışsam da o kadar yeni bir yetenekti ki benim için sürekli çalışmam gerekiyordu. Fakat fazla görünmemem gerektiği için bunu öldürdüğüm insanlar üzerinde geliştirmekten başka çarem yoktu.

Anlaşma yerine doğru ilerlerken zihnimde Uzdis'in bana söylediklerini dinliyordum. "Adalet'i bulmalısın. Adalet'i bulmak için seçtiklerimdensin. Adalet'i anla, herkes için geçerli kuralı bul ve uygula." Bu sözler Tapınak'ta tehlikeli bulunup atılmamı sağlayan sözlerdi. Ustalarım Tanrıların bizlerle konuşmadığını ve asla konuşmayacağını, kötücül güçlerin zihnime girdiğini, benim kötü şeyler yapmamı sağlamaya çalıştıklarını söylemişlerdi. İşin aslı, artık benim için arada bir farkın olmadığıydı. Eğer bu sözleri söyleyen Uzdis'se de yöntemimi benimseyip benimsemeyeceğini bilmiyordum. Yok eğer kötü ruhlar içimdeyse, zaten yapabileceğim bir şey yok, onların eseriydim.

Uzun süre düşündükten sonra herkes için adaleti bulmuştum, ölüm. Ölüm herkes için adildi, herkes ölürdü. Benim için tek gerçek haline gelmiş bu cümleyi bir dua gibi sürekli kendime tekrarlardım: "Adalet ölümdür, herkes ölür."

Bir tepenin başında ay ışığının izin verdiği ölçüde biraz ileride, aşağıdaki açıklığı gördüm. Toplanacağımız yerin orası olduğuna kanaat getirip oraya doğru inmeye başladım.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Kasım 2015, 20:03:23 »
İlerlediğinde orada bir at arabası görürsün, dışında ise iki kılıçlı asker bulunmaktaydı. Biraz daha yaklaşınca at arabasında İmparatorluğun Yargıç sembolünü görürsün.

Çevrimdışı Alpi

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Kasım 2015, 20:38:27 »
"Şerefsiz, beni doğrudan tuzağa göndermiş." diyerek bağlantıma sövüyorum. İmparatorluk sembolü tedirginliğimi arttırıyor.

Henüz ortaya çıkmanın akıllıca olmadığını varsayıp ağaçlık alanın son hattından askerlerin zihnini okumaya çalışıyorum. Bana yakın olan doğumu geciken bebeğini, diğeri ise yara olmuş ayaklarını düşünüyor. Hala zihin araştırması yapamadığım için kendime de sövüyorum. Etrafı kolaçan etsem de geniş meydanda kendimi koruyabileceğim bir şey göremiyorum. Zihnimde hızlıca büyü şemaları oluşturup sessizce duamı tekrarlayarak açıklığa doğru ilerliyorum:

- Adalet ölümdür, herkes ölür.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Kasım 2015, 21:56:16 »
Kafan ağrımaya başlar, bir şey seni rahtasız ediyor ve büyü yeteneğini engellemektedir.

Çevrimdışı Alpi

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2015, 23:49:33 »
Başım çatlarcasına ağrımaya başladı. Birinin zihnime girmeye çalıştığını zannediyorum fakat emin değilim, belki sadece yeteneklerim sorgulanıyordu. Muhafızlar beni gördüğünde irkilerek bana döndü.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 13 Kasım 2015, 23:53:12 »
At arabasının kapısı açıldı ve iki askerde diz çöktüler. Araçtan aşağı lüks giysileri olan bir yargıç indi. Uzun boylu, uzun saçlı, 60'lı yaşlarda, boynunda ise Uzdis Madalyonu vardı. Sana yöneldi ve elini şıklatmasıyla baş ağırın indi. Ardından hafifçe sana doğru yaklaştı.

Çevrimdışı Alpi

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2015, 00:19:33 »
Yargıç'a doğru bakıp GM den benim yönetemeyeceğim konuşmalar için yardım istemeliyim diye düşünüyorum :D

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2015, 00:28:24 »
Yargıç konuşmaya başlar,
"Apostate, tapınaktan kaçışın ve insanlara karşı tehdit oluşturabileceğinize dair büyü tapınağı lideri Usta Büyücü Efendi Raffi'den duyumlar aldık. Sizin tehlike oluşturduğunuza dair duyumlar sonucu bu olaya el atmam gerekti... Şimdi bir açıklama yapmanızı rica edeceğim..." der.

Çevrimdışı Alpi

• *
  • 26
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Kasım 2015, 09:44:04 »
"Yıllar önce gerçekleşmiş bir olayın şimdi gündeminize gelmiş olması sizce de saçma ve kabul edilemez değil midir?" diyorum ve devam ediyorum, "Eğer kutsadığınız Tapınak buysa acınacak haldesiniz. Fakat yine de önünüzde eğilip özür dileyeceğim."

Bu sözlerden sonra Yargıç'ın ayaklarının dibine kapanıp beni affedilmem için yalvarıyorum. Yakarmalarım bittiğinde sessizce gülümseyerek aniden yerden kaya kazıklar çıkarıp gardiyanları da Yargıç'ı da şişliyorum. İşlerinin bittiğine eminim.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Kasım 2015, 12:05:26 »
Zeka ve Beceri yeteneği kullanılıyor,
Spoiler: Göster
[blockquote]Yuvarlandı 1d20+12 : 11 + 12, toplam 23[/blockquote]

Başarılı şekilde gardiyanları öldürür Apostate fakat yargıç büyü yeteneğini engeller ve kafası aşırı derecede ağırmaya başlar. Ağrıdan yere düşerek diz çöker ve Yargıç,

"Ben adalet tanrısının elçisi ve imparatorluğun adalet sağlayıcısıyım. Yalan söylemek ve insan katletmekten dolayı seni cezalandırıyorum..." der. Yargıç sakin bir şekilde at arabasına biner ve atlar yürüyerek at arabası uzaklaşır. Apostate'nin kafa ağrısı gider, fakat büyü yeteneğide gitmiştir... Ellerinde büyü mührü oluştuğunu fark eder Apostate.