Kayıt Ol

Astis Mastroviç // cankutpotter

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Astis Mastroviç // cankutpotter
« : 14 Kasım 2015, 09:57:49 »
Ad soyad: Astis Mastroviç.

Meslek: Büyücü.

Taptığı Tanrı: Uthar.

4 güç(3+1), 5 Beceri(3+2=5), 5 Bilgelik (3+2=5), 5 Karizma (3+2=5).

Fiziksel Görünüş: Uzun boylu, kumral bir delikanlı. Asker kesimli kahverengi saçları vardır, gözleri de yeşildir. Her zaman köseli ayakkabılarla dolaşır, büyü malzemelerini koyduğu deri çantası hep sırtındadır. Gittiği yerde çok yabancıysa, cübbesinin başlığı genelde kafasındadır, gizemli durmayı sever.

Kısaca özgeçmiş:

Astis, tıpkı annesi gibi büyücüdür. Babası bu duruma karşı çıktığı için küçük yaşta büyücülük okuluna gönderilmiştir ve orada uzun yıllar boyunca büyünün her türlüsü üzerine uzun eğitimler almıştır. Okulu bitirdikten sonra evine dönmemiş, dünyayı dolaşarak dövüş sanatlarını ve işine yarayabilecek başka sanatları öğrenmek için uğraşmıştır. Şu sıralar altın Şehir'e doğru ilerlemektedir.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
Ynt: Astis Mastroviç // cankutpotter
« Yanıtla #1 : 14 Kasım 2015, 13:41:14 »
Yol yorucuydu, Astis uzun süre yürümekten yorulmuştu; ama nedense acele etmesi gerektiğini hissediyordu. Bu garipti aslında; zira buraya bir görev yapmak için gelmiyordu, sadece bunca efsaneye konu olmuş bu şehrin gerçekten ne olduğunu öğrenmek istiyordu. Eve dönmeden önce son bir kez daha keşif yapmak eğlenceli olacaktı.

Astis'in yüzü başlığının altında gizliydi, her ihtimale karşı. Üstelik pek çok yerde büyücülerden inanılmaz şeyler isteniyordu, bir keresinde zamanı geri çevirmesi bile istenmişti; ancak elbette, bu onun güçleri dahilinde değildi.

Çatallanan yolu dönüp devam ettiği sırada uzaktan gelen bir toz bulutu dikkatini çekti ve çantasını sırtından indirip, bir tehlike için hazırlandı.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2015, 13:45:22 »
Toz bulutunun olduğu yönden devasa üç akrep biri en önde diğer ikisi arkada olmak üzere ilerliyordu. Bir az daha dikkatli bakınca akreplerin üstünde çadırlar olduğunu fark eder Astis.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2015, 13:58:32 »
Astis bunun ne olduğuna anlam verememişti, akreplerin ilk defa yük hayvanı olarak kullanıldığını görüyordu, dahası ilk defa bu kadar büyük akrepler görüyordu. Dünyanın çeşitli yerlerinde göçebe yaşayan farklı halklar vardı; ancak bu tuhaf manzara Astis'i biraz tedirgin etmişti.

Kararsızca çantasının sapını kavradı, aklında gerekirse saldırmak için gereken büyüyü oluşturmaya, zihnini hazırlamaya başladı.

Ama akrepler yakınına geldiğinde sormadan da duramadı, gerçi içeride birilerinin var olup olmadığından pek emin değildi.

"Merhaba, yolcular! Ne tarafa gidiyorsunuz?"

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Kasım 2015, 14:10:06 »
Bilgelik yeteneği kullanılıyor,
Spoiler: Göster
[blockquote]Yuvarlandı 1d20+5 : 11 + 5, toplam 16[/blockquote]

Çadırların içinden 2 metre boyunda ki uzun boylu, deri yerine ağaç kabuğu bulunan gözlerinden ve ağızlarından mavi ışık saçılan varlıklar çıkar. Bir süre düşündükten sonra gezintinde duyduğun hikayelerden "Çöl Hokkobazları" olarak tanıtılan Cinler olduklarını anlarsın. İçlerinden en önde olanı sana doğru yaklaşır ve bozuk bir aksanla ortak dilde "Merhabalar, ben Neilhar... Buralarda ki bir Cin toplumunu ziyarete gelmiştik şimdi ise Altın Şehirin oradan topraklarımıza doğru yol tuttuk... Siz kimsiniz?"

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Kasım 2015, 14:43:24 »
Astis ister istemez bir adım geri çekildi. Çöl hokkabazlarını duymuştu. Bunlar tehlikeli yaratıklardı, ne zaman ne yapacakları pek belli olmuyordu.

"Merhaba, eski dost," diyerek başladı Astis, cinler kızdırılmaya gelmezdi zira. "Astis Mastroviç, gezginim. Altınşehir'in methini çok duydum ve burayı ziyarete geldim." Büyücü olduğunu bilerek söylememişti; zira bazı cinlerin insan büyücülerine karşı husumet beslediğinden haberdardı, bu yüzden temkinli yaklaşıyordu. Belki bu grup dost canlısı çıkardı ve bu halde savaşmak zorunda kalmazdı.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 14 Kasım 2015, 14:47:07 »
"Bir şeyler ikram edelim?" der bu sırada diğerleri çadırın kapısını aralayarak krallara layık görünümde ki güzelim yemeklerin olduğu sofrayı gösterirler. Ardından "Hem Altınşehir buradan az uzakta oraya daha hızlı gidersin bizimle akrepler sayesinde..." der.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Kasım 2015, 15:20:26 »
Astis bu davete şaşırmıştı, tedirginlikle ne yapacağını düşünüyordu. Bu yaratıkları duymuştu; ama ilk defa karşılaşıyordu ve ne yapması gerektiğini bilmiyordu.

Deri çantasını sıkı sıkı tutarak ve kendini koruyabileceği büyüleri gözden geçirerek içinden Uthar'a dualar etti.

Oldukça yorgun olan astis yavaşça çantasını açtı ve küçük, deri bir matara çıkarıp içindekini içti. Duyuları keskinleşirken zihni de berraklaştı. Fakat hiçbir şey yorgunluğunu geçiremezdi, en azından yanındaki hiçbir şey.

Temkinle cübbesinin cebini yoklayarak daveti kabul etti, aradığı şeyin orada olduğunu bilmek rahatlık veriyordu.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Kasım 2015, 15:34:43 »
Masaya oturur herkes ve yemek yemeye aynı zamanda sohbet etmeye başlarlar, başlarında ki Cin seninle sohbetini yarıda kesmemek için devam eder konuşmaya,

"Eee... Altınşehir'e iş için mi ticaret için mi ziyaret için mi gidiyorsun? Aynı zamanda bu topraklar çok tehlikelidir. Buraya kadar geldiğine göre güçlü biri olsan gerek..."

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Kasım 2015, 23:07:32 »
Astis hâlâ çok tedirgindi, efendi cin bu soruyu samimiyetten mi yoksa başka bir hesap için mi soruyordu? Astis bunu bilmezdi elbette; ama yarı doğru bir cevap vermeye karar verdi. Onlara açıklarsa aralarının bozulacağını düşündüğü şeyler vardı.

"Ziyaret, efendi cin." diyerek başladı samimiyetle. "Ben, az önce de söylediğim gibi gezginim. Dünyayı gezerek hikâyeler topluyorum. Eğer bana anlatabilecek bir hikâyeniz varsa sizi de memnuniyetle dinlerim."

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Kasım 2015, 23:15:34 »
Gülümser ve hepsi birbirine bakındıktan sonra lider cin gülümseyerek Astis'e doğru konuşmaya devam eder,
"Yaklaşık 2.000 yaşındayım ve pek çok sayıda gezgine, yazara hikayeler anlattım... Fakat sana önerim benim hikayemden çok Altınşehirin hikayelerine dikkat et... Benim gibi tonlarca farklı varlığın hikayelerini barındıran güzel ve esrarengiz toprakların günümüzde ki hikayelerini topla..." der bu sırada akrep durur ve hepiniz ayağa doğrulup çadırdan dışarı çıkarsınız. Altınşehir surlarından az bir mesafe uzaktasınızdır. Cin, kendi dilinde bir şeyler diyerek akrebin eğilmesini sağlar ve aşağı inersiniz ikiniz ardından sana "Görüşürüz yoldaş, yol buraya kadardı eğer yardıma ihtiyacın olursa Neilhar demen yeterli olur..." der ve sofrada ki en güzel yiyecekleri bir çantanın içine koyarak sana verir selam vererek yollarına devam ederler.

Şehir kapılarına yaklaşınca iki muhafız durdurup üzerini kontrol eder ve ismini sorguladıktan sonra içeri girmene izin verirler. Şehir çok kalabalıktır ve çok büyük bir yerdir. Meydanda koca bir kalabalığın topranmış birini dinlediği dikkatini çeker.

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 14 Kasım 2015, 23:20:50 »
Öncelikle tuhaf olan şey şuydu, efendi cin ona hiçbir şekilde saldırmamıştı ya da kötü bir şey yapmamıştı. Acaba Çöl Hokkabazları konusunda yanılıyor olabilir miydi?

Başını kaldırdığında geniş bir meydanda toplanmış insanları gördü. Yüksek bir platformdaki kara cübbeli bir adam bağırabağıra bir şeyler anlatıyordu, Astis duyabilmek için yaklaştı.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 14 Kasım 2015, 23:34:12 »
"İmparatorluğa bağlı olan devletler, askerler, halk, yargıçlar, krallar tamamiyle kimsenin seçimi yada yönetim üzerinde halktan kimsenin sözü geçmeden yönetilmektedir!! Gün geçtikçe bilgilenen toplumumuz sesini yeteri kadar çıkartırsa söz hakkımızın geçeceği bir dönem başlayabilir!! Şimdi ise sözü İmparatorluğun yüce yargıçlarına bırakıyorum!!"

Sözlerin ardından dinleyiciler coşkuyla bağırır ve siyah cüppeli adam geri çekildikten sonra üç elf, iki insan yargıç öne çıkar. Elflerden bir tanesi dahada öne geçer ve konuşmayı o yürütür,

"Halkımızın hem sözünün geçeceği, hemde yüce imparatorumuzun malı olan topraklarını yönetebileceği bir yönetim dönemine selam olsun!! Şu gerçektir ki; imparator ve krallar olmasaydı şu anda ne siz nede ben rahat bir hayat sürerdik... Bunun karşılığını hak ediyor ve alıyorlar, fakat insanların yönetim hakkındada sözlerinin geçeceği bir dönem başlamalıdır!! Bu dönem uğruna gerekirse kimilerine göre öldüğü söylenilen Eskilerin Efendisi Lord Otihorn'un bulunduğu Uvthar tapınağının en üst odasına kadar gideceğiz!!"

Konuşma kalabalığı dahada coşturur, bu sırada 20'ye yakın sayıda güçlü muhafız gelir. Fakat müdahale etmek yerine güvenliği sağlamaya koyulur. Bazı kişiler kızıl bayraklar havaya kaldırır

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 14 Kasım 2015, 23:43:19 »
Astis bunları duymuştu. Halkın sözünün geçmesi mi? Eskiden olsa buna gülüp geçebilirdi belki; ama dünyayı gezdiği zamanlarda neredeyse umulmadık şeyler karşılaşmıştı.

Buradan çok uzaklarda bilinmeyen medeniyetler kendilerini halklarından başkasının yönetemeyeceklerine inandırmıştı ve görünüşe göre bunu çok iyi başarıyorlardı. Bunun haricinde zorbalıkla yönetilen krallıklar da görmüştü. Bu sayede zamanında okumak zorunda kaldığı onca öğretiyi anlamlandırabilmişti.

Ve eğer Uthar'dan bahsediyorlarsa... Astis eliyle bir zafer işareti yaptı. Kalabalık coşarken o da aralarına katıldı.

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 14 Kasım 2015, 23:53:57 »
Bu sırada sarayın olduğu alandan meydana doğru gelen beyazlar içinde ki bir birlik vardı. En önde dört atın üstünde kumandan bulunuyordu. Beyaz birliğin ardındansa siviller toplanıp onları takip etti, beyaz birliğin başında ki uzun saçlı kumandan bağırarak konuşmaya başladı,

"Yönetim üzerinde halkın değil sözü geçmesi, imparator'un ailesinden birinin bile sözü geçmesi demek çeşitli entrika ve sorun yaratacak saçma fikirlerdir!! Yargıçlar, soylular, kumandanlar gibi imparatorluk yetkililerinin bu tür düşüncelere öncülük etmesi büyük suçtur!! İmparatorumuz Savaş Tanrısı Orus'un verdiği kanunlarda ki af hakkını kullanarak sizleri af ediyor, fakat devamını getirirseniz gerekeni uygulayacağımızı söylüyor!!" der.

Yargıçlar birbirlerine uzun süre bakınır ve ardından,
"Burada düşüncelerimizi paylaşmak ve haykırmak hepimize Adalet tanrısı tarafından verilen bir haktır. Herhangi bir isyan söz konusu olamaz ve olmayacaktır emin olabilirsiniz..." derler. Kumandan başıyla onaylayıp birliğiyle geldiği yöne geri döner ve kalabalığa dağılması söylenir. Bazıları dağılırken bazıları ise bağırarak slogan atmaya başlar. İnsanlar ve askerler aldırmadan işlerine bakar, yollarına devam ederler.