Kayıt Ol

Eternal Sunshine of the Spotless Mind *

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
Eternal Sunshine of the Spotless Mind *
« : 04 Ocak 2008, 19:01:16 »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1GiLxkDK8sI[/youtube]

Tür : Romantik / Dram / Komedi / Romantik Komedi
Gösterim Tarihi : 26 Mayıs 2006
Yönetmen : Michel Gondry
Senaryo : Charlie Kaufman , Michel Gondry , Pierre Bismuth
Görüntü Yönetmeni : Ellen Kuras
Yapım : 2003, ABD , 108 dk.

Jim Carrey (Joel Barish) , Kate Winslet (Clementine Kruczynski) , Kirsten Dunst (Mary) , Tom Wilkinson (Dr. Howard Mierzwiak) , Elijah Wood (Patrick) , Mark Ruffalo (Stan) , David Cross (Rob) 

Joel Barish, iki yıl boyunca beraber olduğu sevgilisinden oldukça şaşırtıcı bir haber alıyor. Kadın, bir teknolojik deneye katılarak, ilişkilerini tamamen hafızasından silmiştir. Yani Barish'in kim olduğunu bile hatırlamamaktadır. Bu gelişme üzerine küplere binen adam, aynı prosedürü kendi üzerinde de gerçekleştirmek ister...

Film, adamın hafızaları silinirken, yaşanılan ilişkiyi gözler önüne serer. Adam da bir kez daha oldukça iyi başlayan ve sonradan tadı kaçan ilişkiyi izler. Fakat zaman geçtikçe ve sıra yaşanılan güzel şeylere gelince, üzerindeki müdaheleyi durdurmak ister. Pişman olmuştur!

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Eternal Sunshine of the Spotless Mind *
« Yanıtla #1 : 06 Ocak 2008, 14:58:27 »
Jim Carrey'nin sadece komedi yaptığını iddia edenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir film dicem de o adamlar bu filmi pek anlayamaz gibi geliyor. Bir 21 gram yada ameros perros'daki gibi olmasa da yine de zaman karmaşası var biraz. Truman Showla birlikte Jim Carrey'nin en güzel filmi. Bulunup izlenesi arkadaşlara tavsiye edilesi bir film...
Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 19 Ocak 2008, 11:51:24 »
Jim Carrey'nin sadece komedi yaptığını iddia edenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir film dicem de o adamlar bu filmi pek anlayamaz gibi geliyor. Bir 21 gram yada ameros perros'daki gibi olmasa da yine de zaman karmaşası var biraz. Truman Showla birlikte Jim Carrey'nin en güzel filmi. Bulunup izlenesi arkadaşlara tavsiye edilesi bir film...
Uf gerçekten Jim Carry'nin Truman show'dan sonra en iyi filmi diyeceğim ben, Kate Winslet'ı fazlasıyla beğendiğim film, bu biraz da saç renklerinden olabilir tabi. :P

Genel olarak kadrosu da gayet iyiydi. İzledikten sonra sevdiğiniz insana karşı bakış açınız biraz değişebilir.

Çevrimdışı vital

• *
  • 33
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Şubat 2008, 20:18:51 »
Sadece soundtrackini takdir ettiğim filmlerden biri daha... Bazı sahnelerin üstünde gereksiz yere çok durulmuş, sıkılmaktan insan kendini alamıyor. Fakat filmi ilerleten güzel süprizler de vardı, yeterli değildi. Jim Carrey fanı bir arkadaşım gereksiz demişti, haklıydı sanırsam.

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Mayıs 2008, 20:27:48 »
Off off.Film işte, Jim Carrey işte.Filmi izlemedim sanıyodum adını bilmediğim için gittim aldım sonra hatırladım filmi  :hemk Ahh izlenmesi gerek kesinlikle.

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Mayıs 2008, 20:38:34 »
İzlediğim en güzel romantik komedi diyeceğim ama romantik komedi de değil farklı bir şey. Gerçekten insanın düşüncelerini döndürecek derecede zekice bir senaryoya sahip. İzlenmesi gerekir..
try again fail again fail better

Çevrimdışı Oxygen

• *
  • 33
  • Angelus of Spes in Officium
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Temmuz 2008, 13:35:46 »
Fazla dram içermesi sebebiyle tek izleyişte soğuduğum ve izlerken takip etmekte zorlandığım için "Vay be!" dedirten bi film. Bence bi film insanı ağlatmamalı =(( Bu kadar üzücü bi film olmasa gerçekten çok sevebilirdim ama o zaman da bu kadar etkileyici olur muydu bilemem...
Ut totus lux lucis intereo, lux lucis of spes inside mihi mos plumbum vos per eternus obscurum.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #7 : 01 Ocak 2009, 15:34:47 »
Bu filmi izledikden sonra kız arkadaşım ile "gerçekden ayrılınca birbirimizi özler miyiz?" şeklinde bir ayrılık yaşamıştık, tamamen deneysel oldu. Sonuç; değer verdiğiniz insanlar ile çok uzun zaman beraber olursanız onların değerini farketmemeye başlıyorsunuz ama ayrılmak ve bunun sürecinin belirsizliği derin bir melankoli yaratıp en yakın telefona uçmanıza ve ona defalarca seni seviyorum demenize sebep olabilir. Belki şanslıysanız onun hemen açması ve sizden önce bunu söylemesi gibi sonuçlar doğurabilir ve eskisinden daha sağlam bir ilişkiye sebep olabilir. Böyle bir deneye sebep olabilen bir film işte  ;)

İşin garibi 3,4 ay sonra gerçekden ayrılmıştık  :hemk ama filmin halen güçlü bir sona sahip olduğuna dair sabit fikirliyim.

Çevrimdışı Khazidhea

• 515
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2009, 17:03:06 »
Sonunda noluyo
 yhaaa okumamla merak ettirdi :D
You can win thousand fights, but you can only lose one!

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2009, 20:47:53 »
Kesinlikle çok leziz bi film. Film bitince insanın aklına "ya sevdiğim insana karşı böyle şeyler hissetmeye başlarsam, o zaman ne anlamı kalıcak o kadar seni seviyorum'un; gördüğünde, konuştuğunda artan heyecanın ve mide bulantılarının" falan gibi düşünceler geliyo ve akabinde haliyle bayaa bi tedirgin oluyo kişi, bu kişi ben oluyorum :P. Onun dışında Jim Carry oyunculuğunun ne kadar harika olduğunu göstermiş bence bu filmle diyebilirim bi de. Bir sürü kez izlenilebilcek bi film.

Ayrıca Montauk'ta harika imiş, bunu anladım. "Meet me in Montauk".

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2009, 22:14:19 »
Aslında romantik filmlerden hiç haz etmem ama bu film, bir farklı sanki daha bir güzel, orjinal. Ayrıca Jim ciddi filmleri beceremiyor diyenlerede kapaktır.

Çevrimdışı elroy

• **
  • 91
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Haziran 2009, 14:19:31 »
tek kelimeyle muhteşem kate winslet gene döktürmüş ve bence mavi ona çok yakışmış
jim carey de çok güzel oynamış komedi de ne kadar beğeniyorsam bu tür de o kadar beğendim

bence de konusu çok orjinal birazcıkta bilim kurgu havası var ve bu benim çok hoşuma gitti üzerinde düşünülecek çok güzel konular dialoglar da var
He's there in the dark
 He's there in my heart
 He waits in the wings
 He's gotta play a part
 Trouble is a friend yeah trouble is a friend of mine...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #12 : 28 Ocak 2010, 17:43:05 »
Fikir açısından hayatımda gördüğüm en orijinal filmlerden birisiydi. Oyuncular zaten harika. Yer yer sıkıldım; ancak keyif aldığım yerler, sıkıldığım yerleri fazlasıyla gölgeledi. Özellikle anılarından sildirtmemeye çalıştığı kısımlar harikaydı.

Bu tür filmleri sevmem, yine de beğenmedim dersem yalan olur.

Farklıydı. :D

Çevrimdışı Elerki

• 441
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Ocak 2010, 23:40:44 »
İzlediğim en başarılı filmlerden biri... Bende yarattığı hisleri başka hiçbir filmde bulmadım ben.

Spoiler: Göster
Hafızalar silinirken hele, o yorganın altındayken bayan karakterimiz bir anda yok olunca ve yorgan da çekilmeye başlarken elemanımızın yorganın ucundan sıkıca tutup "Bari bunu alma benden!" demesi... O anının silinmemesini umutsuzca istemesi...

Kesinlikle izlenmesi gereken bir film... 'Flashback'leri de Kate Winslet'ın sürekli değişen saç renginden takip edebilirsiniz diye düşünüyorum...
Let the Dragon ride again on the winds of time.

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 29 Ocak 2010, 09:53:00 »
En en en en sevdiğimm (:
Çok başarılı bi film Kate Winslet'ı Jim Carey'i çok severim.
İzlesin herkes.