Kayıt Ol

Ezel

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ezel
« : 23 Haziran 2010, 14:32:03 »

Hala daha konusu açılmamış mı?!

Kısaca anlatacak olursam; Ezel adlı kişi, yani eski adıyla Ömer olan bu kişi kendisini hapse düşüren ve suçsuzken onun yıllarını durmadan işkence gördüğü bir ceza evinde geçirmesine neden olan en yakın iki arkadaşı ve sevdiği kızdan intikam almak için yeni bir yüzle aralarına dönüşünyle başlayan maceraları konu alır.

Aslında olay buydu. İntikam almak. Onları, aynen kendisine yaptıkları gibi zor duruma düşürmek için akıl almaz oyunlar ile karşılarına çıkar. Tabii bunu sağlayan kişi ise Ramiz Dayı adlı bir adamdır. Ömer'in hapishane de tanıştığı bu kişi sayesinde gelişir tüm olaylar.

Belki bu şekilde başladı öykü, lakin bundan çok ama çok daha fazlasının olduğu anlaşıldı. Ki geçtiğimiz pazartesi günü verilen sezon finali ile adrenalini had safhaya çıkardı.

İzlemiş olduğum diziler içinde, hiç birisinin bu kadar heyecanlı ve bu kadar "Hadi be, hadi beeee!" diye bağırarak eşlik ettiğimi hatırlamıyorum. Her şeyden güzeli, ülkemizde de böyle kaliteli yapımlar olduğunu görmek, en azından bunun olabileceğini göstermek başlı başına takdir edilesi bir olay.

Ve, Türk televizyonlaru tarihinde belki de yapılmış -ki bana göre öyle- olan en iyi kurgu ve en iyi kadroya, en iyi senaryoya sahip televizyon dizisidir.

Bana da bir tv dizisi hakkında sıfırdan yazı da yazdırdıya, helal olsun. Genellikle konuları resmi sitelerinden copy paste yöntemi ile almak daha cezbedici olur. Fakat bu dizi bunu haketmiyor sanırım. Yabancı dizilere bir kaç hafta ara verin, ve Ezel'i bulup indirip izleyin. Sanırım ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Ayrıca Kenan Birkan kim?!!!!!!!!!!!
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ezel
« Yanıtla #1 : 23 Haziran 2010, 14:38:14 »
Kenan Birkan'ın Aşk-ı Memnu'daki Adnan olduğunu duymuştum.Sanırım kadroya katılıyor.

Çekimlerinin kalitesiyle kendisini belli eden bir dizi zaten Ezel.Türk televizyon tarihinin Hollywood standartlarında çekilmiş en iyi dizisi olduğunu düşünüyorum.
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2010, 14:44:28 »
Ve, Türk televizyonlaru tarihinde belki de yapılmış -ki bana göre öyle- olan en iyi kurgu ve en iyi kadroya, en iyi senaryoya sahip televizyon dizisidir.

Katılıyorum...  Ve ben de aynen "Hadi bee hadi beee !!! " diyerek izliyorum diziyi :D Dizinin müziğinden tut en ufak bi jeneriğine kadar harika ! =)
May the force, be with you.

Çevrimdışı KoyuBeyaz

• 2753
  • Rom: 59
  • Rasyonalist dominant.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2010, 14:50:32 »
Açıkçası izlemedim hiçbir bölümünü, belkide artık iyice suyu çıkmış Ramiz Dayı muhabbetlerinden dolayı. :hemk Senaryoyuda ilk duyduğumda ''Monte Cristo??'' şeklinde bir tepki vermiştim, sanırım bundan fazlası varmış. Kenan İmirzalıoğlu'nun oyunculuğunu severim aslında, oturup en baştan izlenecek bir dizi olduğunu da herkes söylüyor. İnşallah zaman bulurum da bu kadar övülüp takdir edilen dizi neymiş ne değilmiş kendim görebilirim.
Uzay elbisemle kavgaya hazırım.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2010, 14:53:49 »
Ben hiçbir türk dizisini izlemiyorum. Hopp durun izliyorum 1 Kadın 1 Erkek. Bunun dışında izleyemiyorum ama herkez de bu diziyi izliyor ne var bu dizide bu kadar

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Haziran 2010, 15:36:28 »
Ben hiçbir türk dizisini izlemiyorum. Hopp durun izliyorum 1 Kadın 1 Erkek. Bunun dışında izleyemiyorum ama herkez de bu diziyi izliyor ne var bu dizide bu kadar

Yabancı olarak hangi dizileri izliyorsun? Onlara oranla çok daha iyi bir yapım bulacaksın. Bak mesela, yabancı dizilerde hani LOST'ta dahil bir çok teori üretiliyor ve hiç olmazsa bile bir iki tanesi tutuyor. Bunda böyle bir şey yok resmen dumur üzerine dumur, şaşkınlık üzerine şaşkınlık yaratıyorlar. Ekşi sözlükten bir yazarın söylediği gibi; "Ben artık teori üretmeyi bıraktım. Aval aval televizyona bakıyor ve heyecanla neler olacağını bekliyorum."

Ayrıca müzikler konusuna başta değinmemişim, cidden hiç olmazsa bile o müzikler ile moda giriyor izleyici. Toygar Işıklı aldığı her ödülü sonuna kadar hakediyor bence, hayran kalınası... Oyuncuların performansına da değecek yok. Kerpeten Ali'yi oynayan Barış Falay'ın sezon finalinin sonlarına doğru olan bir bölümde öyle bir rolü vardır ki; hani yetmiş milyon onunla beraber hüzünlenmiş, ağlamıştır resmen. Helal.

« Yanıtla #6 : 23 Haziran 2010, 15:41:07 »
Evet gerçekten de öyle.Gerek senaryo,gerek oyuncular,çekim ve müzikler...Eleştirecek bir şey bulamıyorum.Türkiye de şu ana kadar yapılmış en iyi dizi bence.Başlarda Cansu Derenin oynuyor olmasını pek sevmemiştim ama o da zamanla diziye uyum sağlamaya başladı.Ve gelecek sezonu heyecanla bekliyorum.:)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 13 Ağustos 2010, 18:23:57 »
Sonunda belli oldu! Merakla beklenen Kenan Birkan karakterini, en son "Cumaya Kalsa" adlı yapımda izlediğimiz oyuncu Haluk Bilginer canlandıracak.

Yorum: Helal be.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Ağustos 2010, 19:21:55 »
Sonunda belli oldu! Merakla beklenen Kenan Birkan karakterini, en son "Cumaya Kalsa" adlı yapımda izlediğimiz oyuncu Haluk Bilginer canlandıracak.

Yorum: Helal be.

Yuh Haluk Bilginer mi? Bu adam boş işlere imza atmaz denilen kadar iyi sanırım Ezel. Yabancı dizi gibi bunun da indirilebileceği bir yer var mi acaba

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #9 : 13 Ağustos 2010, 20:24:07 »
Türkiye' deki her kadın gibi annemin de en sevdiği dizilerdendir. O nedenle Türkiye' deki her evlat gibi arada bir göze takılan, bazen" E o niye yle oluyor şimdi anlamadım?!" gibi yorumların yapıldığı bir dizi.
---
Ortamdaki diğer dizilerden iyidir en azından. Ama sonunda her dizi gibi bir kaç sezon sonra-belki de yeni gelecek sezonda- senaristler saçmalamaya başlar bence.
Bu arada Türkiye' deki kadınların e sevdiği dizi bir tek bu değildir. Hepsini sıralamak biraz sonra. Bir Dizi İzle sitesine girip Diziler Menüsündeki tüm dizileri "Türkiye' deki Kadınların EN Çok Sevdiği" Dizi kategorisine ekleyebiliriz.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 14 Ağustos 2010, 12:55:49 »
İtü sözlükte, sonlara doğru nobelievenocry adlı yazarın bir yorumu var. Her şeyi çok güzel özetliyor aslında. Zira "adam haklı beyler" demeden duramadım.

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • Rom: 6
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2010, 13:09:14 »
Kimin için? :)

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 26 Ağustos 2010, 08:53:41 »
İşte yeni sezon tanıtım fragmanı;
http://www.atv.com.tr/multimedya/video/videoizle/5847119A-6650-4F81-AD6C-B8967A57F903

Bu da kısa tanıtımı, Kenan Birkan rolünde Haluk Bilginer'i ölmeden göreceğiz!
http://www.atv.com.tr/multimedya/video/videoizle/EDD77DB1-F1B9-474B-8108-3B11967D3099

Adamlar efsane olmaya geliyor!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Ağustos 2010, 08:40:10 »
Beyler açmayın, dedeler oynuyor.

« Yanıtla #14 : 14 Eylül 2010, 12:12:57 »
Dünkü bölüm güzeldi.Haluk Bilginer'in girmesi diziye ayrı bir hava katmış.Zaten oyunculuğuna diyecek hiçbir sözüm yok.Çok iyi bir oyuncu.Ama dizinin sonunda Kıvanç Tatlıtuğ görmek beni mahvetti. :( Ya başka birini bulamamışlar mı? Türkiye de oyuncu kalmadı mı!!! Direk bakınca aklıma Behlül geliyor.Bakalım, şu anda memnun değilim.Umarım o diziye yakışır bir oyunculuk sergiler.Bende bu olumsuz yorumlarımı geri alırım. :)