Kayıt Ol

Ezginin Günlüğü

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
Ezginin Günlüğü
« : 09 Şubat 2008, 18:56:24 »

Ezginin Günlüğü, Türk müzik grubu. 1981 yılında kuruldu. İlk konserlerini 1983 yılında İstanbul Hodri Meydan Kültür Merkezi`nde verdi. 1990 yılında çıkan Ölüdeniz albümünden sonra grup dağılma sürecine girdi ve böylece bir dönem kapanmış oldu. Daha sonra Nadir Göktürk yeni isimlerle gene Ezginin Günlüğü çatısı altında 1990`ı takip eden yıllarda yeni bir grup kurdu. İkinci dönem 1993 yılında İstavrit albümüyle ilk eserini verdi.

Kendilerini bir kalıba yerleştirmemekle birlikte Türkiye'de özgün müzik olarak kabul edilen türün ilk icracılarından sayılan grup, Nazım Hikmet'in, Orhan Veli'nin ve diğer önemli şairlerin şiirlerini (Ayrılış, Seni Düşünmek) büyük bir ustalıkla bestelemiştir. Azeri türkülerine getirdikleri güzel yorumlarla da bilinmektedir. Grup fazla tanınmamakla birlikte özel bir dinleyici kitlesine sahip olduğu kabul edilir.Yaptıkları şarkıların hepsi dinleyici kitlesini gruba daha çok bağlamaktadır ve hepsi unutulmazdır.

Nadir Göktürk

1950 Mersin doğumlu. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu. Grubun kurucularından. Müzikleriyle ve şarkı sözleriyle gruba katkı sağlıyor. Ayrıca bugüne dek birçok sinema filmi ve belgesel film için müzikler yazdı.

Hüsnü Arkan

1958 Kınık doğumlu.Hukuk fakültesini bitirdi.1993 yılında gruba katıldı. Şarkı sözleri ve müzikleriyle gruba katkı salıyor. Grupta şarkı söylüyor. "Ölü kelebeklerin Dansı" ve "Menekşeler Atlar ve Oburlar" adlı iki romanı yayınlandı.

Eylem Atmaca

1977 Gebze doğumlu. İstanbul Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu. 2002 yılında gruba katıldı. Grupta şarkı söylüyor.

Cafer İşleyen

1976 istanbul doğumlu. Zuğaşi Berepe ve Dinmeyen gruplarında müzik yaptı. Çok sayıda sinema filmi için müzik yazdı. 2007 yılında gruba katıldı. Grupta flüt çalıyor.

Erkan Gürer

1970 Tokat doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi mezunu.Çeşitli gruplarda bas çaldı. 1993 yılında Ezginin Günlüğüne katıldı.

Sedat Yapıcı

1971 Gaziantep doğumlu. Marmara Üniversitesi sinema televizyon bölümü mezunu. 1993 yılında gruba katıldı. Grupta gitar çalıyor. Ayrıca; 1998 yılında yayınlanan Aşk Yüzünden albümündeki Sarhoş Balık ve Topal Martı ile 2000 yılında yayınlanan Rüya albümünden Elma şarkılarının kliplerini çekti.

Gökhan Tümkaya

1976 İskenderun doğumlu. İstanbul Üniversitesi SBF İşletme Bölümü mezunu. 2001 yılında gruba katıldı. Grupta davul çalıyor.

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: *Ezginin Günlüğü* =)
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2008, 23:15:15 »
Ehheh, ne denilebilirki ? SÜPER! Türkiyedeki gerçek sanatçılar!
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2008, 15:53:00 »
Aaa daha yeni gördüm Merfhem.Superler denilcek söz yok onlara İslam haklıı (= 1980,Eksik Bir Şey,Aşk Biter Mi vazgecilmezlerden(=

Çevrimdışı Onirique

• *
  • 44
  • Rom: 0
  • living is easy with eyes closed.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2008, 17:19:24 »
1980, yastıklı sarkı favorilerim (= aslında ne yazık ki öyle cok da dinlemedim =P ama kesinlikle hakkını vererek yaparlar bu isi ve gercekten müzik yapan insanlar (=
~
Herkes ve her şey, beni yok etmek için, durmaksızın payını isteyerek, hiçbir zaman, bana el uzatmadan, yardımıma gelmeden, böyle olduğum için ve böyle kalayım diye beni severek, üstüme geliyor.
AlbertCamus

Çevrimdışı Slyffindor

• **
  • 218
  • Entrigiue?.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2008, 10:30:58 »
sigaramın dumanına sarsam saklasam seni
gitme gitme gittiğin yollardan dönülmez geri
gitme gitme el olursun sevgilim incitir beni
yokluğuna ah yol yol olsa uzasa unutmam seni
gitme gitme gittğin yollardan dönülmez geri
gitme gitme el olursun sevgilim incitir beni
akşam vakti sardı yine hüzünler
kalbim yangın yeri gel kurtar beni senden
akşam vakti dolaştım sokaklarda
yırtık bir afiş seni gördüm duvarda
gitme gitme el olursun sevdiğim incitir beni
gitme gitme el olursun sevdiğim incitir beni

yazmak istedim de..

I'll be your water. I'll be yours

yeşilboncuk

« Yanıtla #5 : 01 Mart 2008, 19:16:05 »
bende seviyorum bunların şarkılarını... :)

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2008, 18:13:02 »
aşk bitti şarkısıyla tanıştım..Şarkıları güzel işlerini iyi yapıyorlar başka ne bekleyebilirim ki :D

Çevrimdışı Rüya

• **
  • 226
  • ~ röya. *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2008, 10:23:13 »
ezginin günlüğü (=
süper süper hatta süper ötesi bir gruptur (=
dut ağacı favorimdir :P
ayrıca 1980, mutlu olmak varken, ebruli, ruya parçaları cok cok hosuma gider (=
ama tam anlamı ile ezginin günlüğü demek dut ağacı demektir benim için (=
* eskiler.. eskiye özlemler .. ah ah bu melodiler ..

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #8 : 05 Haziran 2008, 10:47:27 »
Ahh ahh... Mükemmeldir kendileri. İnsana her an huzur veriyor, mutlu ediyor  şarkıları...
Ayrılık şarkısı ile tanışmıştım kendileriyle, o günden sonra hep dinlerim.
Ayrılık şarkısı favorimdir. Sonrasında 'Ebruli', 'Düşler Sokağı', '1980', 'Aşk Bitti'... Ve daha nicesi sıralanır böyle..

*Gerçekten sanatçı olarak nitelendirilebilecek sayılı gruplardandır.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2008, 14:36:22 »
Konser sonrası bi yorum daha yapmak istedim.. Böyle gerçek sanatçıları bulmak zor.. O ses, o müzik bi de canlı ouf ouff. =) Bu zevki herkes tadmalı diyorum ben. -Eceye nasip oldu, aradım Aşk Bitti'yi dinledi birazcık. :P-

Çevrimdışı Logatti

• *
  • 29
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ezginin Günlüğü
« Yanıtla #10 : 19 Haziran 2013, 21:30:48 »
Hayallerinin peşinde koşan yalnız bir kuzgunum ben.
Sadece göklerde yaşayan.
Bazen kanat çırparım sonsuzluğa.
Ama şimdi şarap zamanı.
Tek bir amaca açılır kanatlarım.
Ölüme.

Selam olsun sana Kayıp Rıhtım