Kayıt Ol

Falanca filanca >.<

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Falanca filanca >.<
« : 03 Ocak 2009, 21:04:09 »
Zamanın birinde Zonguldak'ın Ereğli kasabasında  Herr Mannelig adlı bir üye yaşardı. Yani bildiğin şehirde yaşıyodu bu hc diye bi forumda yaşamıyodu. İlginç biriydi o, cani yada vahşi değildi bir ara sarhoşken parmağında oyuk açıp vodkaya kan katmasını saymazsak. Herr'in kafası atmaz pek ama insanlara acıdığı olur, öyle anlarda iğneleyici bir  dil kullanır yada DÜZEYLİ eleştiri yapardı insanlara kendince yardım amaçlı. Ha insanlar dinlerler mi orası başka. Kendini geliştirme hevesi içinde olduğundan da bu acınası insanlardan bile eleştiri duyma umuduyla yaşardı.
Tabi hal böyle olunca her üye de sevmiyordu bu dallamayı. Sorumsuzdu bide yöneticilikten alındı sitede.

Dünyada şefkatle yaklaştığı tek varlık kitaplarıydı. O da nasıl bir şefkatse kitabın kapağı elinde kaldı, neyse dedi kapağı panosuna astı devam etti aynı hale.

Dedim ya her üye sevmez diye, birkaçı ilişki kurmayı başardı tabi. Sophie kişisiyle harikulade düzeyli bir ilişki, Demoriel kişisiyle bunun temelleri atıldı, ve sayamayacağım nice birikimli olan üye. Gayet de kolay oldu ilişki kurmak. Çünkü o da insan canlarım, cani değil, vahşi değil daha ne yahu. Bence filinta gibi adam yani. Biraz kendini beğenmiş, ama ilişki kurduğu insanlarla aynı düzeyde olduğu için bu batacak bir davranış olmadı zira aşağı gördüğü insan görünce tanıyınca kendini beğenmişliği tutar.

Hiçbir zaman bir hocası olmadığı gibi, hocalığa soyunmayı sevdi. İnsanlar ona paganizmle, felsefeyle, politikayla, müzikle ilgili bir şey sorduğunda öğrenmek istediğinde pek bir sevindi dalıp açıklamaya koyuldu. Aykırı fikirleri vardı çünkü, ilginçliği de burda yatar Mannellig şahsının. Aykırı olunca fikirler yandaş bulamadı kendine, birileri sorunca ilgilenince yoldaş umudu oldu.

Ayrıca Mannelig'in kafası güzel olur. İçmeyi çok sever; 50'lik rakı içip kustuğundan beri rakıyla arası yoktur ama iş vodkaya geldi mi sünger gibidir. Bira tadımlıktır gaz yapar.

Kendince denemeler yazar, bir iki makale olayına da girmiştir biriyle felsefe olimpiyatlarına katılacaktır. Bu yazılarına az yorum gelir; tepesi atmaz insanları öldüresi gelmez ama biraz üzülür de hani, ego meselesi sonuçta. Yakında sitedeki üyelerin anasına bacısına sövülecekmiş diyorlar. Aldırmayın siz, ahlaklı çocuktur Mannelig.

Amacı satirik bir yazı yazmak olan Mannelig amacına ulaşmıştır. Ama bu kadar sığ bir yazı yazdığı için utanmaktadır da. Ulan ne bir betimleme var ne şöyle şatafatlı bir cümle.

O biraz ilginçtir, yapar!

Mannelig şahsı, kişilerin güzellik algısında şartlanmanın faktörü üzerine bir deney yapmaktadır aynı zamanda bu yazı yazarken, gelecek olan yorumlardan da bu görülecektir.

Başlığı açıpta yorum yazmayanların kafasına taş düşer, kuş pislerse Mannelig sorumluluk almamaktadır. Elinde olan şeyler değil bunlar, e kuş bu klozete gidecek hali yok ya. Taş düşerse de mütahitin suçu canım o napsın.

Saygılar Efendim.

Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Falanca filanca >.<
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2009, 21:22:13 »
Yazının lakin yazılış biçimini sevdim. Sadece bir cümle hoşnutsuzluk yarattı bende. Onun haricinde bütün olarak ilerleyen bir yazı. Ellerine sağlık.

Düzeltme: Aşikar olanı ben göremedim. Amacını bölümde biraz inceleme yaptıktan sonra farkettim. Örnek çalışmanı takdir ediyorum.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2009, 21:23:11 »
Hangi cümle olduğunu öğrenebilir miyim? Ayrıca ben böyle bir yazı yazmam normalde yani bir konuda yanılıyorsun ki bir amacı var, bazı arkadaşlarım o amacı da rahatlıkla görecektir : )

Düzeltme: o halde teşekkür ediyorum : )

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #3 : 04 Ocak 2009, 01:27:49 »
Konu hakkındaki yorumumu bizzat iletmiştim sanırım da yine söyliyim. Güzel dokundurmuşsun, tebrik ederim. Ben yine de buna zaman harcamamanı tavsiye ediyorum tabii ki bunu yaparken eğlenirsin ama boşuna uğraşmış olucaksın bence her halükârda... "Eleştiri" kavramını "kötüleyen yorumlar" olarak nitelendiren kimse kavrayamaz aslında yaptığın iyiliğin büyüklüğünü. Neyse uykum gelmiş benim.
Benim üzerime kuş pislese gider piyango bileti alırım.
Ayrıca yalan söylüyorsun, çok vahşi bildiğin pis bi insan örneğisin.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Lunacy

• 435
  • Rom: 8
  • ₪₪
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Ocak 2009, 08:43:46 »
vay be çıkış noktanı düşününce oturup uğraşmış oLmana cok şaşırdım açıkçası o.O :o
ama senin eLinden geçtikten sonra her konunun bi anLama kavuşabiLeceği şekLinde bi izLenim edinmiş oLdum   :huha
eLine sağLık çok güzeL oLmuş :D

Not: bi de artık yazıLarına yorum atıcam utanarak söyLüyorum ki sırf üşengeçLikten yazmadığım oLmuştu  :wow kısacık yorumLarLa geçiştiriLcek gibi değiLLer çünkü [diyerek egonu tatmin etmiş oLurmuyum biLmem,  beLki affettiririm ama kendimi]
₪ Hail to the Thief ₪

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Ocak 2009, 12:12:19 »
Çok sığ olmuş  :P

Bu forum dünyasının güzel bir betimlemesi olmuş aslında. Azıcık bencillik yapmayıp da genel şeylere de yer verseydin tarihi bir yazı olurdu belki :)
try again fail again fail better

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Ocak 2009, 14:52:50 »
Öncelikle hepinize teşekkür ediyorum (Demoriel'e ayrıca teşekkür ediyorum yorum güzel şeydir cicim : P ) Da Ece ne vahşiliğimi gördün lan, o kadar neskafe bilem ısmarladım sana güzel ayvalık manzarasına karşı, sigara da uzattım o kadar ama içmedin >.< (geyik tabi bu, ciddiye alıp cimri olmıyım da :P, ama valla vahşi değilim ha : P)

Bir de yazı vaktimi almadı, beş dakika sürmedi pokerimden geri kaldım azcık o kadar da olsun. Ayrıcana Ece, belki pek vurgulamamıştım ama ben Epikür'ü severim : ) Hayatın nihai amacı mutlu olmaktır, eğlenmekte o kapıya giden kestirme bir yoldur.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #7 : 04 Ocak 2009, 14:54:19 »
Söylediğim herşey yalandır tarzı dumur bir cümle ile bitseydi beynim uçuşa geçebilirdi sanırsam ancak takımlar 30 derece kitlenip geri açıldı. Samimi olmak gerekirse amaç yorum yapmak değilde neden böyle bir metin yazdığını merak ettim ondan yorum ekliyorum. Benim de yazdıklarıma yorum gelmiyor ^^ sitem içerikli başlığa sitem ekledim pek kütük oldu ama neyse artık.

düzeltme: Yeni farkettim gönderme yapılan yazının yorumlarını lütfedipde okuduğumda metnin amacını. Açıklama için teşekkürler yoksa ertesi sabaha kadar kafama takılırdı bu.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 04 Ocak 2009, 14:58:22 »
Neden böyle bir metin yazdığımı belirtmiştim, eleştiri, iğneleneme ve eğlence amaçlı bir yazı. Kimi, sorusuna soracak olursanız başlık benzerliğinden yola çıkıp bir başka yazıyı görüp okuyarak, ona karşı olduğunu görebilirsiniz sanırım.

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Ocak 2009, 17:23:39 »
>.< Güldüm ama ben.

Güzel olmuş, hatta harikulade, eleştiri de bi sanattır, ne biçim yazı demene gerek yoktu =) Onun haricinde Yağmur'a ben de katılıyorum=)

Çevrimdışı Sophié

• 836
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #10 : 04 Ocak 2009, 17:25:40 »
Öncelikle hepinize teşekkür ediyorum (Demoriel'e ayrıca teşekkür ediyorum yorum güzel şeydir cicim : P ) Da Ece ne vahşiliğimi gördün lan, o kadar neskafe bilem ısmarladım sana güzel ayvalık manzarasına karşı, sigara da uzattım o kadar ama içmedin >.< (geyik tabi bu, ciddiye alıp cimri olmıyım da :P, ama valla vahşi değilim ha : P)

Bir de yazı vaktimi almadı, beş dakika sürmedi pokerimden geri kaldım azcık o kadar da olsun. Ayrıcana Ece, belki pek vurgulamamıştım ama ben Epikür'ü severim : ) Hayatın nihai amacı mutlu olmaktır, eğlenmekte o kapıya giden kestirme bir yoldur.

O sigaradan içmeyi nasıl istediğimi tahmin bile edemezsin de senin yanından ayrılıp annemin yanına gitme gibi bi zorunluluğum olduğu için içememiştim, gün gelicek o da olucak. Ama evet o güzel manzara, kahve, uzun yürüyüş ve benim konuşma zorluğu yaşadığım harika iki saat için sözümü geri alıcam :D.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı veritaserum

• 1112
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Ocak 2009, 18:23:39 »
Saçmalamak özgür düşüncenin hüküm sürdüğü bir beynin kabiliyetidir, rastgele yapılacak bir iş değildir.

Kendini geliştirmek istiyorsan -mış ekini kullanmaktan kaçın derim, yazıyı basit gösteriyor, tabi dil basit içerik mükemmel olabilirdi ama içerik de zayıf olduğu için yazı çok basit duruyor.

Diyorsan ki ben -dı eki kullanmak istemiyorum daha farklı olıcam, -(i)yor'u öneririm yada geniş zaman.

İçinden bir iki cümle yakaladım güzel. Onlar da abartıdan yoksun ve bir anlam taşıyanlarıydı. Yine kendini geliştirmek istiyorsan kendini şişirmekten vazgeç derim. Deli, sıradışı olduğunu düşünüyorsan deli olduğunu beyan etmekten öte bunu açıklayan cümleler kullan. Ben öyleyim ben şöyleyim içeriğini basitleştiriyor yine ve yazıyı bunun üstüne kurmuşsun.

Farklı olma çabası içinde olduğunu görüyorum, yer altı edebiyatı dersen: Chuck Palahniuk oku derim.

Chuck Palahniuk fanı bir arkadaşımız =)
Önce, büyük büyük düşündüm;
Sonra büyük büyük yaşadım.
Ne varsa, onlar aldı.
Şimdi bana küçük bir ölüm kaldı.

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 05 Ocak 2009, 18:43:46 »
Chuck Palahniuk fanı bir arkadaşımız =)

Ortada bir cümle, nasıl giderse kime giderse artıkın mantığıyla yazılmış olsa gerek. Doğrultusu banaysa şöyle bir alıntı yapmak isterim: "Aradağınız numaraya şu an ulaşılamıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz" ve mümkünse daha açık bir cümle ve daha açık beyanlarla deneyiniz.