Kayıt Ol

Fantastik "Üç"lü

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
Fantastik "Üç"lü
« : 28 Ocak 2011, 14:30:43 »

Marvel'in elli yıllık süresi ile en uzun soluklu çizgi roman serilerinden olan Fantastik Dörtlü, 588'inci sayısında Johhny Storm'un, ya da kitlelerin tanıdığı adıyla İnsan Meşale'nin, ölümü ile yayın hayatına veda ediyor.

Serinin yazarı Jonathan Hickman'ın bu ölümü bir buçuk yıldır planladığı bilinmekte. Fakat karakterleri öldürüp sonradan tekrar hayata döndürmek çizgi roman şirketlerinin en eski taktiklerinden biri olduğu için, her şeye hazırlıklı olmak gerek. Serinin devam edip etmeyeceği konusu da muallakta. "Fantastik Üçlü" şeklinde, bir nevi spin-off haline getirilebileceği konuşuluyor.

Kendi yorumumla: Hiçbir zaman FD serisinin büyük bir hayranı olmamışımdır, ancak çoğunluğun sevdiği eleman olan Meşale'nin ölmesinin serinin birçok takipçisini kaybetmesine neden olabileceği görüşündeyim.

Kalanlar yeni kostüm olarak üzerinde "We used to be hot." (Eskiden ateşliydik.) yazan tişörtler kullanabilirler.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Fantastik "Üç"lü
« Yanıtla #1 : 28 Ocak 2011, 15:25:54 »
Benim de favorimdir -kendi tabirimle- ateş adam. Öldüre öldüre onu mu buldular demeden edemiyorum.

Eskiden çizgi romanlarını okuyan birisi olarak, Dúrgonath'ın da haberde yazmış olduğu üzere, "acaba?" dedirtiyor bu hareketleri. Amaç sadece daha fazla kesimlere "biz buradayız!" duyurusunu yaparak tekrar gündeme gelme taktiği de olabilir.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Fantastik "Üç"lü
« Yanıtla #2 : 28 Ocak 2011, 15:43:48 »
Yıllardır çizgi-roman okurum, daha ölüp de yeniden dirilmeyen kahraman görmedim :) Human-torch herkesin en sevdiği karakter olduğundan ölümü daha etkili olacaktır. O yüzden onu seçmişlerdir kanımca. Bir müddet sonra "They're back!" tarzı bir sayıyla dönerler, merak etmeyin siz.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.