Kayıt Ol

Flyleaf

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Flyleaf
« : 01 Mart 2008, 17:30:03 »

ABD'nin Teksas eyaletinde Lacey Mosley(vokal) tarafından kuruldu. Grup ismi bir çok kez değişti.(Listen, Sporos, The Grove, Passerby) Son olarak grup Passerby ismiyle Teksas'ta büyük yankı uyandırdı. Fakat grup ismi yasalara uymadığından dolayı grubun ismini Flyleaf olarak değiştirmeye karar verdiler.

Lacey Mosley ailesiyle yaşadığı problemlerden kendini soyutlamak için şarkı sözü yazarak kurtulmaya çalışmış ve bundan dolayı albümdeki tüm şarkıların yazarı ve bestecisidir. Yaptıkları şarkılar ve yazdıkları sözleri "güzel,kırıcı ve agresif" olarak tanımlıyor.

Grup elemanları şu şekilde:

Lacey Mosley - Vokal
Jared Hartmann - Solo gitar
Pat Seals - Bas gitar
Sameer Bhattacharya - Ritim gitar
James Culpepper - Davul

Kendi adını taşıyan ilk albümlerini 2005 yılında piyasaya süren grup konser çalışmalarına devam ediyor. Aynı zamanda albümdeki "Fully Alive", "Breathe Today" ve "I'm so Sick" şarkılarına klipler çekildi.

Albümdeki şarkılardan "Cassie" bir rivayete göre Columbine Lisesinde "Tanrıya inanıyor musun?" sorusuna "evet" şeklinde yanıt verip öldürülmesi üzerine yazılmış. Fakat bu bilginin doğru olmadığı daha sonra ortaya çıkmış.

Army Of Anyone solisti Richard Patrick'le düet yaparak U2'nun In the Name Of Love şarkısını coverlayan grup Aralık'ta çıkarmayı planladıkları albüme bu şarkıyı da eklemek istiyormuş...

alıntı: anatolianrock.com

Çok şekerler vokalin sesini de çok seviyorum. Sorrow'la başlayın derim.

Çevrimdışı Apocalyptique

• **
  • 193
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: FLyLeaf.*
« Yanıtla #1 : 01 Mart 2008, 20:56:10 »
Lacey cok tastır ya :P Cok guzel sarkıları var Breathe Today,All Around Me,Believe in dreams,Cassie,Penholder,Tiny Heart,Fully Alive felan filan diye gider..

Çevrimdışı Jejune

• 658
  • Rom: 1
  • *LucillaClarté'm. ~
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 02 Mart 2008, 00:38:42 »
bnde byza sayesnde tnmstm bu grubu =)
guzeldır hostur =) breathe today,perfect,all around me,sorrow prcaları hostur dnlenmelıdır =)

Çevrimdışı megalomaniac ~

• I miss my sis!
  • *
  • 43
  • Lm. ^^
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2009, 18:04:23 »
Lacey evlen benimle!  :klp
Lacey'nin hayatında müziğin yeri ne kadar büyükse bende o kadar büyüktür.^^
Sesine bayılırım, dinlemeye ölürüm. Şu sıralar Broken Wings'e taktım yine. Much Like Falling, So I Thought, Cassie, All Around Me, Penholder, Perfect, I'm Sorry.. Ayrıca, Smells Like Teen Spirit şarkısını da mükemmel yorumlamıştır Lacey'im. :P Mükemmel şarkılardır, dinlenmesi gereklidir. (:

Is there somebody, who still believes in love? I know you're out there.
- sadece hayranlık. tamam belki biraz fazla. itiraf ediyorum çok fazla. evet tamam söylüyorum işte aşığım sana. :P

• 1512
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Ağustos 2009, 09:47:24 »
Flyleaf <3 <3 <3 <3 <3 <3 Sorrow şarkısıyla aşık oldum =P Hiç bıkmadan dinlediğim bi gruptur kendisi  :king  sevdiğim şarkıları sorrow, all around me, cassie, i'm sorry, tina, i'm so sick.. blaa blaa hepsi işte ya =P

Çevrimdışı megalomaniac ~

• I miss my sis!
  • *
  • 43
  • Lm. ^^
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2009, 20:23:46 »
Sorrow lasts through this night! (=
Lacey'imin sesine kurban olurum lan. Öldüğüm grup:)
Yeni albümleri sanırım bu ekim ayında çıkıyor. Ne kadar olursa olsun alacağımdır. (:

Is there somebody, who still believes in love? I know you're out there.
- sadece hayranlık. tamam belki biraz fazla. itiraf ediyorum çok fazla. evet tamam söylüyorum işte aşığım sana. :P

Apocalypse Please.

« Yanıtla #6 : 27 Eylül 2009, 20:54:41 »
bütün şarkılarına ölüp bittiğim grup. dinlerim kendilerini fırsat buldukça. özellikle All around me,broken wings,tiny heart,Breathe Today en dinlenesi parçalarıdır.

Only one thing,
Big enough to fill the void thats inside of you
It's just a breath away.
You can breathe today (:-

Çevrimdışı Reginleif

• *
  • 18
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Kasım 2009, 12:16:35 »
FlyLeaf süper şarkıları olan ve canlı performanslarında oldukça enerjik olan grup (gördüğüm kadarıyla). I'm so sick, Fully Alive, All Around Me, Again, Breathe Today şimdiye kadar dinlediğim FlyLeaf parçalarından en iyileridir.
-Ready to smile and love life..