Kayıt Ol

Call Of Cthulhu Seneryoları

Çevrimdışı Novayst

• **
  • 122
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Call Of Cthulhu Seneryoları
« : 19 Kasım 2015, 22:03:08 »

Cthulhu'nun Çağrısı, büyük korku yazarı H.P Lovecraft'ın bir eseri olarak tanınması bir yana Rol Yapma Oyunu sistemiylede Korku Rol Sistemi denince akla gelen ilk sistemdir. Bu güzelim sistemde çoğu acemi İşveren (Keeper, oyun yöneticisi) benim gibi ilk senaryoyu kafadan yazdıktan sonra başka bir senaryo bulamayınca hazır senaryolar arayası geliyor... Bunca güzel senaryoyuda bulup sadece kendime ayırmam haksızlık olarak düşündüm ve sizlerle paylaşıyorum... Ana senaryodan sonra İşetlemeci'yi (Keeper) ilgilendiren özel notları gizlilik içerisine alacağım...

DİKKAT!! İŞVEREN'İ İLGİLENDİREN BİLGİLERDE SPOİLER VARDIR!!

Bir Kampanya için Başlangıç Senaryosu (A Beginning Scenario for a Campaign)
Yazar:Lynn Willis
Senaryonun geçtiği yıl:1920'li yıllar
Özet Konu:Araştırmacılardan oluşan yolcular Vermont tepelerinde ki bir gezi otobüsündedir.
İşveren'i ilgilendiren bilgiler
Spoiler: Göster

Otobüs şoförü öldürülüyor ve Mi-go ile değiştiriliyor. Montpelier şerifi araştırmacıları Mi-go tehlikesi konusunda uyarıyor. Onlara eski lider Adams'ın yeri hakkında ipucu veriyor.

Yaratık olarak Mi-go'lar var sadece ve olayların geçtiği yer Montpelier, Vermont

Brockford Evi (The Brockford House)
Yazar:Marc Hutchison
Özet Konu:Joyce Brockford, Maine'de ki evinin altından gelen gizemli sesleri kontrol etmeleri için araştırmacılar tutar.

Brockford'un evinin altında bir mağarada bir grup Deep Ones törenler düzenlemektedirler.

Yaratık olarak Deep Ones yani Dagon'a tapan ve deniz yaratıklarına dönüşen lanetli insanlar olan Deep Oneslar var. Yer olarak Maine bölgesi olay akışının geçtiği yer.

Lanetli Ev (The Haunted House)
Yazar:Keith Herber
Özet Konu:Araştırmacılar Grand Rapid seyahatlerinde lanetli bir evde ki gizemli ve ölümcül olaylar peşindedir.

Ev bir büyücü (Druid) ruhu tarafından ele geçirilmektedir. Yaratık ve düşman olarak sadece lanet vardır. Olaylar Michigan bölgesinde gerçekleşmektedir.

Dunwich'te Ölüm (Death in Dunwich)
Yazar:Ed Wimble
Özet Konu:Bir sanat simsarı olan Dale Plunckett, Dunwich dışında ölü bulunur ve araştırmacılar cinayetin nedenini bulmak için tutulur.

Plunckett, gizli bir cemiyetin üyesi ve sağ koluydu. Cemiyete karşıt bir ajan olan cemiyetin sol kolu tarafından öldürülmüştür. Yaratık olarak Zombi var ve olayların geçtiği yer Dunwich bölgesidir.

Alıntı yapılan yer: http://www.yog-sothoth.com/wiki/index.php/CoC:Scenarios

Konuyu açtığım vakit vaktim kısıtlı bu yüzden az senaryo paylaştım. Sizlerde bildiğiniz yada kendi senaryolarınızı paylaşarak buradan acemi işverenlere yardımcı olalım... Paylaşıma devam edeceğim...