Kayıt Ol

Komik, Abzürd Frp Anıları

Çevrimdışı Herr Mannelig

• 924
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Komik, Abzürd Frp Anıları
« : 28 Ağustos 2009, 22:10:47 »
Yaşadığınız, duyduğunuz ya da kaynak belirterek yapılabilecek frp oyunu sırasında yaşanan komik anılar burada paylaşılabilir diye düşündüm. Hemen başlıyım

Daha karakter yapım aşamasındayız. Bir oyuncu elf druid oldu animal companion, kendine eşlik edecek, telepatik ve ruhsal olarak kendine bağlı bir hayvan seçecek. Hayvanların olduğu listeye göz gezdiriyor Bizon alıyım mı lan acıktığımızda yiyecek bulamazsak keser yeriz eheh diyor. (Buraya günlük argoda birine sarkmak anlamında kullanılan bir fiilin sıfat haline gelmiş olan kelimeyi zarf olarak kullanıp bu şekilde gülüyordu yazıcam ama cezalandırılma çekincesi var tabi)

*           *             *

Oyun labirentte geçmektedir. Oyuncular yüzlerce mil tepip, bir kaç kez ölümden döndükten sonra bir çıkmaza rastlayıp yüzlerce mil geri gitmek durumunda kalır, tuzaklarla karşılaşıp mekanizmayı çözemeyip alternatif yollar aramaktadırlar, öyle ki bir oyuncu tuzağı kendi yönetimiyle aşmaya çalışırken bacağını kırmış, barbarın tedavi etme çabası durumu daha da kötüye götürmüştür oyuncu topallayarak yürüyebilmektir.

Anlayacağınız sinirler gergindir, bir kulübe bulurlar ve oranın güvenliği olduğunu anladıktan sonra orada konaklamaya karar verirler. Şömine başında otururlerken akşam vakti dışarıdan canhıraş bir feryat duyulur, camdan bakarlar. Manzara şudur:

Kemikleri sırtından fırlamış, eti çürümüş yer yer kemikleri gözüken, bir gözü olmayan ve kambur duran, pençeleri ve dişleri ay ışığında yansıyan, iğrenç kokusu eve kadar varan bir yaratık, ölü bir goblinin kafasını yarmış beynini yemektedir. Ağzında goblinin beyninden kalanlar sarkarken bir ara oyuncularla göz göze gelir. Goblini yeme işlemine döner, goblinin bağırsaklarını yarıp spagetti gibi fürplemektedir. Goblinin parmağını kırıp kemikle dişlerini temizler.

Grubun iyi kalpli rangerı bu manzaraya daha fazla dayanamayıp yaratığı okuyla indirmek üzere kulübenin tepesine çıkar. Yayını gerer ancak grubun fighterı kendini rangerın önüne atar ve bizleri gülmekten yere sermek üzere bağırır. "Dur vurma o zararsız bir yaratık".

Yaptığım tasvirler daha oyuncuların aklından çıkmamışken fighterın ağzından çıkan bu cümle bizleri yere serer. Fighterı oynatan eleman bize bir müddet bakar. "Yanlış kelime kullandım lan galiba" der. Yine güleriz...

Contraataques muy rabiosos, deberemos resistir; Ay Carmela!

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
Ynt: Komik, Abzürd Frp Anıları
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2009, 22:48:46 »
O gün sevgili monk'umuz gelmediği için ve gurupta heal konumunda başka etkili karakter olmadığı için biraz ağırdan almaya karar verilmişti. Biraz fazla ağırdan almışız ki sahne şu haldeyken bile herkes soğuk kanlıydı(uyukluyordu): troll işçileri kafalarına taktığı tılsımlı bir taş/kolye ile kontol eden habis ruhlu para göz büyücüyü öldürmek üzere değilse bile yakalamak üzere gittikleri limanda köşeye sıkıştırdıklarını sanarken pusuya düşmüş ve suya indirilmek üzere olan bir kadırganın hemen önünde sayılamayacak kadar çok goblin ile yüz yüze gelmiş 3 kafadar vardır. Normal bir durumda yenmeleri pek olası değil, her ne kadar epic ayarda (her oyuncunun tek bir olağan üstü gücü bulunmakta) oynasak bile sayıları aşırıdır. DM olarak aklımdan geçen şey "basit bir numara bile yapsalar durumu kurtaracak bir mucize gibi büyüteceğim işi", ancak epic özelliği ölümsüzlük olan arkadaş (her gün 20 saat uyumak zorunda-bkz :güç kadar büyük bir handicap verilir) barbar ve süper güçlü olan arkadaşın omzunda uyuklamaktayken "uyanma hakkımı kullanıyorum" der ve 4 saatini aktif eder. Ben aslında ne yapabileceklerini düşünmemiştim sıra barbarın yanındaki elf büyücüye geldiğinde kader anı gibi bir şeydi bu diğer ikisi taktiğin anlaşıldığını düşünerek büyük bir umut ile onun yüzüne bakarlar (sonuçta yüzlerce goblin etraflarını kuşatmışken oyunculara konuşma hakkı tanıyamam) durdu durdu, "FAYIRBOLLL FIRLATIOM" deyi verdi. Aradan 4-5 saniye bir sessizlik geçti ve yarıldık. Aslında bir oyuncuyu feda ederek büyük miktarda AOE hasarı veren(belli bir alan içindeki her şeye zarar veren) skill'i varsa da unutmuş salak büyücümüz  ;D demiş oldu "fayırbol"... ertesi gün monk arkadaş "ohooo bir gittik herkes ölmüş" modundaydı.

aynı büyücü için bkz: "ney ney ölmüyor mu?" yada "La benim kitabı kim çalar?! Hadi çaldı ben o kadar salak mıyım her gün unutuyorum da tekrar ezberliyorum aynı büyüyü ne mal iş" yada "yav şu zarı bir kere daha atayım vallaha bak bir daha fayırbol atmayacam"

malkavian

« Yanıtla #2 : 29 Ağustos 2009, 14:09:14 »
Grup : Lawful Good-Cleric, Neutral Monk ve bir Sahdow Dancer Rogue

Grup bir köye gelir ve cleric blacksmith ile konuşur. Armayı gören blacksmith iyilik tanrısına hizmet ettiğini anlar. Adamdan öyle bişeyler isterler ki blacksmith sormak için köy kuruluna gitmek zorunda kalır. Dükkanı cleric e teslim eder nasıl olsa lawful good diye. Rogue etrafta dolanıp kimseye çaktırmadan bi short sword u yürütür. Monk sağlam bi bot bulur ve onu yürütür

Cleric, Rogue a dönüp manalı bi şekilde: 'Hani ben yapmam da yapan biri olursa eğer şurdaki dagger süpermiş hani ben yapmam ama katiyen bişey çalmam. Hatta birazdan arkamı o dagger a dönebilirim' der.

Grup komplecek yuh dedik başka bişey demdik :)

Çevrimdışı Canina

• 1460
  • Rom: 39
  • There ought to be a law against you
    • Profili Görüntüle
    • Canina's
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2009, 16:09:36 »
Atını, kaçmasın diye uyurken ayağına bağlayan bir Paladin efsanesi duymuştum.

Çevrimdışı Nihbrin

• 1243
  • Rom: 43
  • [Infornography]
    • Profili Görüntüle
    • nihbr.in
« Yanıtla #4 : 25 Ekim 2009, 16:21:36 »
Kendi aralarında LvL yarışı yaparken lvl 13'e 2 haftadan sonra sadece 40ar experience fark ile ulaşan ve ondan önce 13 olacak diye fighter dostunu arkasından oklayan elf kadar efsaneymiş  ;D (sonuçta ikisi de öldü  :ohmy ama biri 12 öteki 13'tü  ;))

Çevrimdışı RaithenMaldrin

• *
  • 2
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 25 Kasım 2009, 13:14:59 »
Arkadaşlar mükemmelmiş
bir kısa anıda benden,

oyunda half-orc la nasıl olduysa dost olmustuk (dm nin işi işte akıl ermez)
neyse bir kaç badire atlattık beraber bu half-orc un kulağı koptu bir dövüşte onuda çantasında taşıyordu. ilerleyen bölümlerde sulak bir yerden geçiyorduk, kendisine sıra geldiğinde:
Çantasında taşıdığı kulağını yerdeki çamura sürüp yerine yapıştırmaya çalışmıştı:)))
yarılmamız geçtikten sonra DM muhteşem roleplay i için kutlamıştı arkadaşı:)

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #6 : 18 Temmuz 2010, 01:03:59 »
Grup : Lawful Good-Cleric, Neutral Monk ve bir Sahdow Dancer Rogue

Grup bir köye gelir ve cleric blacksmith ile konuşur. Armayı gören blacksmith iyilik tanrısına hizmet ettiğini anlar. Adamdan öyle bişeyler isterler ki blacksmith sormak için köy kuruluna gitmek zorunda kalır. Dükkanı cleric e teslim eder nasıl olsa lawful good diye. Rogue etrafta dolanıp kimseye çaktırmadan bi short sword u yürütür. Monk sağlam bi bot bulur ve onu yürütür

Cleric, Rogue a dönüp manalı bi şekilde: 'Hani ben yapmam da yapan biri olursa eğer şurdaki dagger süpermiş hani ben yapmam ama katiyen bişey çalmam. Hatta birazdan arkamı o dagger a dönebilirim' der.

Grup komplecek yuh dedik başka bişey demdik :)

Zuahah xD Ben yapmam ha... Güzeldi...
Atını, kaçmasın diye uyurken ayağına bağlayan bir Paladin efsanesi duymuştum.

Kısa, öz, komik. Her zamanki Canina
May the force, be with you.

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2010, 03:56:31 »
Arkadaşlar mükemmelmiş
bir kısa anıda benden,

oyunda half-orc la nasıl olduysa dost olmustuk (dm nin işi işte akıl ermez)
neyse bir kaç badire atlattık beraber bu half-orc un kulağı koptu bir dövüşte onuda çantasında taşıyordu. ilerleyen bölümlerde sulak bir yerden geçiyorduk, kendisine sıra geldiğinde:
Çantasında taşıdığı kulağını yerdeki çamura sürüp yerine yapıştırmaya çalışmıştı:)))
yarılmamız geçtikten sonra DM muhteşem roleplay i için kutlamıştı arkadaşı:)

Ahaha işte bu çok güzeldi. Ve merak ediyorum, zarların sonucu neydi? ;D

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Temmuz 2010, 04:21:31 »
Denizde boğulmamak için diğer oyuncunun üstüne atlayan sonra sahilde sarılı bir şekilde bulunan iki gemi tayfası hatırlıyorum :P
try again fail again fail better

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
  • Rom: 10
  • don't let'em tie you to the stake :P
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 22 Ağustos 2010, 19:46:27 »
Paladinimle, Druidlerle anlaşma sağlamak için ormana gönderileceğim bir görev sırasında daha görevin başında, şehirden çıkamadan ara sokaklardan birinde atımın ayağı bir tuzağa isabet eder, ve olaylar gelişir.. (hay DM!) Atımdan inip ne olduğuna bakmak için yere eğildiğim sırada olayın da şaşkınlığı ile daha önce farketmediğim bir rogue'un elini cebimde hissederim. Refleks olarak arkama bakmadan elimi hızlıca Osmanlı tokadı vari geriye doğru sallarım. Çok sevdiğim! DM, elimin masum! küçük bir çocuğun suratına isabet ettiğini söyler ve ekler "Sanırım elinde çivili el zırhı var değil mi? Nıhaha" , sakince önüme hasar zarını koyar, at bakalım der. Ben ne oluyor diyemeden, çocuğun öldüğünü söyleyen DM, hastanede doktordan ölüm haberi almış hasta yakını yıkıntısıyla beni yalnız bırakır.

Fallen Paladin olduğumu, görevin kutsallığını kaybettiğini ve iptal edildiğini, benim "ELİMDE ÇİVİLER YOKTU AMAA" çığlıklarımın kale duvarlarını dövmesi sırasında söyler. Çileden çıkan ben hoş bir küfür ederim. DM, tanrılara isyandan ve küçük bir çocuğun canını aldığım için artık Lawful Good olamayacağımı müjdeler, ve Neutral olarak devam etmek istemeyen ben, "böyle tanrı olmaz olsun ulan" diyerek ilk iş kılıcımla atımı öldürür sonra çocuğu ikiye bölerek şehrin karanlığına doğru ilerleyip Chaotic Evil statümü tescillerim...

Çevrimdışı Lunod

• *
  • 31
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Eylül 2010, 15:07:30 »
3 gün önce internetten oynatmaya çalıştığım bir D&D oynununda durum şöyledir:

Kahramanlarımız büyülü bir kolyeyi almak için bir drow kalesine giderler, grubun rahibinin Light büyüsü sağolsun genellikle düşmanlarını "AAAARGH" efektleriyle geride bırakırlar, 2. katın merdivenlerindeyse onları kalenin komutanı olan Drow rahibesi ve diğer 3 komutan onları beklemektedir. Durum kötüye gidiyorken gizemli bir yardımcı okla destek olmaya başlar(tabii hepsi adamı elf ranger olarak düşünür).

(tabii bu arada grubun Yarı-Ork fighterının bir yerde kilitli olduğunu belirteyim, gerçi başarılı bir str check ile kapıyı kırıp yola çıkmıştır)

F: Fighter
G: Gizemli Kahraman
D: DM
DR:Grubun iyi kalpli Drow Ranger'ı (biri Drizzt mi dedi? Roll Eyes)
R: Rahip
S: Sorcerer

D: Rakiplerinize karşı bir üstünlük kazandınız, arkadan size yardım eden adamın da yardımıyla. Bu sırada dövüş alanına Yarı-Orkunuz giriyor.
F: Direk etrafıma bakıyorum.
D: Merdivenin aşağılarında elinde ok bulunan bir gnom var, yukarıda ise 4 tane drowla dövüşen diğer takım üyeleri var.
DR: Oha gnom muydu o? Ben elf ranger falan sanmıştım.
S: Ben de Grin
F: Gnomu kapıp düşmana fırlatıyorum.
G: NEEEEEEE!
Tüm ekip: Ohahahaha

Tabii ben bu sırada Fling Ally'ın bilgilerini bulamadığımdan basit bir str check yaptırırım, DC(zarda geçmesi gereken sayı) olarak 5 koyarım, yenmesi durumunda menzilli silah kullanıyor gibi zar atmasını söylerim.

Sonuç: Üstüne doğru son hızla gelen gnomu yiyen kötü drow ranger yere yığılır, ikisi de 1 tur iptal olurlar.

Bu oyunun dünkü seansında ise kahramanlarımız bir kasabaya gelirler. Gelirken ormanda yığınla ustaca öldürülmüş hayvan görürler. Kasabanın hanına girdikten bir kaç saniye sonra kızıl saçlı bir kadın girer zırhlar içinde. "Kim lan bu" tepkileri devam ederken hayvanları öldürenin(kasabanın yıllık et stoğu için, eheh) o olduğu ortaya çıkar. Bizimkiler onunla konuşurken hanın bir köşesinden bir ozan fırlar ve saçma dörtlüğünü okumaya başlar:
(geri kalanınız chat logdan veriyoruz)
DM(Maralais): yeşildir gözleri ferman yazdırır,
o tatar yayı adamın iflahını kestirir.
kaplan gelse, heronas'a bakınır,
ejder kesmeye yar kendi gelsin.
Dungen Siage [Rogue]: ...
Dungen Siage [Rogue]: Abi sen en iyisi beni ozana fırlat..."
C'eldoir [Fighter]: "Bu ne biçim bir şarkı be adam"

Sonrasında fırlatılan gnom ozana çarptığı gibi adamı hanın duvarını delerek dışarı çıkarır(crit vurmuştu da yarı-ork).

Daha sonrasında yarı-orkla bu kadın arasındaki bilek güreşinden bahsetmiyorum bile.

(Valla dm tarafından yazılmış başka bir yerden aldım, şimdi bu oyun bitti ben öldüm mesela böhüü... Yenisi başladı. Onda bakalım ne abzürd olaylar olacak.)

Çevrimdışı Derufin

• **
  • 78
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Ekim 2011, 13:46:52 »
Bir gün oynuyoruz 2 ye 2 düello var,taraflardan biri bir rogue ve bir warrior diğer tarafsa iki warrior. Rogue yere çömelip yayını çekiyor, sadağından okunu çıkartıp yayına takıyor. Tam okunu fırlatacak önünde warrior beliriyor ''Seni koruyacağım'' Ne yazık ki çok geç okçu okunu atmış önüne geçen warrior zar ile delik deşik olmuş.

Diğer bir oyunda da

Günümüz zamanındayız, bir kişi arabada diğeri ise zombi. Zombi olan arabanın üstüne bir binadan fırlıyor.
Adam: Hss
Zombi hiç durmadan camı kırıyor
O an bizim adam hamle yapıyor
''Zombinin şakak kemiğine levye sokuyorum''
O an zombi ve ben yarıldık tabi, ama adam durmadı kaputtan beyzbol sopası çıkartıp zombiyi bayılttı :D Ağzı yüzü zombi kanı olunca ağzından şunlar çıktı; ''Hay bin bebek''

Çevrimdışı Lathander

• *
  • 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 11 Aralık 2013, 16:44:28 »
 Hemen hemen her oyuncu benim gibi insiyatifli ve sabırlı bir DM'si varsa sayısız karakter açar ve bitirmediği güzelim senaryoları heba eder.

Oldukça fazla farklı karakteri olan bu iki seçme oyuncumu bu davranışlarından ötürü makul bir şekilde cezalandırmak için ne yapsam ne yapsam düşündüm durdum. Ana Questimiz devam ettikçe ve bunlar iyice güçlenip teçhizatlandıkça aklıma geleni uyguladım. Oynadıkları tüm gaz karakterleri senaryoya entegre ettim. Bir bir karşılarına diktim ve onlara silahsızken bile acaip sıkıntılar yaşattım. Karşılarında Player gibi Rp kesen ve son derece karizma Npc ler gören oyuncularımın halleri yeni oyunlar için gayet teşvik ediciydi. :)

Ve O, Main Quest oyunumuz oynanırken yoldaşlar bir sahnede;
 Büyük bir Combat yaşanacak. Bir esir gemisi dolu suçlu, gladyatör ve kalpazan hırsız vs. envai çeşit "pis adam" yolda bizimkilerle karşılaşıyorlar. Gemilerinde gitmektelerken önlerindeki bu esir gemisinin kaptanı, onları taciz ediyor ve nihayet dar bir boğaz geçidinde gemiyi önlerinde demirliyor. Küçük bir çarpışma akabinde iki gemi dip dibe duruyor.

Grubumuzun sağduyulu korucusu plan yapıyor ve gerekli savaş pozisyonları alınıp demirlemiş olan esir gemisinin kaptanı vurulacak şekilde grup karaya çıkıp konuşlanıyor, yani saldırı planı yapılıyor.
Keskin nişancı elfimiz, kamarada koşturan düşman mürettebatın arasından kaptanı gözüne kestirip koruluklara pustuğu yerinden yayına okunu geriyor ve bırakıyor.

O da ne! Ok kaptana değil gemideki en iri yarı kaslı barbara saplanıyor. (Barbar sağduyulu korucumuzun eski karakteri 2'm.lik bir dev ismi Marcus ve tam bir canavar)

Rage başlıyor! Yani "kaç" demek bu.. İnsanları dağıtarak ayaklanan barbar gemideki azılı bir kaç manyakla birlikte silahlanıp yoldaşlara hücuma geçiyor. O sırada korucumuz, çok sağlam dövüşen npc dostları ve diğer playerlarımız koridor taktiğiyle güverteye atlıyorlar. Gemideki çalışan işçi kim varsa karşılık vermeye başlayınca kaos başlıyor. O sırada korucumuzun hatunu da geride kal emrine uymayarak savaşa dahil oluyor. Çünkü henüz kimliği bilinmiyor. Lakin "Werewolf" olarak. Üstünde "dönüşüm lanetini" taşıyan kadın kurtadama(veya kadına) dönüşünce olanlar oluyor.

Grup;
PL 1- Lan senin hatuna et atsak gelir mi..? hohoho
PL 2- Olum ilk gecede dönüşür mü lan..? kehkehkeh
Korucumuz; "abi nasıl yani saldırıyor mu?"
DM - Evet atik bir hareketle sıçrayıp tam kaptan köşküne doğru uçuyor. Önünde hazır bekleyen kaptan ve adamları var.

"Olamaz ya! Lan ölecek orada! abi ben Animal Empathy yapıyorum. Yok yok Charm Animal spell'imi yapıcam" (Surat pancar kırmızı, endişeli ve olacağından tam emin değil)..

Dm ve playerlar: Yıllar süren bir kahkaha tufanına tutulduk. Hala ara sıra lafı geçer güleriz.
 Oyuncumuz ise hala sevgilisine toz kondurmamaktadır..

Meraklısı için kısaca devamı;
Dipnot: Marcus adlı barbar kaos saçmış, güçlü npc karakterlerden birini öldürmüştür. Birini ağır yaralar. Nişancı Elfimiz ve bard partneri hakeza pelte çıkmış, diğerleri perişan olmuşlardır. Combattan güç bela sağ çıkmış grubu yaralı korucumuz toplar.. Esir gemisinde kalanlar teslim olmuş veya çekip gitmiştir. Hepsi bir köşede sürünmekteyken korucumuz kendine gelmiş combat sırasında kaptanla birlikte denize düşen werewolf aşkını aramaya çıkmış, neyse ki onu normal halinde(tabi çıplakken) bulup diğerlerinden ırak bir yerde ilk yardımını gerçekleştirerek oyun literatürlerine altın harflerle geçmiştir.
Karanlığın tahtını titretmeye!

Çevrimdışı egneth

• *
  • 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Nisan 2014, 10:39:10 »
The Walking Dead oynuyorduk. Arkadaşımın eli bir zombiyle kapışma sırasında dönmüştü. Arkadaşımın bileğini yerine oturtmak için zar attım. 20 gelince DM sakin bir şekilde "Tobby'nin eli eskisinden daha iyi oldu" deyince baya güldük :D
I fear neither death nor pain.

Çevrimdışı Ghauldin

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 02 Temmuz 2014, 23:29:05 »
Daha bugun gerceklesti. Fazla bilgim olmamasina ragmen arkadasim ile eglenmek babinda kisa bir frp oyunu yonettim. Kisa ve tek kisilik bir oyundu. Yarim saat surdu. Harry Potterin ilk kitabinda yasanan bir olayi kurgusunu degistirerek oynattim. Bayagi eglendik.

Olay suydu kki iki tane troll tuvalette her yeri yikip geciriyor, oyuncumuz son sinifa gecmis kindar bir Slyherinli. Arkadasi tuvalette, onu kurtarmak icin tuvalete gidiyor. 2 trollude alt ediyor. Tuvalete geldiginde kimse yok, sasirdi bayagi bi. Ve tuvaletin aynasina Voldemort kanla yazi yaziyor iste "Hosgeldin oglum" gibi. Bu da kapidan cikarken fark etti ve kufurle karisik bir tepki vermisti. "Haskiktir" diye. Bayagi gulmustuk.