Kayıt Ol

Gattaca

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
Gattaca
« : 13 Kasım 2009, 21:19:03 »
Mükemmel 1997 yapıtı bana göre..

Tür : Bilim Kurgu / Dram / Gerilim
Yönetmen : Andrew Niccol
Senaryo : Andrew Niccol
Görüntü Yönetmeni : Slawomir Idziak
Müzik : Michael Nyman
Yapım : 1997, ABD , 101 dk.

Oyuncular

Ethan Hawke (Vincent Freeman) , Uma Thurman (Irene Cassini) , Jude Law (Jerome Eugene Morrow) , Gore Vidal (Müdür Josef) , Xander Berkeley (Dr. Lamar) , Jayne Brook (Marie Freeman) , Elias Koteas (Antonio Freeman) 

Bu filmde bu da mantıksız denilebilecek hiçbirşeyin olmadığı söylemek isterim.

Öncelikle film genetik üzerineymiş. Yeni doğan bebeklerin hemen hayat standartları çıkartılıyor ve iyi bir kariye yada kötü bir hayatın onları beklediği daha ilk dakikalardan anlaşılıyor.

Karakterimiz için de kötü hayat şansına çıkmıştır. Ancak Gattaca'da temizlik işçisi olacaktır. Ama Gattaca'da birileri kendine merdiven aramaktadır. Ve Vincent bu merdivenlik görevinin aldığı kan ve başka genetik bilgilerle iyi ilerletir.

Bazen ikinci olmayı kabul etmekte gerekir.

Dipnot: Yalnız değişimi benzetemeyebilirsiniz.

Çevrimdışı Malkavian

• 2152
  • Rom: 57
  • I was lost in the pages of a book full of death..
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gattaca
« Yanıtla #1 : 13 Kasım 2009, 21:29:26 »
Evet güzel bir filmdi bu. Böyle çok ahım şahım efektler yok ama konu güzeldi. Bilim Kurgu'nun bu yüzü oldukça başarılı çok izleyici kitlesi yoktu bu filmin ne yazıkki çıktığı dönemler. Neler kaçırdılar bir bilseler...

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Gattaca
« Yanıtla #2 : 14 Kasım 2009, 10:36:46 »
Bak bu filmi ilk defa duyuyorum işte. Genellikle bu tarz filmleri kaçırmam. Nasıl gözden kaçırmışım hayret... Hemen "izlenilecekler" listeme ekliyorum, teşekkürler.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.