Kayıt Ol

GedikSavaşları Efsanesi

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: GedikSavaşları Efsanesi
« Yanıtla #15 : 14 Eylül 2008, 17:17:35 »
Kralın Korsan'ını o kadar beğenmedim. Yani olay örgüsü bir yere kadar çok karışık ve yavaş ilerliyor ancak daha sonra aniden çözülüp hızlıca sona geliniyor. Çok az aksilik çıkıyor kahramanlarımızın karşısına. Sanki Banath ve Ruthia tüm inananlarını bırakıp kahramanlarımızla saf tutmuş halde. Gereksiz ölümlerde cabası ancak kimin öldüğünü söylemeyeceğim merak edin alın okuyun. Yakın zamanda Yılan Savaşları Efsanesine başlayacağım
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Kasım 2008, 13:20:38 »
Yılan savaşları efsanesini bitirdim ve şunu söyleyebilirim ki şok olmuş durumdayım. Raymond E. Feist gerçekten işini bilen bir yazar ve adama "hadi be" dedirtebiliyor. 4 kitabıda ardı arkasına okudum ancak sıkılmadım. Tolkein'in tahtını sarsabilecek biri bence eğer din ve mezhepleri işin içine karıştırmamayı başarsaydı.
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Kasım 2008, 16:14:25 »
Kral'ın Korsanı hakkında yorum yapamadım, yeri gelmişken düşüncelerimi belirteyim. Bana göre Asilkan Prens'ten çok daha iyidi. Tabiiki "Gediksavaşları Efsanesi" kadar iyi olamaz fakat yine de sürükleyici idi. Asilkan'ı zorunlu olarak okuyormuşum gibi geldi. Bu iyiydi ama, Nicholas ve Amos ile bayağı eğlendim.

"Yılansavaşları Serisi"ne başlayacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 18 Kasım 2008, 17:53:13 »
Nicky daha neler yapacak sen bir bilsen. Pug'un oğlu sevgili Şövalye Mareşalimiz William.... Ah pardon spoiler sevmiyordun. Neyse bir ara gel kitapları vereyim böyle bir hazineden mahrum kalma bence. İngilizce kitap alabileceğim ucuz bir site var mı tanıdğınız? Çevrilmemiş kitapları ingilizce devam etmeyi planlıyorum
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 01 Ocak 2009, 13:47:34 »
Seriyi aldım.. Tüm harçlıklarımı versemde.. İlk 2 kitabı (ki 4 kitap :P) 15 tatilden önce bitirmeyi planlıyorum..

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #20 : 01 Ocak 2009, 13:51:16 »
Seriyi aldım.. Tüm harçlıklarımı versemde.. İlk 2 kitabı (ki 4 kitap :P) 15 tatilden önce bitirmeyi planlıyorum..

Hayırlı olsun, güle güle oku. :P

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Şubat 2009, 15:21:22 »
En son okuduğunuz kitaplar başlığında belirttik fakat burada da yazmakta fayda var. Gediksavaşları Efsanesi Serisinin okuma listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 06 Mayıs 2009, 10:47:22 »
Dün itibariyle Yılan Savaşları serisini bitirdim ve işte bu dört kitaplık seri hakkındaki düşüncelerim;

Maalesef ama maalesef beni hayal kırıklığına uğratan bir dörtleme oldu. Gelen tüm olumlu eleştiriler dahilinde oldukça hevesli bir başlangıç yaptım fakat ne yazık ki aradığımı bulamadım.

Seriye katılan yeni kişiler ki başta Eric, Roo, Miranda, Jimyy, Dash, Arutha, Greylock gibi gibi karakterler keyifli olsa da Gediksavaşları'ndan aldığım o zevki bu kitaplarda bulamadım. Kralın Korsanı bile daha iyiydi gibime geliyor.

Feist kendine gıcık etmek için mi yapıyor bilmiyorum ama ikide bir sevilen karakterleri öldürmesi ve gerçek anlamda aşırıya kaçması artık canımı sıktı. Üçüncü ve dördüncü kitapların sonu harici hiç bir şey ilgimi çekmedi ve dördüncü kitabı yarısında bırakmamak için iradem ile büyük bir mücadeleye giriştim.

Şu ana kadar hiç bir kitabı bu kadar güçlü bir arzuyla bırakmayı dilememiştim. Eğer bırakırsam biliyorum ki bir daha o kitabı elime almayacaktım. Zorladım kendimi ve okudum, en azından okuduğuma sövmedim. Sonu iyi gibiydi çünkü Pug, Tomas, Nakor gibi karakterlerin daha ön planda olması bakımından.

Kısacası tekrar edeceğim şekilde hayal kırıklığına uğradım. Böyle olumlu eleştiriler ışığında daha hareketli daha sürükleyici bir yazı beklerdim. Umarım İmparatorluk Üçlemesi'de bu şekilde olmaz.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #23 : 06 Mayıs 2009, 18:39:37 »
Boş vaktimde ben de devam edeyim bu seriye yahu. :D

Çevrimdışı CaptainJarlaxle

• The Big Bang Theory
  • **
  • 170
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 14 Ağustos 2009, 12:59:15 »
Ben daha Sethanon'da Karanlık'dayım ve Unutulmuş Diyarlardan sonra en sevdiğim seridir. Herkese öneririm. Özellikle Tomas'ın durumu çok hoş olmuş. Sonunda Erk ile dalga geçiyor falan :D

CaptainJarlaxle: The Big Bang Theory Fan No.1.

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #25 : 14 Ağustos 2009, 16:43:27 »
Sethanon'da Karanlık Gedik Savaşları'nın en güzel cildidir bence. :)

Blind

« Yanıtla #26 : 03 Eylül 2009, 17:42:39 »
benim favorim büyücü ustadır aslında sırf pug sırf pugu anlatan kitap çıkartsalar çok daha hoşuma gider(doğruyu söylüyorum tam bir pug fanıyım):D

Çevrimdışı Deadman107

• **
  • 347
  • Rom: 3
  • ---AmOrTeNtİa---
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 14 Kasım 2009, 20:27:35 »
Bu seriyi okumak için can atıyorum.Belki EM serisine biraz ara verip bu seriyi okumaya başlayabilirim.
Güneş doğacak, açacak çiçek...

Çevrimdışı alper

• **
  • 143
  • Rom: 10
  • don't let'em tie you to the stake :P
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 08 Temmuz 2010, 16:47:04 »
bence bir karakter öldüğünde yazara gıcık oluyorsak bu iyi bir şeydir, yazar güzel bir iş başarmıştır.. en sevdiğim karakterlerden birini öldürdüğünde yakınımı kaybetmiş hissi yaşatmış, hatta saçma sapan ayağa kalkıp o karakterin yaptıklarını aklımdan geçirerek 1 dakika saygı duruşuna davet etmiştir beni raymond feist, dalga geçmiyorum gözlerim doldu. Hayatta da ölümler beklenmedik anda gelebilir hatta topluca tüm sevdiklerimizi kaybedebiliriz bana bunu anımsattığı için göz yaşımı döktüm, hikayeye kendimi fazla kaptırmamdan ziyade. Bize çok fazla karakteri aynı anda sevdirebilmiştir yazar, çoğu tek karakter üzerine yoğunlaşmış diğer fantastik romanlara göre. Bu denli hayal kırıklığı bu yüzden bence.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 14 Temmuz 2010, 17:58:44 »
bence bir karakter öldüğünde yazara gıcık oluyorsak bu iyi bir şeydir, yazar güzel bir iş başarmıştır..

Aslında bir bakıma doğru bir bakıma yanlış. Doğru çünkü eğer ki yazar senin istediklerinin - senin düşündüklerinin farklı bir şekilde kurguyu sürdürebiliyor ve seni duygusal olarak herhangi bir şekilde etkileyebiliyorsa güzel bir şeyler başarmıştır.

Fakat Feist özellikle Yılan Savaşları Efsanesi serisinde bu durumu o kadar çok abartmıştı ki, en sevdiğin karakteri saçma sapan bir nedenden dolayı öldürmesi ile artık o sinirlenme durumu çok farklı bir yerlere varıyordu. Zaten bir seriyi bu kadar çok uzatıp "yılan" hikayesine döndürmesi ile bu tür saçmalıkların olacağı belliydi.

Daha sonraki serileri okumadım, toparlar mı bilemiyorum. Ön yargılı da davranmak istemiyorum. Fakat şu anlık Feist'in yapmış olduğu artık komediye varan kıyımlar ile ne yazık ki serinin o ilk saygınlığı şu anda bende bulunmuyor...