Kayıt Ol

GedikSavaşları Efsanesi

Çevrimdışı nohackmove

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: GedikSavaşları Efsanesi
« Yanıtla #90 : 07 Mart 2013, 19:20:46 »
facebook sayfasına da yazık ama yayınevinden ses seda yok maalesef

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 08 Mart 2013, 11:34:43 »
ee çevirmen yüzünden aksama olmuş 2-3 aya kadar çıkacakmış.

Çevrimdışı damondred

• *
  • 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 14 Nisan 2013, 18:54:10 »
gediksavaşlarını bende okudum. özellikle serinin ilk 7 kitabı şahane. çok sürükleyici, heyecanlı ve kaliteli karakterler var. sonradan biraz tv dizileri gibi yoldan sapmaları olmadı değil ama çok eğlenceli oldugu bi gerçek...

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 25 Nisan 2013, 21:47:34 »
Şuan Sethanon'da Karanlık'tayım. Hayatımda okuduğum en iyi kitaplardan. Ama kitabın 150 küsürlü sayfalarındayım ve öyle bir şey oldu ki... (spoiler)

Spoiler: Göster
Arutha conDoin öldü! Hala nasıl oldu anlamış değilim. Gerçekten azımsanamayacak bir fantastik tecrübem olduğunu sanırdım ama bu olduğunda neredeyse hiçbir tecrübem olmadığını gördüm. Böyle bir şey aklımın ucundan dahi geçmezdi... Üzüntüm çok büyük...
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #94 : 03 Haziran 2013, 17:56:44 »
Şuan Sethanon'da Karanlık'tayım. Hayatımda okuduğum en iyi kitaplardan. Ama kitabın 150 küsürlü sayfalarındayım ve öyle bir şey oldu ki... (spoiler)

Arutha conDoin öldü! Hala nasıl oldu anlamış değilim. Gerçekten azımsanamayacak bir fantastik tecrübem olduğunu sanırdım ama bu olduğunda neredeyse hiçbir tecrübem olmadığını gördüm. Böyle bir şey aklımın ucundan dahi geçmezdi... Üzüntüm çok büyük...

Yumuşak terlikler de tabutu içinde ne kadar hoş görünüyordu değil mi? Okumaya devam et bakalım romanı.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #95 : 03 Haziran 2013, 18:40:43 »

Yumuşak terlikler de tabutu içinde ne kadar hoş görünüyordu değil mi? Okumaya devam et bakalım romanı.

Abi kitabı onu yazdıktan yaklaşık 1 gün sonra dayanamayıp bitirdim. Şuan sınavlarımın bitmesini bekliyorum bitince kaldığım yerden (Tanrıların Gözyaşı'ndan) devam edeceğim.
Eliuzun Jimmy'ye hayranlığım hiç azalmıyor :D
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı E0nwe

• **
  • 92
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 04 Haziran 2013, 13:06:27 »
Başlıkta yazanları okuduktan sonra baya bir gaza geldiğimi belirtmeliyim :D.  Şimdi bir an önce elimdeki serileri bitirip bu serinin başlangıcını yapmalıyım. İyi ki, bir kaç ay önce indirimden yararlanıp almışım seriyi.

Çevrimdışı Telchar

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #97 : 12 Temmuz 2013, 22:33:54 »
İnsanı tatmin etmeyen bir yanı var bence. Kötü mü, hayır. Sanki, en çok sevdiğiniz yemeği tuzsuz yemek gibi. Olaylar (yada kitaplar) arasında ilişki sanki zorlama olmuş. Karakterleri büyütüp geliştirip pat diye bırakıveriyor.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #98 : 12 Temmuz 2013, 23:59:13 »
İnsanı tatmin etmeyen bir yanı var bence. Kötü mü, hayır. Sanki, en çok sevdiğiniz yemeği tuzsuz yemek gibi. Olaylar (yada kitaplar) arasında ilişki sanki zorlama olmuş. Karakterleri büyütüp geliştirip pat diye bırakıveriyor.

Bence yazar yenilikçi bir tutum sergilemek istemiş. Çünkü tahminimce Raymon E. Feist fantastik kurguda diğerlerine göre daha çok üstüne düşülen husus olan bir grubun maceralarından uzaklaşıp yeni bir tarz yaratmayı hedeflemiş. Yani yazarın amacı bir krallığın tarihini ve ona şekil veren insanları (bunu biraz daha arka planda tutup) anlatmak. Ben yazarın hayal gücüne ve planlamasına şaşmadan edemiyorum. Seriye başladığımda tüm serinin sadece ilk 2 kitaptaki olaylarla ilgili olacağını düşünmüştüm. 2. kitabın sonunda kendimi "Nasıl yani, bitti mi şimdi?" demekten alıkoyamadım. Bu yüzden hayranım yazara. İnsanların kafasındaki fantastik kurgu olgusuna yeni bir dal ekletti. :)

Sonuç olarak alışırsanız gerçekten de seveceğinizi düşünüyorum. Yazar farklı bir tarz benimsediğinden ben de bir süre alışamadım. :D

Not: Yazarın karakterleri bırakmasına alıştım lakin yazardaki bu katletme huyunu sevmiyorum bende :D
Kara Dalamar

• **
  • 89
  • Rom: -1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #99 : 13 Temmuz 2013, 03:04:28 »

aynen katılıyorum. gediksavaşlarını bir türlü sevememişimdir. olaylar hep sıradan, karakterler hep yüzeysel, diyaloglar yapay..

gediksavaşlarını seven insanlardan korkarım. zaten insan anlayamadığı şeylerden korkar.
Görev tüyden hafif, ölüm dağdan ağır.Dur bi karıştı dur dur!

Çevrimdışı TheSpell

• 826
  • Rom: 16
  • Dovie'andi se tovya sagain.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #100 : 13 Temmuz 2013, 03:09:46 »

Gediksavaşları serisi hakkındaki düşüncelerimi bir bir yazmışsın resmen.[*]I couldn't agree more :3[/*]

Çevrimdışı Telchar

• *
  • 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #101 : 14 Temmuz 2013, 11:35:44 »

Bence yazar yenilikçi bir tutum sergilemek istemiş. Çünkü tahminimce Raymon E. Feist fantastik kurguda diğerlerine göre daha çok üstüne düşülen husus olan bir grubun maceralarından uzaklaşıp yeni bir tarz yaratmayı hedeflemiş. Yani yazarın amacı bir krallığın tarihini ve ona şekil veren insanları (bunu biraz daha arka planda tutup) anlatmak. Ben yazarın hayal gücüne ve planlamasına şaşmadan edemiyorum. Seriye başladığımda tüm serinin sadece ilk 2 kitaptaki olaylarla ilgili olacağını düşünmüştüm. 2. kitabın sonunda kendimi "Nasıl yani, bitti mi şimdi?" demekten alıkoyamadım. Bu yüzden hayranım yazara. İnsanların kafasındaki fantastik kurgu olgusuna yeni bir dal ekletti. :)

Sonuç olarak alışırsanız gerçekten de seveceğinizi düşünüyorum. Yazar farklı bir tarz benimsediğinden ben de bir süre alışamadım. :D

Not: Yazarın karakterleri bırakmasına alıştım lakin yazardaki bu katletme huyunu sevmiyorum bende :D

Dediğin gibi bilmediğimiz/alışmadığımız bir tür ama kitaplar arası bağ olmadığı konusunda ısrarlıyım. Kralın Korsanı' na kadar 9 kitabıda okudum ama işte bir şeyler eksik. Mesala Harry Potter' daki kurguya hayranımdır. Birinci kitapta Harry' nin görünmezlik pelerini Dumbledore' daydı, yedinci kitaba geldik ve neden aldığını öğrendik. Pug Hayat Taşı' nın bir çok kullanımını bulduğundan bahsediyor ama sonra mevzudan ses çıkmıyor. Yada Rylnn Skrr (doğru yazamadım galiba) kasesinin bir çok gücü olduğunu fark ediyor ama bir şey öğrenemiyoruz. Devlet/Krallık sırrı gibi koruyup bize bile söylemiyor mu :D

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #102 : 14 Temmuz 2013, 11:59:16 »
Evet dediklerine katılıyorum. Bence bunun nedeni şu (bence) : Yazar bir Ejderha Mızrağı gibi (en sevdiğim seridir) dünya yaratıp içindekileri anlatmak istemiş. Ama Ejderha Mızrağı Serisinde kaç yazarın emeği var. Elbet bu tadı ne kadar başarılı olursa olsun tek bir yazarın yakalaması zor. Serinin neredeyse tüm kitaplarını sadece kendi kalemiyle görüyoruz. Bende adapte olmakta çok zorlandım. Ayrıca bir diğer görüşüm yazar tüm eserlerini sanki bir kitabın son 100 sayfasıymışçasına heyecanlı yazmak istemiş. Bunu da başarmış (bana göre). Lakin bir kitabın son 100 sayfasını ele aldığımızda çok az bilgi elde ederiz. Bu bölümde yazar ele aldığı bilgileri bir sonuca bağlar. İşte dediğin üzere hata buda olabilir. O tempo içerisinde bilgi vermekte zorlanıyordur. Ki bence de ilk kitaplara göre yazarın o havasında bir azalma var. :)
Kara Dalamar

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #103 : 15 Temmuz 2013, 06:42:07 »
Arkadaşlar siz kopukluk olduğunu düşündüğünüz kısımları burada paylaşın, belki cevabı bilen vardır, size yardımcı olur.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Kote

• **
  • 107
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #104 : 16 Temmuz 2013, 23:50:23 »
Gediksavaşları efsanesini bitirdim özellikle Sethanon'da Karanlık harkuladeydi.Pug'ın sahnelerini beni benden aldı.Şu ana kadar okuduğum en iyi eserlerden biriydi diyebilirim.Umarım İhanet'de beni hayal kırıklığına uğratmaz