Kayıt Ol

Gölgeler Meclisi

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Gölgeler Meclisi
« : 27 Aralık 2010, 05:44:15 »

GÜMÜŞ ŞAHİNİN PENÇESİ

Fantazyanın en büyük ustalarından biri olan Feist'tan yepyeni bir seri...
Kieli, dört gün dört gece boyunca Shatana Higo Dağı'nın zirvesinde tanrıların kendisine erkeklik ismini bahşetmelerini bekler.
Bitkin ve ümitsiz bir halde kendinden geçmişken kolunda bir acıyla uyanır ve gümüş bir şahinin pençesini koluna batırdığını görür. Sonrasında bu yaşadığının gerçek olup olmadığından şüphe duyar.
Evine döndüğünde Kieli'yi yıkım karşılar. Köyü yerle bir olmuş, halkı katledilmiştir. Ölümün kaçınılmaz olduğunu bildiği halde savaşır... ve hayatta kalır.
Zihninde uzak bir ses yankılanır: Kalk ve halkın için bir pençe ol!
Artık o Gümüş Şahinin Pençesi'dir ve, bedeli ne olursa olsun, halkının öcünü almak zorundadır.

TİLKİLERİN KRALI

Orosini kabilesinin son üyesi Talon, Gölgeler Meclisinin yardımıyla güvenilir genç bir çocuktan, Roldem'in en iyi kılıç ustası olarak bilinen genç soylu Talwin Hawkins'e dönüşür. Talwin bu ünvanı Ustalar'ın oyun alanında Kralın önünde kazanmıştır ve bu başarısıyla ailesinin katliamının sorumlularından intikamını almaya biraz daha yaklaşmıştır. Kıyıma ortak olan 2 kişi onun ellerinde ölmüştür;  Teğmen Campanel kendi kılıcının üstüne düşerek diğeri Raven ise Talwin'in halkına yaptığı gibi bir Orodon köyünü katliamdan geçirmeye çalışırken ölmüştür.

Ancak Tal'ın intikam isteği, katliamın sebebi aydınlanana ve bu katliamı planlayanlar ortaya çıkarılıp cezalandırılana kadar bitmeyecektir. Meclis Tal'den üyeliğinin karşılığını ister; Laso Varen adında tahminlerin ötesinde tehlikeli, muazzam derecede güçlü ve ince zanaatlardan anlayan büyücü hakkında bilgi toplamalı. Bunun anlamı Tal büyücünün efendisi olan Olasko Dükü Kaspar yani Tal'ın sevdiği her şeyin yok olması emrini veren adamın emrine girmeli.

Tal şimdi 2 farklı ustaya hizmet etmenin ikilemi ile yüzleşmeli, Kaspar Olasko ve Gölgeler Meclisi.

SÜRGÜN'ÜN DÖNÜŞÜ

Bir zamanlar ülkesinin tartışılmaz hükümdarı olan Kaspar, önceki Olasko Dükü, sürgüne gönderilmiştir. Gezegenin öteki tarafındaki bir kıtada vahşi yaşamın ortasında sadece düşünceleri ve kararlılığıyla tek başına kalan Kaspar hayatta kalmak için savaşmalıdır. Kurnazlığı ve demir gibi iradesi ile silahlanmış olan Kaspar'ın tek amacı evine dönüp onu tahtından eden adamdan, Talwin Hawkins'ten intikam almaktır.

Ancak kader Kaspar için farklı planlar yapmaktadır, sıkıntılarıyla mücadelesi sırasında daha önceden hiç tahmin edemeyeceği tehlikelerle yüzleşir. Tahmin edemeyeceği derecede büyük bir oyun içerisindeki küçücük bir oyuncu olduğunun farkına varan Kaspar bir şeyin farkına varır. Karanlık İmpartorluğun ajanları olan Gölgeler Meclisi'nin hareketleri sadece kendi ülkesini değil, tüm Midkemia'yı tehdit etmektedir.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
"Sürgünün Dönüşü" Ön Siparişte!
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2011, 16:26:37 »

Gediksavaşları Efsanesi'nin Gölgeler Meclisi Serisi'nden üçüncü kitap Sürgünün Dönüşü önümüzdeki günlerde raflardaki yerini almaya hazırlanıyor!

Raymond E. Feist'in yazdığı ve tüm dünyada milyonlarca okuyucuya sahip olan serisin çıkacak olan bu son kitabının konusu ise kısaca şöyle:
Alıntı
Dünyanın öte tarafındaki yaban topraklarda bir başına kalan ve elinde kurnazlığı ile kararlılığından başka bir şey olmayan eski Olasko Dükü Kaspar hayatını sürdürebilmek için mücadele etmek zorundadır. Demirden iradeyle kuşanmış eski dükün artık tek bir amacı vardır: Yurduna dönüp, onu yerinden eden Talwin Hawkins'ten öcünü almak. Ancak bu ölümcül mücadelede tek başına olan Kaspar işlerin tahmin ettiğinden de zor ve farklı olduğunu öğrenecektir. Zira hem kendi yurdunu hem de tüm Midkemia'yı tehdit eden ve Gediksavaşları ile Yılan Savaşları’nı aratmayacak çok daha büyük bir savaş yaklaşmaktadır.

İthaki Yayınları'ndan çıkacak, çevirisini Aslı Sena Özarpacı'nın yaptığı ve Bora Öngürer'in yayına hazırladığı kitabın tanıtım ve künye bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

• **
  • 114
  • Rom: 0
  • Gölgede yürümeyi sevenler için...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gölgeler Meclisi
« Yanıtla #2 : 10 Ağustos 2011, 12:49:40 »
İkinci kitabını okumaya başladım. Yazar her ne kadar kendini okutturuyorsa da bana alışılmışlık hissinden öte duygular yaşatamadı. Bakalım belki 3. kitapta vay be, dedirtir.
Her yeni kopuş düşüş gibi gözükse de, toprağa düşen yeni bir umuttur aslında . Yeter ki siz, onu sulayıp filizlenmesine izin verin...

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • Rom: 1
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2011, 13:47:41 »
İkinci kitabını okumaya başladım. Yazar her ne kadar kendini okutturuyorsa da bana alışılmışlık hissinden öte duygular yaşatamadı. Bakalım belki 3. kitapta vay be, dedirtir.

Söz veriyorum dedirtecek..! 

Ben de nasıl kızmıştım Feist'e, araya 10 sayfalık hikayeyi roman yapıp sokmuş diye.... Ama varmış adamın bir bildiği.. :)
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı Valheru

• **
  • 220
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2011, 09:04:47 »
Bir sorum olacaktı.Yazılan Fantastik serilerde her kitabı 1-1.5 yıl beklememek için seri tamamlanmadan seriyi oklumaya başlamıyorum.(İstisnası Zaman Çarkı)Sorum şu Gölgeler Meclisi Serisinin 3 kitabınıda aldım acaba seri 3 kitabta son buluyormu yoksa devam kitapları gelmeye devam edecekmi?
Böylece anlaşmamız yazıldı,böylece anlaşma yapıldı
Düşünce zamanın okudur,anılar asla solmaz.
İstenen verildi,bedel ödendi

Çevrimdışı TurkceBKF

• **
  • 77
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 16 Ağustos 2011, 10:16:30 »
İngilizcesinden seriyi okumuştum. Açıkçası kaçırsanız çok üzülmeyeceğiniz kitaplardan oluşuyor. Oldukça klişe ve boş kitaplar bunlar. Gene de plajda güneş altında günde bir tanesini keyifle okuyup bitirebilirsiniz.

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Ağustos 2011, 10:46:37 »
Bir sorum olacaktı.Yazılan Fantastik serilerde her kitabı 1-1.5 yıl beklememek için seri tamamlanmadan seriyi oklumaya başlamıyorum.(İstisnası Zaman Çarkı)Sorum şu Gölgeler Meclisi Serisinin 3 kitabınıda aldım acaba seri 3 kitabta son buluyormu yoksa devam kitapları gelmeye devam edecekmi?

Gölgeler Meclisi'nin sonunda hikaye bitmiyor. Yine 3 kitap olan Darkware Saga'ya konuyu bağlayıp bırakıyor. Sonra yeni bir üçlemede bu hikayenin devamı geliyor. Ama aslında Gölgeler meclisinde içiçe 2 hikaye var bunlardan birisi daha kısa ve yerel, diğeri ise çok uzun ve pek çok realm'i ilgilendiriyor. İlki bitiyor, ikincisi devam ediyor.
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock