Kayıt Ol

Karanlık Savaş Efsanesi 1 - Gece Şahinlerinin Uçuşu

Çevrimdışı Cubor

• **
  • 144
  • Rom: 1
  • İthaki Yayınları Fantastik Kurgu Editörü
    • Profili Görüntüle
Ynt: Karanlık Savaş Efsanesi 1 - Gece Şahinlerinin Uçuşu
« Yanıtla #15 : 23 Ağustos 2011, 17:55:55 »
Gece Şahinlerinin Uçuşu Önümüzdeki hafta raflarda :)
Needs of many outweigh to needs of few.
Spock

Çevrimdışı Anita

• **
  • 156
  • Rom: 1
  • Milamber
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 03 Eylül 2011, 20:53:31 »
Ön Sipariş : 09.09.2011 mi ?

Çevrimdışı eroniki

• **
  • 73
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 07 Ekim 2014, 15:01:18 »
Arkadaşlar ben bu seriye başlamak istiyorum.
Ama bundan önceki seriler hiç okumadım direk bunla başlarsam bir şey kaybeder miyim ?

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Ekim 2014, 16:16:18 »
Tavsiyem ilk kitap Büyücü:Çırak ile başlamanız. Eğer başlamazsanız cidden çok şey kaybedersiniz ama bu elbette benim görüşüm. Sonuçta seri bir tarih ansiklopedisi gibi, eğer ortadan başlayacağım ama karakter ve olay kopukluğu olmasını da istemiyorum derseniz. Bu seri yerine bundan bir önceki üçleme olan Gölgeler Meclisi'ni okuyup bu üçlemeye geçmeniz daha doğru çünkü önceki üçlemede bu üçlemede geçen ana karakterler anlatılıyor.
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı eroniki

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 07 Ekim 2014, 17:15:23 »
Bende büyücü çırak ile başlamak istiyorum ama malesef bu kitabı bulmak neredeyse imkansız ama en azindan bir Raymond E Feist serisi okuma istiyorum bu yüzden gölgeler Meclisi ile mi başlamalıyım yoksa direk bu seriyle mi ?

Çevrimdışı Ar-Feiniel

• *
  • 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 07 Ekim 2014, 17:39:02 »
eroniki, tavsiye etmem ama şartlar bunu gerektiriyor bazen. İstersen ilk kitap pdf olarak internette mevcut. İndirebilirsin.

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Ekim 2014, 18:02:29 »
Bende büyücü çırak ile başlamak istiyorum ama malesef bu kitabı bulmak neredeyse imkansız ama en azindan bir Raymond E Feist serisi okuma istiyorum bu yüzden gölgeler Meclisi ile mi başlamalıyım yoksa direk bu seriyle mi ?

Mesajımda Gölgeler Meclisi ile başlayın illa ortadan okuyacaksanız dememin sebebini net anlatamadım galiba (ya ifademde bir sertlik oldu ama cümleyi nasıl yumuşatacağımı bulamadım :D ).

Durum şöyle: Bir anakarakterimiz olsun adı "X" ve Gölgeler Meclisi'nde X'in hikayesi başlıyor. Karanlık Savaş Efsanesi'nde ise X'in hikayesi devam ediyor. O yüzden eğer Gölgeler Meclisi'nden başlarsanız ardından Karanlık Savaşları okuyup hikayedeki kopukluğu azaltabilirsiniz.

Ama ne yapıp edip tüm seriyi edinin derim gerçekten müthiştir Feist'in kitapları :)
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı eroniki

• **
  • 73
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Ekim 2014, 13:49:47 »
Cevaplarınız için teşekkürler