Kayıt Ol

Reza Deghati

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Reza Deghati
« : 21 Mart 2011, 20:02:23 »
Reza Deghati

Alıntı
Onun fotoğrafları bu dünyaya ait değil, çektiği portreler sanki bu dünyadan çok uzaklarda çekilmiş gibi… Reza benim için dünyanın en iyi fotoğrafçılarından biri. Fotoğraflarındaki duruluk, sessizlik, insanın insana anlatımı harikulade. Onun fotoğrafları sessizliğin içindeki sesi size duyurur. Duygular öyle bir geçer ki size, artık o bir Reza fotoğrafı değil, sizin gözünüz, sizin gördüğünüzdür.

Bu cümleler benim çok sevdiğim fotoğrafla uğraşan bir abime ait. Beni Reza'yla da o tanıştırdı zaten. Onun söylediği cümleler benim görüşlerimden ne bir eksik ne bir fazla. Reza gerçekten gelmiş geçmiş en büyük fotoğraf sanatçılarından biri. Yarı İranlı yarı Fransız. Ve kendi ülkesindeki 1979 devriminde çektiği fotoğraflarla uluslararası saygınlık kazanmış bir fotoğrafçı. Fotojurnalist olarak yıllarca National Geographic için çalışmış ve UNİCEF de dahil bir çok hayır kurumuna yardım etmiş.

Bu adam üzerine fazla bir şey söylemeye gerek yok. Zaten çektiği fotoğraflar onun hakkında her şeyi anlatabilir size.
Şöyle bir fotoğrafı var ki bence Afgan Kızı'yla yarışabilecek güzellikte bir kare.

Spoiler: Göster

Onun dışında şunlar da benim favorilerim.