Kayıt Ol

Selfies - Lavie Tidhar (Bir Korku Öyküsü)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Selfies - Lavie Tidhar (Bir Korku Öyküsü)
« : 19 Eylül 2014, 11:38:11 »
Neden konu buraya açıldı:

Öykü bana ait olmadığı için Kurgu İskelesi'ne koymayı uygun bulmadım. Eğlence&Mizah'a koyacaktım ama bu gayet eleştirel bir öykü. Eğlencelik bir yanı yok. İşte bu nedenle tam olarak burada.

Dil ve Anlatımı:

Öykünün yazım dili maalesef İngilizce, ama emin olun zor bir yapısı yok. Cümle yapısı basit bir gramere sahip olduğu için bilmediğiniz kelimelere bakmak dışında bir zorluk yaşayacağınızı düşünmüyorum ^^. (Umarım yaşamazsınız)

Gelelim Öyküye Dair Ufak Tanıtımıma:

Çok başarılı bir öykü olmamakla birlikte (bence tabii), çağımızın hastalığı selfie'yi (özçekim) işlemesi güzel bir yaklaşım. Öykünün bazı yerlerini sorgulayıp "olmamış" demiş olsam da, bence selfie unsuru bir korku kurgusuna çok yakışacak bir gerçek. Zaten korku türünde kurgu olmasına da gerek yok, kendisi olağanca gerçekliğiyle yeterince korkunç.

Bu hikayeyi burada paylaşmamdaki en büyük neden ve öykünün de anafikri olan cümleyi paylaşayım son olarak.

Alıntı
In some cultures they believe that every photo takes away a little bit of your soul.

Türkçesiyle,

Alıntı
Bazı medeniyetlerde her fotoğrafın ruhunuzdan küçük bir parça götürdüğüne inanılır.

Keyifli okumalar.

Öykü Adresi: http://www.tor.com/stories/2014/09/selfies-lavie-tidhar