Kayıt Ol

Sushi Nedir ve Nasıl Yapılır

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sushi Nedir ve Nasıl Yapılır
« Yanıtla #15 : 10 Haziran 2012, 21:03:05 »
Aslında bilinen (en azından benim bildiğim) bir tadı pek andırmıyor. Çiğ balık biraz garip -balık sevmeyen birine çok kötü gelebilir- onun dışında pirinci biraz ekşi olmakla beraber güzel oluyor. Soyaya batırınca özellikle hoş bir lezzet. Wasabi ile yiyenler var, ben wasabiyi denedim ancak onunla yiyemiyorum sadece soyanın içinde çok çok az bir miktar erittim. Wasabi fazla acı ve bizim bildiğimiz acılardan değil...

Denemek lazım. Suşiyi bir kez yiyip hiç vazgeçemeyen insanlar var.

Çevrimdışı Varangos

• *
  • 9
  • Rom: 0
  • Byzantine
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 10 Haziran 2012, 21:28:12 »
Balık çok severim ama dediğim gibi ben daha çok akdeniz mutfağındayım. neyse şimdilik biz mesafemizi korumaya devam edelim :D

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Rom: 7
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 20 Ekim 2012, 12:48:08 »
Bırakalım bu şuşi muşi işlerini artık. Levreği mangalda ızgaraladıkmı yanına birde mevsim salata... Ohhh mis! Ne gerek var yahu şuşi muşi  ;D
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı ülfet

• **
  • 184
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Ekim 2012, 15:34:22 »
Madem senin için gerek yoktu neden girip yorum yaptın ki? Ayrıca Galaxie canımı çektirdin. Ben şimdi bu şehirde nereden bulacağım sushiyi?
Azrail yorulma kanka intihar edicem...

Çevrimdışı BerkeB

• 494
  • Onu bulan herşey'i bulur
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Ekim 2012, 15:54:17 »
Neden yorum yaptığımı sorgulamaya hakkınız olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca benimkisi bir öneri katılmıyor olabilirsiniz ama saygı göstermelisiniz. Dediğim gibi benimkisi sadece bir öneri... Sushi yedim, hiç beğenmedim. En güzeli ızgara levrek diyorum kısacası... Bu benim fikrim, polemik oluşmasın. Bu konuda hala bir anlaşmazlığımız varsa lütfen özel mesaj yoluyla devam edelim.

Ayrıca canınız çektiyse, tarifi yukarıda mevcut. Boş vaktiniz varsa eğer yapmayı deneyebilirsiniz ki bence yemeside daha zevkli olur :). Bakın buda bir öneri. Dikkate alır veya almazsınız. Orası size kalmış, saygılar...
Bakmayın şiir yazdığıma romantik değilim :).

Çevrimdışı Galaxie

• **
  • 375
  • Rom: 17
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Ekim 2012, 20:51:09 »
Neden gerildiniz arkadaşlar ya :D Yemek konusunda gerilir mi insan yahu ^^ BerkeB haklısın, çok herkese hitap edecek bir tat değil...

ülfet daha önce sınıra yakın yaşadığını okumuştum bir konuda. Sen canın istiyorsa bana mesaj at oralarda alabileceğin yerleri yazarım. Belki yakın yaşıyoruzdur, olmadı ben yapar gönderirim sana ;)

Çevrimdışı zekican5

• **
  • 320
  • Rom: 0
  • .............
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 28 Ekim 2012, 16:53:43 »
Özledim sushi yemeyi yarın Çayyoluna gidiyorum ;)

Çevrimdışı Memory

• **
  • 70
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 05 Mayıs 2013, 13:23:38 »
Ben çiğ olarak balığı tüketebilir miyim bilmiyorum. Ama bizim usûl olarak etlisinden yapmayı düşünüyorum bir ara. :) Sos olarak da soya değil de baharatlı bir sos yapabilirim. Esinlenmek lazım :)

Onigiri diye bir yemekleri daha var pirinçten o da. Onu denedim, içine kavurduğumuz tavuktan koydum ve top şeklinde yuvarladım. Aslında doyurucu da oluyor. 5-6 tane yeyince insan doyuyor boyutları ortalama olacak şekilde. Büyük yapılırsa dağılabilir çünkü.

Yok mu sizin köyde hiç, çeken fikir sancısı?

Çevrimdışı kargasiz

• 428
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Nisan 2015, 14:39:38 »
Sürekli karşıma çıkan bu konuyu artık bir okuyayım dedim, nedense çiğ balık hiç ilgimi çekmiyor ama normal konserve balıkları ile de yapılabileceği yazıyor burada(yanlış anlamadıysam) :)

Normalde bile eti çok fazla seven biri değilim ama o kadar bahsedilen bu lezzeti bir gün tadacağım, ayrıca yazılanları okudukça da ağzım sulanmadı değil hani :) Wasabi denilen acı sosu da merak ettim.

Spoiler: Göster
Sırf sizlerin de ağzı sulansın diye bu konuyu hortlatıyorum ona göre :D

Çevrimdışı Auguste Dupin

• **
  • 84
  • Rom: 8
  • geceleri esen terör
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 10 Nisan 2015, 15:35:50 »
Hortlatmana gerek yok, ne zaman Dürbün'e girsem birkaç kişi bu konuya bakıyor oluyor zaten. Sırf bu yüzden ben de kaç defa bir şeyler yazacak olup sildim. :P Çünkü henüz deneyebilmiş değilim. Ama midye dolma sevenin bununla da sorunu olmazmış gibi geliyor.

Ben üzerine sıcak su ve tozlar eklenerek yapılan hazır noodle'la idare ediyorum şimdilik ve kendimi acayip medeni hissediyorum, adeta bir New York City Polis Departmanı üyesiyim. Lanet olsun Co, adamları kaçırdık ha ahpab? İki paket ya da bardak yiyince insanın iştahını tıkıyor mu? Tıkıyor. Lezzetli olmaya da bayağı lezzetli. Ama besliyor mu, ondan pek emin değilim. Dana eti filan diyor üzerinde ama o kadar şüpheli, o kadar hazır, o kadar yapay bir şey gibi gözüküyor ki, bununla beslenmeye devam ederse eğer insan, uzun vadede kanser, kısa vadede kanlı ishal olurmuş gibi bir his var içimde. :P

“House”
Sometimes I think it’s like I live in a big giant head on a hilltop
made of papier mache, a big giant head of my own head.
I polish the eyes which would be windows, or
mow the lawn, I mean this is my house we’re talking about here
even if it is a big giant papier mache head that looks just like mine.
And people who go past
in cars or buses or see the house the head on the hill from trains
they think the house is me.
I’ll be sleeping there, or polishing the eyes, or weeding the lawn,
but no-one will see me, no-one would look.
And no-one would ever come. And if I waved no-one even knows it was me waving.
They’d all be looking in the wrong place, at the head on the hill.
I can see your house from here.
-Neil Gaiman

Çevrimdışı maviadige

• **
  • 161
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 04 Mart 2016, 23:18:39 »
Biz kursta yapıp yemiştik. Malzemelerin çoğunu japon arkadaşlar hazırlamıştı. Ama balık tadındaki garip yosunu sevmediğimden bir taneden fazla yiyemedim. Yosunun içine de ton balığı koydum. En azından tatmış olduk. :)
Yakından bakarsan güzelleşecek.
Uzun süre bakarsan sevimli olacak.
Sen de aynısın...

-School 2013-