Kayıt Ol

Gitmek Kolay

Çevrimdışı dirock

• 608
  • Rom: 1
  • Ghost of Darkness
    • Profili Görüntüle
Gitmek Kolay
« : 27 Ocak 2008, 15:50:26 »
Kalmak Geçmişe Mecbur Yaşamaktır

Gitmek.. Güneş vakti toprağa yağmur bırakıp, sabırla hüznü birbirine karıştırıp emanet etmek yüzlere. Gitmek, ağıtlara binmek, “havar”larda saklı sitemi açığa vurmak, hasretleri alevlendirmek...

Kalmak en zoru... Ardına bakmadan çekip gitmek, gözyaşı damlalarına bütün özlemleri sığdırabilmek kadar kolay. Daha düşünceye “gitmek” fikri düşmemişken, “ayrılıkla” bezenmemişken cümleler, bir anda kapı önünde elinde bavullarla buluverirsin kendini. Hiçbir şey düşünmeden, gitmeye şartlanmış, uzayan ayrılığın kederinden solgun, düşersin yollara. Gitmek o kadar kolay... Yollar yaklaştırırken yeni yaşamına, uzaklaşmakta bütün hüzün bulutları. Üstünden atarcasına emanet edilen anlar, zamana hükmeden boşlukları getirir.. Ve bu yüzden kalmak, geçmişe mecbur yaşamaktır.Gitmek bir seçim değil elbette.Yaşamın uzantılarında kesişen hayatları iç içe geçiren bir felsefe. Kelimeleri kayıp kentin, kaybolan öyküsü. İzlenmekten bıkılan filmi izletmekten bıkmayan filmci. Doğrusu kötü bir senaryo, ama hazin, kırıcı...

Kalmak en zoru... Çünkü kalmak, geçmişe mecbur yaşamaktır. Onun kokusu, onun terlikleri, onun ayısı, onun yağmurları... Her hatırlayışta titrer yürek, rüzgara tutulan yaprak misali. Hazırdır gözyaşı yağmaya, yeter ki gök gürlesin... Kalmak da bir seçim değildir.Kesişen hayatların kısalan gölgeleridir kalanlar. Kısaldıkça silikleşen hayatları. Geride kalanlar emanet edilen anlarda sıkışmış birer yer cüceleridir..

Gitmek kolay, gözyaşı damlalarına özlemleri sığdırabilmek kadar. Sancıları doğurmak, yollara düşmenin gereği. Ve yanmaksa kalmanın doğası... Yollar uzar, gitmeler uzar, sancılar uzar... Kalmanın yanmak olduğunu ancak yolların başında anlarsın, ve son gitmeyi göze almaktır, geride bırakılan olmanın verdiği acıda... Her giden, hayatının bir yerinde kalan olmuştur bu yüzden... Ve her kalansa, giden...

Gitmeler, kalmalar, yanmalar... Hepsi bir dengede, hayatı idame ettirebilmenin doğası belki de...

“G.i.t.m.e.k k.o.l.a.y...” diyebilmek kadar zordur aslında gitmek... Bir paradoks, bir yanılgı, bir yanlış değil bu... Kandırış, teselli ediş, unutuş belki de... Gitmek en az kalmak kadar zor.. Gözyaşının toprağa değdiği yerde bulutları bilmek, sabırla hüznü iç içe yaşayan yüzleri hatırlatır.. Ve anları, ve günleri, ve yolları....

“Ne işim var benim burada...?” Mutluluklarını bıraktığın yerde kaldın aslında sen... Ve şimdi tortularıyla avunuyorsun geçmişin...
Nefret'e Sevgiden Daha Çok Güvenirim..Çünkü Nefretin Sahtesi Olmaz

Çevrimdışı SeD

• 877
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gitmek Kolay
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2008, 16:17:51 »
onun terlikleri, onun ayısı : ehe burayı çok sevdim...
dirock :'( kim gitti kuzum kime üzüldün sen bukadarrr ? :( çok süper yazmışsın yahh ... yer cücelerini de kullanmışsın harikaa yahh ;)

Çevrimdışı dirock

• 608
  • Ghost of Darkness
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2008, 16:21:30 »
tek bi kişi gitmedi herkes gitti ama bi laf vardır;
giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir gideni ben deil giden beni kaybetmiştir
bu kadar sölenilcek başka bişiyde yok zaten ;)

Çevrimdışı pleasant^^

• 1642
  • Rom: 12
  • bitch is back to the town.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2008, 16:31:47 »
tek bi kişi gitmedi herkes gitti ama bi laf vardır;
giden gitmiştir gittiği gün bitmiştir gideni ben deil giden beni kaybetmiştir
bu kadar sölenilcek başka bişiyde yok zaten ;)

Abi(şahsım adına özür diliyorum :P) bu ne felsefe ya :D
"Kalmak en zoru... Çünkü kalmak, geçmişe mecbur yaşamaktır. Onun kokusu, onun terlikleri, onun ayısı, onun yağmurları... Her hatırlayışta titrer yürek, rüzgara tutulan yaprak misali. Hazırdır gözyaşı yağmaya, yeter ki gök gürlesin... Kalmak da bir seçim değildir.Kesişen hayatların kısalan gölgeleridir kalanlar. Kısaldıkça silikleşen hayatları. Geride kalanlar emanet edilen anlarda sıkışmış birer yer cüceleridir.. "
Tuttum burayı :P

so you ride yourselves over the fields and you make all your animal deals and your wise men don't know how it feels to be thick as a brick.

Çevrimdışı dirock

• 608
  • Ghost of Darkness
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2008, 16:35:18 »
:D :D :D felsefem peki ii deil ama kaptık bişiyler işte kendi çapımızda yazıoruz biraz felsefe. zaten hayatın kendisi felsefe yaa :D ;)

Çevrimdışı Neases

• 944
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
    • vieux-jeu =)
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2008, 16:58:06 »
Çok güzel olmuş canım kutlarımmm

Çevrimdışı nymph

• 412
  • <3 Murtagh <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2008, 22:16:55 »
Kalmak en zoru... Çünkü kalmak, geçmişe mecbur yaşamaktır. Onun kokusu, onun terlikleri, onun ayısı, onun yağmurları... Her hatırlayışta titrer yürek, rüzgara tutulan yaprak misali. Hazırdır gözyaşı yağmaya, yeter ki gök gürlesin... Kalmak da bir seçim değildir.Kesişen hayatların kısalan gölgeleridir kalanlar. Kısaldıkça silikleşen hayatları. Geride kalanlar emanet edilen anlarda sıkışmış birer yer cüceleridir..
ayy canımm ya burasına bittim ya  :'( gerçekten kalmak en zoru geçmişe mecbur yaşamaktır ne kadar doğru bi tabirr  :-\kutlarım canım çok güzel bi yazı olmuş ellerine sağlık  ;)
kimse yaLnız kaLmak isteMez
beLki beNde sırf bu yüzdeN iNnmak istedim saNa
kimse Mutsuz oLmak istemez
biLmem ki sen sebebtiN çok yaLan söyLedin baNa..
[/u]

Çevrimdışı Spectre

• 632
  • Rom: 3
  • CatafaLque <3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2008, 22:22:04 »
“G.i.t.m.e.k k.o.l.a.y...” diyebilmek kadar zordur aslında gitmek... Bir paradoks, bir yanılgı, bir yanlış değil bu... Kandırış, teselli ediş, unutuş belki de... Gitmek en az kalmak kadar zor.. Gözyaşının toprağa değdiği yerde bulutları bilmek, sabırla hüznü iç içe yaşayan yüzleri hatırlatır.. Ve anları, ve günleri, ve yolları....

Ne psıkoLojıyLe yazdın sn bunu ya super =)

Elımde yarına bırakacagım bırkac satır soz
Gozlerımden yuregımın tentesıne damlayan bırkac damla yas
Gıtmek dusundugumden de zormus bılıyorum
Ama elımden bırsey gelmezmıs bîcare gıdıyorum.
Ölecegımı bıle bıle o yola yuruyorum.. ~

Çevrimdışı em_dan_rup

• 992
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 30 Ocak 2008, 21:10:57 »

Ne psıkoLojıyLe yazdın sn bunu ya super =)
Onun psikolojisini kimse anlayamaz :P  :hug çok güzel yazmışsın ellerine sağlık :P
Geri mi dönücem :P

Çevrimdışı dirock

• 608
  • Ghost of Darkness
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 31 Ocak 2008, 00:05:34 »
doğru sölemişsin kız :) teşkür ederim hepinize :)