Kayıt Ol

Gölgeler ve Güneş.... Yalanlar ve Doğrular...

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Gölgeler ve Güneş.... Yalanlar ve Doğrular...
« : 03 Haziran 2010, 18:50:01 »
  Yalanlar, gölgeler gibidir. Doğrularsa güneş gibi... Güneş ne taraftan vursa, yalanlar hep öbür tarafa kaçar... Güneş ne kadar yükselirse, gölge o kadar küçülür. Ve Güneş tam doruğa çıktığı anda... Artık yalanlar kaçacak yer bulamaz küçülür büzülür ve yok olur ortadan...

Yalan söylemek, gölgenin boyuna oranla kolay veya zor olabilir... Fakat güneş her gün batmasına rağmen her sabah yeniden yükselir ve her gün yeniden çıkar doruğa... Yalanların her zaman ortaya çıkması da böyledir...

Doğruluk, Güneş gibidir, yeryüzünün her yerine ulaşır... Kendisinden saklanmayan her noktaya... Kendisinden kaçmayan kendisinden utanmayan her noktada vardır güneş. Oysa ki gölgeler ? Onlar sadece yalanlardır, doğruların arkasında saklanan korkak gölgeler.

Biliyorum ki Dünyam yalanlarla dolu, aşklarım dostluklarım hep yalanlarla dolu... İnsan ömrü bir gün gibidir. Ve insanın aptalca düşünceleri bulutlar gibi... Biliyorum ki, eğer aptalca düşünmezsem, güneşin tam doruğa çıktığı anda tüm yalanlardan kurtulmayı başarabilirim... Yalansız bir hayat dileğiyle...

M.A. İMAMOĞULLARI
May the force, be with you.

Çevrimdışı hanne

• **
  • 326
  • Rom: 4
  • maybe one day...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gölgeler ve Güneş.... Yalanlar ve Doğrular...
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2010, 22:11:32 »
ne kadar doğru söylemişsin ama bunları hayata geçirmek sözlerinin doğruluğu kadar zor.......
....Sanki bir erik ağacına çıkmıştım da orada üzüm yiyordum  ama bahçe sahibi gelince cevizleri neden yediğimi sormuştu....

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Haziran 2010, 19:32:56 »
Yine benzetmelerin harika olmuş, son paragrafta da yine harika olmuş, tebrikler yazılarının devamını bekliyorum

Dediğin gibi şu insan oğlu ne açgözlü :D

« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2010, 12:12:40 »
 Aslında bir eleştirim olacak bu yazıya. Güneş doruğa çıktığında gölgeler kaybolur yani gözükmez. Zaten gölge ışığın olmamasıdır. Eğer yalanlar gölge ise ışıkta hiç gözükmezler ve bulunamazlar. Ama yalanlar gölgenin içinde saklanıyorsa bulunurlar...Sen hangisini yaptın pek anlayamadım?
Gri