Kayıt Ol

Internet Movie Bata Dase Kapatildi!

Çevrimdışı Amèlie

• 531
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Internet Movie Bata Dase Kapatildi!
« : 09 Temmuz 2008, 11:48:24 »
Son hatırladığım Webrazzi.com da Imdb.coma erişim engellendi ama?? başlıklı haberi gördüğüm. Akabinde geçirdiğim 15 dk.lık cinnet anından bir şey hatırlamıyorum ama Akay ın dediğine göre ?öüüüüğğrrraaağğğğ! yeter uleyynnnn!? şeklinde çığlıklar atmış, masayı yumruklamış ve akabinde bayılıp kalmışım.

Neyse ki insan her şeye alışıyor dostlar. Artık bu site kapatmalara da alıştık. Ancaaaak imdb.com gibi dünyanın en büyük sinema sitesi, kanuna uymayan ne gibi bir şey içerebilir? Neden kapatılmak istenir?

Webrazzi.com dan Arda Kutsal yazısında bunu şöyle belirtmiş:

Dünyanın en büyük sinema sitesi olan imdb.com?la ilgili Mahsun Kırmızıgül?ün yönetmenliğini yaptığı "Beyaz Melek" filminin korsan kopyalarının internetten dağıtıldığı iddiasıyla bir site kapatma başvurusu yapılmış. Yapılan başvuru imdb.com, torrentturk.com, frmdivx.com, divxcity.org ve turkdivx.net sitelerinin erişiminin engellenmesi talebini kapsıyormuş.

Yani imdb.com korsan içerik dağıtıyormuş! Yuhh diyorum, oha diyorum, çüş diyorum! Daha neler neler diyorum da yazamıyorum!

Yalnız imdb.com sitesi erişim yasağı kararına rağmen hala açık. Neden mi? Çünkü yüce Türk adaleti imdb.comu kapatalım derken adresi yanlış yazmış ve imBD.com u kapatmış! imbd.com sitesi ise içinde herhangi bir yayın bulunmayan, internet tabiriyle park edilmiş bir domain.

Komik değil mi?

Yahu canım hakimlerim, avukatlarım, savcılarım ve bilirkişilerim! Merak ediyorum da, bu site kapatma kararları verilmeden önce internet tarayıcınızın adres satırına toplamda 20 karakteri geçmeyen bir adres girip bu adamlar ne yapar ne eder, içerikleri nedir diye 10 dakika bakıyor musunuz acaba?

~Delininkuyusu|Emir Akin dan alintidir.

Ahahahah diyorum ben buna sadece :D

Çevrimdışı harrypottergirl

• **
  • 169
  • Rom: 1
  • The Rebellion Begins...
    • Profili Görüntüle
    • HPNarnia's LiveJournal
Ynt: Internet Movie Bata Dase Kapatildi!
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2008, 12:10:46 »
Yuh yani :D

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2008, 02:54:59 »
Kesinlikle mükemmeller, yaptıkları saçmalık yetmezmiş gibi onu da yanlış yapıyorlar. Tebrik edilesi bir durum.

Çevrimdışı Sophié

• 836
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
    • Sinek Alkışı
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2008, 10:36:11 »
Ahahah süper ya, bu kadar mükemmel bi kadrodan bu kadar mükemmel bir hata beklenirdi. Tebrik ediyorum onları, başarılarının da devamını diliyorum.

too much sugar 
tb

Çevrimdışı Hezarfen

• **
  • 389
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2008, 18:45:51 »
Yoo hayır .. tansiyon ilaçlarım .. gözlerim kararıyor .. ölüceeeem !

Sansüre hayır ya ! O kadar güzel bir siteyi pff
rüya görmek nasıl bir anlıksa hayalde öyle bir anlıktır. rüyadan uyanmak nasıl bir şeyse hayal kurarken rahatsız edilmek öyle birşeydir.. Rüya nasıl gün içindeki düşünce yorgunluğunu zihinden atmanın yoluysa .. hayal de o düşüncelerin çöplüğe dönmesini engelleyen araçtır..  ~hezarfen

Çevrimdışı Dúrgonath

• 680
  • Rom: 13
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Ocak 2009, 21:54:57 »
Size sadece 3,5 kez gülüyorum: haa haa haa ha.
Rezalet ya.