Kayıt Ol

kitapyurdu.com

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
kitapyurdu.com
« : 11 Eylül 2016, 12:28:02 »
Kitapyurdu sitesinin bir başlığı var mı diye araştırdım, diyecek birkaç lafım vardı. Ama İlknokta dışında bir kitap alışveriş sitesine başlık açılmadığını gördüm. Bu başlığı, site ile ilgili olumlu ve olumsuz düşüncelerimizi veya başımızdan geçen herhangi bir olayı yazmak için açtım.

Kitapyurdu en çok alışveriş yaptığım sitedir. İndirimlerini diğer sitelere göre her zaman daha iyi bulurum. 10 tl üzeri alışverişlerde kargonun 1 tl ve 30 tl üzeri alışverişlerde ise kargonun bedava olması da cezbedici. FAKAT... O paketlemeleri yok mu? :( Eğer 2 kitap alırsanız ve birisi diğerinden büyük veya ince olursa, geçmiş olsun, kitap katlı, buruşmuş veya ezilmiş olarak geliyor. Çünkü kitapları streç film ile sarıyorlar ve sarma işlemini küçük kitaba göre yapıyorlar. Ve aldığınız büyük veya ince kitap, streç film yüzünden epey zarar görüyor.  Ve 1 şey daha. Kitaplar gerçekten bakımsız olabiliyor. Aldığım çizgi romanın ortasında bıçakla yapılmışçasına kocaman bir çizik, aldığım 3 kitaptan birinin kenarlarının rahatsız edici biçimde hasarlı olması ve 1 ay önce sipariş verdiğim Amber Yıllıkları'nın sayfalarının darp edilmiş, kenarlarının soyulmuş ve sayfalarının kahve lekesiymiş gibi sararmış olması da cabası. Kitapyurdu son 4-5 aydır çok bozdu çook. :inca

Çevrimdışı Ugur

• 459
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
Ynt: kitapyurdu.com
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2016, 15:03:11 »
Kitapyurdu sitesinin bir başlığı var mı diye araştırdım, diyecek birkaç lafım vardı. Ama İlknokta dışında bir kitap alışveriş sitesine başlık açılmadığını gördüm. Bu başlığı, site ile ilgili olumlu ve olumsuz düşüncelerimizi veya başımızdan geçen herhangi bir olayı yazmak için açtım.

Kitapyurdu en çok alışveriş yaptığım sitedir. İndirimlerini diğer sitelere göre her zaman daha iyi bulurum. 10 tl üzeri alışverişlerde kargonun 1 tl ve 30 tl üzeri alışverişlerde ise kargonun bedava olması da cezbedici. FAKAT... O paketlemeleri yok mu? :( Eğer 2 kitap alırsanız ve birisi diğerinden büyük veya ince olursa, geçmiş olsun, kitap katlı, buruşmuş veya ezilmiş olarak geliyor. Çünkü kitapları streç film ile sarıyorlar ve sarma işlemini küçük kitaba göre yapıyorlar. Ve aldığınız büyük veya ince kitap, streç film yüzünden epey zarar görüyor.  Ve 1 şey daha. Kitaplar gerçekten bakımsız olabiliyor. Aldığım çizgi romanın ortasında bıçakla yapılmışçasına kocaman bir çizik, aldığım 3 kitaptan birinin kenarlarının rahatsız edici biçimde hasarlı olması ve 1 ay önce sipariş verdiğim Amber Yıllıkları'nın sayfalarının darp edilmiş, kenarlarının soyulmuş ve sayfalarının kahve lekesiymiş gibi sararmış olması da cabası. Kitapyurdu son 4-5 aydır çok bozdu çook. :inca

Geçmiş olsun :( ...

Piyasaya henüz çıkmamış fakat hazırlanan kitapları takip ettiğim sitelerin başında geliyor . Alışveriş yaparım ama kitapları toplu olarak aldığım için genelde koli olarak geliyor , o yüzden dediğiniz sorunla karşılaşmadım ben . Kitapların içerisinde de dediğin gibi bir sorunla karşılaşmadım . Bunların yanında indirim oranları güzel olabiliyor yakaladınızmı .Kelepir bölümünü ziyaret etmeyen varsa , güzel kitaplar var çok ucuza .

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2016, 16:14:45 »
Kitapyurdu'ndan çok az alışverişim oldu ve ciddi bir sorunla karşılaştığımı söyleyemem. Yine de bu saydıklarınızı değil birkaç kez, 1-2 kez yaşamış olsam o siteden bir daha asla alışveriş yapmazdım. O yüzden İdefix'i deneyin derim, her ne kadar onun da bozduğu söylense de(ki doğan tarafından alındığı için bozması beklenebilir bir durum) ben yıllardır hiçbir sorun yaşamadım. Minimal hasarlı gelen 1-2 kitap oldu aldığım onlarca kitabın içinde, onları da zaten isterseniz sorgusuz sualsiz değiştiriyorlar. Fiyat olarak kitapyurdu genelde en iyisi olsa da üç beş lira için bu söylediklerinize katlanılmaz açıkçası.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı cankutpotter

• 1233
  • Rom: 14
    • Profili Görüntüle
    • Büyülü Kale, Hayallerinizin adresi.
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2016, 17:04:47 »
Kitap Yurdu'ndan iki kez alışveriş yaptım ama böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım ama böyle br şey varsa gerçekten çok kötü. Değmez.
İnsan, hayalleriyle vardır.

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Eylül 2016, 17:30:01 »
Kitapyurdu'ndan epey alışveriş yaptım. Eğer İthaki ağırlıklı bir alışveriş yapmıyorsam, genellikle bu siteyi tercih ediyorum. Şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşatmadılar bana. Kargo seçeneğinden, hızına ve paketlemesine kadar her şeyden memnun kaldım. Ama son iki aydır buradan kitap almadım. O kısmını bilmiyorum yani. :) Bu aralar yapacağım ama. Eğer bir sorun yaşarsam buraya yazarım.
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

• **
  • 116
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Eylül 2016, 17:43:51 »
Şu zamana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım ben de. Ama ben genelde yeni kitapları aldığım için bir sıkıntı olmamış olabilir. Mesela amber yıllıkları eski bir seri, bu yüzden çok dikkat etmemiş olabilirler.

Çevrimdışı OZ

• 401
  • Rom: 5
  • Melanj
    • Profili Görüntüle
    • http://bortubocekgaleri.com/
« Yanıtla #6 : 11 Eylül 2016, 18:59:44 »
Kitapyurdunu 2 yıldır her ay kullanıyorum, alışveriş yaptığınız sürece %5 ek indirim yapıyor. Kargo ücreti zaten ucuz, kitaplar en fazla 3 gün içinde geliyor ve kendi özel karton kutularında yolladıkları için herhangi bir sorun olmuyor. Ancak hiç dergi almadım sadece Naber dergiyi alıyorum oradan o da üç ayda bir çıktığı için sorun oluşturmuyor.

İdefix ve Dr'den ücretsiz kargo yaptıklarında alışveriş yapıyorum çok eski baskılar bile aynı gün kargoya veriliyor, ya da bana hep öyle denk geldi.
"Rebellions are built on hope"

Çevrimdışı Bozhermes

• **
  • 94
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 03 Kasım 2016, 19:50:09 »
Belki 8-10 yıldır kullanıyorum hemen hemen hiç sorun yaşamadım.