Kayıt Ol

Milli Eğitim'den Büyük Hata

Çevrimdışı Black Helen

• 782
  • Rom: 15
    • Profili Görüntüle
Milli Eğitim'den Büyük Hata
« : 05 Haziran 2010, 19:16:11 »

Bildiğiniz gibi bu gün 8. sınıf Sbs yapıldı.Sınavın genelinde büyük bir kolaylık olmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı hata ortalığı karıştırdı ve yabancı ilkokulları ayağa kaldırdı.Sınavda yabancı dilin birden çok olduğunu biliyorsunuz.İtalyanca, Almanca, Fransızca gibi...Eskiden bütün bu testlerin cevap anahtarı aynı olurdu.Fakat bizim çok sevgili (!) Milli Eğitim Bakanlığımız buna bu sene gerek görmemiş ayrıca bunu okullara duyurmayı da gereksiz bir ayrıntı saymış!
Mesela ben Fransızca eğitim gören bir insanım.Fakat yapamadıklarımı da İngilizce yaptım.Malesef ikisinin farklı cevap anahtarı olduğunu bilmediğim için Fransızca olarak bakılırsa neredeyse testin yarısı yanlış.Bir arkadaşım da tümünü İngilizce  çözmüş.Fransızca anahtarından bakılacağı için tüm sınavı yanlış, fakat İngilizce anahtarından bakılsaydı tüm soruları doğru olacaktı.
Milli Eğitim Bakanlığına özellikle Özel Okullar tarafından bir çok dava açılacağı kesin. Fakat Bakanlığın bu yaptığı (artık gözden kaçırma mı diyelim ) affedilemez. Özellikle kimsenin bu uygulamadan haberi olmadığı göz önünde bulundurulursa
Spoiler: Göster

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
Ynt: Milli Eğitim'den Büyük Hata
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2010, 20:17:38 »
Şaka gibi :S

Çevrimdışı Black Helen

• 782
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2010, 20:18:57 »
Valla şak maka ama tam çarptı bize  ??? :rr

Çevrimdışı Ireth~

• 482
  • Rom: 4
  • Cönk-ü Alem
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Haziran 2010, 20:41:46 »
Evet eşşek şakası olmuş biraz.. Gerçi çok şaşırmamak lazım burası Türkiye. Sistem çok mu iyi ki harika işlemesini bekliyoruz ?!?

Çevrimdışı Elijah

• 627
  • Rom: 6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Haziran 2010, 21:09:47 »
Bir Türk düşmanı gavurdan "Bu Türkiyenin gençlerini, çocuklarını maffedecek ve strese sokacak, aileleri para harcamaya zorlayacak bir eğitim sistemi yarat." deseler, daha kötüsünü yapamazdı.
Planemo Syndrome

Çevrimdışı MeLeZ

• MeLeZ
  • **
  • 140
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Haziran 2010, 21:33:54 »
Şaşırmadım desem yeridir!

Allons-y, Alonso

Çevrimdışı Hurin

• 1478
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Haziran 2010, 22:12:23 »
Geçmiş olsun, 1 senelik emeğim heba olmaz umarım. Aslında bu tarz değişiklikleri gözetmenlerin bilip sizi uyarması gerekir. Bu işi peşini bırakmayın bence eğer itiraz hakkınız varsa kullanın.
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Alorka Greenleaf

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #7 : 05 Haziran 2010, 22:24:14 »
Birşeyler  yaparla heralde...Böyle bırakacak hallri yok...İsyan edin valla :D biz kurtardık kendimizi siz    naaparsınız artık :D

Çevrimdışı brisingr

• 655
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 06 Haziran 2010, 12:37:34 »
Nasıl olur ya bu ben hepsini İngilizce'den yaptım. Devlet okullarında sadece İngilizce eğitim yaptıkları için de İngilizce'den bakarlarmış gibi yaparlar gibime geliyor. Ama kişinin gittiği okula bağlı olarak aldığı derse göre cevap anahtarına bakarlar o ayrı. 8 Haziranı bekleyip göreceğiz artık! Çok sinirlendim bu habere!!

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Haziran 2010, 13:38:28 »
Bu sorunu düzelteceklerdir eminim, böyle kalması büyük bir haksızlığa neden olur. SBS'ye giren arkadaşlara geçmiş olsun diyorum bu arada :)
try again fail again fail better

Çevrimdışı Black Helen

• 782
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Haziran 2010, 14:24:16 »
Kendilerine göre bir çözüm bulmuşlar!! ???
Açıklamaya göre isteyen öğrenciler çözdükleri yabancı dil bölümünün kontrol edilmesi konusuna bir dilekçe verebilecek.Mesela diyelim bir kişi Almanca öğrenmiş fakat İngilizce daha kolay geldiği için İngilizce çözmüş.Bir dilekçe verip İngilizce cevap anahtarına göre kontrol edilmesini isteyebilir.
Tabi şöyle bir sorun da var yarısını İngilizce diğer yarısını da başka bir yabancı dil çözmüş arkadaşlara bir kolaylık sağlamıyor.Bu insanların içinde ben de varım >:(

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Haziran 2010, 18:15:42 »
Yuh yani!
Bu sınav için öğrenciler o kadar çalışsın sonra MEB böyle bir hata yapsın. Yuh diyorum. Bizim geleceğimizle oynamaktan hiç çekinmiyorlar. Ellerinden gelse garanti bunda da öğrencileri suçlarlar. Bir de çözüm bulmuşlarmışmış. Rezillik diz boyu  :rr
Ben Almanca'yı bir türlü sökemediğim için sırf İngilizce çözmüştüm. Ama eğer Almanca cevap anahtarı ile bakılırsa gider benim 17 sorunun 17'si de. Bakalım okul yönetimi ne yapacak.
Ve MEB'in gazabına uğramış herkese geçmiş olsun diyorum tabi geçerse  :dl

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #12 : 06 Haziran 2010, 19:15:06 »

Ben Almanca'yı bir türlü sökemediğim için sırf İngilizce çözmüştüm. Ama eğer Almanca cevap anahtarı ile bakılırsa gider benim 17 sorunun 17'si de.
Cevap kağıdın da Ayrı ayrıl bölümler mi vardı ki? Sadece Yabancı Dil adı altında değil mi?

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 06 Haziran 2010, 19:22:48 »
Cevap kağıdın da Ayrı ayrıl bölümler mi vardı ki? Sadece Yabancı Dil adı altında değil mi?
Evet sadece yabancı dil adı altında ama ben sadece İngilizce çözdüm. Ve bizim okul Almanca eğitimi de veriyor. Bu yüzden Almanca cevap anahtarı ile bakılırsa benim hepsi yanlış çıkar -tabi tesadüfen denk gelen yanıtlar vardır belki bunu da bilemem-. Ben bunu kastetmiştim :)

• 603
  • End of the Ergenism
    • Profili Görüntüle
    • f
« Yanıtla #14 : 06 Haziran 2010, 19:26:02 »
İptal falan ederler.Hangi teste göre yapacakları kararına yazı-turayla varacak halleri yok :) :/