Kayıt Ol

Oktay Sinanoğlu

• 581
  • Rom: 47
  • Hayvan Yemeyelim!
    • Profili Görüntüle
    • http://bulentozgun.blogspot.com/
Oktay Sinanoğlu
« : 20 Nisan 2015, 18:10:09 »

Bugün vefat etmiş kendisi. Allah rahmet eylesin.

Bilime ve Türkçe'ye verdiği değer tartışılmazdı. Ülkesine geri dönüp ona hizmet etmeyi görev bilmişti anladığım kadarıyla. Eserleriyle bilinç yaratmaya çabalamıştı. Yurtdışında göğsümüzü kabartmıştı. Daha bir iki ay evvel okulda derste anlatmıştım hayat hikayesini, çocuklar da hayretler içinde dinlemişti. Geride bıraktıklarıyla zihinlerimizde hep varolacağına eminim.

Çevrimdışı Tenekeci

• **
  • 79
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Oktay Sinanoğlu
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2015, 18:18:42 »
Böyle bir adam artık ne zaman gelir bir daha bilinmez...

Ölünün ardından pek fazla bir şey söylemek istemiyorum, "kör ölür badem gözlü olur" derler. Oktay Sinanoğlu kimdir, ne yapmıştır, ne için mücadele etmiştir bilmeliyiz zaten.

Bana düşen tek şey ruhu şad olsun demektir.

Çevrimdışı Kitap Adam

• **
  • 141
  • Rom: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2015, 18:57:03 »
Allah rahmet eylesin. Büyük bir bilim insanı ve aydındı. (ÖSS de istemediğim halde kimya mühendisliğini kazandığımda tek tesellim küçüklüğümden beri takip ettiğim bu üstadın da bu bölümden mezun olmasaydı.) Ve hayatı boyunca anadilde eğitimin önemini bizlere anlatan, eserleriyle ve söyleşileriyle dilimizi bize daha çok sevdiren, Türkçe ve Türkiye aşığı mükemmel insan. Ülkemizde eğitimin daha verimli yapılması için çok uğraş verdi. Laf değil, fikir üretti. Ayrıca birçok bilimsel çalışmaya öncülük etti, gençlere ilham verdi. Umarım bu tarz insanları daha çok yetiştiririz. Işıklar içinde uyusun.
"Zekâ, zulümle baş ettiği kadar kurnazlıkla baş edemez; kurnazlık vasatın zekâsıdır."

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #3 : 20 Nisan 2015, 19:41:56 »
Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.