Kayıt Ol

Takip Ettiğiniz Youtube Kanalları?

Çevrimdışı Rosemary

• **
  • 282
  • Rom: 12
  • With tired eyes, tired minds, tired souls we slept
    • Profili Görüntüle
    • last.fm
Ynt: Takip Ettiğiniz Youtube Kanalları?
« Yanıtla #15 : 29 Mart 2017, 02:37:31 »
BookSerf adındaki kanalı henüz keşfettim. Yazarları kütüphanelerinde ziyaret ederek oldukça güzel şeyler çekmişler. Çok samimi gerçekten, üstelik bir sürü yeni kitap da keşfettim sayelerinde. Birçok yazar var Celal Şengör, Ayşe Kulin, Ahmet Ümit, Hakan Bıçakcı, Pelin Batu, yabancı bir yazar Alexandra Kleeman ve daha başkaları da var.

Buraya tıklayarak Celal Şengör'ün kütüphanesinden başlayabilirsiniz.

Videonun açıklama kısmında Şengör'ün kitaplığında 30.000 kitap bulunduğu yazıyor ama bu doğru değil. Ayraç dergisinin Mart 2017 sayısındaki Şengör ile yapılan röportajda yer alan bir soruyla bunun cevabını alıyoruz.

- İçeri girince başımız döndü. Görkemli bir kütüphaneye sahipsiniz. Nasıl başardınız?
1972'den beri topluyorum. Elli bin! Otuz bin sanıyorduk, bir kütüphaneci tuttuk. Kız dedi ki "ne otuz bini, elli bin!" İlber (Ortaylı) gelir bazen, dolaşır, not alır (gülüşmeler) 72'den beri topluyorum ama, lisedeydim. Bak şuradaki (ilk kattaki) otuz bin kitap, hepsi Jeoloji içindir. Yukarıdakinde ilahiyat, tarih, edebiyat var. Burası sırf Jeoloji ama. Buradaki en eski kitap 1580 tarihlidir.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 31 Mart 2017, 06:04:28 »
Underrated youtuber'lar serisine devam ediyoruz.

exurb1a. Bilgi ve mizahın müthiş bir birleşimi bu kanal. Bilim kısmı sıklıkla bilimkurguya kayıyor, rıhtım okurlarının ilgisini çekecektir diye düşünüyorum. Çok fazla detaya giremiyorum çünkü tam olarak nasıl anlatacağımı bilmiyorum kanalı, ama gerçekten şahane içerik üretiyor. Son zamanlardaki favorilerimden. Şu ve şu videolardan başlanabilir, ama izlenmeye değmeyecek bir video da yok bence kanalda.
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı JCDenton

• **
  • 133
  • Rom: 1
  • Gökyüzüne bakıp o ışığı görememek de var.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 31 Mart 2017, 15:34:49 »
BookSerf'i ben de yeni keşfettim ve oldukça beğendim.
Mösyö Pikselans(Retro oyunlar ve karakterleri, çizgi roman karakterleri ve konsollar üzerine eğlenceli ve kurgulu kısa videoların bulunduğu, çok güzel bulduğum bir kanal)
Teknoseyir(Levent Pekcan bence izlemek için yeterli bir sebep)
Barış Özcan(İlk zamanlarındaki videolarda aldığım keyfi sonraki videolarda alamasamda iyi bir kanal)
Cinefix(Filmler üzerine bir kanal)
DSLRguide(Amatör film çekmek üzerine bir kanal)
Hazal Çamur(Yüklü videoları dinlemeyi bitiremedim.)
Kayıp Rıhtım(Kitap inceleme videolarıyla ne güzel gidiyordu ama sonra çok bozdu.)

Çevrimdışı Thael

• *
  • 31
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 31 Mart 2017, 16:53:41 »
Exurb1a!  Grayswandir'e kesinlikle katılıyorum. Aynı tarzda olmasa da benzeri bir kanal da CasuallyExplained.

Çevrimdışı Lordmuti

• 1123
  • Rom: 35
  • Time is a drug. Too much of it kills you.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 31 Mart 2017, 18:48:46 »
Every Frame a Painting Sinemayla ilgili şeyler, mesela sahneler neden ve nasıl çekilmiş; doğrusu yanlışı nedir gibi şeyleri inceliyor.

Nerdwriter1 yani tam nasıl anlatsam bilemedim. Sinema, popi şeyler, oyuncular, müzikler gibi şeyleri alıp bunların temasını, felsefesini, asıl işleyen yerini vs. anlatarak güzel videolar çıkarıyor eleman. Trump neden başkan seçildi diye videoları da var, güzel şeyler hep.

Wisecrack Edebiyat eserlerini, filmleri, bilgisayar oyunlarını vb. inceleyip yine üstteki kanala benzer şekilde felsefelerini açıklıyor. Kendine özgü tematik video formatları var bunun, mizahi yönleri var. Mesela earthling cinema adlı formatta gelecekte yaşayan bir uzaylı, insan denen canlıların çektiği eski filmleri inceliyor. Bir tanesinde siyahi bir abi zenci aksanıyla[*]ırkçılık değil yow, shit ass, dayum falan gibi şeyler diyor hep adam :D[/*] ünlü kitaplarının özetlerini falan veriyor

Wendover Productions Siyaset, haritalar, ekonomi gibi pek çok alanda ilginç bilgiler anlatan videoları var.

CrashCourse bir sürü konuyu bilale anlatır gibi ve güzel animasyonlarla anlatıyorlar.

İmparator olmayı canım kolay mı sandın?
Dünyaya kazık çaktım duyulsun adım.

Çevrimdışı estelturin

• **
  • 143
  • Rom: 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 31 Mart 2017, 19:37:16 »

AWE me

Caner Taslaman

Erdem Uygan

Filme Gitmeden Önce

Fıtrat Tv  

Hikayesi Ne?

İSTİKLAL MARŞI DERNEĞİ

Kayıp Rıhtım

Kral ve Ben

Lanodantheon

Multiplayer  

Nebuch

Nilüfer Baş

Oyungezer

Ozgen Berkol Dogan Bilimkurgu Kutuphanesi

Sorgulayan Müslüman

Technopat

Write About Dragons

Çizgi Roman Yolculuğu

Her telden var.

İnsan için önüne çıkan bütün yollar yürünebilir yollar ise, o insan artık kaybolmuştur.

Çevrimdışı RedElf

• **
  • 116
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Nisan 2017, 11:39:53 »
Geekyapar!
Multiplayer
Dost Kayaoğlu
Nebuch
Talha Aynacı
Mösyö Pikselans
Bilgisayar Kavramları

Çevrimdışı Celebhol

• **
  • 215
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 02 Nisan 2017, 14:49:21 »
63 tane var ama öne çıkanlar alttakiler.

SovietWomble - Womble is a faggot
TVFilthyFrank - Frank, Frank'tir. Açıklanabilecek pek bir tarafı yok.
ProZD - Taklit ustası.
Mortifier V. - Güzel müzik sentezleri -ya da youtube besteciliği- yapan bir Yunanlı arkadaş.

Özellikle Womble yeni video yayınladı mı bakıyorum.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 05 Nisan 2017, 20:55:13 »
Takip ettiğim bazı kanallar:

Party Chat: Gül ve Gürkan çiftinin, gündem, dizi, oyun ve sinemaya dair yorumlarını keyifle dinliyorum.

Multiplayer: Video oyunu dünyasıyla alakalı konu ve yorumları için.

Baran Kose: Çizgiroman ve Flash, Arrow, The Walking Death gibi dizilerin ve film yorumları için.

Enis Kirazoglu: Fifa- Yok, yok. Oyungezer'den beridir kendisini takip ediyorum.

Sarp Kurkcu: Yine Oyungezer'den bilip takip ettiğim bir başka isim. Star Wars 101 videoları haricinde oyun piyasası hakkındaki içeriklere de sahip.

ShiftDelete.Net: Haftalık 5 çayı programını takip ediyorum.

Bilişim Sohbetleri: Adı üstünde, bilim üzerine uzun sohbetler içeriyor. Uzunlukları dolayısıyla hepsini dinleyemedim. Eh bu sayede bir sonraki programa kadar izleyeceğim bir sürü video birikiyor.

Gamecell_Buzz: Bölüm Sonu Canavarı'ndan bildiğim Talha Aynacı'yı önce Eşşek Kadar Adamlar sonra da bu topluluğa kadar takip etmeyi sürdürdüm. Video oyunu dünyasından, haber, yorum ve incelemeler içeriyor.

Bobin Kafa: Bu abimiz elinden geldiğince haftalık film incelemeleri yapmaya çalışıyor.

Oyungezer: Dergiyi takip ediyorum. Kanalı niye takip etmeyim.

Ozgen Berkol Dogan Bilimkurgu Kutuphanesi: Konu ve söyleşilere katılamayanlarımız için büyük hizmet.

Teknoseyir: Bilişim dünyasını onların yorumlarıyla öğrenmek daha bir zevkli.

Tevfik Uyar: haftalık Muhabbet Teorisi'ni takip ediyorum.

Çevrimdışı yavanna

• **
  • 109
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Haziran 2017, 11:46:48 »
Pek konularla alakalı değil ama buradaki herkesin de seveceğini düşündüğüm İbrahim Selim'in sunduğu Stolk kanalı. Güncel her konuya değiniyorlar ve güzel de gidiyor.
Den of Geek de güzel bir kanal, fantazya'nın da kanalı var, orada da güzel detaylı videolar oluyor.

Çevrimdışı Bay_Karamsar

• 865
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 29 Haziran 2017, 19:45:57 »
@yavanna, Stolk'a ben de üyeyim ama niyeyse videoları izlemeyi erteleye erteleye izlemeden öyle listemde duruyorlar :-\

Kardeşim sayesinde yeni keşfettiğim kanal:

İstanbul Film Akademi: Film yapımına dair efsaneler "Olmaz öyle saçma şey!" diyerek masaya yatırılıyor.