Kayıt Ol

Twitter

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ynt: Twitter
« Yanıtla #15 : 29 Mart 2014, 18:36:12 »
Biraz alakasız olacak ama Youtube ile ilgili bir şey sorayım. Düne kadar Google DNS ile rahatça girdiğim Youtube şu an açılmıyor. Var mı bu durumu yaşayan?

Geçenlerde bir yazı okudum Google DNS'leri kapayan tek ülkeymişiz. Sanırım bu açıklıyor Abla :/ .

Belkide Google DNS'lerden Twitter'a girişi engelleyip youtube'u kapadıktan sonra aynı şeyi youtube içinde yapmaları gerektiğini fark etmişlerdir :/
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #16 : 29 Mart 2014, 18:45:59 »
Dün 23:30 itibariyle Google DNS, Open DNS ve Yandex DNS'e erişimimiz kesildi. Çin'deki Altın Kalkan gibi bir sistem kurdular sanırım bizde de. Bu 3 DNS artık işimizi görmeyecek gibi görünüyor. Şu listedekilerden birini deneyebilirsiniz. Comodo Secure bende çalışıyor... şimdilik.

http://pcsupport.about.com/od/tipstricks/a/free-public-dns-servers.htm
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 29 Mart 2014, 22:50:27 »
Çok teşekkürler.

İhsan abinin verdiği linkte de yer alan aşağıdaki DNS'i kullanıyorum şu an. Youtube'a yeniden girebiliyorum.

195.46.39.39    
195.46.39.40

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
  • Rom: 14
  • You may have heard of me.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Mart 2014, 03:37:52 »
Çok sağolun ya, twitter falan bir şekilde giriliyor da youtube büyük sıkıntıydı. Videolar hiç izlenmiyor doğru düzgün vpnle falan. Teşekkürler. :D
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Thomasward

• **
  • 352
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 27 Nisan 2014, 15:23:22 »
Dns değiştirmeye gerek yok. Goodle Dede 'ye  youtube-gir yazınca bir kaç sonuç çıkyor ilk üçünden deneyiniz videolar çalışıyor. Ancak ben OSX işlemciden denedim , sonuç windows'ta ne olur bilmiyorum. Tablet ve  mobillerin bazılarında youtube uygulamasını indirince de youtube'a giriş yapılabiliyor. Şahsen ben iki türlü de girmeyi başardım ama arkadaşlarımdan bir tanesi telefonunda uygulama indirilmiş olmasına rağmen  çalışmadığını söyledi o da dns değiştirerek giriyor.

Bildiğim kadarıyla youtube'un kapanması görüşmelerin yayınlanmasıyla , twitter'ın kapanması da hukuğa aykırı kullanıcılar hakkında yetkililerin işlem yapmamasıyla alakalı diye biliyorum. Sonuçta pire için yorgan yakıldı. Gerekli miydi ? Tartışılır. Neyse giriş için bu kadar alternatif varken bu  erişim engeli sembolik bir tepki olarak kalacak.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 29 Nisan 2014, 16:07:17 »
Yine de DNS çok rahat bir çözüm, DNS'le ulaşılabiliyorsa başka bir şey aramaya pek gerek yok bence.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

#hayır

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
  • Rom: 7
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 01 Ağustos 2014, 01:47:27 »
Özel DNS programları mevcut, onlardan problem olacağını sanmıyorum, onların bir DNS adresini kapatırlarsa yenisi yaratılıyor.

Ayrıca Magister arkadaşımız Twitter kökten kapatılırsa kötü olur demiş, yapılan şey zaten insan haklarına aykırı, dava gibi bir şey söz konusu olamaz.Ayrıca Twitter bağımsız bir kuruluş olduğu için özellikle Türkiye'nin onu kökten kapatma gibi hiçbir gücü yok.Ha, dava açılır denirse, insanların fikirlerini dile getirdiği bir ortam.Suç işlenmediği için problem olmaz.İnsanların çoğunluğu bu başkanları seçtiği için bir şey denilemiyor bunun hakkında, biz seçtik sonuçta, iç sorundur bu.
Alıntı yapılan: W.S.
Yet do thy worst, old Time; despite thy wrong
My love shall in my verse ever live young.

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 01 Ağustos 2014, 01:54:21 »
Yok orada demek istediğim şey yapılabilecek en son yasak düzeyi olan ip üzerinden yasaklamaydı ama onu da yaptılar, bir şekilde çözdük. Sorun yok. :D

#hayır

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 01 Ağustos 2014, 01:56:07 »
Ha, kökten kapatılır dediğinde başka bir şey anladım ben.Kökten yasaklama deseydin iyiymiş. :) Her türlü çözülür ya, maksimum bir-iki gün uzak tutabilirler bizi.

Çevrimdışı Aget

• *
  • 14
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 01 Ağustos 2014, 19:34:37 »
Sansürden etkilenmemek istiyorsanız eğer DNS ye alternatif bir eklenti önerebilirim.

Google Chrome kullanıcısıysanız, Zenmate eklentisini indirin ve kurun.

Zenmate başka ülkeler üzerinden internete bağlanmanıza yarayan bir program. İngiltere, Norveç, Almanya, ABD v.s.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 22 Temmuz 2015, 13:09:33 »
Twitter "yine" kapandı. Yayın yasağı da cabası.

Çevrimdışı VeRMiNaaRD

• 461
  • Star-Lord
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 22 Temmuz 2015, 13:17:37 »

Patlama videolarından ötürüymüş. Youtube da heran kapanabilir. Neyseki VPN var :/

Çevrimdışı Grayswandir

• 815
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 22 Temmuz 2015, 13:34:54 »
Ellerinden gelse patlama falan olmamış gibi yapacaklar ya. Rezilliğe bak.

#hayır

Çevrimdışı Light

• **
  • 359
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 22 Temmuz 2015, 13:36:29 »

Patlama videolarından ötürüymüş. Youtube da heran kapanabilir. Neyseki VPN var :/

Başka yollar da buluruz ne zaman bunlar bizi durdurdu. Mısır gibi :D

Sent from my iPhone using Tapatalk