Kayıt Ol

Ham Maddeler: Pisa Kulesi

Çevrimdışı zçaiqü

• **
  • 76
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ham Maddeler: Pisa Kulesi
« : 08 Haziran 2012, 10:56:19 »

Şu 1: ‘’Köşe gönderi’’ tamlamasındaki ‘gönder’ i açıklayın bana. Ne demek ki gönder ? Gönder ne lan ?!

Şu 2: Sabahın 3’ünde 4’ünde açık olan tek dükkân ekmek fırını burada. İçerde ustalar var üstlerinde gladyatör kostümleri… Timsah yürüyüşü yapıyorlar. Çıraklar ekmeklere çeyrek çeyrek altınlar sokuyor. Sabah ezanından 8 – 9 saat sonra öğle ezanı okunuyor. Ben mağdur, ben mağrur, ben anti – makbul.

Şu 3: Ben küçükken külahta/bardakta çekirdek satılırdı. Yine ben küçükken ‘’aşk’’ demeye utanırdım. Affet okur konudan saptım.

Şu 4: Kaç gündür burnuma tere kokusu geliyor. Bakıyorum sağıma soluma acaba yakınlarda pazar falan mı kuruldu oradan mı geliyor koku diye o da yok. Sonra buldum nereden geldiğini kokunun. Beynimden geliyormuş. Beynim tere kokuyor benim.

Şu da 5: Saat 14.40. Orta yaşlı bir manyak duruşma salonuna dalıyor. Ve diyor ki hakime ‘’Benim suçum neydi lan ?!’’ Yaka paça çıkartılıyor salondan. Sonradan anlaşılıyor ki adam son 5 senedir mahkeme mahkeme dolaşıp aynı şeyi yapıyormuş. Ben tanıyorum onu. Bir tavşan kadar içine kapanık o.

H. Barış Beledin
cellde.tumblr.com