Kayıt Ol

Harry Potter ve Lanetli Çocuk Hakkında

Çevrimdışı ClayBonner

• *
  • 13
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Harry Potter ve Lanetli Çocuk Hakkında
« : 06 Kasım 2016, 23:00:38 »
Kitap geçen hafta içi çıktı ve çok merak ettiğim ve çocukluğumun geçtiği ve bana okumayı sevdiren bir seri olarak çok heyecanla beklemiştim.

Fakat beklediğime değmediğini söylemem gerekiyor. Öncelikle Harry Potter serisini yazarı J.K Rowling tarafından yazılmadığı için bir eksiklik hissediyor insan.

Beni en çok şaşırtan şey bu kadar ayrıntılarla dolu ve bu kadar insanı şaşırtan bir seri olan Harry Potter'ın devamı niteliğindeki ileri ki yıllarını anlatan bu kitabın gerçekten çok basit bir kurgu üstüne kurulmuş ve ayrıca hiçbir ayrıntı içermeyen bir kitap.

Evet tiyatro metnini senaryo halini yayınlamışlar fakat kurgunun bu kadar basit olmasını hiç yakıştıramadım.
Ayrıca Rowling bu duruma müsaade etmesi beni iyice şok etti.

Karakterler konusuna gelirsek orada da bir şok daha yaşadığımı söylemeliyim. En iyi bildiğimiz karakterler bir anda değişmiş ve bambaşka hallere gelmiş. Örneğin Ron.

Tüm bunlara rağmen bu evrenin ileri zamanlarını okumak bile keyifli ve gerçek bir Harry Potter hayranıysanız tüm bu eleştirilere rağmen okuyacağınızı düşünüyorum.

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ynt: Harry Potter ve Lanetli Çocuk Hakkında
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2016, 23:11:02 »
J.K Rowling tarafından yazılmadığı için derken ne kastettiğinizi tam anlamadım. Bildiğim kadarıyla yazar kadrosunda Jack Thorne ve John Tiffany'nin yanı sıra Rowling de var.
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı Marius

• 1109
  • Rom: 31
  • poor misguided fool
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2016, 00:05:28 »
Rowling bir Harry Potter devamı, hele de tiyatro yazmak istemiyordu. Diğer ikisine onayladığım bir metin ile gelirseniz yardımcı olurum dedi. Yardımcı da oldu. Yazdı denemez, sadece işte Harry Potter dünyasına sağdık kalmalarına yardım etti daha çok kendi deyimiyle. Yazma işleminin büyük kısmını Jack Thorne halletmiş, Rowling yancı gibi olmuş biraz ama sonuçta onun dünyası... :P
After I count down, three rounds, in hell I'll be in good company.

Çevrimdışı ClayBonner

• *
  • 13
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2016, 00:51:07 »
Evet @Marius a katılıyorum Rowling sadece yardımcı oldu bizzat o yazmadı ve bu metni onayladı. Rowling böyle birşey yazmaz çünkü :)