Kayıt Ol

Hayalet Kentin Kadınları - Nurcihan Doğuç

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Hayalet Kentin Kadınları - Nurcihan Doğuç
« : 24 Eylül 2009, 15:14:11 »

Nurcihan Doğuç kaleminden yeni bir roman; Hayalet Kentin Kadınları!!

Cinius Yayınları’ndan çıkan ve bilim kurgu tadında olan romanın oldukça ilginç konular barındırdığı görülüyor. Bilim Kurgu, mitoloji, şamanizm ve masalsal öğelere yer veren kitabın kapak tasarımını Diren Yardımlı üstleniyor.

320 sayalık romanın tanıtım metnine ve künye bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
Ynt: Hayalet Kentin Kadınları
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2009, 15:17:41 »
Kitabın tanıtımını okurken bazı yerler bana Ursula Le Guin'in "İçdeniz Balıkçısı" kitabını hatırlattı. Ordaki öykülerden bir kısmında geçen bazı durumlar burda da varç Yazara özenti ya da çalmış damgası vurmuyorum elbette :D. Ellerine sağlık, bilim-kurguda bir bayanı, hele de bir Türk bayanı görmek oldukça hoşuma gitti doğrusu

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #2 : 24 Eylül 2009, 16:52:11 »
Günahını almak gibi olmasın ama, Cinius Yayınevi "kendi" paranızla her türlü yazılı metni bastırabileceğiniz bir yerdir. X Liraya X adet kitabınızı bastırabilirsiniz, sayfa sayılarına göre ayrı bir ücretlendirme de yapılmakta. Bunun dışında parayı bastığınız sürece kapak, tasarım, editörlük tarzındaki bütün işlerle ilgileniyorlar.

Bu nedenle Cinius'dan çıkan kitaplara karşı bir ön yargım var, evet. Tabii tamamen bunların dışında, diğer yayınevleri gibi bir baskı da yapılmış olabilir. O yüzden net bir yorum yapmak istemiyorum.

Kitabın konusu da ilgi çekici gibiymiş. Türk yazar sonuçta, destek olmak lazım. :)

malkavian

« Yanıtla #3 : 24 Eylül 2009, 17:01:18 »
Nedense bayan yazarlar herzaman için kitaplarda bayanlarla dolu bir dünya yaratıyorlar. Ana karakterleri olmasa bile her zaman hikayaye güç timsali karizma bayanları adapte ediyorlar. Kitap yazımına yardım eden bayanlar ise erkekleri etkileyip yine bu durumu ortaya çıkarıyorlar. ( Örnek: Tamuli Üçlmesi, Zaman Çarkı Serisi, RA Salvatore un dişi drowları, Margeret Weis in tek başına yazdığı ejderhalarla ilgili kitap serisi, Althalus'un Dönüşümü)

Bir bayanda çıkıp bir kaygı gütmeden Hayalet Kentin Adamları gibi bir kitap yazarsa gerçekten alnından öpeceğim, saygılarımı sunacağım.

Not: Kitabı okumadım tabiki yorumumum da önyargılardan ibarettir. Ciddiye almayınız.