Kayıt Ol

Ice Age 4: Continental Drift

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
Ice Age 4: Continental Drift
« : 07 Ocak 2011, 14:02:36 »
En popüler animasyon filmlerinden biri olan Buz Devri / Ice Age yeni bölümü ile yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Tam adı Ice Age 4: Continental Drift olacak olan filmin ilk teaser'ı yayınlandı bile!

Son yıllarda moda olduğu üzere yeni film de 3D olarak çekiliyor. Film için öngörülen çıkış tarihi ise Temmuz 2012.

Teaser'ı izlemek için tık!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
  • Rom: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ice Age 4: Continental Drift
« Yanıtla #1 : 07 Ocak 2011, 14:11:18 »
Hahahah sanırım izlediğim en müthiş fragmandı Ice Age serileri arasında! :D Hâlâ gülüyorum yahu! :D Kıtaların ayrılışı en güzel böyle özetlenebilirdi herhalde. Her şey bir sincap yüzündenmiş!

Merakla bekliyoruz...
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Hurin

• 1478
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2011, 14:30:14 »
Hahahah sanırım izlediğim en müthiş fragmandı Ice Age serileri arasında! :D Hâlâ gülüyorum yahu! :D Kıtaların ayrılışı en güzel böyle özetlenebilirdi herhalde. Her şey bir sincap yüzündenmiş!

Merakla bekliyoruz...

Yazık sincabamıza palamuduna bir türlü ulaşamadı :D
Lacho Calad!, Drego Morn!
Flame Light! Flee Night!

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Ocak 2011, 16:17:12 »
Ahahahahahahahah!

Harika ya, hala gülüyorum :D. Zürafalarının boyunlarının uzaması müthiş bir ayrıntı olmuş xD.
Herzamanki gibi çok güzel bir fragman hazırlamışlar.

Bakalım diğer kahramanlar ne alemde :).

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #4 : 07 Ocak 2011, 17:38:06 »
Haha, İtalya'nın golüne çok güldüm. :D Bir yerden sonra sıkar diyordum, ama anlaşılan Ice Age 44 bile gelse sıkılmadan oturup izleyeceğiz. Dört gözle bekliyorum!

Çevrimdışı grikunduz

• **
  • 368
  • Rom: 6
  • Est solarus oth mithas
    • Profili Görüntüle
    • HayalGezer
« Yanıtla #5 : 07 Ocak 2011, 17:44:10 »
Harbiden güzel fragman olmuş özellikle yer çekimi çekirdeği, sfenksler falan güldürdü beni. :)

Çevrimdışı LegalMc

• 1215
  • Rom: 33
  • Unimpressed was his default state.
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Ocak 2011, 20:38:42 »
Mükemmel olmuş bu, kahkahalarla izledim. Dünya'nın çekirdeğinin sade bir küre olarak gösterilmesi güzel bir ironi olmuş. İtalya'nın golü ve şu denize dalma işi çok güldürdü beni. Özellikle denize dalarken bahtsız bedevi durumu çok iyiydi. Mükemmel bir film izleyeceğiz anlaşılan, merakla bekliyorum. [*]Temmuz 2012'ye çok var daha[/*]
Yaşasın!
Ne kadar da ideolojik yaklaşıyoruz birbirimize.

Çevrimdışı simkalaba

• **
  • 146
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2011, 17:02:34 »
O değil de bizimkiler evrimleşmesin sakın. Sid'in evrimleşmişini düşünemiyorum :)

Ceddry Edain

Çevrimdışı mit

• *
  • 5536
  • Rom: 96
  • Kronik Anakronik
    • Profili Görüntüle
    • Yorgun Savaşçı'nın Günlüğü
« Yanıtla #8 : 04 Aralık 2011, 12:01:23 »
İlk fragmanı izleyip de daha fazlasını isteyen var mı? "Ben varım!" diyen iflah olmaz palamut hastalarını Ice Age 4'ün yeni trailer'ını izlemeye davet ediyorum o halde :)

Buradan buyurun efendim.

Buradan da Şükran Günü için hazırlanan kısa reklam klibini izleyebilirsiniz.

P.S: Scrat, i love you!
Jackal knows who you are,
Jackal knows where you are.
Try to hide if you dare.
Do your best, i don't care.

Çevrimdışı kusad

• 487
  • Rom: 5
  • Kendimi Kaybettim!Hükümsüzdür!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 04 Aralık 2011, 13:39:07 »
Yalnız bende araknofobi var. Hiç olmadı o örümcek oraya. :(

Çevrimdışı Demigod

• **
  • 253
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Aralık 2011, 10:53:19 »
Aaaah! Çok güzel. Her ne kadar Ice Age animasyon, çocuk filmi falan gibi olsa da ben dahil herkesin ilgisini toplamayı başarmış bir seri. Sabırsızlıkla bekliyorum. İşin bilimsel tarafı: Her şey bir fındık yüzünden.
“Bu basit ama anlatması pek de kolay olmayan bir hikaye. Tıpkı bir masal gibi. Masallarda ne kadar hüzün varsa o kadar hüzünlü ve en az masallardaki kadar çoşkulu bir hikaye.”
-La vita è bella

Çevrimdışı Berre

• 1340
  • Rom: 34
  • Güle güle fermuar!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Temmuz 2012, 20:49:37 »
İlk olarak, "Bir film üçüncüsünden sonra sıkar." lafımı geri alıyorum.

Tatil sıkıntısını gidermek için sinemaya gittiğimde Buz Devri'ni izleyeceğimi, hatta izlerken yer yer yüksek sesle gülmemek için çantamı ağzıma bastıracağımı hiç tahmin etmiyordum. Ani bir kararla bilet alıp salona girdim ve çıkarken pişman değildim.

Belki konu olarak önceki filmlerine nazaran benim açımdan biraz sönük kaldı ama yine de kesinlikle eğlenceliydi. Manny, Sid, Diego ve bahtsız sincap Scrat gibi tanıdık yüzleri görmenin yanısıra Şeftali (Peaches), Ninecik (Granny), Louis ve Shira gibi yeni karakterlerle tanışmak da güzel oldu. (Hele o Ninecik yok mu, gidip yanaklarını sıkasım geldi. Her eve lazım. "Kıymetliiim!") Fragmanının aksine tam manasıyla film içinde kıtaların ayrılma sürecinden söz edilmese de izleyici bunu gördüklerinden anlıyor elbette. Her zaman ki gibi palamut ve aşığı sincabımız da kendilerine yer edinerek bizleri güldürmeye devam ediyor.

Ayrıca güzel göndermeleri vardı.

Spoiler: Göster
Seirene'ler ile karşılaştıkları an izlenmeye değerdi. Ninecik'in yakışıklı erkek tembel hayvanın sözlerine "Bundan hoşlandım." deyişi, Manny'nin "Sen her zaman haklısın." lafını duyduğunda "Ellie asla böyle bir şey demez ki." diyerek gerçekleri anlaması, ama hepsinden öte Scart'in çekici dişi sincaba değil de palamuda tav olması harikaydı.

Bunun haricinde filmin başındaki "The Longest Daycare" isimli kısa Simpsonlar animasyonu da ayrı bir renk kattı.

He bir de 3D olması izlerken alınan zevke fazla bir katkıda bulunmuyor, bunu da söyleyeyim.

Yalnız,

Spoiler: Göster
Manny'nin "Oğlum bak git!" repliği kadar bir şeye gülmedim sanırım. Sadece beni değil, sinemadaki herkesi çok şaşırttı bu söz. Kimin fikri bilemiyorum ama şaşırttığı kadar güldürdü de. Tam o esnada meyve suyu içiyor olamamın da azizliğine uğradım, tavsiye etmiyorum. -.-

Güzeldi güzel. Tavsiye ederim. :)

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Temmuz 2012, 21:00:05 »
Hafta başında ben de izleyip bol bol gülerek pozitif enerji depoladım. Bu yorumu görünce de hiç yorum yapmadığımı fark ederek hemen damlamdım u_u.

Fragmanlarda gördüğümüz bazı komik sahneler filmde geçince gülemedim maalesef. Keşke fragmanı izlemeden gitmiş olsaydım diyorum şu an. Ama söz konusu Buz Devri ise elbette ki nefessiz kaldım, kıkırdamalarım yer yer kahkahalara dönüştü.

Şeftali'yi büyümüş olarak görmenin yanı sıra her zamanki kadar başarılı Türkçe seslendirme (ve Türkçe uyarlama cümleler) filmin ne ara bittiğini fark ettirmiyor bile. Hiçbir anından sıkılmadım, seri devam ederse de sıkılmayacağım sanırım. Konu kaldığı yerden, dünyanın gelişim sürecine uygun olarak devam ederken mantıklı nedenlere de sahip zaten.

Gelen yeni karakterler de bir hoş olmuş doğrusu. Hele ki genç mamutların o zenci gençler gibi tavırları ve jestleri en çok hoşuma giden kısım oldu. Ayrıca bir Atlantis göndermesi var ki yapımcılara şapka çıkarttım u_u.

Buz Devri kaldığı yerden devam ediyor. Diğerlerini izleyip beğendiyseniz bunu beğenmemeniz pek mümkün değil. Ne de olsa bela mıknatıs gibi üzerlerine gelmeye devam ediyor.

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
« Yanıtla #13 : 07 Temmuz 2012, 01:31:54 »
"Tutmayın küçük enişteyi!"

Dördüncü film sıktı artık ne işimiz var Ice Age 4'de diyerek gittim, sinemaya gidince baktım ki izlenebilecek tek film bu. Öyle büyük bir hevesle girmedim filme ama iyi ki girmişim. Türkçe uyarlanan dublaj her zamanki gibi harikaydı. Şimdi yedincisini bile görmek istiyorum mesela.
May the force, be with you.

Çevrimdışı Bonthey

• 900
  • Rom: 15
  • Behtül
    • Profili Görüntüle
    • Kavuniçi Mavi
« Yanıtla #14 : 13 Ağustos 2012, 16:47:53 »
Bir filmin ikincisi veya üçüncüsünde başarı tutturmak çok zordur. Çünkü taze kanın üzerine bir şeyler sunmak gerekir ki ilgiyi kaybetmemeli izleyici. Benim bu ezberimi ilk bozan çalışma Buz Devri oldu. Serinin en iyi filmi bence kesinlikle 3. film iken geri kalan sıralama 1-2 diye gidiyordu. Buna güvenerek 4. filmi inanılmaz büyük bir heyecan ve neşeyle bekledim lakin bir o kadar hayal kırıklığına uğradım.

Artık yaşımın ilerlemesinden mi kaynaklıdır yoksa gerçekten senaryonun çok başarısız olmasından mı bilemedim. Hoş, Buz Devri hiçbir zaman çok über bir senaryoya sahip olmadı ama bazı küçük eklemeler ve mizah yönü ile inanılmaz samimi bulduğumuz bir animasyondu her zaman bizim için. Tabi ki bu kadar başarılı olmasının bir diğer sebebi de seslendirme idi. Bu sefer Yekta Kopan'ın seslendirmesini dahi sıradan buldum üzülerek söylüyorum ki. Ha filmde hoşuma giden bir iki sahne vardı, onlardan birisi keseli sıçanların hayat felsefesi diğeri de Mamut'un 'Oğlum bak git!' olayıydı. Bunun dışında sadece tebessümle izleyebildim animasyonu ve gerçekten çok üzüldüm. Bir devir daha kapandı diye.

Not to mention the pincers...