Kayıt Ol

Ofelya - Lisa Klein

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
Ofelya - Lisa Klein
« : 04 Temmuz 2008, 19:53:52 »

Yazarı: Lisa Klein
Çeviren: Yeliz Üslü
Yayınevi: Artemis Yayınları
Dili: Türkçe
Orjinal Dili: İngilizce
Basım Yılı: Mart 2008
Tür: Roman
Sayfa Sayısı: 424

“…Ne aptalmışım da bir köylü kızı kadar özgür ve bir kralın kızı kadar değerli olduğumu düşünmüşüm! Ormanın derinliklerine baktım ve 'Bu ilişkinin kaderi kötü yazılmış.
Ne sana, ne de bana faydası olacak,' dedim acı içinde.

Hamlet'in içini çektiğini duydum. Yoksa duraksayan ateşin üstüne mi üflemişti? Arkamda durup omuzlarıma dokunduğunu hissettim. Beni kendisine çevirdi ve
yüz yüze geldiğimizde sıcacık öptü.

Dudaklarının dokunuşu korkularımı silip götürüyordu adeta. Elsinore'un Hamlet için, tıpkı benim için olduğu gibi, altın yaldızlı bir kafes olduğunu anladım.

Çevrimdışı Nirnaeth

• 848
  • Rom: 4
    • Profili Görüntüle
Ynt: Ofelya ~ Lisa Klein.
« Yanıtla #1 : 04 Temmuz 2008, 19:55:06 »
Buradan bakıldığında müthiş görünüyor.. En kısa sürede bulup şöyle bir göz atarım.. =)

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2008, 20:00:45 »
Açıkçası bu kitab karşı ön yargılıyım. Çünkü gerçek Hamlet'te yazan pek çok şeyden bağımsız olarak, yazarın uydurduğu şey var. Yazarla birebir konuşup, ondan izin almadıkça bir eserin üstüne başka bir eser yazılmasına karşıyım. Ofelya bu nedenle almak istemediğim bir kitap. Tavsiyem, önce Hamlet'i alıp okumanızdır. Sonra bu kitabı okursanız ne kadar mantıksız olduğunu göreceksiniz ;)
#rekt

Çevrimdışı Lucilla Clarté

• 935
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2008, 20:06:49 »
Açıkçası bu kitab karşı ön yargılıyım. Çünkü gerçek Hamlet'te yazan pek çok şeyden bağımsız olarak, yazarın uydurduğu şey var. Yazarla birebir konuşup, ondan izin almadıkça bir eserin üstüne başka bir eser yazılmasına karşıyım. Ofelya bu nedenle almak istemediğim bir kitap. Tavsiyem, önce Hamlet'i alıp okumanızdır. Sonra bu kitabı okursanız ne kadar mantıksız olduğunu göreceksiniz ;)

Ben onu 'mantıksız' diye adlandırmıyorum ki bence yanlış da böyle adlandırılması. Bu dönemde diğer kitapların konularını işleyen bir sürü eser var ve hepsine de işe yaramaz gözüyle bakmak.. Bilmiyorum ne kadar doğru. =) Hamlet'ten ayrı bi eser olarak göz önüne alındığında gayet iyi bi eser bence.

Çevrimdışı Baal Adramelech

• 1837
  • Rom: 59
  • The Hermit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2008, 20:07:44 »
Haklı olabilirsin tabi, kişisel bakış açısı =)
#rekt