Kayıt Ol

Rohanlılar

Çevrimdışı Amras Ringeril

• 2483
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Ynt: Rohanlılar
« Yanıtla #15 : 06 Şubat 2010, 12:03:38 »
Ayrıca ben Gandalf'ın Cadı-Kral karşısında başarısız olduğunu düşünmüyorum. Cadı-Kral özel biriydi evet ama en nihayetinde Gandalf bir maia'dır. Ve her zaman iddia ederim Ak Gandalf'a Orta Dünya üzerinde kafa tutabilecek tek kişi Sauron'dur. Hatta yüzük olmasa Gandalf'ın Sauron'dan zeki ve güçlü olduğunu bile düşünebilirim.

Cadı-Kral meselesine gelince, ilk kitapta Fırtınabaşında Gandalf 9 Nazgul'ü püskürtmeyi başarmıştı gri haliyle. Son kitapta da Minas Tirith cümlekapısında karşılaştılar ama orda tam bir karşılaşma olmadı filmde(extended) aksine. Birbirlerine karşı hücum edecekler sırada bir horoz öttü ve Rohirrim geldi. Extended'da Gandalf'ın sürüklenmesi gibi bir şey olmadı ve bana göre olmazdı da.
try again fail again fail better

Çevrimdışı BlackPegasus

• *
  • 33
  • Rom: 1
  • BlackPegasus __ WoB
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 06 Şubat 2010, 13:52:43 »
İlk olarak şunu söylemek isterim ki Gandalf bir Maia değil. Bir istari. Maia'lar daha farklı ve sanıyorum ki daha güçlü. Örneğin Melian'ı ele alalım. Uzun süre Thingol'un krallığına karanlığı sokmayacak kadar güçlüydü. Belki daha güçlü olabilirler bilemiyorum. Referans alabilecek kadar büyük bir savaş vermiş olmayabilirler. Ayrıca Kadim Zaman'ı düşününce bu savaşlar çok küçük kalıyor. Gandalf o dönemde yaşamış olsaydı ancak o zaman bir Maia olup olmadığını anlayabilirdim.

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 06 Şubat 2010, 14:18:28 »
Gandalf: Evren yaratılışından önce Eru tarafaından yaratıldı. Maiar'ın en bilgesi sayılır. Lórien'de yaşadı, Valie Nienna'dan merhameti ve sabrı öğrendi. Istari (Büyücüler) arasındardır. Gandalf ona insanların verdiği isimdi. Bilinen en eski adı Olórin'dir. Gençliğinde Batı'da gezinirken Elfler tarafından Mithrandir  'Gri Gezgin' diye çağrılırdı. Cücelerse kendi dillerinde Tharkûn Güneyliler Incánus diye isimlendirir. Daha pek çok isminin yanında Sauron'un Düşmanı ve Ak Süvari diye de anılır. Gri Gandalf olarak 3. Çağda Sauron'un yok edilmesinde ve Batı'nın zafer kazanmasında en önemli rolü oynamıştır. Khazad-dûm'da Balrog ile savaşmasının ardından Orta-Dünya'ya Ak Gandalf olarak döndü, karanlığa karşı olan savaşını sürdürdü. Yüzük Savaşı'nın ardından görevi tamamlandığı için Yüzük Koruyucularının Son Yolculuğu'na katılarak Deniz'inötesine geçti. Gri pelerinli, gri saçlı (yeniden doğuşundan sonra ak pelerinli, ak saçlı) yaşlı bir adam suretindeydi Ak Gandalf olduğunda bedenine silah işlemiyordu ve kudreti oldukça artmıştı. Kılıcı Glamdring, atı Gölgeyeleydi.   

Çevrimdışı BlackPegasus

• *
  • 33
  • Rom: 1
  • BlackPegasus __ WoB
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 06 Şubat 2010, 14:47:23 »
Kusura bakmayın bilmiyordum ama öğrenmiş oldum :) teşekkürler.

Çevrimdışı Elendil

• **
  • 325
  • Rom: 8
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 06 Şubat 2010, 15:00:31 »
Teşekküre gerek yok.