Kayıt Ol

Ayaklanma - Örümcek Kraliçe'nin Savaşı Serisi 2. Kitap

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Rom: 35
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ayaklanma - Örümcek Kraliçe'nin Savaşı Serisi 2. Kitap

Tanıdığım hiç kimse Kara Elfler'in havasını ve düşünce tarzını daha iyi kavrayamamıştır.
Çok az insan bunu Thomas M. Reid kadar iyi yapabilir.

R.A. Salvatore

Savaşın, kaosun her yanı sardığı Karanlıkaltı'nın dehşet ve tehlikelerle dolu dehlizlerinde tehlikeli bir yolculuğa atılan seçilmiş drow savaşçılarının yolu; onları karanlığın kalbine sürüklüyor. Karanlıkaltı temellerinden sarsılırken; acımasız Kara Elfler sendeleyecek olursa, karanlık diyarlarda isyan bayrağı açılacak.

Örümcek Kraliçe'nin savaşı giderek yayılıyor.

Unutulmuş Diyarlar'ın en karanlık, en ücra kuytularına ışıklar vurduğunda örümcekler kaçışacak.

Yazar: Thomas M. Reid
Çeviren: Can Ayas
Editör: Gürkan Genç
Yayına Hazırlayan: Kayra "Keri" Küpçü
Sayfa Sayısı: 336
Yayınevi: Laika Yayıncılık

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
Ynt: Ayaklanma - Örümcek Kraliçe'nin Savaşı Serisi 2. Kitap
« Yanıtla #1 : 05 Mart 2009, 11:25:00 »
Yine içimdeki Ud damarları kabardı, ama bekleyecek ne yazık ki. Her çıkan yeni kitapla mutlu oluyorum, neden bilmiyorum. :) Bu arada kapakta yazan "Ayaklanma"nın fontunu ciddi anlamda çok beğendim. Hayırlı olsun efendim.

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Rom: 1
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Mart 2009, 17:27:35 »
Normalde, böyle hayati konuları yazarın kendisinin yazmasından yanayımdır. Bunu Ejderha Mızrağı bölümünde sıklıkla dile getirmişimdir. Ama duyduğum kadarıyla bu seri oldukça iyiymiş. Okumadım, ancak merak edip duruyorum :P.
Unutulmuş Diyarlar'ın eksik yarısını anlatıyor ve gerekli bir tarihçe. Drowlar gibi şeytani bir elf türü herkes için nasıl bir hayret uyandıran etmense, tarihleri de o derece şaşırtmalıdır diye düşünüyorum.

Devam kitaplarının çevrilmesi çok ama çok iyi olur. Yalnız, 2.kitabı tanıtmışınız da, 1.kitabı bulamadım burda. Onu da bir tanıtmak iyi olur diye düşünüyorum.

Çevrimdışı magicalbronze

• *
  • 4075
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Mart 2009, 17:45:39 »
Bu kitabın daha önceden Arka Bahçe Yayıncılık  tarafından çıkartılmıştı. Fakat sanırım bir çok yerde tükendi, kitabı bulamadı kimse. Bu yüzden yeni basımı çıkardı yayın haklarını satın almış olan Laika Yayıncılık. Ayrıca bu haber portalda da mevcuttur. Bakmak isteyenler buraya tıklayabilirler.
"Her neyse sahip olunan, doğar ve ölür.
Bu nefsi müziğin içinde sıkışmış herkes
İhmal eder ölümsüz aklın harikalarını."
- William Butler Yeats, "Sailing to Byzantium "

Çevrimdışı Arlinon

• 456
  • Rom: 14
  • Savaş ve Ateş
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Mart 2009, 18:28:31 »
İlk ikisini okumuştum zaten ilk ikisi çevrilmiş sadece, bu elemanlar neden dğerlerini çevirmek yerine basılmışı tekrar basmış ki çalışsınlar biraz :D

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
  • Rom: 5
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Mart 2009, 01:54:55 »
devamı da çevrilse de başlasam artık şu seriye ya :D çok merak ediyorum nasıl bir şey olduğunu...

Çevrimdışı DarLy OpuS

• 2766
  • Dansımız Marşandiz
    • Profili Görüntüle
    • Uykusuzluk Kulesi
« Yanıtla #6 : 07 Mart 2009, 17:41:20 »
Nisan-Mayıs gibi çıkar diyor Keri. Çıktığında elbet burada da duyurulacaktır. ;)

Çevrimdışı Nefertari

• 1517
  • Rom: 6
  • Bla bla böö
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2009, 18:14:32 »
Örümcek kraliçenin olduğu her yer ilgimi çeker :P

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2009, 04:17:18 »
Örümcek Kraliçe'nin Savaşı serisi bence en kaliteli seri okumayan herkese tavsiye ederim, çünkü ilk üçlemede gördüğümüz Menzoberranzan hakkında sadece genel bilgiler ediniyoruz ve ağırlık Drizzt üzerinde ancak bu seride gerçekten Drow kavramını taşıyan karakterler ve Menzoberranzan'ın kendisi olduğu için eminim okumayanlar okuduklarında daha erken okumadıkları için pişman olacaklardır. :D

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 13 Temmuz 2009, 05:00:35 »
İlk kitabı aldım inş başlıyacam yakınlarda :D çok merak ettiğim bir seri ama okumaya vakit ayırabilecekmiyim bilmiyorum(sanki çok meşgulum de :P )

Çevrimdışı Fırtınakıran

• *
  • 8351
  • Unique Ravenclaw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 13 Temmuz 2009, 11:11:55 »
Voyvoda;

Okuduğun an yorumlarını şiddetle bekliyorum. Ona göre ben de alıp okuyacağım :D

Çevrimdışı voyvoda

• **
  • 202
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Temmuz 2009, 00:00:25 »
Voyvoda;

Okuduğun an yorumlarını şiddetle bekliyorum. Ona göre ben de alıp okuyacağım :D

Ehe teşekkürler yorumlarım önemliyse senin için :)...daha 10 sayfa falan okudum ama şimdiden isyanı hissebiliyorum ve çok hoşuma gidiyor :D

Çevrimdışı Rectain

• **
  • 90
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 01 Ağustos 2009, 04:11:00 »
Bu serinin çevrilen 3 kitabınıda okudum ve Yazar değişikliği sebebiyle inanılmaz bir hayal kırıklığı yaşıyorsunuz arkadaşlar. Kendinizi kaptırmayın derim şahsen ben baya sinirlendim yazar değişimine. Serinin hiçbir tadı kalmadı ama ilk iki kitap okunur

Çevrimdışı Daarlan Gardan

• 722
  • Rom: -1
  • to hell with gatech
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Ağustos 2012, 17:33:11 »
Okurken sıkıldım, hatta gece yarısı okudum çünkü sıkıcı kitapları okurken hemen uyuya kalırım. Bu yönden çok işime yaradı. Genel olarak Örümcek Kraliçenin Savaşı serisi çok sıkıcıydı, keşke hiç bulaşmasaydım dedim, olsun farklı yazarların yazım tarzlarını öğrenmiş oldum diye kendimi yatıştırdım. Bu kitap yüzünden rüyamda tanaruk görmeye başladım, her ne kadar sıktıysa bile.
''Civilizations have the morality and ethics they can afford.''

— Larry Niven & Jerry Pournelle, ''Lucifer's Hammer''

''These colonies in nature can reach at least two million individuals at a time, last for decades, and occupy a hundred cubic meters of space. It was a wonderful achievement to see a fragment of this world captured all around you, so that you almost had the experience of being inside the ant colony when you were in that room.''

— Robert Trivers, ''Natural Selection and Social Theory'', p. 162

''... Bu amaç doğrultusunda nükleer santraller hedeflenecekse, yapılması gereken şeyler vardır. Çünkü nükleer elektriğe geçiş bir hobi değil, bir akademik egzersiz hiç değil, temel bilimlerden yaygın endüstriyel alt yapıya açılacak bir uygulamadır.''

Ömer Faruk Ağa Yarman 1993

Çevrimdışı Ryld Argith

• 879
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #14 : 03 Ağustos 2012, 18:21:29 »
Aslında harika bir seri ve harika bir kitaptır (Özellikle de Ayaklanma) Lakin 5. ve 6. kitaplardaki yazarları pek başarılı bulamadım her ne kadar Loth'a yakışır bir sonla bitmiş olsa da...
"Ben neysem oyum Regene. Sen nasıl ışığın bir parçasıysan, ben de karanlığın bir parçasıyım. Bence biri diğerinden daha iyi veya daha kötü değil"
Kara Dalamar