Kayıt Ol

Bir Gün Okursan Diye..

Çevrimdışı duchess

• *
  • 3
  • Rom: 0
    • Profili Görüntüle
Bir Gün Okursan Diye..
« : 10 Şubat 2010, 16:07:15 »
inkarlarım kabullenmeye döndüğünde anladım..
giderken gitme diyemediğimde..
ne çok sevmişim meğer ben seni..
gitarımdaki notalar sanaymış..
okuduğum romanın baş kahramanı..
sen sanmışım onu,
gittiğinden beri sevmediğimde anladım..
kalemimin ucundan akanlar,
sesimle gökte uçanlar,
beni üşütenler, yakanlar,
gülümsetip ağlatanlar,
hepsinin adı sen'miş meğer..
giderken gitme diyemediğimde anladım..
öfkem gözyaşına dönüpte,
inadımın başı ezildiğinde..
o aptal çenem susupta,
kalbim dile geldiğinde..
anladım, çok sevmişim ben seni..
arkandan el sallamadığımda..
sana küsüp gözlerine bakmadığımda..
gitme yerine git dediğimde..
anladım..
seviyormuşum meğer ben seni..

duchess
Ah sevgili ayna! İmreniyorum sana! Çünkü kim sana baksa, kendini görür; bana bakanlar ise, sadece beni görür!” Ayna toprağa şöyle cevap verdi: “Ey kara toprak, ne beyhude bir dert ile dertlenmişsin. Bilmiyor musun? Ben, bana bakanların bugününü gösteririm. Oysa sen, sana bakanların yarınından haber verirsin....”

Çevrimdışı Wanderer

• 1501
  • Rom: 28
  • Uzun günler ve hoş geceler dilerim.
    • Profili Görüntüle
    • Blog Sayfam - Yolsuz Yolcu
Ynt: Bir Gün Okursan Diye..
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2010, 16:28:59 »
Çok güzel olmuş duchess... Bu arada aramıza hoş geldin :)
May the force, be with you.

Çevrimdışı duchess

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2010, 18:07:29 »
teşekkür ederim aNTİSePTİK :D hem aranıza katıldığım için hem de beğendiğin için mutlu oldum :D
Ah sevgili ayna! İmreniyorum sana! Çünkü kim sana baksa, kendini görür; bana bakanlar ise, sadece beni görür!” Ayna toprağa şöyle cevap verdi: “Ey kara toprak, ne beyhude bir dert ile dertlenmişsin. Bilmiyor musun? Ben, bana bakanların bugününü gösteririm. Oysa sen, sana bakanların yarınından haber verirsin....”

Çevrimdışı duchess

• *
  • 3
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2010, 21:53:10 »
Soluğum,tenini ürpertecek kadar yakın,gözlerimi göremeyecek kadar uzaktın bana..Fısıltımı duyacak kadar yakındı kulakların ama sezemeyecek kadar dalgındı bakışların içindeki anlamı..Attığım çığlıkları duymadın otururken yanımda..Görmedin gülüşlerimin altına gizlenmiş korkak yaşları..Bazen öylesine tuttuğun zamanlarda elimi,hissetmedin tenine değen nabzımı..Karşılaştığında bakışlarımız,hiç anlamadın neden sustuğumu..Sen suskun olunca neden çok konuştuğumu da anlamadın..Bir iğneyle kazısaydım alnıma kalbime kazıyacağıma adını,tüm sesleri çalıp sahiplerinden en yüksek, daha da yüksek bağırsaydım, anlatamazdım inan bana..Tek yapman gereken gözlerime bakmaktı..Sonra dinleseydin sözlerimi..Avcundaki atışları hissederdin,eminim..Sözlerin kolayca yiten özüne inat, dudaklarından kalbine akan bir damla sıcaklık yankı yapardı kulaklarına..Anlardın ozaman neden titrediğimi..Anlardın neden gereksiz yere gülüp gereksiz yere sustuğumu..Bakıp görmediğin, duyup dinlemediğin, dokunup hissetmediğin sevgimi üfledim bugün rüzgara..Kaç bedene nefes olup hayat verir, kaç değişik ruha ilham olur ya da kaç gemiyi savurur dalgalarda bilmem..Umudum, hergün nefes alıyor olman..Umudum, rüzgarla karışıp,damarlarında gezmesi aşkımın en saf haliyle..Sen nefes aldığın sürece tükenmeyecek bu umut..Kendi nefesini, 'o' bulabilsin diye, başka hayatlarla paylaşabilecek kadar sevebilir mi insan?..

duchess