Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Kurgu Edebiyatı => Fantastik Edebiyat => Diğer Fantastik Eserler => Konuyu başlatan: burakyalcin - 24 Nisan 2012, 13:57:55

Başlık: Gölgelerin Efendisi - John Flanagan
Gönderen: burakyalcin - 24 Nisan 2012, 13:57:55
Gölgelerin Efendisi John Flanagan tarafından yazılmış bir fantastik roman serisidir.Gorlan Harabeleri bu serinin ilk roman 1 Kasım 2004'de Avustralya'da 16 Haziran 2005'de ise ABD'de piyasaya sürüldü.Seri 2011 yılından itibaren 11 kitabı vardır.Ancak çevirimlerden dolayı diğer Avrupa ülkeleri serinin gerisinde izler.Aktörler kitabı bir filme dönüştürmeyi düşünüyorlar.

Hikaye Avrupa ortaçağda dayanan kurgusal bir dünyada gerçekleşir.Serisi dünya çapında 16 ülkede iki milyon sattı.Üstelik New York Times Bestseller'e girmiştir.

 Karakterler Will: Serinin Kahramanı.Araluen Krallığındaki Redmont Eyaletinde Baron Arald'ın koruması altında büyüyen ufak tefek çelimsiz bir yetim olan Will şovalyelik hayalleri kurarken kendini kendini Orman Muhafızı Halt'ın çırağı bulur.Çok iyi bir orman muhafızı olan Will kararlı ve azimlidir.Kölelikten kurtulur,bir Kalkara'yı öldürür,Wargall'ların köprüsünü yıkar,Temuçilere karşı savaşır,Macindaw şato'sundaki isyanı bastırır,Erak'ı Arridlerde kurtarır.Aynı zamanda Alyss'ten hoşlanmaktadır.

Halt: Gelmiş geçmiş en iyi Orman Muhafızlarından biri olan Hat gölge gibi sessizce hareket edebilir yayı ve oku kusursuz kullanır.Will'i oğlu gibi sever.

Gilan: Halt'ın eski çırağı.Esprili ve çok becerikli bir Orman Muhafızı.Diğer orman muhafızlarının aksine kılıcı da kusursuz kullanır.

Morgarath: Araluen Krallığının eyaletlerinden Gorlan'ın eski baronu.Ürkütücü yaratıklar olan Wargallardan^ oluşan bir ordu kuran Morgarath 15 yıl önce Kral Duncan'a baş kaldırmış ama yenilmişti.15 yıldır intikam planları yapan Morgarath harekete geçmeyi planlamaktadır.2.kitapta Horace tarafından düelloda öldürülür

Horace: Yetimhanede yetişen iriyarı çocuk.Başta Will ile anlaşamazsalar ise sonradan dost olurlar.Savaş okuluna kabul edilen Horace kusursuz kılıç kullanır.Doğuştan dövüş yetneği vardır.Will in en yakın arkadaşıdır.

Baron Arald: Redmont Eyaletinin lordu.Adil bir yönetici ve cesur biri savaşçıdır.

Sör Rodney: Savaş okulununun başkanı ve savaş sanatlarının ustası.

Evanlyn: Keltikada Wargalların elinden sağ kurtulan ve prensesin hizmetçisi olduğunu söyleyen kız.Ancak sonradan Kral Duncan'ın kızı olduğunu söyler.

Erak: Skandiyalı kuvvetlerin birine öncülük eden kont.Evanlyn ve Will'in kölelikten kurtulmalarına yardımcı olmuştur.

Alyss: Will'in yetimhane'den arkadaşı.Lady Pauline'in yanına çırak olarak girmiştir.İlerleme kaydederek Haberci okulundan mezun olmuştur.Will ile birbirlerinden hoşlanmaktadırlar.

Evanlyn(Prenses Cassandra): Will ve Horace Prenses Cassandra'yla Evanlyn ismiyle 2. kitapta karşılaşmaktadırlar.Will ile birlikte esir alınan Evanlyn prenses olduğunu bir süre gizler.Will ile Horace arasında gidip gelmektedir.

Svengal: Erak'ın yakın dostu ve Kurt Rüzgarında 2. kaptan. 7. kitapta yardım istemek için Halt ile Leydi Pauline 'in düğününü basar.


Kitaplar;

Kitabın Adı Seri
Gorlan Harabeleri 1
Yanan Köprü 2
Buzlar Ülkesi 3
Skandiya'yı Kurtarmak 4
Kuzeydeki Büyücü 5
Kuşatma Altında 6
Fidye 7
Clonmel'in Kralları 8  
Çıkmış Ancak Türkçe'ye Çevirilmemiş Kitaplar Seri
Halt Tehlikeye Atılıyor 9
İmparator Nun-Ja 10
Kayıp Hikayeler 11
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: legnaly98 - 26 Nisan 2012, 19:03:17
ben Gölgelerin Efendisi kitabının ilkini okuyorum fakat sürdüremedim biraz sıkıcı geldi sizce sürdürmeye devam edeyim mi?
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: burakyalcin - 27 Nisan 2012, 18:55:38
Bende başta ilk okuduğumda sıkıcı gelmişti ama sonradan beni kitap kendine bağladı bence okumaya devam et en azından birinci kitabı bitir beğenmessen herkesin zevki farklı ama ben bu kitabı çok beğendim. İlk kitabını mutlaka bitirmeni tavsiye ederim.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: kzlvaiz - 05 Mayıs 2012, 10:04:42
bana da sıkıcı gibi geldi ama baya sardı sonradan
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Thomasward - 19 Ağustos 2012, 22:15:42
7. kitabındayım ve beğenerek okuyorum bu seriyi bana sürükleyici geliyor fakat 5. kitaptan sonra az da olsa cozuttu.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: TheSpell - 19 Ağustos 2012, 22:18:24
Bir arkadaşımla birlikte keşfettiğimiz güzel seri. Serinin tüm kitapları o almıştı ve ben de ondan ödünç alarak okumuştum. Elimde hiç elle tutulur bir kitabı olmasa da, çok beğendiğim bir seridir yani. 7. kitabını Türkçe haliyle okuyamadım, orijinalinden okumak zorunda kaldım. En kısa temin edeceğim.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Thomasward - 19 Ağustos 2012, 22:42:47
Ben çok sevdim açıkcası adanada yaşarken kitep fuarından alıp alıp okuyordum.Adamlarla sohbet muhabbet tabiii bu arada Taynikmada satın aldım onlardan.Her kitabı vardı elimde Adana'dan sonraki yerleşim noktasından kaldı önceki kitapları bu serinin elimde yedincisi kaldı (bunu üzülerek söylüyorum.Ama azmettim devamını hızla okuyacağım.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Daarlan Gardan - 20 Ağustos 2012, 01:01:56
Okuduğum fakat tamamen bitiremediğim en sıkıcı serilerden birisi, ''yok satmasına'' çok şaşırdım diyebilirim. Fantastik edebiyata giriş için kullanılabilecek bir seri, içindeki bilgiler çok işinize yarayabilir. Tarih ve olağanüstü olayların harmanlandığı eserler bütünü, aşırı derece fantastik okumuş okurlar kitaplardan bir damla bile tat alamayacaklardır. (Örnek; UD, EM, YE, ZÇ) Yine de dördüncü sınıfa giden çocuklara okutulup, hazırlanması, alt yapı oluşturması sağlanabilir.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Thomasward - 20 Ağustos 2012, 09:53:11
Evet fantastik anlamda ilk kitabı güzeldi  fakat diğerlerindeki şu sıkıcı olan kısmı açıklayayım bari : ilk kitabında fantastik ögeler diyerlerine göre daha fazla kullanılmıştı ve ikinci kitaptada bu vardı.Başlarda sıkılmıştım ama başladığım bir seriyi tamamlamadan bırakmam için bundan daha iyisi gerekirdi.Fantastik kitaplar listesinde yer alsada fantastik ile 3.kitaptan sonra alakası kesildi ve sonrasında  olay  yazarın yeteneği sayesinde okundu.Flanagan amca olayları öyle bir kurmuşki karakterlerin yeteneği ile birlikte bunları birleştirince  kendini gerçekten okutturuyor.
 
  Fantastiğin dışındaki bu tarz kitaplar bana  sıkıntı vermiştir ama bu bir istisna idi.ama tabii bu seriyi okuması için kimse kimseyi zorlayamaz hatta bazı bölümleri sıkıcı olduğu için  kitap listemde sonlara yakın  yer alıyor.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Legend - 20 Ağustos 2012, 15:11:12
Deneyip de beğenmediğim serilerden. Klişe bir D&D evreninin gençlik edebiyatı diliyle yumuşatılmış hali. David Eddings'i bile okumuşsanız (Yanlış anlaşılmasın iyi kitaplar ama basit.) bu kitapların seviyesini çoktan geçmişsinizdir. O yüzden tavsiye etmiyorum.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Daarlan Gardan - 20 Ağustos 2012, 15:50:43
Deneyip de beğenmediğim serilerden. Klişe bir D&D evreninin gençlik edebiyatı diliyle yumuşatılmış hali. David Eddings'i bile okumuşsanız (Yanlış anlaşılmasın iyi kitaplar ama basit.) bu kitapların seviyesini çoktan geçmişsinizdir. O yüzden tavsiye etmiyorum.

Evet, özellikle birkaç kitabın, yine birkaç bölümünde sıkıntıdan kitapları parçalayabilirdim. İki kişinin bir kılıç dövüşünü bile neredeyse yirmi sayfaya yakın bir bölümde anlatması beni sinir etti. İkinci kitapta Wangal denen yaratıklar dışında fantastik bir unsurla karşılaşmadığımı söylemeliyim. Üçüncü kitabı okuyup, hepsini rafa kaldırdım.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: TheSpell - 20 Ağustos 2012, 15:53:08
Skandiyayı Kurtarmak kitabında mı neydi, sırf bir savaşı 70 küsür sayfa boyunca anlatmış. Bu kadar da uzatmak mantıksız oluyor bazen.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: sirdede - 20 Ağustos 2012, 23:10:30
Bu seriyi o kadarda büyütmeye gerek yok zannımca. Hem zaten bu seri yetişkinler için yazılmış bir seri değil bir nevi fantastik edebiyata başlangıç niteliği taşıyor. Seriyi yok şu şöyle olmuş yok şu böyle olmuş diyerekten kurcalamak çok saçma geliyor bana.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: TheSpell - 20 Ağustos 2012, 23:12:40
Bir de arkasında "Harry Potter ve Yüzüklerin Efendisi'nin Birleşimi" gibisinden bir şey yazar, külliyen saçmalık.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Thomasward - 21 Ağustos 2012, 22:42:22
Off, tamam kabul ediyorum az fantastik unsur var ve  bölümleri bazen sıkıcı olabiliyor ama ben kitapların birer seviyesi olduğuna innmıyorum sadece kullanılan dillerin basitliği veya  ağırlığının biraz kitap okuyup piştikten sonra algılanabileceği  kanısındayım.Seri benide sıkıyordu ama arada sırada bir okçu hikayesi okumak iyi geldiğinden devam ediyordum soğuttunuz beni seriden :D .Ben thespell 'in kararsız olduğunu düşünüyorum  hem seriyi beğenen hemde  benim gibi savaş sahnelerinin gereksiz derecede uzun olduğuna inanan biri.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: burakyalcin - 23 Ağustos 2012, 10:47:19
Ben kitabı 8. clonmelin krallarını bitirdim 9. kitabı zehirli oku bekliyorum.Ben kitabı sevdim banada basta sıkıcı geldi ama bence guzel kitap.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Thomasward - 23 Ağustos 2012, 11:01:52
Benim çokta zevkime uymasada  az miktarda aldığım zevkle zamanımı katlediyoru kötü bir şey mi yapıyorum tabiikide hayır.Fena kitapta değil hani.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: burakyalcin - 25 Ağustos 2012, 21:23:35
yani az da olsa zevk almak iyi :D.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: TheSpell - 25 Ağustos 2012, 21:31:23
Şunu söyleyebilirim, ne zaman ki bambaşka bir fantastik eser okursunuz, o zaman bu seriden aldığınız zevk iyiden iyiye azalır. Fantastiğe başlamak için güzel bir kitap, ancak bir süre sonra çocuksulaşabilir.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Thomasward - 25 Ağustos 2012, 21:58:04
Ben yazdıklarına katılmıyorum  tabiikide.Tamam fantastik kitap olarak bende kabul etmiyorum fakat bende inanki hafife alınmaması gerekecek kadar  fantastik kitap okudum tabiii bu sitedeki çoğu kişi yaş itibari ile benden elbette fazla okumuş ve deneyim sahibi olmuşlardır fakat zevkler ve renkler tartışılmaz diyeceğim aynı zamanda ben sanki hiç fantastik eser okumadım.Elbette güzel bir eserin nasıl bir tat verdiğini biliyorum.

Ben bu kitabı elimde kitap kalmadığımda yada canım çektiğinde okuyabilirim ayrıca  güzel bir fantastik eser ile bu kitabın değeri arasındaki  farkı muakeme edecek kadar kitap okuduğumu düşünüyorum.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: loaderex - 25 Kasım 2012, 20:55:31
bence güzel bir kitap sadece 7. kitap fidye sıkıcıydı diğerleri güzeldi
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Nightmare - 21 Ocak 2013, 17:37:06
Çok güzel bir seri tavsiye ederim zehirli oka bayıldım (9. Kitap)  çok müthiş diyemem seriye dier okuduğum serilerede bakarak 3. Sıraya koydum ama yinede okunması gerek diye düşünüyorum
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Lotrist - 05 Şubat 2013, 14:17:57
Gölgelerin Efendisi beni kendisine hayran bırakan bir fantastik eserdir şüphesiz. Lakin John Flanagan ilk 4 kitaptan sonra devam edip de okuru sıkmasaydı diye düşünüyorum. Belki 5. kitap da olabilirdi yıllar sonra neler olduğunu anlatmak için, uygun bir son kitap olabilirdi. Gereksiz uzatılıp işin gelir kısmına bakılmaya başlandığını düşünüyorum. 8. kitaptan sonrasını okumadım çünkü; seriye olan sevgim azalmaya başlamıştı, basit bir kurguya dönüşüyordu yavaş yavaş ve bende bıraktım seriyi. İlk 4-5 kitabının tadını hiçbiri veremedi.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: sasa2112 - 09 Şubat 2013, 20:04:54
Ne diyorsunuz bu seriyi okumaya başlayayım mı? İsmi gerçekten hoş ama dile kolay 11 kitap.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Nightmare - 10 Şubat 2013, 13:22:14
Bence başla zaten kitapların maliyeti ucuz 13-15 arası bişey tanesi .
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: burakyalcin - 15 Şubat 2013, 16:33:46
sasa2112 ben kitabı okumanı tavsiye ediyorum sıkılırsan okumayı bırakırsın ama sıkılacağını sanmıyorum.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Nightmare - 21 Mart 2013, 15:21:29
10. Kitap ne zaman çıkacak bir bilgisi olan var mı ?
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: manyakkitapkurdu - 30 Nisan 2013, 19:12:43
bende serinin 6.kitabı kuşatma altında'yı okuyorum.Bu seri bi harika.herkese tavsiye ederim
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: TurinTurambar - 30 Nisan 2013, 20:34:15
8.kitaba kadar okumuştum.Başlarda gerçekten çok keyifliydi.Ama daha sonra sıkmaya başladı beni ve bıraktım.Gene de okumak isteyenler denesinler.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Nightmare - 30 Nisan 2013, 20:52:43
10. Kitap çıktı, en yakın zamanda alacağım.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: manyakkitapkurdu - 30 Nisan 2013, 21:03:40
arkadaşlar ben serinin 7.kitabı olan fidye okuyorum. :P
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Nightmare - 30 Nisan 2013, 21:33:45
arkadaşlar ben serinin 7.kitabı olan kuşatma altındayı okuyorum.bu seri ÇOK GÜZEL.
7 derken?
Ayrıca daha kaç defa seri harika şu kitabı okuyorum diceksin?Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: KOPYACI - 02 Mayıs 2013, 15:01:14
Ben de bu seriye başladım. :fight: :fight:
Bana bu seri hakkındaki düşüncelerinizi yazar mısınız. :elf :elf
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Nightmare - 07 Mayıs 2013, 23:01:35
Seri hayranlarına duyurulur:

Nihon-ja imparatoru serinin son kitabı olması gerektiği halde yazar aldığı yoğun istek üzerine 11. kitabı da çıkarmaya karar vermiş.Kitabın adı kayıp öyküler.

Spoiler: Göster
Bu seri bitmemeliydi  :(
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Thomasward - 18 Temmuz 2013, 01:31:30
Olsun tadında bıraksın yeni seriler yazsın her son bir başlangıçtır.Bilgi için sağol.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: KOPYACI - 30 Temmuz 2013, 20:56:35
                  GÖLGELERİN EFENDİSİ-11.KİTAP
                          KAYIP ÖYKÜLER
         Gölgelerin Efendisi serisinin yazarı John Flagan, seriyi
  aslında 10.kitapta bitirmeyi düşünürken, okurlarından gelen
  çok sayıda soru ve mektup karşısında bir kitap daha yazması
gerektiğine karar verdi. ‘’Kayıp Öyküler’’ adlı on birinci kitap ,
  önceki kitaplarda kısaca değinilmiş yada sözü hiç geçmemiş
          maceralar üzerine yazılmış öykülerden oluşuyor.
Halt’un Will’i yanına çırak olarak almasının asıl nedeni neydi?
     Halt sürgündeyken onun görevine geçici olarak devralan
Gilan, Halt’un önceden peşine düşmüş olduğu soğukkanlı
                   katili takip ederken neler yaşadı?
      Will’in orman Muhafızı atı Çekici ’ye ve köpeği Esmer’e
                                       ne oldu?
         Bunlar gibi birçok sorunun yanıtını ‘’Kayıp Öyküler’’ de
                                      bulacaksınız…
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Thomasward - 04 Eylül 2013, 22:00:39
Çok teşekkürler Kopyacı  bunu öğrendiğim iyi oldu o kitabı alırım. :)
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: burakyalcin - 09 Eylül 2013, 22:24:10
Kayıp Öyküler yani 11. kitap 2014 e çıkıyo nefret ediyorum geç çevirmelerinden su anda kitabın ingilizcesi var ama beyaz balina 2014 te kadar anca çeviriyor bildiğim kadarıyla Kayıp Öyküler 2011 de çıkmış
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Nightmare - 10 Eylül 2013, 22:18:17
Kayıp Öyküler yani 11. kitap 2014 e çıkıyo nefret ediyorum geç çevirmelerinden su anda kitabın ingilizcesi var ama beyaz balina 2014 te kadar anca çeviriyor bildiğim kadarıyla Kayıp Öyküler 2011 de çıkmış

2011 mi dedin ?  :hıö  :hıö  :hıö
Başlık: Efendi Okurlar İçin: Kayıp Öyküler
Gönderen: Denaro Forbin - 20 Şubat 2014, 04:02:16
(http://www.kayiprihtim.org/portal/gorsel/2014/02/kayip-oykuler-top.jpg)

John Flanagan (http://www.kayiprihtim.org/portal/yazar/john-flanagan//)’ın dünya çapında çok satanlar listesine giren Gölgelerin Efendisi (http://www.kayiprihtim.org/portal/seri/golgelerin-efendisi//) serisinin, okurları tarafından merakla beklenen, ek kitap niteliğini taşıyan "Kayıp Öyküler (http://www.kayiprihtim.org/portal/kitap/kayip-oykuler//)" raflara indi.

Kitap, serinin sadık okurları tarafından oluşturulan soruların ardından ortaya çıktı. Flanagan, okurlarının sorularını göz önünde bulundurarak, şimdiye dek kaleme aldığı on Gölgelerin Efendisi kitabında değinmediği birçok önemli olayın yanı sıra, detaylı bir şekilde değinmediği olayları da içerik açısından zenginleştirerek kısa öyküler haline getirip ortaya şahane bir kitap çıkardı.

On kitap boyunca unutulmaz maceralara tanık olan okurların bir çırpıda okuyacağı Kayıp Öyküler’de şu sorulara da yanıt bulunacak:


Bunlar gibi daha birçok sorunun yanıtı da yine “Kayıp Öyküler” adlı kitapta.

Beyaz Balina Yayınları (http://www.kayiprihtim.org/portal/yayinevi/beyaz-balina-yayinlari//)‘ndan çıkacak olan kitabın çevirisini ise son sekiz kitapta olduğu gibi yine Çağdaş Özkan üstlenmiş. Kitabın tanıtım ve künye bilgilerine buradan (http://www.kayiprihtim.org/portal/kitap/kayip-oykuler//) ulaşabilirsiniz.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: Kote - 18 Haziran 2014, 22:42:26
Okuyacak kitap kalmayınca bir deneyeyim dedim.Başta zaten çocuk kitabına benziyor fazla okumam heralde demiştim fakat beklentilerimi oldukça aştı.Yazarın tek bir olaya baglı kalmayışı her kitabında özgün bir maceraya sokuşu , karakterlerin canayakınlıgı hepsi çok güzeldi.İlk kitaba başladıgımda tüm seri bu morgarath üzerinden ilerler  demiştim ama yazar beni şaşırttı.Önyargıya kapılmadan okunulması gereken çok zevkli bir kitaptı bence.Şuan 5. kitabın başındayım.Okuyan arkadaşlardan sonraki kitaplara dair yorum alabilirsem sevinirim.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi
Gönderen: zeynikey - 23 Ekim 2014, 20:29:15
bağlantılı olan kitaplar iyiydi 6 dan sonra mı ne okuyamadım yoksa 7 miydi işte kış diyarı falan filan çöldekini okumadım orda kaldı ama iyi seri iyi
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi - John Flanagan
Gönderen: Nightmare - 25 Ekim 2014, 07:46:16
bağlantılı olan kitaplar iyiydi 6 dan sonra mı ne okuyamadım yoksa 7 miydi işte kış diyarı falan filan çöldekini okumadım orda kaldı ama iyi seri iyi
Çok iyi açıkladın tebrikler.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi - John Flanagan
Gönderen: - 25 Ekim 2014, 13:58:36
bağlantılı olan kitaplar iyiydi 6 dan sonra mı ne okuyamadım yoksa 7 miydi işte kış diyarı falan filan çöldekini okumadım orda kaldı ama iyi seri iyi

Seriyi almaya karar verdim.
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi - John Flanagan
Gönderen: Ozan Berke - 30 Ekim 2014, 21:01:17
Ben kitabı almakla almamak arasında kaldım. Okuyan bir arkadaş özet geçebilir mi bana? (Kitaptaki olay akışı, zaman, anlatmak istenen konu şeklinde)
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi - John Flanagan
Gönderen: burakyalcin - 29 Mart 2015, 18:31:32
12. Kitap son orman muhafızı çıktı aslında çıkalı baya oldu siz büyük olasılıkla fark etmişsinizdir ama ben çıkıtığını 1 ay sonra falan öğrenmiştim ondan yazayım dedim
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi - John Flanagan
Gönderen: furkan2217 - 11 Mayıs 2015, 11:55:24
Çok güzel bi seri okuyup bitirmenizi tavsiye ederim
Başlık: Ynt: Gölgelerin Efendisi - John Flanagan
Gönderen: Venceremos - 05 Temmuz 2017, 15:57:17
Selamlar ,
Gölgelerin efendisi serisinin okuma sıralaması hakkında bilgi vermek istiyorum;
Benim tavsiye etmiş olduğum sıralama : 1-2-3-4-7-11-12 (geriye kalan kitapları okumanızı tavsiye etmiyorum çünkü seriye olan ilginiz düşecektir.)
Spoiler yemeden okuma sırası: 1-2-3-4-7-5-6-8-9-10-12-11