Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Liman Kenti => Çizgi & Anime => Konuyu başlatan: Raisor - 10 Ağustos 2012, 17:55:15

Başlık: Togainu no chi
Gönderen: Raisor - 10 Ağustos 2012, 17:55:15
(http://media.animevice.com/uploads/0/6551/424290-image252_super.jpg)

İsim: Togainu no chi

Tür: Aksiyon, Shounen-ai

Bölüm Sayısı: 12

Konusu:

Aslında çok şey anlatmak isterdim de, spoiler olmasın diye genel hatlarından bahsedeceğim sadece.

Togainu no chi, 2005 yılı yapımı bir Japon animesidir ve olaylar gelecekte geçiyor. Kahramanımız Akira, iyi bir dövüşçüdür ve bl@ster adı verilen bir dövüş turnuvasında yıldızdır. Fakat hayatından pek de memnun olduğu söylenemez. Sırf ölmedi diye yaşayan şu sessiz, soğuk tiplerdendir kendisi.

Japonya üçüncü dünya savaşının ardından yıkık bir durumdadır. Ülke üçe bölünmüştür ve iç savaşlar hakimdir. Bu bölgelerden biri de Toshima’dır ve Akira cinayetle suçlandığı zaman, kendisine eğer Toshima’ya gidip Il Re’yi Igra turnuvasında alt ederse, özgürlüğünü kazanabileceğini söylerler. Fakat Igra, bl@ster’e göre çok farklı bir turnuvadır. Bu turnuvada, kan ve vahşet hakimdir, ya ölürsünüz ya öldürürsünüz.

Öncelikle, animenin türünün shounen-ai olduğunu hatırlatayım. Homofobisi olanlara pek tavsiye edebileceğim bir anime değildir bu anime. Başından sonuna kadar, animede sadece tek bir kadın karakter var. Toshima gibi vahşetin hüküm sürdüğü bir yerden bahsediyoruz. Birbirlerine tecavüz eden ya da birbirlerinin kanını yalayan – tabiri yerindeyse – insanlar görmek çokça mümkün. Fakat animenin müzikleri ve savaş sahneleri o kadar iyi ki, bu shounen-ai (boylove) olayı çok arka planda kalıyor.

“Ben kan göremem” diyen arkadaşlar için söylüyorum, araştırmasını bile yapmayın. ^^
Başlık: Ynt: Togainu no chi
Gönderen: TheSpell - 10 Ağustos 2012, 17:57:50
Eh, konusu oldukça ilgi çekici. Resim hele, insanı daha da çok merakta bırakıyor. Bulabilirsem bir yerlerden izleyeceğim.
Başlık: Ynt: Togainu no chi
Gönderen: Raisor - 10 Ağustos 2012, 18:01:34
Eh, konusu oldukça ilgi çekici. Resim hele, insanı daha da çok merakta bırakıyor. Bulabilirsem bir yerlerden izleyeceğim.

Özelden itinayla link verilir :D.
Başlık: Ynt: Togainu no chi
Gönderen: HighLord - 13 Ağustos 2012, 19:42:13
Oldukça ilgi çekici bir konusu var gibi. İzlenir. İzlenir de ben izleyemem.

Neden mi ?

Spoiler: Göster
Kota !


Başlık: Ynt: Togainu no chi
Gönderen: Raisor - 16 Ağustos 2012, 05:49:20
Sondan bir önceki bölümle yüreğimde fırtınalar estirmişti. Sırf o anı izlemek ve o keder huzmesini yaşamak için, eğer internetim kotalı olsaydı, o kotanın yarısını harcardım efendim. ^^

Çok mu mutlu bir sonla bitiyor? Hayır. Ama çok değer verdiğiniz bir şeyi kaybetmenin ne demek olduğunu bu animede öğrendim. Clannad'da da aynı dersi almıştım gerçi, dolayısıyla 'aynı dersi ikinci kere öğrendim' desem daha doğru olacak.

Neyse, sustum.