Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Liman Kenti => Yolgeçen Hanı => Eğlence & Mizah => Konuyu başlatan: magicalbronze - 27 Şubat 2013, 01:56:59

Başlık: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: magicalbronze - 27 Şubat 2013, 01:56:59
Bu kategoride inler cinler top oynuyormuş diye duydum. Yahu dedim, İnler de cinler de konumuzla alakalı. Eyvallah. Da onları burada isteyen kimmiş canım?! Ne münasebet! Kendi kendime atarlandım anlayacağınız.

Sonra bir silkindim, neler yapıyorum ben dedim ve kendime geldim.

Konunun buraya açılması açıkçası doğru mu bilmiyorum. Görevli arkadaşlara sesleniyorum, yanlış yere açıyorsam lütfen kusura bakmayın. Burası doğru bir yer gibi geldi. Yanlışsa, şimdiden özür diler ve doğru kategoriye taşınmasını talep ederim.

Başlıktan da anlayacağınız gibi, sorumuz; "Size göre, Kayıp Rıhtım'ın başına gelmiş en güzel şey nedir?" Bir isim, bir proje, bir görsel, bir olay, bir tartışma... Örnekleri çoğaltabiliriz. Tamamen bakış açınıza kalmış.

Ben başlattım, ilk ben cevaplayayım madem. Israra gerek yok, celallenmeyiniz lütfen!

Bence Rıhtım'ın başına gelen en güzel şey M. İhsan Tatari. Neden mi? Biraz önce yeni bir şenlik projesi yayımladık fark ettiyseniz. Haberi hazırlarken bir şey gözüme çarptı ki, ne kadar şenlik projesi yayımladıysak hepsinde bir M. İhsan Tatari ismi geçiyor. Kendimden şüpheye düştüm. Yahu, bu adam bize her projede adım geçecek diye para mı vermişti acaba? diye düşündüm. Muhasebecimizi aradım hemen, son dört aylık fatura ve gelir giderlerimize göz atın lütfen, diye.

Birkaç dakika sonra cevap geldi: Herhangi bir ödeme yapmamış. E o zaman bunun tek bir açıklaması olabilir. Gerçekten de projelerin %80'inden fazlasına dahil olmuş. Şimdi söyler misiniz Rıhtım gezginleri, böyle bir durumda bu sitenin başına gelen en güzel şey M. İhsan Tatari olmaz da başka ne olabilir?!

Elbette yüce ve ulu ve karizmatik ve mütevazı "ben"den sonra geldiği gibi gereksiz bir dipnotu da belirtmeme gerek yok, değil mi?

Peki söylesin bakalım, başı sonu ayrı oynayan bu metinden anladığınız kadarıyla, sizce Kayıp Rıhtım'ın başına gelen en güzel şey nedir?
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: Fırtınakıran - 27 Şubat 2013, 10:52:32
2011'de siteyi bakıma almamız *-*. Böyle kapanmıştı, girmememiştik, herkes heyecan yapmıştı. Siteyi tamamen kapattık sananlar da olmuştu hatta. Bunun nesi mi güzel? Ehe, bakım bitince herkes büyük bir aşkla siteye sarılmıştı. Rıhtım sevgisini ateşleyen bir süreçti.

İhsan Tatari'yi hiç sevmem. Babasını da sevmezdim :P.
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: eretrusilden - 27 Şubat 2013, 12:38:56
Sanırım sitede başıma gelen en güzel şey: arkadaşlar. (neden başıma geliyorlarsa  ;D   ) Hazal Esra Hakan İhsan Yosun Özgür… saymadıklarım kusura bakmasınlar.

Ama en güzel, en en güzel şey ise sanırım Orçun’un (Fiddlerin) yayınlarından biriydi.  Zaten 1-2 yayınına katılabildim. Onlardan birinde bana çok büyük bir ilham vermişti. Kendisi farkında değildir; öyle cümleler arası bir yere sıkışmış bir kelimecik sanırım bütün hayatımı değiştirdi. Orçun’u sevmem babasını da sevmezdim  ;D  ama sanırım ona iyi bir teşekkür borcum var  :)

Bi de kendi yayınlarım başıma gelen en güzel şeylerden biriydi. Her ne kadar çok yorucu da olsa inanılmaz keyif almıştım. Bu yıl, daha uzun aralıklarla da olsa devamını getirmeyi diliyorum.

Rıhtım sayesinde tanıştığım yeni yazarlar da olmuştur…

Aaa bi de daha önce hiiç dinlemediğim müzikleri sevdirmiştir bana Hazal.

Ya bitmez ki böyle… İyi ki var işte…
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: mit - 27 Şubat 2013, 15:44:02
Ben de tam siteye veda mesajımı yazacaktım! Oldu mu şimdi bu? Ayrıca muhasebecinize söyleyin, son dört ayın değil son dört yılın kayıtlarına baksın bir zahmet. Zaten kuru ekmek olarak alınan bir ödeme bu kadar geciktirilir mi yahu?!

Şaka bir yana... çok teşekkür ederim. Mahcup oldum, utandım okuyunca. Ama bütün o çalışmalar, projeler vs sadece benim emeğim değil hepimizin eseri. Ben sadece ucundan kıyısından katkıda bulundum. Hepsini "biz" yaptık.

Bence Kayıp Rıhtım'ın başına gelen en güzel şey Hazal Çamur'dur. Siteye üye olduğu ilk günden beri pek çok ilke imza atan, gece gündüz demeden forumla ilgilenen, Kahramanın Yol Türküsü adlı radyo programıyla hem edebi ufkumuzu genişletip hem de kulaklarımızın pasını silen, hikayeleriyle bizi başka dünyalara sürükleyen, yorumlarıyla göremediğimiz noktalara ışık tutan, okuma etkinliğiyle gözümüzü boz... ay, şey... okuma dağarcığımızı genişleten, içindeki DM ışığını açığa çıkarıp bize farklı maceralar yaşatan, kekleriyle parmak yalattıran, sisli-perili, kızılötesi bir insandır kendisi.

Kendisini hiç sevmem kendisini o ayrı. (Babasını karıştırmayın) ;D

Onunla birlikte de Hakan Tunç'tur elbette. Kendi tabiriyle hepimizden önce gelen... (Gerçi burada Hazal'dan sonra geldi ama :P ) Aslında adı Adem ya da İlker olmalıymış ama kimliği gizli kalsın istenmiş sanırım. Sadece siteyi kurduğu için değil, bunca sene bıkmadan usanmadan onu teknik anlamda neredeyse tek başına ayakta tuttuğu için... Haber mi yayınlanacak? Hakan koş! Seçki günü geçiyor, Hakan yetiş! Siteye virüs bulaşmış, biri şöyle bir yorum yazmış, görsel lazım, sayfa tasarımı! Röportaj! Hakan aslında hepimizden önce gelmiyor, çünkü o her yerde.
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: cemaziyel - 27 Şubat 2013, 16:55:40
Ben yeni üyeyim o yüzden ters bir yorum yazıp çok göze batmak istemiyorum ama yukarıda yazılanlara bakılırsa forumun başına gelen en iyi şey mit'in kendisinden ziyade hizmetleri karşılığı para istememesi olabilir. Bunu bi değerlendirin...

not: Kendisini severim...
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: eretrusilden - 27 Şubat 2013, 21:55:37
Ya neden bu başlığı bir tek ben yanlış anlamışım ki... Ne kadar samimi samimi yazmışım; ama olay o bile değilmiş   :D

Sitenin başına gelen en güzel şeeeeey: bence radyodur!  Başta Hazal olmak üzere....
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: beerold - 27 Şubat 2013, 23:16:00
Ben bu soruya sebepleriyle birlikte dört isim vereceğim. Reçete gibi düşünebiliriz bunu. Buyurun başlayalım;

1- Sevgili Mit. Eğer güzel bir öykünün peşindeyseniz önerilir. Çevirileri, mizah yüklü öyküleri, kitapları ve hep mütevazi hali ile tam ihtiyacınız olan isim olacaktır.

2-Sevgili Fırtınakıran. Bilgilendirici radyo programlarına, okumayı planladığınız kitaplar hakkında harika incelemelere, birbirinden ilginç kitap tavsiyelerine ihtiyacınız varsa önerilir.

3-Sevgili Malkavian. Kurgu iskelesine demir atın ve onun imzasını taşıyan öyküleri arayın. Pişman olmazsınız.

Onur Ödülü: It goes to Magicalbronze. Kendisi Legolas kılığında gezinen, oldukça nüfuslu birine benziyor. Bu yapının kurucusu olduğu için bu ödüle layık gördüm kendisini. Affına sığınıyorum. (Umarım yarın başımıza bir iş gelmez. :) )
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: Legend - 27 Şubat 2013, 23:58:42
Aslında en güzel şey zaman zaman kavgalar çıksa da, yorum kuraklığı yaşansa da (aile içinde olur böyle şeyler :) ) üyelerin kalitesi ve uyumu.

Ama bu işin en başından beri burada olup pastadaki payları çok büyük olanlar var ki bu genellemenin üstünde başarılara imza atmış kişiler onlar. Sayılmışlar zaten. (konu biraz amacından saptı mı ne?)
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: Fiddler - 28 Şubat 2013, 01:15:11
Kayıp Rıhtım'ın başına gelen en güzel şey deyince bir an "başa gelen çekilir" diyesim geldi. Neyse efendim, bence Kayıp Rıhtım'ın başına gelen en güzel şey internetin ortaya çıkışı. Her ne kadar kronolojik olarak Kayıp Rıhtım'dan önce çıkmış olsa da internetin kendisi, o olmadan, buralar hep tarla olurdu, yeşillik olurdu. İyi ki internet var ki; kayıp rıhtım da var.

Ki'nın doğru kullanımıyla ilgili de çok garip bir örnek oldu bu.
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: Amras Ringeril - 28 Şubat 2013, 01:33:30
Bu bölümdeki en sıkıcı başlığı açan magicalbronze'a teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik için! Bu başlık diyorum.
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: DarLy OpuS - 28 Şubat 2013, 02:56:35
Aylık Öykü Seçkisi ve birkaç güzel insandır.
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: magicalbronze - 23 Ağustos 2016, 09:34:26
Bence son yıllarda sitede aktif olan üyelerimiz için bu başlığı hortlatmanın vaktidir.

Sizler de bu platformun başına geldiğini düşündüğünüz en güzel şeyleri bizlerle paylaşın lütfen!
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: Fırtınakıran - 23 Ağustos 2016, 10:01:31
1. Yeni tema >.>

Okunaklılık arttı, okuma alanı genişledi ve yeni güzellikler eklendi. Ayrıca portalda yazanlar da çok rahat etti.

2. TRT'de adımızdan 2 kez söz ettirmemiz.

Bu bizim edebiyat sitesi olarak gururumuz değilse nedir? :)
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: milenya - 23 Ağustos 2016, 11:17:05
 Ben xasiork'tan geldim buraya ve öyle bir siteyi yeni bulmuşken kaybetmenin acısıyla vurmuştum limana. Emin olduğum tek şey benim başıma gelen en güzel şeyin rıhtım olduğudur.
 
 Herkes gibi ben de mit'in ve Fırtınakıran'ın bu sitenin başına gelebilecek en güzel şeylerden olduğunu düşünüyorum. Özellikle ilk hikayeme yorum yaparak beni ziyadesiyle mutlu eden, nickini mütevazı küçük harflerle yazmış İhsan abiye tekrar teşekkür edeyim. Fırtınakıran'dan bahsetmeme gerek yok. Ben susarım imzam konuşur.
 
 Yine de son zamanlarda rıhtım acayip durgun, sular mı çekildi, gemiler de pek gözükmüyor. Yani sonuç olarak, Kayıp Köşeler'i ilk çıktığında çok beğenmiştim ama yeni temayla yapısı bozuldu bence ve 60 kelimelik fantastik öykü yarışmasının -her ne kadar katılmamış olsam da- bu foruma iyi geldiği fikrindeyim.

Spoiler: Göster
Öykü yarışmaları mayışmış kalabalığı iyice silkiyor bu yönden her zaman bu tarz etkinlikler hep en güzel şeyler. :)
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: cankutpotter - 23 Ağustos 2016, 11:47:01
Bana sorarsanız direkt oluşum güzel, şimdi saymaya kalkarsam buraya inşaat makineleri girer, o yüzden çok var diyeyim sadece. :)

İşin gerçeği bence buranın başına gelmiş en güzel şey forumdr. Cidden bak, sadece portal olsa bu kadar iyi ve kaliteli bir etkileşim olur muydu üyeler arasında, pek emin değilim. Eh, bu siteye emek verenler olmasa zaten olmaz, ama kendilerinin ismi yukarıda bayağı geçmiş. Müthişsiniz, bir imza alabilir miyim? :D
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: Elendil_XX - 23 Ağustos 2016, 13:40:04
M. İhsan Tatari'dir. :hömm:
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: Light - 23 Ağustos 2016, 14:09:38
ryuk'tur bir bakıma. Hiçbir şey beklemeden kendince her şeyi paylaşır; yine de paylaşır.

İhsan abiden söz etmeye zaten gerek yok. Kayıp Rıhtım benim için İhsan abidir. :)
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: mit - 23 Ağustos 2016, 20:38:28
Sağ olun arkadaşlar, beni utandırıyorsunuz, mahçup oluyorum. Bu site adları pek fazla zikredilmese de yorumlarıyla fark katan bir sürü kaliteli üyeyle, yol türküsü tüttüren gizli kahramanlarla dolu. O yüzden bence en güzel şey bu renklilik ve beraberlik :)
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: Quid Rides - 15 Ağustos 2017, 12:33:38
2011'de siteyi bakıma almamız *-*. Böyle kapanmıştı, girmememiştik, herkes heyecan yapmıştı. Siteyi tamamen kapattık sananlar da olmuştu hatta. Bunun nesi mi güzel? Ehe, bakım bitince herkes büyük bir aşkla siteye sarılmıştı. Rıhtım sevgisini ateşleyen bir süreçti.

Arkadaşlar büyük bir komployu ortaya çıkarıyorum. Bu alıntıdan da anlaşılacağı üzere Derin Rıhtım çalışmalarına hız vermiş durumda. Sırf tıklanma sayısını arttırmak için ölü rakçı numarası bile çekiyorlar.

Ehe, bakım bitince herkes büyük bir aşkla siteye sarılmıştı.

Bakın burda Derin Rıhtım'ın yaşlılarından (bilinçli kelime seçimi :) ) Fırtınakıran ne diyor? İnsanların Kayıp Rıhtım'a bir süre ulaşamamaları onları foruma girmeye teşvik etti. Hatırlayacaksanız tema değişikliği adı altında geçtiğimiz sene kısa süreli bir kesinti yaşamıştık. Şimdi soruyorum acaba o "kesinti" gerçek miydi? Yoksa Derin Rıhtım'ın bir oyunu mu? Devam ediyorum. İstedikleri seviyede etki olamamış olacak ki bizi 1 ay boyunca Rıhtımdan kopardılar. Hemde hiç bir açıklama yapmadan. Uyan ey halkım. Kandırılıyoruz!

Goygoy şamatadan sonra bu sene içinde bu başlık altın sayın mit'in hiç övülmediğini farkettim. Saygıdeğer mit hazretleri bu forumun başına gelmiş en güzel şeylerden biridir. Sonra Fırtınakıran gelir. Buraların efendisi magicalbronze'a laf atmıyorum sonra şalteri kapatıp gidiyor. :)
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: mit - 15 Ağustos 2017, 14:20:40
Spoiler: Göster
PUHAHAHAHA! XD


Quid Rides'a bu mesajından sonra ulaşabilen var mı arkadaşlar? En son Diskdünya'dan Mort'la (ölüm) birlikte görüldüğüne dair bazı rivayetler aldım da?  :=)
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: Sayhh - 15 Ağustos 2017, 19:20:49
Quid Rides!  :D :D Belki bir gün "Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Korkunç Şey" başlığı açılır ve birileri oraya Quid Rides'ın 2017'de çıkardığı isyan cevabını yazar. Bilemeyiz. :D Değişik girişimler bunlar. 

Rıhtım'ı yaşatan tüm güzel insanları konunun dışında tutarsak bence adıdır. Dahası adı sayesinde mekanlaştırılabilir olmasıdır. Öyle de zekice bir seçim yapılmış zamanında.

Foruma giren herkesin iyi kötü bir Rıhtım tasviri vardır herhalde. Liman Kenti, Kurgu İskelesi, Radyo Kulesi, Liman Kütüphanesi, Yolgeçen Hanı, Dipsiz Konak... Bu bölümleri kim nasıl görüyor ve dahası aralarındaki boşlukları nasıl dolduruyor çok merak ediyorum.  :) Keşke her birimiz süper çizim yeteneği olan insanlar olsaydık da hayal ettiklerimizi görselleştirip birbirimizle paylaşabilseydik. Hayır, yazınca aynı şey olmuyor çünkü herkes kendi kentinde kalmaya devam ediyor.
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: magicalbronze - 15 Ağustos 2017, 21:27:04
Hiyaa, geleneksel mit övme günleri tekrar geri geldi. Ama hak ediyor şimdi. Yalan değil. Övmelere doyamadık!

Konunun hortlaması, Quid Rides'ın paralel sataşmaları sayesinde de olsa iyi oldu. Hem merak etmeyin, gerekli tüm zararlı kodları bulduk, hepsini açığa aldık. Yenilendik, küllerimizden bir kez daha doğduk. Size hizmet etmek için buradayız.

Sayhh'ın söyledikleri hakkında da diğer okurlarımız ne düşünüyor, çok merak ediyorum <3

Spoiler: Göster
Derin Rıhtım mı? O da ne ola ki......
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: Alpi - 16 Ağustos 2017, 16:05:47
Sayhh'ın söyledikleri hakkında da diğer okurlarımız ne düşünüyor, çok merak ediyorum <3

(https://cdn.shopify.com/s/files/1/0267/4223/products/it_s-a-trap-t-shirt-teeturtle-star-wars_800x.jpg?v=1500053069)
Başlık: Ynt: Kayıp Rıhtım'ın Başına Gelen En Güzel Şey
Gönderen: mit - 18 Ağustos 2017, 14:56:55

Sayhh'ın söyledikleri hakkında da diğer okurlarımız ne düşünüyor, çok merak ediyorum <3


Bir ara Kayıp Rıhtım temalı bir öykü seçkisi yapmıştık, o geldi aklıma :D Herkes kendi kafasına göre bir Rıhtım tasarlamıştı hikâyelerinde. Kimi çok karanlıktı kimi neşeli. Ben de Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, Unutulmuş Diyarlar karakterlerinin o zamanki üyeleri de kapsayan bir macerasını yazmıştım. Rıhtım'ı fantastik bir liman kasabası gibi tasvir etmiştim. Forumdaki her bölüm ayrı bir mahalleymiş gibi... Güzel bir seçkiydi :)