Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Kurgu Edebiyatı => Fantastik Edebiyat => Cosmere (Brandon Sanderson) => Konuyu başlatan: Denaro Forbin - 02 Eylül 2014, 15:16:43

Başlık: Ritmatist - Brandon Sanderson
Gönderen: Denaro Forbin - 02 Eylül 2014, 15:16:43
(http://www.kayiprihtim.org/portal/gorsel/2014/08/ritmatist-top.jpg)

Sevdiğimiz ve eserlerini heyecanla okuduğumuz Brandon Sanderson (http://www.kayiprihtim.org/portal/yazar/brandon-sanderson/)’un yeni bir kitabı daha Türk okurlarıyla buluşmaya hazır: "Ritmatist (http://www.kayiprihtim.org/portal/kitap/ritmatist/)".

Joel’un dünyası ikiye ayrılıyordu: Ritmatist olanlar ve olmayanlar. Ve o kesinlikle bir Ritmatist olmak istiyordu.

Onlar çizgilere hayat verebiliyor, basit bir tebeşirle kendilerine muazzam bir savunma ya da muhteşem bir saldırı ortamı hazırlayabiliyorlardı. Üstelik vahşi tebeşir yaratıklara karşı tüm insanlığın kaderi de onların ellerindeydi!

Armedius Akademisi’nin tebeşir ustasının oğlu Joel’unsa elinden gelen tek şey Ritmatistlerin bu büyülü dünyasını dışarıdan izlemekti. Ancak bir gün akademide işler değişmeye başladı. Önce önemli insanların Ritmatist çocukları kaçırıldı, sonra tuhaf olaylar art arda geldi. Ritmatistler için tehlike çanları çalıyordu ve herkesin kaderini değiştirmek bu kez Joel ve arkadaşı Melody’nin elindeydi.

Deniz Başkaya’nın çevirisini üstlendiği kitabın tanıtım ve künye bilgileri için buraya (http://www.kayiprihtim.org/portal/kitap/ritmatist/) tıklayabilirsiniz.

Haber: Hakan "magicalbronze" Tunç (http://www.kayiprihtim.org/portal/kose-yazari/hakan-tunc-magicalbronze/)
Başlık: Ynt: “Ritmatist” Ön Siparişte
Gönderen: cankutpotter - 02 Eylül 2014, 19:00:39
Tebeşir canavarlar deyince sanki biraz çocuk işi gibi duruyor ama Brandon Sanderson'ın tarzını biliyoruz, iyi bir şey çıkaracaktır bence. Mutlaka okuyacağım.
Başlık: Ynt: Ritmatist - Brandon Sanderson
Gönderen: Pherus - 01 Mayıs 2016, 01:46:41
Hiç yorum yapılmamış yıllardır. Kitap oldukça güzel tavsiye ederim. Brandon Sanderson ne yazsa okunur gerçi. :) Ama bana kalırsa Steelheart'tan daha keyifli bir kitaptı.
Başlık: Ynt: Ritmatist - Brandon Sanderson
Gönderen: ataberk - 30 Mayıs 2016, 20:47:39
Hiç yorum yapılmamış yıllardır. Kitap oldukça güzel tavsiye ederim. Brandon Sanderson ne yazsa okunur gerçi. :) Ama bana kalırsa Steelheart'tan daha keyifli bir kitaptı.
Katılıyorum bence de daha zevkliydi hatta Sissoylu veya Kralların yolu kadar, bu kitabın da devamını merakla bekliyorum
Başlık: Ynt: Ritmatist - Brandon Sanderson
Gönderen: mit - 30 Mayıs 2016, 23:15:17
Sevgili Ataberk... Gözünü seveyim cümlelerinin arasına nokta koy. Cümlelere büyük harfle başla. ne diyeceğini anlayacağım derken kör oluyorum her mesajında :) Mesajının sağ üst köşesindeki "Değiştir" linkini kullanabilirsin düzenlemek için.