Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Oyun Masası => Dipsiz Konak => Konuyu başlatan: Vega - 23 Temmuz 2015, 18:26:16

Başlık: Dresden Dosyaları Rol Yapma Oyunu
Gönderen: Vega - 23 Temmuz 2015, 18:26:16
  Dresden Dosyaları forumda pek çok kişinin bildiği ve sevdiği bir seri. Yazarı Jim Butcher Dresdenverse'de oyun oynamak mümkün olsun diye iki tane kural kitabı yazmış. Çoğunda evreni romanlara kıyasla özetleyici ve ayrıntılı anlatmakla beraber nasıl karakter kağıdı doldurulacağını, büyü sistemini vs de açıklamış.

  Açıkçası ben bu evrende oyun oynamayı gerçekten isterim ve sizin de istekli olacağınızı umuyorum.  ;D Arzu edenlere mesajla pdfleri gönderebilirim -bu başlıkta yayınlarsam telif konusunda sorun çıkabileceğini düşündüm.

Not: GM olmak konusunda ilgim ve bilgim yoktur.

Başlık: Ynt: Dresden Dosyaları Rol Yapma Oyunu
Gönderen: KoyuBeyaz - 24 Temmuz 2015, 19:23:37
Bunu bir ara ben de düşünmüştüm, gayet eğlenceli bir oyun oynanabilir. DMliği de üstlenebilirim fakat şu ara olmaz. Müsait olduğum bir an bunun oyununu açabilirim eğer talep olursa. Farklı bir deneyim olur bizler için de. Herhalde Katılımcı sayısı da az olmaz.

Teşekkürler fikir için. ^^
Başlık: Ynt: Dresden Dosyaları Rol Yapma Oyunu
Gönderen: Maedhros - 02 Ekim 2015, 22:11:59
Bu başlığı görüp seriyi birazcık araştırdım sonra da tüm seriyi bir seferde aldım. Aldıktan sonra birinci kişi ağzından anlatıldığını gördüm ve yıkıldım. Neyse herhalde bu birinci kişi ağzından okuduğum ilk kitap olacak. Yazayım dedim.