Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Kurgu Edebiyatı => Fantastik Edebiyat => Diğer Fantastik Eserler => Konuyu başlatan: Rang Baru - 21 Ocak 2017, 17:42:34

Başlık: Barut Büyücüsü - Brian McClellan
Gönderen: Rang Baru - 21 Ocak 2017, 17:42:34
Arkadaşlar kitabı birçok yerde görüyorum. İthaki'nin son yayınlanan fantastik kitaplarından. Açıkçası ateşli silahlar ve Yeni çağ sonları, Yakın çağ paralelindeki tarihi kitaplar, kurgular da çok ilgimi çekmez. Ama ön okumasını beğendim. Dışarıdan bakılınca başarılı bir iş gibi duruyor. Ne kadar Epik bilemiyorum ama içinde Askeri, Siyasi, Büyü öğelerini içeren bir fantastik seri olduğunu söyleyebilirim. Okuyanlar varsa yorumlarını yazabilirler mi? Böylelikle alıp almamakta tereddüt eden benim gibilerine de yardımcı olmuş olursunuz.
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: yafeshan - 24 Ocak 2017, 16:14:39
Acilmamis olsa ben acacaktim basligi. Kitap harika. Tanitimlarinda da anlatildigi gibi steampunk havasi var hafif, sanayi devrimi donemi bir dunyada fantastik bir hikaye.

Seriye adini veren barut buyucleri, barutu kullanarak fiziksel guc ve ceviklik kazaniyorlar, zihinleriyle cevrelerindeki ve hatta bir miktar uzaktaki barutu atesleyip patlatabiliyorlar, patlamanin enerjisini bile yonlendirebiliyorlar ve pek tabiki barutun ozelliklerini kontrol ederek mukemmel nisanci oluyorlar.

Buyunun diger cephesinde daha geleneksel buyucu diyebilecegimiz Imtiyazlilar var. Bunlar dort element + eter kullanarak buyu yapiyorlar ama barut buyuculerine gore oldukca kisa mesafede etkili buyuler bunlar. Imtiyazlilar buyuyu tamamen elleriyle yapiyorlar, bir el buyu kaynagindan enerji cekerken digeri onu sekillendirip islerlik kazandiriyor.

Bu ikisine ek olarak bazi insanlarda buyu kaynakli bir yetenek olabiliyor, mesela karakterlerden birinin uykuya ihtiyaci yok, baska biri gordugu hic bir seyi unutmuyor vb. En onemli yeteneklerden biri ucuncu goz, imtiyazli buyusunu ve yeteneklileri gorebiliyor.

Imtiyazlilar genelde barut buyuculerinden nefret ediyor. Kapaktaki abimiz Tamas, Adro ulkesinin Maresali, askeri bir deha ve bir barut buyucusu. Kitap Tamasin darbe yapip ulkesindeki Kralligi ve onu koruyan Imtiyazli firkasini ortadan kaldirmasi ile basliyor. Kendi Barut firkasini ve yandaslarini kullanarak ulkeye duzen getirmek ve cumhuriyet ilan etmek istiyor.

Bir diger karakter Taniel, Tamasin oglu ve cok yetenekli bir barut buyucusu. Babasiyla arasi pek iyi degil, onu sadece asker olarak goren bir babadan uzaklasmak ve onu sinirlendirmek icin her firsati kullanmak isteyen biri. Basina buyruk kardesimiz, babasinin verdigi emirle istemedigi bir goreve yollaniyor ve kendi yolunu bulmaya calisiyor.

Bas karakter olarak bir de Mufettis Adamat var. Bu amcamiz, polisiyeden emekli ve cok yetenekli bir mufettis. Darbe sonrasi karmasada Tamasin verdigi bir is icin iz suruyor ve yolu cok ilginc yerlere cikiyor.

Tamasin bolumleri ulkenin siyasi durumu, ic cekismeler, savas, ordu ve komsu dusman ulkeyle munasebetler uzerine kurulu genelde. Oglu Taniel'in hikayesi daha cok bir kisinin(yada kucuk bir grubun) zor sartlarda mucadeleleri uzerine devam ediyor. Adamat bolumleri tam polisiye, gizemler, ipuclari, aciga cikartilan sirlar ve entrikalarla dolu.


Kan yemini 3 kitaplik serinin ilk kitabi. Serinin tamami yazilmis bitmis, ayni dunyada yeni uclemelere baslanmis. Serinin haricinde kisa hikayeler iceren yan kitaplar mevcut. Umarim ilk kitaptan beklenen begeni saglanir da devami cevrilir kisa surede.
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: cankutpotter - 25 Ocak 2017, 02:12:09
Kitabı ben de okudum, gerçekte ilginç ve güzel bir kitaptı. Yakınçağ dönemi bir fantastik edebiyat kitabı okuma bana fazlasıyla ilginç geldi. Barutun kullanımı, yaratılan dünya, İmtiyazlılar vs... Muhteşemdi, okuyun, okutun.
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: zehir - 25 Ocak 2017, 19:41:50
Kitabı henüz okumadım ama reddit'te denk geldim de serinin yazarı Brian McClellan, doğum günü sebebiyle Kan Yemini ile aynı evrende geçen 5 öyküden oluşan In the Field Marshal's Shadow derlemesini bir günlüğüne ücretsiz olarak sitesinden dağıtıyormuş. Kitap .epub, .mobi ve .pdf formatlarında iniyor ve haliyle İngilizce (bir reddit kullanıcısının söylediğine göre "Return to Honor" haricindeki hikayeler Kan Yemini okunmadıysa bile Powder Mage dünyasına giriş amacıyla okunabilirmiş). Seri tutarsa muhtemelen İthaki Türkçeye çevirecektir bu derlemeyi ama yine de İngilizcesine güvenip de beklemek istemeyenlerin haberi olsun.

Bu da linki: http://www.brianmcclellan.com/ebook-store/fieldmarshal
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: Rang Baru - 25 Ocak 2017, 21:33:27
Yafeshanin dediklerinden yola cikarak barut buyusu sanirim allomancyyi cagristiran bir durum. Bunun yaninda unutmayan adam ucuncu goz vs de eter buyusunun ozellikleri olsa gerek. Bende de var bir unutmayan, mnemonist diye cagriyorum kendisini. Sanirim okusam iyi olacak. Ilgi cekici.
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: Mashiara - 26 Ocak 2017, 10:49:50
Dün akşam başladım ben de. Güzel ve merak uyandırıcı bir şekilde başladı.Vahşi batı atmosferinde bir fantastik kurgu hikayesi nasıl olur diye uzun zamandır hayal eder yazsalar da okusak derdim. Bu hikayede ise 18. yüzyıl avrupası ve Fransız ihtilali atmosferi var okuduğum kadarıyla. Yafeshan da daha bilgilendirici bir yorum yazmış. Güzel olmuş güzel :))
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: yafeshan - 26 Ocak 2017, 11:11:08
Ilk kitapdan sonra dayanamayip gerisini de okudum, bitti seri. Oldukca guzel. Saglam temeller uzerien kurulmus bir dunya. Karakterlerin hepsine bayildim okurken. Ilk kitapta silik bulduklarim bile cok guzel oldu sonradan. Seri boyunca kitaplar kalitesinden birsey kaybetmiyor ki cogu seride bu ozellik yoktur. Rahatsiz edici buldugum tek sey, karsi taraf olan sunulan rakiplerin katiksiz kotu olarak gosterilmesi. Bunlar karanlik bir tanri falan degil siradan insanlar sadece halbuki. Iyi kotu tanimlari oldukca keskin benim zevkime gore.
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: cankutpotter - 26 Ocak 2017, 13:45:41
Kitabın giriş kısmına bakılırsa devam kitapları çevrilecek. Öyküleri de çevirirler diye umuyorum. Yalnız giyotin, krallığın devrilmesi gibi ayrıntılar fransız ihtilalini fazlasıyla andırıyor. Yenilikçi bir evren ve bu kurguyu daha ilginç hale getiriyor kanımca.
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: Lordmuti - 26 Ocak 2017, 14:10:00
Kitabı geçenlerde rafta görmüştüm. Kapakta Brandon Sanderson reyizin ben beğendim yazısını görünce dedim ki tamam bu kitabı alıyorum. İyi ki de almışım. Son zamanlarda en çok keyif alarak okuduğum fantastik kitap oldu. Puanım 8.5/10

Kitap tanıtımlarından falan barutlu tüfekli büyücülü karışık bir evren olduğunu görmüşsünüzdür. Barut kullanan tipler de aslında büyücü gibiler, bunlara damgalı diyorlar. İmtiyazlı denen, normal dnd büyücüsüne benzeyen ateş topu atan, yıldırım düşüren tipler var. Bir de maharetli denen büyücüden çok x-men mutantlarına, inhuman güçlerine benzer ama çok aşırıya kaçmadan, mütevazı güçleri olan tipler var. Bunların kendi aralarındaki etkileşim, büyülerin kuralları vs. hoşuma gitti. İlk kitapta her büyülü gücün detayı tam olarak anlatılmamış, bazı şeyleri hem biz hem de kitaptaki karakterler bilmiyor. Devam kitaplarında bunlar açığa çıkar, çıktıkça biz de öğreniriz.

Kitap temel olarak üç karakterin gözünden anlatılan bölümler şeklinde ilerliyor. Bir tanesi Tamas, barut büyücüsü devrimci general. Bu bölümlerde siyasi olaylar, politik manevralar ve bazı yerlerde aksiyon sahneleri var. Diğer karakter Adamat, bu da Tamas'ın tuttuğu bir dedektif. Tamas'ın başından bir şeyler geçiyor, sonra da Adamat'a görev veriyor ve biz de dedektiflik, araştırmacılık sahneleri izliyoruz. Son karakter de Taniel, Tamas'ın oğlu. Bu eleman da barut büyücüsü. Bunun bölümlerinde de bol bol aksiyon var, babasının verdiği görevlere gidiyor, düşman imtiyazlı büyücüleriyle falan savaşıyor. Bu bölümlerde kuşatmalar, savaşlar, çatışmalar sürüyle mevcut.

Kitaptaki yeni büyü sistemi ve işte barutlu ateşli silahların olması hoş. 1800'ler Avrupasına benzer bir ortam var teknolojik açıdan. Fransız devrimini andıran, krala karşı yapılmış, gücü halka vermeyi planlayan bir devrim var. Bazı yönlerden Tamas'ı Atatürk'e benzetmemek elde değil. Başarılı bir asker bir savaşçı aslında. Krallık sisteminin çarpıklığını görüyor. Sisteme reset atıyor ve gücü kendine almaktan kaçınıyor, idareyi halka ve meclis benzeri bir yapıya vermek istiyor. Tamas reis bizi diskoya götür.

Karakterleri de başarılı buldum. Ana karakterlerin yanında gezen baya civcivli yan karakterler de var. Tamas'ın koruması, Taniel'in ex-nişanlısı :D, İmtiyazlı Bo, adını unuttuğum uzak diyardan gelen konuşmayan büyücümsü kız, Adamat'ın koruması boksör eleman vs. ilgi çekici olaylara dahil oluyorlar.

Sonuç olarak fantastikte farklı bir tat arıyorsanız Kan Yemini sizin için biçilmiş kaftan. Okuyun, okutun.
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: HuJouren - 28 Ocak 2017, 14:24:39
Ben de bitirdikten sonra başlık açmayı düşünüyordum neyse ki birileri açmış bile. Gerçekten de Brandon Sanderson'ın varisi olmaya layık. Serinin ilk kitabına epik fantezi'yi veya fantastik kurguyu seven herkesin şans vermesini tavsiye ederim. Kitap, yapılan yorumların da karşılığını veriyor. Karakterler akılda kalıcıydı buna yan karakterler de dahil ve en çok da Taniel ile Ka-poel'u sonrasında Tamas ve Adamat'ı okumaktan keyif aldım. Hikaye bu 3 karakter etrafında şekileniyor. Yan karakteri de çok sevdim özellikle Ka-Poel(niye bu kadar ısındım bu karaktere ben de bilmiyorum. Taniel'le yakışıyorlar şimdi yalan olmasın. ;D) ve Olem. Kapağa değinmeden geçemicem çok hoşuma gitti, Tamas'tan adeta asalet akıyor. Kitap en başından beni sürükledi ve okurken hiç sıkılmadım. Bu aksiyon dozajının hiç düşmemesi, kitabın akıcı ve hafif olmasından da kaynaklanıyor. Kitabı kurgusu, büyü sistemi, dünyası, karakterleri ve diğer taraflarıyla özgün ve başarılı buldum. Çok küçük de olsa bir, iki şey bana Sissoyolu'nu hatırlattı belki bu bana öyle gelmiştir belki de yazar Brandon Sanderson'dan ders aldığı için öyledir ancak genel olarak özgün bir eser. Karakterler arası diyaloglar da güzeldi. En çok hoşuma giden şeylerden biri bir çok farklı gurubun, çetenin ve farklı büyücü türünün veya yeteneğin olması. Buna gizemli kişilerin ve farklı suikastçı gruplarının olması da dahil. Son olarak serinin devamının çevrilmesini heycanla bekliyorum. Ne kadar fazla kişi alırsa o kadar devamının çevrileceğini düşündüğüm için okuyacak seri arıyorsanız özellikle Brandon Sanderson'ı seviyorsanız bu yazara da şans vermenizi tavsiye ederim.
Tamam tamam biraz fazla uzattım ve övdüm galiba... Bir çok eksikliği de vardı tabi ki. Kurgu mükemmel sayılmaz, bazı zaman atlamaları ve bazı ölümler de tam olmamış sanki ama pek önemi yok.
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: Rang Baru - 19 Mart 2017, 21:13:40
Bugün kitabı taksim dnr dan 10 tlye aldım. Yolu düşen olursa bilgisi olsun, iyi indirim...
Ayrıca Ken Liu'nun kralların merhameti de aynı şekilde.
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: Rosemary - 02 Nisan 2017, 14:47:19
Şu an 381. sayfadayım. Karakterler ne kadar basmakalıp gelse de bana, hikâye akıp gidiyor gerçekten. Umarım devam kitapları yakın zamanda çıkar ve güzelce okuruz.

Mesajımın esas sebebine geleyim; kitapta Başpiskos Charlemund'ın mekânına gidiyoruz ya, evet hatırladınız değil mi? İşte tüm o şehvani kısımlar bana efsane teknik death grubu Spawn of Possession'ın bir şarkısının girişindeki konuşma kısımlarını hatırlattı ve iki gündür hatırladıkça gülümsüyorum.

Spawn of Possession - Church of Deviance (https://www.youtube.com/watch?v=U3tqsmWEA88)

Peder: In the name of the father, son, and holy spirit. Amen.
Kız: Forgive me father for I have sinned, I have done terrible things.
Peder: We all stray from the path of the lord sometimes, child. But with penance, you will find your way again.
Kız: Will you help me father?
Peder: Of course child.
Kız: Will you pray for me?
Peder: Yes.
Kız: Will you fuck me?
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: Fırtınakıran - 08 Haziran 2017, 13:31:07
http://www.idefix.com/Kitap/Kizil-Sefer/Brian-McClellan/Edebiyat/Roman/Fantastik/urunno=0001706708001

2. kitap ön siparişe açılmış :)
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: Ayhüznü - 08 Haziran 2017, 14:11:02
Ooo işte bu güzel bir haber! Fırtınakıran bizi yine gülümsetti. :D Merakla bekliyorum bakalım.
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: Okur - 18 Haziran 2017, 17:58:43
Kitabı ve farklı tarzını çok beğendim, aksiyon dozu ve anlatımı çok iyi. Ana karakterlerin hepsi başarılı. Ayrıca Barut Büyücüsü olayı çok hoşuma gitti. Devam kitaplarını heves ile bekliyorum. Umarım fazla beklemeyiz.
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: cankutpotter - 18 Haziran 2017, 21:11:50
Kitabı ve farklı tarzını çok beğendim, aksiyon dozu ve anlatımı çok iyi. Ana karakterlerin hepsi başarılı. Ayrıca Barut Büyücüsü olayı çok hoşuma gitti. Devam kitaplarını heves ile bekliyorum. Umarım fazla beklemeyiz.
İkinci kitap piyasaya çıktı. :)

Bu arada şu başlığı artık Barut Büyücüsü diye değiştirsek güzel olurmuş gibi geliyor bana. :)
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: Okur - 18 Haziran 2017, 21:45:26
Kitabı ve farklı tarzını çok beğendim, aksiyon dozu ve anlatımı çok iyi. Ana karakterlerin hepsi başarılı. Ayrıca Barut Büyücüsü olayı çok hoşuma gitti. Devam kitaplarını heves ile bekliyorum. Umarım fazla beklemeyiz.
İkinci kitap piyasaya çıktı. :)

Bu arada şu başlığı artık Barut Büyücüsü diye değiştirsek güzel olurmuş gibi geliyor bana. :)

öyleymiş, verdim siparişi. :)
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: yafeshan - 19 Haziran 2017, 10:31:17
Ikinci kitap devam kitabi olmasina ragmen harika. Tamasi izlerken insan, kalite bir strateji oyunu oynuomus gibi hissediyor.
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: irbis - 19 Haziran 2017, 14:10:12
Üçüncü kitap da bir aksilik çıkmazsa İstanbul Tüyap'ta arkadaşlar.
Başlık: Ynt: Kan Yemini - Brian McClellan
Gönderen: mit - 19 Haziran 2017, 14:22:33
Bu arada şu başlığı artık Barut Büyücüsü diye değiştirsek güzel olurmuş gibi geliyor bana. :)

O iş zor :) Bütün başlıkların adını tek tek değiştirmek falan gerek. Uğraşamam valla :D

Üçüncü kitap da bir aksilik çıkmazsa İstanbul Tüyap'ta arkadaşlar.

Vay, güzel haber :) İthaki hız kesmiyor maşallah. Elinize sağlık şimdiden.
Başlık: Ynt: Barut Büyücüsü - Brian McClellan
Gönderen: Fırtınakıran - 19 Haziran 2017, 14:32:40
Abi ben ana başlığı değiştirdim. Bu mesajdan itibaren konu Barut Büyücüsü diye devam edecek. Eski mesajlar olduğu gibi kalsın :) Uğraşmak ciddi vakit alacak çünkü.
Başlık: Ynt: Barut Büyücüsü - Brian McClellan
Gönderen: mit - 19 Haziran 2017, 15:59:47
Abi ben ana başlığı değiştirdim. Bu mesajdan itibaren konu Barut Büyücüsü diye devam edecek. Eski mesajlar olduğu gibi kalsın :) Uğraşmak ciddi vakit alacak çünkü.

Yaşasın tecrübe! Eline sağlık :)
Başlık: Ynt: Barut Büyücüsü - Brian McClellan
Gönderen: Okur - 19 Haziran 2017, 19:24:06
Üçüncü kitap da bir aksilik çıkmazsa İstanbul Tüyap'ta arkadaşlar.
Sevindirici bir jaber, teşekkürler, takdire şayan bir hız.:) Bu dünyada geçen yazara ait farklı kitaplar da varmış Goodraeads te gördüğüm kadarı ile. O kitaplar ile ilgili bir planınız var mı?
Başlık: Ynt: Barut Büyücüsü - Brian McClellan
Gönderen: irbis - 19 Haziran 2017, 23:48:54
Üçüncü kitap da bir aksilik çıkmazsa İstanbul Tüyap'ta arkadaşlar.
Sevindirici bir jaber, teşekkürler, takdire şayan bir hız.:) Bu dünyada geçen yazara ait farklı kitaplar da varmış Goodraeads te gördüğüm kadarı ile. O kitaplar ile ilgili bir planınız var mı?

O konudaki açıklayabileceğimiz planımız "Hele bir ana seri bitsin," şeklinde. Aynı dünyada geçen bir dizi hikâye ve novella bulunuyor. Bunlar henüz tek bir kitapta toplanmış değil. Bir adet derleme var fakat o da yarısı kadarını topluyor. Kısa hikâyelerde anlatılan mühim şeyler, ben büyük zevkle okudum. Fakat dediğim gibi, önce ana seriyi bitirmek ve nasıl bir tepki aldığını görmek gerek.
Başlık: Ynt: Barut Büyücüsü - Brian McClellan
Gönderen: cankutpotter - 20 Haziran 2017, 13:03:28
Ana serinin de bir devam serisi var anladığım kadarıyla, umarım o da çevrilir.
Başlık: Ynt: Barut Büyücüsü - Brian McClellan
Gönderen: yafeshan - 21 Haziran 2017, 11:50:52
Devam serisi ilk kitabi daha yeni cikti sayilir, ceviri icin cok hizli davranacaklarini sanmiyorum.

Son kitaba da bakark diyebilirim ki tum seride gordugum en ciddi sorun bizim kendi dunya tarihimizi cok fazla cagristirmasi. Ozellikle devrim, yenilik, sanayi, kulturler.
Başlık: Ynt: Barut Büyücüsü - Brian McClellan
Gönderen: Skanud - 22 Haziran 2017, 21:24:53
Yazarın Brandon Sanderson' dan ders aldığını duyduğumda ilgimi çekti.
Başlık: Ynt: Barut Büyücüsü - Brian McClellan
Gönderen: sheril - 24 Haziran 2017, 16:53:43
İlk kitabı yeni okudum ve beğendim kurgusu güzel yazılmış su gibi akıp gidiyor kitap. Sadece ana karakterleri gözümde canlandıramadım net olarak, görsel tasvir eksikliği vardı biraz ama kitap kapağı sağolsun baş karakter Tamas için bu konuda zorluk çekmedim -- kapak çok iyi. 3 farklı karakter üzerine yoğunlaşıp anlatılması da hoştu okuması zevk verdi. Ek olarak Charlemund karakteri de hoşuma gitti :)

İkinci kitabı da alıp okuyacağım 1.kitap ilginç sonlandı
Başlık: Ynt: Barut Büyücüsü - Brian McClellan
Gönderen: sheril - 04 Temmuz 2017, 18:36:14
İlk kitabı yeni okudum ve beğendim kurgusu güzel yazılmış su gibi akıp gidiyor kitap. Sadece ana karakterleri gözümde canlandıramadım net olarak, görsel tasvir eksikliği vardı biraz ama kitap kapağı sağolsun baş karakter Tamas için bu konuda zorluk çekmedim -- kapak çok iyi. 3 farklı karakter üzerine yoğunlaşıp anlatılması da hoştu okuması zevk verdi. Ek olarak Charlemund karakteri de hoşuma gitti :)

İkinci kitabı da alıp okuyacağım 1.kitap ilginç sonlandı

İkinci kitapta çok güzeldi, hatta birinciden daha iyiydi.
Tamas gerçekten değişik bir karakter, nerde ne yapacağını kestiremedim bir sonraki adımı ne olacak tahmin etmesi zordu bence, bu tarz karakterler çok hoşuma gidiyor. Yazar güzel bir karakter oluşturmuş.

İkinci kitap çok kilit bir noktada bitti, üçüncü kitabı büyük bir heyecanla bekleyeceğim   :fight:
Başlık: Ynt: Barut Büyücüsü - Brian McClellan
Gönderen: Okur - 04 Temmuz 2017, 21:23:27
İlk kitabı yeni okudum ve beğendim kurgusu güzel yazılmış su gibi akıp gidiyor kitap. Sadece ana karakterleri gözümde canlandıramadım net olarak, görsel tasvir eksikliği vardı biraz ama kitap kapağı sağolsun baş karakter Tamas için bu konuda zorluk çekmedim -- kapak çok iyi. 3 farklı karakter üzerine yoğunlaşıp anlatılması da hoştu okuması zevk verdi. Ek olarak Charlemund karakteri de hoşuma gitti :)

İkinci kitabı da alıp okuyacağım 1.kitap ilginç sonlandı

İkinci kitapta çok güzeldi, hatta birinciden daha iyiydi.
Tamas gerçekten değişik bir karakter, nerde ne yapacağını kestiremedim bir sonraki adımı ne olacak tahmin etmesi zordu bence, bu tarz karakterler çok hoşuma gidiyor. Yazar güzel bir karakter oluşturmuş.

İkinci kitap çok kilit bir noktada bitti, üçüncü kitabı büyük bir heyecanla bekleyeceğim   :fight:

Hocam heyecanlandırdın beni şimdi bak...
Başlık: Ynt: Barut Büyücüsü - Brian McClellan
Gönderen: baybars - 25 Aralık 2017, 06:58:49
Üçüncü kitaptan haber var mı? Tüyap kitap fuarına yetişeceği söyleniyordu!
Başlık: Ynt: Barut Büyücüsü - Brian McClellan
Gönderen: irbis - 25 Aralık 2017, 09:43:22
Üçüncü kitaptan haber var mı? Tüyap kitap fuarına yetişeceği söyleniyordu!

Yetişmedi! Ocak ayında çıkacak.