Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Kurgu Edebiyatı => Fantastik Edebiyat => Cosmere (Brandon Sanderson) => Konuyu başlatan: kamani - 17 Nisan 2017, 03:49:16

Başlık: White Sand
Gönderen: kamani - 17 Nisan 2017, 03:49:16
Sanderson'ın bu romanı hakkında bir bilgisi olan var mı acaba?

Hiçbir kaynakta Türkçe'ye çevrileceği hakkında bir bilgi bulamadım.
Başlık: Ynt: White Sand
Gönderen: cankutpotter - 17 Nisan 2017, 12:30:01
Bu bir çizgiroman. Ama Akılçelen ne yapar bilemiyoruz, bir senedir herhangi bir icraatlarını göremedik çünkü.
Başlık: Ynt: White Sand
Gönderen: yafeshan - 24 Nisan 2017, 12:35:03
Sandersonun aslinda ilk yazdigi kitaplardan biri ama basilmadi. Tekrar duzenlenip cizgi roman olark basilmaya baslandi. 3 parca olarak yayinlancak, ilk bolum bir kac ay once cikti. Kozmerin parcasi olmasinin yaninda arka planda onemli isler ceviren bir kac karakterin ana dunyasi.

Buyu sistemi her Sanderson kitabindaki gibi kendine ozgu ilginc. Simdiye kadar gordugumuz kadariyla buyu sistemi col kumlarindan guc elde etme uzerine kurulu. Bir buyucu zumresi var ve bunlar col kumlarindan guc cekerken kendi vucudundan da su yakiyor. Buyuculerin yasadigi kita buyuk olcude col oldugu icin buyu yapmak haliyle zor zanaat.

Gucun kaynagi gunesle ozdeslitirilmis ve bu gezegendeki adonalsium paresinin baska gezegenlere etkisi oldugu dusunuluyor. Belli bir sure once de kozmer giris cikislarina dunyayi kapatmis. Baska kitaplardan ogrendiklerimize gore kotu niyetli bir Pare oldugu dusunulebilir. Hoid sevmiyor ama, ondan eminiz.

Daha Warbreaker hakkinda hic bir bilgi yokken White Sand icin herhangi bir sey beklemiyorum akilcelenden. Siz dua edin bu sene sonunda Firtinaisigi 3 ciktiginda bir kac sene surmesin ceviri.
Başlık: Ynt: White Sand
Gönderen: kamani - 12 Mayıs 2017, 15:49:18
Teşekkür ederim bilgiler için :)