Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Liman Kenti => Çizgi & Anime => Konuyu başlatan: Nihbrin - 02 Ekim 2008, 21:07:00

Başlık: Eureka Seven
Gönderen: Nihbrin - 02 Ekim 2008, 21:07:00
(http://bp3.blogger.com/_YRG3_h4arbU/Rpd36Zel_WI/AAAAAAAAA1k/DZ8IZh_o_xY/s1600-h/e7+3.jpg)
Yönetmen                 Tomoki Kyoda
Yazar                       Dai Satō
Studyo                     Bones
Orijinal yayın aralığı     17 April 2005 – 2 April 2006
Bölüm sayısı               50
Tür                          meka-komedi-macera-romantik
(http://3.bp.blogspot.com/_uhAVIQRB_8Y/RtNffzqOdfI/AAAAAAAACAw/rGYDSHdMGJ8/s1600/eureka_seven.jpg)
14 yaşındaki Renton Thurston, mekanikle uğraşan büyükbabası Axel ile birlikte yaşamaktadır. Babasını yıllar önce kaybetmiş ve ablası tarafından bakılmıştır, ancak ablası onun gelecekde inanacak birşey bulmasını dileyerek Rentonu büyükbabasına bırakmıştır. Renton'un hayali, idolize ettiği Holland'ın lideri olduğu Gekko State diye anılan bir örgüte katılıp bu sıkıcı hayattan kurtulmak ve macarelara atılmaktır. Birgün, Eureka adında bir kız, "LFO"(Light Finding Operation)'su ile birlikte çakılınca, Renton'un büyükbabasından LFO'sunu onarmasını ister. Olaya askeri birlikler de müdahale eder ve Axel'in garajı bombalanır.Gekkostate in lideri Holland Renton'a Gekko State'e katılmasını teklif eder. Renton, bu teklifi kabul eder ama kısa bir süre sonra hayalini kurduğu maceraların, hayallerinden farklı ve çok daha acı olduğunu farkeder.Ancak tüm sıkıntılara Eurekaya olan aşkı ile göğüs germeye kararlıdır.
(http://img182.imageshack.us/img182/6641/eureka11hq3.jpg)
Eureka Seven in büyük kısmı göklerde hızlı sahneler ile dolu sky-surfing ile geçiyor.50 bölüm başlarda gereğinden fazla uzatılmış gibi gelsede izleyiciyi zengin karakter yelpazesine kaynaştırmak ve sonucu daha derin kılmak amaçlanmış.İzlemesi keyifli ve görsel açıdan zengin bir anime.
(http://tokidoki.animeblogger.net/wp-content/uploads/2007/06/eureka-seven2.jpg)
Başlık: Ynt: Eureka Seven
Gönderen: Khazidhea - 02 Ekim 2008, 21:45:20
daha önce görmüştüm hatta çok hoşuma gitti ama bir türlü izlemek nasip olmadı ...
İzleyebileceğim bi yer biliyormusun ???
Başlık: Ynt: Eureka Seven
Gönderen: Nihbrin - 02 Ekim 2008, 23:03:45
Yeni bir seri olduğu için DVD si çıkmadı bildiğim kadarı ile henüz. Ancak her anime gibi bununda hayranları tarafından hazırlanmış ve hakları teyit edilmiş funsub versionları bulunmakda, AHQ (anime high quality) adında bir grubun sublarını kendi official sitelerindeki bir torrent linkinden aldım. İzlemenin tabi daha kolay yolları var özellden yollarım stream linkini.
Başlık: Ynt: Eureka Seven
Gönderen: Nihbrin - 02 Temmuz 2009, 10:55:56
Eureka​ Seven​: Pocketful​ of​ Rainbows adında bir film çıktı geçtiğimiz hafta sonu ve bugün indirme fırsatı buldum. Aynı hikayeyi aynı karakterler ve alternatif bir senaryo ile ele alıyorlar. Başlangıcı aynı ama ilerleme aşamasında farklılıklar var ve oldukça şık olmuş gerek görsel gerekse senaryo düzenlemesi ile. Eureka Seven aslında 50 bölümlük uzun bir hikaye ama film uyarlaması tv serisini aratmayacak kadar iyi olmuş sevenlerine duyurulur.

Televizyonda çıktığı gün Blueray olarak satışa sunuldu ve tahmin edersiniz ki internete düşmesi sadece an meselesiydi, bulduğunuz filmin boyutu 4,2 gb gibi bir boyutta olacaktır büyük olasılıkla. Kaliteli bir yapım.