Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Liman Kenti => Çizgi & Anime => Konuyu başlatan: Nihbrin - 16 Kasım 2008, 14:03:00

Başlık: Soul Eater
Gönderen: Nihbrin - 16 Kasım 2008, 14:03:00
(http://yukiatsu.files.wordpress.com/2008/03/soul-eater.jpg)
(Beyaz saçlı:Soul / yeşil kravat kırmızı etek:Maka / takım elbise ve beyaz şeritli saç: Death The Kid(shinigaminin oğlu) / uzun atkuyruklu: Tsubaki / mavi saçlı: Black Star / kovboy şapkalı sarışın kardeşler: Patti ve Liz)
Yönetmen: Takuya İgarashi
Studyo: Bones
İlk bölüm sunum tarihi: Nisan 7 2008 - halen devam ediyor (32.bölüm 14 Kasımda ingilizce altyazı ile sunuldu)
Planlanmış bölüm sayısı: 51
Spoiler: Göster
(http://spicytunas.com/wp-content/uploads/2008/04/souleater-1a.jpg)

Hikaye kısaca Shibusen adlı bir okulda okuyan ve ruhlarını senkronize ederek düşmanları ile savaşan bir grup genci konu alır. Dünyalarında 5 tip insan vardır. İlki sıradan insanlardır ve ruh dalga boyu sıradan ve küçüktür, ancak onların ruhları lezizdir ve kötü ruhları ziyafete davet ederler. İkinci ve üçüncü grup "silahlar" ve "efendileri" dir. Silahlar ve onları kullanan "Maister" lar( arada gerçekden i var ) Shibusen adındaki ve Shinigami(bkz: uzakdoğu kültüründe ölüm tanrısı) tarafından yönetilen bir okulda kötü ruhlar ile savaşmayı öğrenirler. Bİr kısmı birer silaha dönüşme yeteneğine sahiptir ve diğerleri de onları en mükemmel şekilde kullanabilme.
Dördüncü tip cadılardır, Shibusen ve ona dair herşeye karşı olan büyü gücü taşıyan bu grup beşinci tipin doğmasına sebep olmuştur; Demongod(İblistanrı). Eğer bir Shibusen öğrencisi kötü ruhlar yerine birinci tip sıradan insanların ruhlarını yerse Demongod a dönüşmeye başlar!. Bunu Shinigamiye karşı kullanan Medusa adındaki bir cadı ilk sezonda 3lü ve silah arkadaşlarının temel düşmanıdır.
(http://spicytunas.com/wp-content/uploads/2008/05/soul-eater-08a.jpg)
Sadece açılış müziği ile kendisine bağlamış sonra gittikçe bende bağımlılık yapmış bir animedir. İsimler orijinallikden uzak olsa da senaryo, çizim ve stil tamamen yenidir. Ön yargı ile "yeni bir shinigami hikayesi daha mı pff" şeklinde düşünmüştüm ancak durum öyle değil.(not : eski silahlardan biride Excalibur'dur ama o kadar sinir bozucu ve kendini beğenmiştir ki kimse onun maister i olmak istemez.Onunla ilgili 3 bölüm yapıldı ve herbiride birbirinden komikdi.)
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: magicalbronze - 16 Kasım 2008, 14:31:30
Şu 2. resim bayağı ilgi çekici. Tipler hoşuma gitmedi ama konu kendisine çekiyor. Sadece ingilizce alt yazılı mı var şu anda?
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: Nihbrin - 16 Kasım 2008, 15:06:44
evet sadece ingilizce alt yazı var ve bu alt yazıları birkaç bağımsız funsub grubu/kişisi yapmakda çünki square enix henüz japonya dışında telif ve yayın haklarını dağıtmadı. Açılışı eklemeyi unutmuşum  :=)
http://www.youtube.com/watch?v=FXuFlNLtpW0&feature=related
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: Nihbrin - 23 Şubat 2009, 02:04:53
Funanimation bunu da aldı  :dl 45. bölüme kadar geldi, devam ediyor ve her izlenen bölümde daha çok bağlıyor kendisine. Geriye fazla bölüm kalmadı ne yazık ki, sadece 6 hafta sonra bitecek olması beni çok üzüyor çünki gecenin 2sinde sevdiğiniz bir şeyin downloadunu sıkılmadan bekleyebilmek güzel bir his. 4. ve tahminen sonuncu olacak endingi kaç defa izlediğimi anımsamıyorum bile, bitiyor diye üzülüyorum hep, önce code geass sonra clannad şimdi de bu...  :fringa
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: cigarette smoking man - 12 Mart 2009, 16:26:19
ilginç konusu ve içerdiği öğeleriyle beraber oldukça dikkat çekici bir seridir. zaten karakterler ve isimleri davranışları ayrı bir hava katıyor. bazı yerlerde ecchi türüne doğru kayabiliyor.

www.deddosubs.com (http://www.deddosubs.com) sitesinde uncut versiyonu mkv formatında türkçe altyazılı olarak yayımlanmaktadır. gerçi deddo tek başına bu seriyi götürüyor kendisi birazcık tembellik yapsada ben onun çıkarttığı sürümle bu seriyi tamamlayacağım.
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: Nihbrin - 01 Nisan 2009, 08:19:14
Bitti bu seri 51. bölümüyle 1 nisan itibari ile, hikaye tamamen son buldu ama devam edilebilir şekilde tamamladılar her zamanki gibi. Sonu beni biraz hayal kırıklığına uğrattı, tahmin edilebilir bir sondu ama daha göz alıcı olmasını beklerdim sanırım. Soul eater karakter dizaynları yüzünden yeni anime izlemeye başlayacak yada ilk birkaç animesinden biri olacak kişiler için seçilesi bir şov değil, ancak bir gün canınız anime izlemek ister ve hem eğlenceli hem kaliteli hem de orijinal bir şey olsun isterseniz bu seriye biraz göz atın.

(http://img406.imageshack.us/img406/6125/excalibour.jpg)
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: Khazidhea - 01 Nisan 2009, 13:53:32
gerçekten çok hoş bi animeymiş ama şu sıralar shinigami kültüründen bıkmış durumdayım heryerde var yha :D
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: Khazidhea - 20 Nisan 2009, 22:33:40
lafımı geri alıyorum gerçekten harika ama tek kelime ile harika bir anime benim şahsen çok hoşuma gitti :D
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: Canina - 20 Nisan 2009, 23:10:03
Birazını izledim. Beklediğimden çok daha iyi çıktı. Çocukça görünebilir, ama çok komiktir :D

animefreak.tv adresinden türkçe altyazılı olarak bulabilirsiniz.
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: brisingr - 04 Temmuz 2010, 21:07:32
İlk bölümü izledim. Güzel bir anime, bölüm boyunca aksiyon hiç durmuyor. Ancak benim bilgisayar külüstür olduğundan ;D video boyunca dövüş sahnelerinde dondu durdu. Yeni bilgisayar geldiğinde bir daha izlemem lazım :D
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: Shinigami - 31 Temmuz 2010, 23:25:38
Bugün izlemeye yeni başladım, beklediğimden daha eğlenceliymiş. =D Aksiyonla mizahın dahiyane bir bileşimi olmuş. =)
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: extraproximity - 05 Ağustos 2010, 22:33:22
İlk iki bölümünü izlemiştim, sıkılmıştım.Acaba bölümler ilerledikçe güzelleşiyor mu? Nihbrin in beğenisine güvenirim. O yüzden kafama takıldı.
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: Khepera - 23 Ağustos 2010, 21:40:10
tamamladığım serilerden biri... Gerçekten hayran bırakıcı bir animeydi...
Çizimleri çok hoştu ve konusu da etkileyiciydi.
Bitmesini istememiştim.
İkinci bir sezon bekliyorum ben ~  :D
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: Nihbrin - 23 Ağustos 2010, 23:59:28
Manga devam ediyor, keyifle okuyabilirsin çünkü animenin verdiği o orijinal hissin aynısını taşımakta. Yine de açılışta bir Tommy Heavenly6'ten Papermoon dinlemeden ilk sayfayı açmanı önermem. Animenin son kısımları aslında biraz filler içeriyordu sonlandırma amacı taşındığı için. Yani büyük olasılık ile 2. bir sezon olmayacak.
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: Khepera - 24 Ağustos 2010, 00:12:26
Papermoon'u gerçekten seviyorum Sık sık dinlediğim bir parça :D
Önerilerin için sağ ol gözatacağım. (:
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: Vega - 27 Eylül 2010, 19:48:11
Yeni izlemeye başladım. Şu Maka'nın babasına ve aya bittim ;D
Başlık: Ynt: Soul Eater
Gönderen: manslayer3 - 29 Eylül 2010, 00:28:08
Olay orda zaten makanın babası ve şu umutsuz kızın adı neydi chronaydı galiba onlar sürüklüyor animeyi :D