Kayıp Rıhtım Arşiv Forum

Oyun Masası => Dipsiz Konak => Konuyu başlatan: Nihbrin - 01 Şubat 2010, 10:14:15

Başlık: L.A.R.P. Nedir?
Gönderen: Nihbrin - 01 Şubat 2010, 10:14:15
(http://img33.imageshack.us/img33/5790/larpg.jpg)

http://www.youtube.com/watch?v=tB8VMNymEPA

Video'yu izlediğinizde Live Action Role Playing yani kısaca LARP konusunda bir fikriniz olacak. Başlığı açma gereği gördüm çünkü son birkaç haftadır katlanarak LARP'ın aslında FRP olduğunu fikrinin, FRP'nin ne olduğunu bilmeyen kimselerce düşünülmeye başlanmış olduğunu gözlemledim. LARP bir deliliktir, gerçekten kolunuzu kesseniz yere akan kanın "NERD" yazması lazım zeminde. FRP genel olarak aklı başında insanların bir şeyler yiyip içerken günlük kıyafetleri ile masa başında karakter kağıtları, haritalar, bazen birkaç figur veya imleç eşliğinde oynadıkları sakin bir işlem. Bu... bu delilik, bir kere kurallara uymuyorlar  :P Lightning Bolt'un Cool Down'ı 16 saniye! Hile yapıyor:

(http://img40.imageshack.us/img40/1139/larp11.jpg)

http://www.youtube.com/watch?v=KZ04mfAY2BU

Bu etkinliklerin genel olarak kuzey avrupa ülkelerinde yaygın olduğunu belirtmem gerekiyor. LARP ile ilgili pek çok ciddi ve iğneleyici başka videolara rastlamanız mümkün. Ancak en ünlüsü "Lightningbolt" olanı. Sonuç olarak: LARP =/= FRP izlemesi eğlenceli orası ayrı ^^
Başlık: Ynt: L.A.R.P. Nedir?
Gönderen: ryuk - 21 Aralık 2011, 15:09:15
Büyünün olmadığı, özellikle de grubun büyük kısmının fighter ve benzeri "cengaver" sınıflardan olduğu oyunlarda son derece eylenceli. canınız powerplay istediğinde daha bir güzel oluyor :)

Cottage Unique Hall'a gidilir (kapandı şimdi).
eskrim takımları kuşanılır :fight:
combat olduğunda dm'e kıyasıya girişilir ;D